Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Сря Фев 21, 2018 9:59 pm

Аз съм ЗА,до края на март!
Да дам и аз отчет!

Сутринта хляб Бонус препечен с 42 г шунка и мазнина
Обяд,156г извара с нахут и 2 фурми, тахан за мазнина,всичко измерено за 3 Б и смляно в Нутрибулет.!
Следобяд малка 200г разфасовка кисело мляко Домлян,2% от Била, много удобно за работа, едвам го хванах да не мина 5 часа от обяда :lol:
Вечеря,крехка свинска пържола 112г ,4Б,с бира и салата
Ходене пеша 3км
Водата стана навик! :smdance:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Чет Фев 22, 2018 11:41 am

Мила Пипи,
Много благодаря за дългия пост. Така е, не съм в зоната. И това за лутането също е вярно, точно така се чувствам. Няколко пъти, кръжейки покрай зоната успях да се докосна, но така и не успях да вляза за по-дълго от 2-3 дни, чак сега със състезанието се справих по-добре. Просто ми е моооого трудно, тъй като все има "ситуации". Наясно съм, че това са само оправдания, че който иска - намира начин. Но от друга страна зоната не бива да ми пречи да водя нормален живот, в момента, в който ме прави инвалид, който не може да иде на гости, не може да си покани гости, не може да иде с приятели на кръчма и не може да работи нормално, не може да иде на почивка, тогава зоната се превърща в мъчителна диета. В този момент е по-добре да стоя гладна - ефектът е същият, но е по-лесно.
Затова и планът ми е да избера време, когато тези "ситуации" ще са по-редки и да се опитам да влеза за по-дълго в зоната. Вярвам, че ще е достатъчно да съм екстремно стриктна само в началото, първия месец - два, и че после ще е достатъчно да спазвам на око, колкото мога и където мога.
Ей сега една приятелка, която е с силно изразено наднормено тегло е била на изследване на кръвта, след което са ѝ препоръчали да спазва зоната на око. Те го наричат по друг начин, диета "по мярка специално за нея", но на практика си е точно зоната на око. Вече има първите резултати. При мен няма да е толкова лесно, но все ще се справя, къде ще ходя :)
Ще видим, ще докладвам
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 23, 2018 9:02 am

Изображение
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Пет Фев 23, 2018 9:12 am

Отчет за 22.02

Блокове,май 10,защото вечерях на ресторант :th:
Закуска,1Б,60г котидж ,6 фъстъка,2 ФУРМИ

Обяд,2Б,112г извара,смесена с котидж,2 фурми ,1 с.л.тахан,всичко в Нутрибулет и хайде за работа.
Нарочно направих 2 блока,защото после отидох на фитнес,да не ми стане тежко.
Да,ама после огладнях зверски и следобедната закуска едвам я дочаках,2Б 60г котидж,42г свинско филе ,240г домати,1филийка бонус и 1 ч.л.зехтин

Вечеря,на ресторант,Ох,пилешко филе с гарнитура спанак и зелена салата ,дотук добре,ама и 2 бири :bigsm41:
Спорт,да ,фитнес и ходене пеша 3км
Планк,да :giri:
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Пет Фев 23, 2018 1:36 pm

И аз съм ЗА да се отчетем на 30 март също , много е мотивиращо така :smdance:

Днес съм доволна и щастлива , корема ми е плосък и се чувствам идеално :yess:
1БПВМ Хапнах си 2 палачинки за закуска с белтъци , овес , извара и помело :bigsm16:
3БПВМ За обяд пъстърва , броколи , морков и зонов хумус - много вкусно
1БПВМ ще хапна цедено мляко , помело и ядки
3БПВМ ще готвя зонови гювечета
1БПВМ кисело мляко с ядки

Мъж ми още се храни с мен къде в Зоната , къде извън , но поне не яде захарни и тестени изделия , това за него е постижение :bigsm18:

Лек ден на всички :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Нед Фев 25, 2018 10:12 pm

Хей , момичета , къде сте се скрили :th: Всеки се покрил и си зонува тихичко :bigsm27:
Че пишете по нещо от време на време де :bigsm52:

Аз не че съм много редовна , ама се сещам през 2-3 дена .И такаааа , да се отчета -

Аз си я карам в зеленото уж , ама днес си направих омлет с белтъци и едно цяло яйце :chef1: мноооого вкусно

Сутрин корема ми е плосък и се чувствам прекрасно , пълна с енергия . Правя си йогата и планка и понякога на
кростренажора . Днес мързелувам , нали е неделя и няма упражнения :angel:

От утре съм пак в джаза и ще се опитам да пиша преди 1ви март.
Айде до скоро :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Чет Мар 01, 2018 6:59 am

Добро утро мили зонови пчелички! Честита ви Баба Марта! Да сте здрави и зоново засмени!
Надниквам тук , за да се отчета за месеца:
-------------------31,01 - 16,02-01,03

Височина: 168 см
Тегло: 98,9 кг – 96,2 -94,6 - -4,3кг!!!!
Талия/през пъп -110 см -105см –102см -8 см!!
Ханш- 121 см -121 см -120см - -1 см
Бедро - 75 см. - 73 см- 72см - - 3 см!
Благодаря на Пипи за къртовския труд по време на състезанието и за позитивната й подкрепа!
Благодаря и на всички пчелички, които споделят тук и ме стимулират да продължавам!
Аз съм си решила да продължа в зелено-оранжевите храни поне до края на март.
На всички вас желая зоново настроение!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Чет Мар 01, 2018 10:40 am

Здравейте и от мен и Честита Баба Марта , пчелички Зонови :peace1:

Радвам се , че не съм първа и единствена , Мечта 8 поздравления за резултатите , страхотни са :yess:

Сега и аз да си призная какви ги забърках и какво е на кантара ми :angel: Тази сутрин съм само - 800 гр от последните 2 седмици :( нещо не мога да рзабера защо ...ама каквото такова.

01.02 - 16.02 - 01.03.
65 кг - 62,800 - 62 кг / 3 кг за едим месец - доволна съм :hug: /
Нямах време да меря талия , корем и ханш . Чакаме гости и аз от сутринта чистя и приготвям.

Продължавам така и ще се отчета на 15.03. пак , дано с по-добри резултати. Докато стигна 61 няма да мирясам.

Ехооооо , чакаме и други резултати и отчети :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Чет Мар 01, 2018 6:06 pm

Привет, момичета! Честита баба Марта.
Дойде нашия месец, така че да се стягаме сериозно. Лятото ей де го зад ъгъла :)
Аз съм само -0,500гр за две седмици и по -2 см от ханш и корем, но си знам защо :angel:
Да си призная честно не съм спортувала, нито планк съм правила тези две седмици.
Плюс това имам разни дребни прегрешенийца /да се чете допълнително тахан в млякото/ и тук там +1 блок на ден и резултатът е на лице. :oh:
От два дни съм напълно стриктна с храната и спорта :bored1: дано е така и занапред :pray:

Мисля си дали тези 10 блока не са ми твърде много. Дали е добре да ги намаля временно на 9 или 9,5?
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kremena » Съб Мар 03, 2018 9:19 am

Честит Празник, пчелички!
Ето и моят отчет.

Свалени килограми до момента...няма.През деня стриктна пчеличка,вечер все нещо разваля нещата,или ходене на ресторант и вместо една,бирите стават 2,или семейни празници и вино с мезета...

Ще продължавам да упорствам и няма да се отказвам, :smdance:
Приятен ден от мен!
kremena
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 03, 2016 10:46 am

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Съб Мар 03, 2018 9:22 am

Някой друг със същите изкушения?
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Съб Мар 03, 2018 12:09 pm

Сигурно при всеки се случват такива изкушения. Въпроса е колко са начесто и как точно се случват? Естествено, че ми се случва да поседна с приятели в заведение по нечий повод. Тогава се опитвам просто да балансирам "на око". Има и червени храни/напитки :wine: , но в ограничени количества, за "наздраве"-то. Просто се старая да не преяждам и да се балансирам доколкото е възможно. /досега поне сладкиши не са ме изкушили/. А като се върна преди лягане се "зонирам" с едно кисело мляко и на другия ден отново съм по каноните на зоната.
А за тези, които дълго време не са смъкнали килограми, а са стриктни - може би пък нямате излишни килограми? Все пак това си е страничен ефект на зоната. Ако искате да видите реален резултат -направете си кръвни изследвания, липиден профил и т.н. - и се порадвайте на постигнатото!
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Пон Мар 05, 2018 4:33 pm

Хелоу и от мен :peace1:
Нямах време през последните няколко дена да влизам тук , имахме гости и се започна с малко прегрешение ...после мина в по-голямо и ...така . Сега по-подробно .В четвъртък ни дойдоха приятели и се започна с розе от следобед :skyle5: уж се опитах да балансирам на око ,ама не стана :refuse: После мъжа ми направи от неговата божествена пица и хапнах малко - 3-4 блока ...стана ми толкова тежко :( На другия ден бях като болна , не , наистина - много ми беше гадно .
В събота ни дойдоха други гости за 2 дена - вечеря ,една ракия , една салата , една пържола ...Дотук добре . После овесени бисквити със бриииии :skyle5: Броих го като късно блокче .Втора вечеря - малка ракия , една салата , наденичка и зонови бонбони ....Закуските и обедите си бях в Зоната , не се изкуших от палачинки и баници.
Но тази сутрин се чувствам толкова уморена и изтощена :sad: сякаш съм копала на нивата цял ден .
Заключението ми / за пореден път / излизането от Зоната ми действа МНОГО ЗЛЕ .... Няма да обещавам нищо нито на вас , нито на себе си , но ще чета този пост от време на време да ми напомня .... :laugh1:

Нека Зоната да бъде с вас :yess:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Чет Мар 08, 2018 8:59 am

Здравейте и Честит 8 Март , момичета :bouquet:

Вие си мълчите , ама аз продължавам да пиша и ви споделям какво става с мен :bigsm52:
Такааааа , мина периода на прегрешения , изкушения и аз съм обратно в джаза , както казва наша Пипилота :smdance: Нищо , че е празник днес , няма да има парти , ядене и пиене :refuse: Е, сигурно ще отидем до нашата селска кръчма , ама ще се въздържа от прегрешения. Тези дни се чувствам перфектно , пълна с енергия , лека и слабичка :yess: Е , колко точно слабичка ще ви кажа на 15.03. Среща тук , и не закъснявайте , ей :laugh3:

Айде до скоро и весел празник на всички :applaus:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 08, 2018 7:25 pm

Мили мои Пчелички, :redflow: Честит 8ми Март :redflow: . Бъдете красиви като всички цветочки в този ден, усмихвайте се колкото можете повече и пръскайте радост като добрите феи от приказките. Вие сте Зонички и го можете :rose-1:

Аз съм тук, чета ви редовно, но не се обаждам. Само наблюдавам за коя от вас състезанието беше от полза :)

Аз си уплътних времето с писането на едно разказче, да ви разкажа, аз как АЗ се запознах със зоната. Много скоро ще го публикувам. Само да измисля картинките и ще четете :Hello:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Сря Мар 14, 2018 2:44 pm

Пипи, честит 8 март и на теб, макар и на патерица. Вчера вечерта се върнах от командировка, за сега не се очертава следваща, така че от утре започвам строго спазване. Надявам се да издържа до 24 април без никакво нарушение. Ще пиша редовно.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта