Мнения за Зоната

Новини, коментари и въпроси свързани с форума и сайта за Зоната- вашият принос и идеи ще бъдат оценени

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Katerinka » Сря Мар 09, 2016 3:56 pm

Малко са ти блоковете!!! Влез в сайта на бари и си ги премери там! :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Мнения за Зоната

Зоната
 

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот vladofff » Сря Мар 09, 2016 5:15 pm

Italiano написа:Темата остава засега. Да види Владов, че не сме цербери. :laugh4:

Ами така трябва да бъде, това зонов форум ли е или аха...
На едно друго място, получих на секундата наказание, защото в тема за коментар на екипировка-обувки, написах мнение, че даден модел обуща са куци, а то се оказало, че модератора носил точно такива, но си мълчал, ама и не написал в правилата за ползване на форума, че модел еди кой си обувки не подлежи на критика, дори на обсъждане, щот инак - незабавен бан... :lol: Ама оня беше зъл, щот не яде по Зоната.
Поздрави на всички и благодаря за подкрепата.
vladofff
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Дек 08, 2014 11:57 am

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 09, 2016 6:02 pm

vladofff написа:.......Ама оня беше зъл, щот не яде по Зоната.
Поздрави на всички и благодаря за подкрепата.

:laugh: Нали това казвам- Зоната е като едно голямо хапче диазепам :smdance: Направо те слага под упойка и ставаш един добричък и хрисимммм ;) Ние тук се дрогираме ежедневно и почасово със Зоната :laugh4:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Katerinka » Сря Мар 09, 2016 6:07 pm

Не сте влизали в руски литературен сайт, там при мнение различно от масата, те разкъсват за секунди :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 09, 2016 10:07 pm

Маня написа:Дали ще си на местни или млечни протеини вероятно има някакво значение, но Бари е разработил и вариант на Зоната за вегетарианци, така че версията за "силни" и "слаби" протеини на мен ми звучи малко странно.

Версията е, защото Владов караше само на млечни протеини, а пишеше за преходи, маратони и големи натоварвания.

За съжаление, поради ограничения брой съобщения във "пощенската кутия", съм изтрил голяма част от кореспонденцията, но на 90% съм сигурен, че му писах и за прием на повече мазнини, тъй като Бари твърди, че това е източникът на енергия при такива натоварвания. Струва ми се, че не е приел съвета ми.
Спомням си, че имаше само 1 блок за следобедна закуска и разликата от обяд до вечеря в часовете само с 1 блок следобедна беше голяма. Което няма как да не значи глад, което знаете пък какво значи.

Но ето тази част от кореспонденцията е запазена:
Здравей,
Като ти гледам менюто, струва ми се, че е от млечните протеини.
Не може да се кара само на млечни протеини.
Те не са толкова ... силни, да речем.
Дори Маня, която не понася месото, си го хапва къде с неохота, къде със скрита наслада.

Някъде да греша? :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Маня » Сря Мар 09, 2016 10:18 pm

Italiano написа:Дори Маня, която не понася месото, си го хапва къде с неохота, къде със скрита наслада.


Само ако си го сготвя по мой вкус - с много много подправки и само от филе - пилешко или телешка кайма от бонфиле - преглъщам с мъка една седмица пилето, щото няма по-малки разфасовки и като ми писне го прибирам във фризера за след месец :laugh1: С телешките кюфтета се справям по-добре :laugh1: А откак близо до нас предлагат печена пъстърва и дива сьомга - на две седмици хапвам 3 блока :laugh1:

Абе кисело мляко, сирене, извара, моцарела лайт и чат пат кашкавал лайт или пармезан с някой-друг белтък и пътпъдъчи яйца ми решават протеиновите нужди най-вече. Но аз тренирам върху клавиатурата основно :laugh1: Поне няма да хванат артрит пръстите ми - постоянно са в тренировка :laugh1:

Белтъкът си е белтък, въпросът е кой как се усвоява от организма - растителния както знаем не влиза в употреба, освен соевия. Аз лично не бих ги делила на силни и слаби белтъци, важното е да са достатъчно и да са бедни на мазнини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Мар 09, 2016 10:28 pm

Ами, това си е моя теория. Както се вижда от цитата, "силни" дори не ми е категорично определение - просто търсих точна или приблизителна дума. Но в крайна сметка аз книга не съм писал. :mrgreen:
Обаче маратони и натоварвания само с кисело мляко (не съм сигурен дали беше писал за извара) ... месце си требе, а и яйчен белтък, де - той май е най-чистият протеин от всички.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот vladofff » Чет Мар 10, 2016 9:12 am

Katerinka написа:Не сте влизали в руски литературен сайт, там при мнение различно от масата, те разкъсват за секунди :lol:

не само руски...За СПБ има виц, че при тях климатици няма, защото и през най-горещите летни дни ледената атмосфера, която цари там, е напълно достатъчна. :lol:
Аз съм благодарен и на Италиано за съветите, но на практика точно това правя. От към протеини - основно кисело мляко сутрин, извара на обяд, пилешко/риба или яйчни белтъци вечер, но вероятно не губя телесна мазнина именно защото ми се ядат в повече отколкото трябва лешници, бадеми или кашу/доколкото съм запознат това са оптималните мазнини заедно със студенопресования зехтин/. Изглежда проблемът при мен е в броя на блоковете.
vladofff
 
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Дек 08, 2014 11:57 am

Re: Мнения за Зоната

Мнениеот Katerinka » Чет Мар 10, 2016 12:58 pm

Там е, там е :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Предишна


Назад към Предложения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта