Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот systoteva » Сря Фев 21, 2018 4:18 pm

Здравейте :)
Първо искам да благодаря на всички, които поддържат този сайт - огромен труд и адмирации за толкова достъпно предадената информация. С благоверния се опитваме да се храним зоново от този понеделник - оплаква се, че съм го убила от ядене откакто се храни по зоната :laugh4: .
Тази вечер съм решила да си хапнем печена на скара скумрия , но искам да си я вземем готова, че не ми е ок да я пека в нас - много е миризливо след това :laugh4: Въпроса ми е колко грама готова скумрия е 1БП?
Предварително благодаря за отговора, а като ми остане малко време ще напиша и менюто ни да проверя дали не бъркам някъде. :pray:
systoteva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 8:03 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gogo » Сря Фев 21, 2018 4:37 pm

systoteva написа:Здравейте :)
Въпроса ми е колко грама готова скумрия е 1БП?

Изчислено по етикет с данни от тук излиза, че 1БП на готвена/печена скумрия е 27 гр.
Как става изчисляването по етикет можеш да прочетеш във втория пост на дневника ми.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот systoteva » Сря Фев 21, 2018 4:56 pm

gogo написа:
systoteva написа:Здравейте :)
Въпроса ми е колко грама готова скумрия е 1БП?

Изчислено по етикет с данни от тук излиза, че 1БП на готвена/печена скумрия е 27 гр.
Как става изчисляването по етикет можеш да прочетеш във втория пост на дневника ми.

Много много благодаря за бързия отговор gogo :yess:
Честно казано много внимателно прочетох дневника ти, но изчисляването по етикет все още не мога да го схвана :th: . Още веднъж благодаря и прекрасна вечер от мен
systoteva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 8:03 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот loa » Чет Фев 22, 2018 4:39 pm

Купих си от магазина консерва с нахут на Фамилекс. съставките и са 8,6 гр. въглехидрат, от тях 4,52гр. са фибри. Нещо се овъртолих във формулата за смятане на 1 блок.
100/(8.6-4.52)*9 = 225 гр.
Това вярно ли е? :doNotKnow:
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Проклетница » Сря Фев 28, 2018 9:49 am

Не. Щом съдържанието на фибрите е посочено, значи са извадени. Просто смятате 100:8,6 .9 или направо делите 900 на 8,6, и в двата случая получавате 105 грама за един блок въглехидрат
Аватар
Проклетница
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Май 13, 2014 8:09 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Маня » Чет Мар 01, 2018 1:22 pm

loa написа:Купих си от магазина консерва с нахут на Фамилекс. съставките и са 8,6 гр. въглехидрат, от тях 4,52гр. са фибри. Нещо се овъртолих във формулата за смятане на 1 блок.
100/(8.6-4.52)*9 = 225 гр.
Това вярно ли е? :doNotKnow:

Етикетите отразяват хранителните стойности на цялото съдържание на консервата - нахут плюс соса. При употребата му той трябва да се изплакне (същото се отнася и за бобовите консерви), за да се намали гликемичния товар от отделената в соса скорбяла и после да си измерите спокойно 1/4 чаша или 40-50 г за 1 БВ. Не се борете с етикети за продукти, които са дадени в таблицата :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот loa » Чет Мар 01, 2018 2:25 pm

Благодаря за разяснението. Точно тази голяма разлика по етикет и по таблица ме объркваше.
Аватар
loa
 
Мнения: 25
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2016 8:43 pm
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот чичо Чарли » Вто Мар 27, 2018 10:54 am

Здравейте! Не се бях появявал тук повече от 3 години. Опитах се да зонувам, но нещо не ми се получи и се отказах. Тази година обаче отново се връщам с надеждата , че ще устоя и ще се преборя да вляза в Зоната. Обаче за толкова време почти съм забравил това, което бях усвоил от сайта и от книгата. Даже сега се затрудних къде да си задам въпросите и дали съм на правилното място във форума. Та така колеги, питането ми е, олиото изцяло ли се отрича като мазнина? По изчисления ми се полагат 10 блока, но нещо в повече ми идват, мога ли да намаля на 9? Освен това тези дни ми препоръчаха за прочистване на дебелото черво да вземам сутрин на гладно 1 суп.лъжица зехтин с половин лимон, това не обърква ли сутрешната ми закуска? Много ще са ми въпросите, но за сега това поне да си изясня. С водата съм много скаран, едвам по 1 литър на ден със зор.......... Това е за сега, но всички ви приятен ден и ще се радвам някой да ми отговори. :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот Pipilota » Вто Мар 27, 2018 8:56 pm

Чарли, добре си дошъл отново в редиците.Първо, не е възможно калкулатора да ти показва 10 блока. Нещо си оплел конците още в началото. Второ, не е възможно 10 блока да ти идват в повече, освен ако не си с ръст, с който да вървиш прав под масата. Започни от сайта, сметни си отново блоковете и после заповядай с хилядите въпроси. Ние сме тук :)
:arrow: Как да си изчислиш блоковете за деня
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот чичо Чарли » Сря Мар 28, 2018 8:50 am

Добър ден на всички! Благодаря на Пипилотка, че ме е "отразила". Да сте живи и здрави всички, които поддържате сайта и сте нон-стоп на линия. Как ни изтърпявате с многобройните ни въпроси.......... просто не знам. Сега само да вметна , че чичо ви Чарли е жена :lol: :lol: :lol: .Е, това е стар прякор, реших да си го ползвам. Пипи, малко над масата съм мила. :laugh3: Висока 1,50 см и тежа 60 кг.Така, че блоковете съм ги сметнала съвсем точно. Но се озорвам с тях. Днес ми е трети ден, но като количество храната ми идва в повечко.И това в повечко да не ми изиграе лоша шега.
Сега да попитам: олиото като мазнина не може ли да се ползва, защото навсякъде в рецептите е споменат зехтина.
А понякога следобедната закуска няма как да я направя, тъй като съм в движение. Предполагам че тоя 1 блок мога да го прехвърля към вечерята, което не е много правилно, но.... А за сутришно приемане на гладно на суп.лъжица зехтин с половин лимон нещо да кажете? Спрях за сега, защото не е зоново.
Продължавам да чета и да си припомням четеното преди 3 години.Бая неща съм позабравила. Дано не досаждам с въпросите си. Възхищавам се на многото хора тук постигнали страхотни резултати. Опитвам се и аз като мисионер да говоря и разяснявам Зоната на колеги, роднини и познати. За сега нещо май или не съм достатъчно убедителна или ме смятат за кукуригу. Полудяли са по диетата на Червенкова и не мога да ги разубедя, че е супер погрешна. Но всеки да мисли за себе си.
Хубав ден на всички! Бъдете здрави! Радвам се, че отново съм сред Вас!!! :hug:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот чичо Чарли » Чет Мар 29, 2018 3:05 pm

И да попитам още: някой ползвал ли е соеви продукти? Купих от Кауфланд соева кайма и сега не знам как да я приготвя, няма никакво упътване към нея. От таблицата на протеините се чудя колко грама да взема за 1 блок . Гледам, че и в рецептите няма качена такава за използвани соеви продукти.
Благодаря на всеки, който ме светне по този въпрос! :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот gab4oto » Съб Мар 31, 2018 10:23 am

Привет чичо Чарли :) олиото не е добър избор, защото съдържа омега 6. Аз го ползвам изключително рядко, когато не мога да сготвя без мазнина. Още не съм почнала да си правя гхи. Май трябва да опитам някой ден. Зехтин, маслини, ядки и авокадо са добър избор за мазнини. За сутрешната лъжица зехтин с лимон трудно ще я зонираш. Не съм лекар и не мога да те посъветвам да я пропускаш. Хапвай си протеина и останалия въглехидрат след това.
За следобедна закуска половин кофичка кисело мляко 2% е удачен вариант, който можеш да изпиеш и в движение. Спазвай интервалите за хранене и не пропускай следобедната закуска.
Соевите гранули се накисват предварително във вода и после ги правиш каквото си решила. Има рецепти в нета. Имам едни на етикета пише 53гр протеин. Ако и твоите са с толкова това изчислено по етикет е 13гр за блок. Успех :yess:
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот vigenkova » Нед Апр 01, 2018 7:50 pm

чичо Чарли написа:И да попитам още: някой ползвал ли е соеви продукти? Купих от Кауфланд соева кайма и сега не знам как да я приготвя, няма никакво упътване към нея. От таблицата на протеините се чудя колко грама да взема за 1 блок . Гледам, че и в рецептите няма качена такава за използвани соеви продукти.
Благодаря на всеки, който ме светне по този въпрос! :)

Предполагам, че отговора е някъде ТУК: viewtopic.php?f=3&t=67
Аватар
vigenkova
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 10:43 pm
Жена

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот sunrise » Нед Апр 01, 2018 9:16 pm

Здравейте! Някой може ли да ми каже, дали бланшираните ядки, като бадеми и лешници например, са добър избор? Бланшират се, за да им се махне ципата.
sunrise
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 10:47 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот sunrise » Нед Апр 01, 2018 9:21 pm

Маня, рецептата ти за целина с лимон и цедено мляко е просто уникална. Абсолютен фаворит, особено за летните жеги с кубчета лед вътре, направо избухваща свежест. :flowerpot: благодаря!!
sunrise
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Фев 25, 2016 10:47 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 6

Мнениеот чичо Чарли » Пон Апр 02, 2018 7:28 am

gab4oto написа:Привет чичо Чарли :) олиото не е добър избор, защото съдържа омега 6. Аз го ползвам изключително рядко, когато не мога да сготвя без мазнина. Още не съм почнала да си правя гхи. Май трябва да опитам някой ден. Зехтин, маслини, ядки и авокадо са добър избор за мазнини. За сутрешната лъжица зехтин с лимон трудно ще я зонираш. Не съм лекар и не мога да те посъветвам да я пропускаш. Хапвай си протеина и останалия въглехидрат след това.
За следобедна закуска половин кофичка кисело мляко 2% е удачен вариант, който можеш да изпиеш и в движение. Спазвай интервалите за хранене и не пропускай следобедната закуска.
Соевите гранули се накисват предварително във вода и после ги правиш каквото си решила. Има рецепти в нета. Имам едни на етикета пише 53гр протеин. Ако и твоите са с толкова това изчислено по етикет е 13гр за блок. Успех :yess:

gab4oto благодаря ти за разясненията. Всеки съвет тук ми е ценен. Така, че знам, че мога изцяло да ви се доверя. На всички хубава и слънчева седмица. Все пак чакаме Великден! :smdance:
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта