Зоново състезание - 2ри тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот chern0koska » Сря Май 03, 2017 7:09 am

Привет! Храня се зоново от 29.08, а като написах 20.02 имах предвид края на състезанието. Вече свалих необходимите килограми и затовя се храня с 12 блока за задържане. Иначе си меря кръвната захар редовно и в момент на пристъп показва около 3.3. Просто не знам каква може да е причината
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот shtur4e » Сря Май 03, 2017 5:54 pm

Хм..не ми се иска да навлизам в подробности, но - поне досега, нито в книгите на Бари, нито в мненията на по-старите зонковци не съм срещала термин "необходими килограми" за сваляне. Това, както и преди съм писала на база цитат от книгата "Овладяване на зоната", го определя само тялото и никой/нищо друг/друго. Само тялото определя до какви килограми ще редуцира теглото си, и то теглото на ненужните мазнини, както и да какво тегло ще покачи чистата си мускулна маса. Блоковете не трябва да се променят, освен в случаи на увеличени физически нужди - спорт, интензивна физическа работа и прочие.

Ето цитат от "Овладяване на Зоната": "В действителност няма идеално тегло, а само иде­ален процент телесни мазнини.. А те са 15% за мъжете и 22% - за жените. Ако искате да си отговорите на то­зи въпрос, съблечете се голи и застанете пред огле­далото. Ако сте мъж и нямате тлъстини около талията, най-вероятно сте някъде около тези 15%. Ако сте же­на и нямате „целулит", тогава телесните ви мазнини най-вероятно са около идеалните 22%.....

Зоновото хранене е замислено така, сякаш вече сте постигнали идеалните проценти, тъй като при това по­ложение поддържате крехката си телесна маса......

Достигнете ли идеалните си проценти, няма да променяте нищо в храненето, защото в действителност още от първия ден се храните така, сякаш вече сте ги постигнали. Тъй като зоновата диета се контролира от количеството протеини, необходими на съответния индивид, можете да променяте това количество само когато промените и нивото на физическата си актив­ност или забележите значителни промени в крехката си телесна маса.......

Възможно ли е процентите на телесните ни мазни­ни да бъдат още по-ниски? Разбира се, че е възможно; нещо повече, желателно е. Но затова ще бъдат нужни повече усилия, което обикновено означава спортуване. А все пак съществува ли някаква долна граница, чието прекрачване е нежелателно? Определено. За повечето мъже тя е 7%, а за жените - около 13%. Но сега вече навлизаме в територията на спортистите от световна величина. Ако телесните мазнини слязат под тази дол­на граница, това се отразява отрицателно върху спор­тните достижения. В такива случаи ще се наложи да се приемат допълнително калории, за да не се допусне на­маляване на телесните мазнини дотолкова, че да пос­трада спортната активност.".

Така че, може да си пресметнеш с калкулатор на телесните мазнини - в сайта на Бари, какъв е процента за тебе. Ако всичките ти хранения са зонови, тогава потърси консултация с лекар за ниското ниво на кръвната захар. Но ако едно хранене ти е зоново, а на следващото изядеш половин шоколад, няма как да не ти падне захарта...Но Зоната не може да причини падане на кръвната захар, напротив - тя я държи в постоянни и нормални граници. Извинявам се, ако звуча прекалено "наставнически". Но тук сме за да си помагаме. :hug:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот chern0koska » Сря Май 03, 2017 6:02 pm

Извинете, че не доуточних. Имах предвид необходимите килограми, за да се чувствам добре. Съжалявам, но не искам да приличам на щиглец, а да съм съразмерна. И да-покачих на 12 блока след като увеличих натоварването като целта ми е стягане. Храня се изцяло по Зоната.
Ще потърся мнение при специалист.
Благодаря!
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот shtur4e » Сря Май 03, 2017 6:16 pm

Ако се храниш изцяло зоново, наистина в този случай е необходима консултация с лекар. Смятам, че не е нещо сериозно, след като вече си открила Зоната. Здраве и късмет! :)
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот eleaa » Пон Май 08, 2017 3:15 pm

Здравейте!
Много ви се зарадвах на състезанието:)Поздравления за постигнатите резултати!Няма ли да има 3-ти тур? :smdance:
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот mimeta » Пет Юни 02, 2017 1:13 pm

eleaa написа:Здравейте!
Много ви се зарадвах на състезанието:)Поздравления за постигнатите резултати!Няма ли да има 3-ти тур? :smdance:

Също бих се включила в трети тур :)
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот doval » Нед Юли 02, 2017 3:00 pm

Здравейте,

От 01.05.17 никой не дава отчети :)
В лятна ваканция ли сте или сте избягали в периферията на Зоната :)

Поздрави,
Владо
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Стойка » Нед Яну 21, 2018 6:56 pm

Искам да участваам ! :
Стойка
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 21, 2018 5:58 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 2ри тур

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 23, 2018 9:19 pm

Стойка написа:Искам да участваам ! :

Стойка, това състезание приключи преди година. За 3ти тур за 2018г има нова тема :Hello:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Предишна


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron