Спорт и упражнения в Зоната

Форум за всички спортуващи – ползите от спорта и как да постигнем по-добри резултати

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот roksi » Сря Яну 28, 2015 4:39 pm

В магазини -спорт депо има намаление на уредите ' доста изгодни предложения 'и не само на уредите ,в момента тече разпродажба на почти всичко.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Зоната
 

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 28, 2015 5:02 pm

Тия пътеки за у дома са гола вода.
Ако ще е за вкъщи, най-добре си вземи крос-тренажор. В краен случай може и велоалгометър.
Но практиката показва, че 99% от домашните уреди за фитнес събират прах от неупотреба.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 28, 2015 9:20 pm

Дам, ама не Ити :)) Моята пътека вече не знам как издържа....изпльоскала съм я в хола, пред телевизора, и като се закатеря по тоя баир на някой филм....и не се усещам как минава времето...полезното с приятното....само сега пак съм в почивка, защото това човъркане, което получавам в капачките взе да ме плаши на моменти, и не знам какво да правя..иначе след пътеката, докато свърши филма приключвах с напъди докато държах бая тежки гирички (любимото ми упражнение), и си мисля, че коленете ми май най заминават от напъдите... :doNotKnow: и сега не знам какво даправя, я застой съм :( :th:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот mahona » Сря Яну 28, 2015 9:51 pm

Пътечката няма да хване прах в къщи,а по скоро ще се изтърка,но все още до никъде не съм стигнала с избора и това вече ме дразни,защото времето си тече :th:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Сря Яну 28, 2015 11:38 pm

Ако килограмите са ти в повече по-добре вземи каквото е препоръчал Ити. Пътеката също става, но само ако ходиш по нея, иначе при тичане се товарят много ставите.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот Самми » Пет Фев 27, 2015 9:29 pm

pipilota написа:... защото това човъркане, което получавам в капачките взе да ме плаши на моменти, и не знам какво да правя... :( :th:


Точно подобен проблем имам и аз. Миналата година по това време се раздвижвах след 45 дни гипс, заради луксация на лявата капачка. Сега ме боли дясното, уж здравото коляно, ама точно така, както ме болеше, докато бях гипсирана и здравият крак отнасяше цялата тежест почти на тялото, докато прикляках, че и доста време след това. Най-вероятно все още несъзнателно натоварвам повече здравия крак, ама много е притеснителна тази пареща болчица. А инак болното ми коляно, с изместената капачка, така и не се възстанови до край. При всяко слизане и качване по стълби се чува едно хрущене.... :sad:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот alexandnug » Чет Май 07, 2015 3:32 pm

Трябват ми упражнения за долна преса в домашни условия ако може да ми помогнете .?
alexandnug
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 8:46 am
Мъж

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот debborah » Съб Фев 06, 2016 3:48 pm

Здравейте,

Въпреки че тази дискусия е почти отпреди 2 години искам да кажа, че аз съм от 99% на които бягащата пътечка е в забвение. Служеше ми да за закачалка за дрехи. Накрая я подарих. Беше ми омръзнала да я гледам. След дълго мислене най-после реших и аз Баба Меца /все пак съм баба на 3 момчета/ да се захвана и със зоната и със спорта. Ето какво измислих - 150 минути през седмицата в местния басейн. Кеф ти аква фитнес, кеф ти плуване. Ама да не си мислите, че съм плувкиня. Нищо подобно. Използвам и колан и nuddle. Резултата ще оповестя след месец. Все пак съм съвсем отскоро в зоната. Но започнах плуването още през януари, като видях че никакви дрехи не ми стават.

Ето цитат от една статия, която ме убеди, че съм на правилен път.

Какво е аквафитнес?

Накратко – тренировки във водна среда. Концепцията е разработена и популяризирана от Чарлийн Копански – основател и президент на Канадския Аквафитнес Алианс (CALA – Canadian Aquafitness Leaders Alliance). Представлява интересна смесица от адаптирани упражнения със собствено тегло и движения от плуването, йога, пилатес, някои бойни изкуства, класическата аеробика и др.

Странното е, че нямам мускулна треска a, болките в гърба и раменете изчезнаха.
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот IvG » Пет Сеп 02, 2016 2:34 pm

Здравейте на всички форумци :)

Първо искам да изкажа огромното си възхищение от труда на всички тук - за многото рецепти, идеи, полезни съвети и т.н., които сте събрали да едно място. :pray: Нова съм във форума, затова моля да ме извините, но сметнах, че тук е подходящото място за тази темичка.

За Зоната научих преди няколко години, малко след като ми бяха открили хормонален дисбаланс. Прочетох книгата и запретнах ръкави. от тогава до сега съм спазвала този начин на хранене на няколко прекъсвания, защото честно казано не издържах повечко от месец, а килограмините ми падаха само до едно ниво. Най-много съм смъквала 2-3кг. Аз съм момиче на 21г, тренирам активно 3-4 пъти/седмица (т.е. през два дни), като тренировките ми са доста интензивни от порядъка на 30-45-60мин. Храня се с по 13 блока на ден, защото когато ги намаля чувствам дискомфорт и се спрях на това число.

По време на предните ми пребивавания в Зоната на всеки 1П + 1В добавях и 1М, но истината е, че се чувствах гладна след определено време (в повечето случаи 2-3 седмици) Казах си, че не може грешката да е в това, защото при останалите действа и тогава се поразрових в малко англ. форуми. Повечето там твърдяха, че поради липсата на мазнини, организмът започва да изпитва глад и поради тази причина "повече от 60% от хората не искарвали повече от месец на този режим". Но един коментар ми направи впечатление. Жената беше споменала, че малко е модифицирала Зоната и вместо по 1М, приема по 2М на всеки 1П +1В. Тогава се сетих, че Д-р Сиърс, беше казал, че елитните спортисти увеличават блоковете мазнини, заради тренировките си.

Реших да си направя набързо едни сметки, на които моля да обърнете внимание и да ме корегирате, ако греша:

13 блока ПВМ (1П + 1В +1М):

П 13х9=117г 117х4=468kcal
В 13х7=91г 91х4=364kcal
М 13х1,5=19,5г 19,5х9=175,5kcal

общо:1007.5kcal

П 468/1007,5=0,46=46%
В 364/1007,5=0,36=36%
М 175,5/1007,5=0,17=17%


Сметнах го няколко пъти и си казах " А къде е 40:30:30?" :stupid: :hm: :hm:

След това направих сметка, ако си увелича мазнините, т.е. на всеки 1П + 1В да добавам 2М, вместо 1М. И получих:


П 13х9=117г 117х4=468kcal
В 13х7=91г 91х4=364kcal
М 26х1,5=39г 39х9=351kcal

общо:1183kcal

П 468/1183=0,395=40%
В 364/1183=0,307=30%
М 351/1183=0,296=30%
:hug: :hm:

и страшно много се зарадвах. Едновременно с това прочетох и видях тук един снимков материал какво прави Зоната за 6 месеца + фитнес тренировки. Купих си и качествено рибено масло и витамини, които пич от 3 дни, а самият режим спазвам успешно от 18.08. Само че кг ми слязоха само до 65 от 67, още за 7 дни, което според мен е било повече вода в началото. От време на време изпитвам лек глад, но се държа. ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ДЪЛГИЯ ПОСТ, но въпросът ми е дали според Вас трябва да продължа да се храня така или да направя някаква промяна. Целта ми е да изчистя подкожните мазнини и не съм много сигурна дали ще мога да стигна до 55кг за моите 165см. Прочетох, че като увелича мазнините ограничавам топенето на мазнини, но пък иначе се чувствам гладна.
Вие как смятате? Всеки, който има мнение по въпроса е добре дошъл със съвет. Благодаря Ви! :hug: :hug: :hug:
Аватар
IvG
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 4:02 pm
Жена

Re: брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот JustMe » Пет Сеп 02, 2016 4:23 pm

Привет Ив,

преди време бях питала защо се удвояват мазнините при използване на протеин на прах и мисля, че отговора ще отговори и на твоя въпрос:

Реших да си направя набързо едни сметки, на които моля да обърнете внимание и да ме корегирате, ако греша:

13 блока ПВМ (1П + 1В +1М):

П 13х9=117г 117х4=468kcal
В 13х7=91г 91х4=364kcal
М 13х1,5=19,5г 19,5х9=175,5kcal

общо:1007.5kcal

П 468/1007,5=0,46=46%
В 364/1007,5=0,36=36%
М 175,5/1007,5=0,17=17%

Сметнах го няколко пъти и си казах " А къде е 40:30:30?" :stupid: :hm: :hm:


Тъй като в нискомаслените протеини се съдържа около 1.5гр мазнини, затова се добавят само 1,5гр на блок, вместо 3. Т.е. на всеки блок изяждаме реално 3гр. мазнини, въпреки че добавяме 1,5гр.

Виж тук 52 въпрос и отговора му:
http://www.vzonata.com/faq/

Аз по-скоро бих увеличила броя на блоковете, отколкото да удвоя мазнините, но ти най-добре си знаеш как се чувстваш.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот IvG » Пет Сеп 02, 2016 5:33 pm

Здравей,

Благодаря ти за включването. Това за чистите протеини а прах ми е ясно, въпреки че аз когато си правя шейк (само тогава използвам протеин на прах) и добавям прясно мляко, не добавям мазнини, заради тези в млякото. Въпросът ми е по-скоро за това, че самият Д-р Сиърс казва, че трябва да се удвоят мазнините, когато се тренира. Пък и аз лично иначе изпитвам глад. Но от друга страна, така се забавя и процесът на топене на подкожните мазнини. Това ми е голяма дилема :notagree: Ти когато добавяш само по 1М, както е в указанията, изпитваш ли глад например час след като си хапнала?

Поздрави :Hello:
Аватар
IvG
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 4:02 pm
Жена

Re: брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот Маня » Пет Сеп 02, 2016 5:44 pm

В Зоната за калории не се говори, говори се за блокове. За средностатистическа жена, без голямо физическо натоварване Бари Сиърс препоръчва 11 блока, които, ако добре са балансирани по таблицата на хранителните блокове излизат дневно около 1200 калории.

Пробвай да си изчислиш блоковете по калкулатора в сайта на Бари Сиърс, ще ми е интересно колко блока ще трябва да хапваш.

http://www.zonediet.com/resources/body-fat-calculator/

Въпреки спортуването, ако си решила да сваляш килограми (а дали е нужно това е отделен въпрос), мазнините не трябва да се удвояват, а по-скоро да се увеличат блоковете за деня. В Зоната се отслабва с ядене :lol:

Ако изпитваш глад час след хранене - просто не ти е добре балансирана чинията. Най-вероятно са повече въглехидратите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот IvG » Пет Сеп 02, 2016 6:20 pm

Mаня, Благодаря ти! Тук ми излизат 11-12 блока според нивото на активност, разбира се. Аз тренирам интензивно 2 дни подред и после 2 дни почивка (според смените ми в работата), не знам дали наистина ми се виждат малко. Попитах за мазнините, понеже преди, когато не ги удвоявах изпитвах глад и застой в кг. А колкото до баланса да не кажа, че на 100% съм научила вече наизуст грамажа на храните, като повечето си ги смятам по етикет, заради разликата... :Hello:
Аватар
IvG
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 4:02 pm
Жена

Re: брой на блоковете мазнини при спортуващи в зоната

Мнениеот JustMe » Пет Сеп 02, 2016 8:42 pm

Глад не изпитвам сега. В началото започнах с 9 блока и изпитвах глад, започнах да увеличавам блоковете и на 11 се почувствах добре. Ако тренирам повече съм стигала и 13-14 блока на ден. Но е много вероятно и както каза Маня да не балансираш правилно.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот kitty-71 » Пет Мар 10, 2017 11:12 pm

Здравейте!
Няма ли спортуващи? Забелязах, че от много време никой не е писал по темата.Аз спортувам 2-3 пъти седмично във фитнеса по 1 час тренировка по програма и 1или2 пъти в седмицата ходене по 5 км. /обиколка на гребната база в Пловдив./Тъй като си взех карта за най-новият фитнес в града Pulse, а там освен фитнеса и СПА зоната има и доста групови занимания- йога, пилатес и др. се надявам да вдигна тренировките./В зависимост от свободното време, разбира се./Храня се с 10БПВМ.Питам се, дали да не ги вдигна с един блок в дните за тренировка и към кое хранене да го добавя?
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Спорт и упражнения в Зоната

Мнениеот dimitar_ivanov2006 » Сря Юни 07, 2017 11:57 pm

Имам нужда от съвет ! Ще ходя на обиколката на Витоша трасето е 100 км. смятам да бягам интервлно 40мин бягане и 20 вървене ! Проблемът е , че обиколката започва в 0 часа тази неделя ! Така събота ми е работен ден до обяд към 12 смятам да хвана автобус от Бургас в който да се опитам да поспя и около 6 да съм в голямото село и да се насоча към Бояна за старта , леля ми живее там може да мина да я видя ! Въпросът обаче е в събота ще стана към 8 за работа ще закуся после ще продължа с нормалното си хранене през деня но не смятам да правя късна вечеря а през 4 часа да приемам по 4 блока като усновно хранене ! През 10 км има пунктове на който има храна ще исползвам методът на око защото 100% кантар там няма ! Някой може ли да ме посъветва за друга тактика относно храната искам да остана в зоната по време на състезнието !
dimitar_ivanov2006
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Май 28, 2017 10:10 pm
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Спорт

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта