Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Елена Сивова » Чет Окт 05, 2017 6:43 pm

Здравейте, пиша за първи път. Казвам се Елена, на 41 години съм и имам един конкретен въпрос -как трябва да се определят протеиновите блокове на 9 годишно дете - като на дете, т.е. 5 хранения по 2 блока, или като на възрастен, което в случая ще е 8 блока–150 см, 46 кг– разликата е голяма,и ако е като за възрастен, вариантът 5 пъти по 2 блока ще е с угояващ ефект, а целта е отслабване. :hm:
Елена Сивова
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Окт 03, 2017 1:53 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Чет Окт 05, 2017 7:02 pm

Хранете децата си с помощта на тези съвети и рецепти
Публикувано през април, 2015
От Сю Нор (асистент на д-р Бари Сиърс)

“Децата също са хора”. Така се наричаше едно акламирано ТВ шоу по
АВС, което вървеше в неделя сутрин в края на седемдесетте. В шоуто,
носител на наградата Еми, участваха знаменитости, интервюирани от деца
и беше насочено към децата и уважението към тях като хора, каквито те
са.
За разлика, днешните водещи заглавията говорят повече и повече за
повишаването на детското затлъстяване, което буди сериозно безпокойство за
общественото здравето. Като се има предвид този скок в детското
затлъстяване, не е изненада, че диабет тип 2, който е резултат от начина на
хранене и на живот, сега достига епидемични пропорции при деца. Това са
много сериозни промени, не само за бъдещето на децата, страдащи от тези
заболявания, но и за бъдещето на нацията ни като цяло. Как стигнахме от
веселите и енергични деца от "Децата също са хора" до днешната епидемия от
детското затлъстяване и диабет тип? Това е храна за размисъл (не игра на
думи).
Добрата новина е, че с малко обучение, плюс промени в начина на хранене и
живот тази тъжна картина на нарастващото днес затлъстяване и диабет тип 2
при деца може да се обърне. Принципите на Зоната за балансирани менюта и
време за хранене са приложими и при децата, и при възрастните. Повечето
деца на възраст от началното училище ще ядат между ½ до 2/3 от
балансираното Зоново блюдо за възрастен, а тези от средното училище и по-
големи ще ядат пълната порция на възрастния или повече.

Малките деца и
тези в предучилищна възраст също могат да се включат. Осигурете им същите
протеини, въглехидрати и мазнини, с които се храни семейството. Дайте
свобода на децата си в размера на порциите. Ако се мусят на зеленчуците,
просто продължете да им ги предлагате. На всеки му е нужно време да свикне с
нови храни, така че не се отказвайте. Когато децата ви са в Зоната, те
инстинктивно ще изберат онова, което им е нужно. Вероятно ще сте изненадани
да откриете, че те правят по-добър избор и когато се хранят извън дома.
Използвайте тези изпробвани и одобрени от децата съвети и рецепти, за
да помогнете цялото семейство да е на пистата.
• Имайте под ръка разнообразни готови за ядене протеини за бързи
менюта и закуски. Пилешки гърди или крехко месо, постна деликатесна пуйка и
шунка, котидж сирене с намалено съдържание на мазнини , тофу и твърди
варени белтъци са добър избор. Сирене тип моцарела с намалено съдържание
на вода е една лесна опция за кутията с обеда.
• Имайте под ръка разнообразие от прясно нарязани зеленчуци. Децата
обичат да ги топят в хумус, котидж сирене или гуакамоле. Нека семейството ви
избере своите любими между краставици, цветни чушки, чери домати, селъри,
тиквички и други. Когато става въпрос за зеленчуци, изборът в Зоната е до
небето.
• Сервирайте плода и зеленчуците в една чиния, за да ги поставите
равностойно, като избегнете чувството че плодът е лекарство или десерт.
• Ядките макадамия и бадемите са идеален избор. Убедете се, че вашето
мъниче е достатъчно пораснало, за да може да ги сдъвчи добре. Погрижете се
да уважите правилата на училището на детето си, които може да има за
разрешаването на ядките.
• Децата обичат йогурт (б.м. по нашенски кисело мляко). Разбъркайте
чаена лъжичка бадемово масло, за да завършите едно ястие или закуска.
Йогуртът вече съдържа всичките необходими протеини и въглехидрати, но им
разрешете да добавят няколко берита (б.м. ягоди, малини, боровинки и т.н.)
или късчета ябълка или портокал, ако искат.
• Нека децата ви помагат при приготвяне на ястието. Опитайте тази лесна
рецепта за пилешки хапки. Нека възрастен или по-голямо дете нареже
обезкостени без кожа пилешки гърди или крехко месо в желаните размери.
Потопете парчетата пилешко в разбит белтък, оваляйте го в фино смлени
бадеми и ги поставете върху хартия за печене. Напръскайте със зехтин,
посолете със сол и пипер и запечете в загрята фурна до готовност. Направете
същото с резенчета авокадо и сервирайте няколко „пържени картофки” от
авокадо заедно с пилешките хапки.!
• Не забравяйте рибеното масло. Препоръчаната от д-р Сиърс доза за
деца е 2,5 g EPA и DHA на ден. По неговите думи, „Това е равно на
количеството EPA и DHA, когато вашите баби са давали на родителите ви
всеки ден супена лъжица рибено масло.”
Помогнете на децата си да се радват на по-весело и по-здраво детство и
им подарете светло бъдеще като следвате диетата и начина на живот
Зоната като семейство.
Щастливо Зонуване!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот begeli » Сря Ное 29, 2017 1:51 pm

Здравейте,
от понеделник съм в зоната, 10 блока ми се полагат, но днес закусих в 8,30 и в 11 вече ми стърже корема.
Закуската ми е
2бп 112гр. котидж
2бв 1 филийка бонус хляб
2бм 6 бр.маслини
блоковете ги разпределих така : 2-3-1-3-1
къде бъркам?
Благодаря ви! :bouquet:

На 43г. тежа 56 кг. висока 151 талия 91 ханш 97.
begeli
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Ное 29, 2017 10:50 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот далия » Пет Дек 01, 2017 4:44 pm

begeli написа:Здравейте,
от понеделник съм в зоната, 10 блока ми се полагат, но днес закусих в 8,30 и в 11 вече ми стърже корема.
Закуската ми е
2бп 112гр. котидж
2бв 1 филийка бонус хляб
2бм 6 бр.маслини
блоковете ги разпределих така : 2-3-1-3-1
къде бъркам?
Благодаря ви! :bouquet:

На 43г. тежа 56 кг. висока 151 талия 91 ханш 97.

Здравей, begeli,
И аз от понеделник съм в Зоната. Засякох те и в един друг форум, но там почти никой не се включва и затова реших да се регистрирам тук.
Аз започвам от близо 60 кг. и трябва да стана 54-55. Доста си е и като чета ще са ми нужни поне 4 - 5 месеца зонов режим :hm: .
На мен лично ще ми е трудно да спазвам този режим след постигане на оптимално тегло,защото :
1. Менюто е еднообразно - зная ,че има рецепти и за готвени ястия ,но не виждам как ще стане да готвя за себе си и за семейството си отделно. Ще видим -ако физически се чувствам добре, може и да не изляза от режима. По принцип д-р Сиърс обещава "чудеса", но съм скептична, докато не усетя резултатите по себе си.
2. Не обичам да консумирам толкова много протеини - това ми се вижда най-трудната част. От месото консумирам само риба, а не искам да я включвам всеки ден в менюто си. Млечини продукти също не консумирам - само кефир. И това изключително много ме затруднява при избора ми на продукти.
далия
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Дек 01, 2017 4:29 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Чет Яну 04, 2018 4:36 pm

По точка 1 - какво пречи и семейството ти да се храни със зонови ястия? Дори е препоръчително.

По точка 2 - веган ли си? Ако си, Зоната не е за теб. Щото излиза, че ти ядеш само риба и то рядко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот zdravko » Вто Яну 09, 2018 2:05 pm

Здравейте! От вчера реших да опитам да вляза в "зоната" Мерките ми са направо страшни:
възраст: 47
височина: 180
тегло: 130
талия: 130
врат: 45
калкулатора ми изчисли 11 блока. Странното е, че каквито и данни да вкарам, повече от 11 блока не иска да извади?! Дори ако вкарам 200 тегло, 200 талия, 200 врат и 150 височина - пак 11?! Дали не е повреден? Другият калкулатор, на сайта на д-р Сиърс дава 14 блока, как, мислите да карам с 14, а? То иначе ще умра от глад при това туловище :laugh4:
zdravko
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 09, 2018 9:35 am
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Вто Яну 09, 2018 2:26 pm

Препоръчвам да се ориентирате към блоковете, определени от калкулатора в сайта на Бари Сиърс. 14 са блоковете, които той препоръчва за мъже без физическа активност във всички свои книги.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот zdravko » Вто Яну 09, 2018 6:47 pm

Благодаря, Маня, за бързия отговор :yess:
zdravko
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 09, 2018 9:35 am
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Сря Яну 10, 2018 6:22 am

Здравко, здравей :) Не знам какви мерки си слагал в калкулатора, но определено цифрите се променят при промяна на данните. Смело мога да твърдя, че калкулатора в сайта показва доста точно количеството блокове. Разликата е, че Сиър е сложил стопер на неговия. Току що тествах с твоите мерки които си дал, и броя на блоковете на се променя при промяна на физическата активност, на височината и т.н.

Калкулатора за мъжетепри Бари Сиърс е стопиран до 14 блока мисля, и каквито и данни да сложиш, няма как да паднеш по-малко. Дори и да си ниско момче, например метър и 60 пак ще трябва да се мъчиш с 14 блока, и зоната няма да има особен ефект при консумация на повече от плагаемите ти блокове. Всичко е до нагласа. Започваш с 12-13 блока, пробваш по една седмица с коя бройка ще си най добре и така....тези калкулатори са само ориентировъчни за начало.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Рошко » Нед Яну 14, 2018 2:31 pm

Здравейте.
Още не съм започнала зоната ,засега събирам информация.И като съвсем новак имам въпрос.Прочетох книгата "Зоната" а също и ""Ние и зоната".Изчислих си процента мазнини,тяхното тегло както и крехката телесна маса.Така изчислих и неовходимото количество протеини,което от книгата на Бари излиза 7 блока,а от калкулатора в този сайт ми дава 10.и незнам кое е вярното,по кое да си разпределям дневното меню.Ако някой може да ми каже ще съм много благодарна.
Рошко
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 9:52 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Пон Яну 22, 2018 12:12 pm

Рошко написа:Здравейте.
Още не съм започнала зоната ,засега събирам информация.И като съвсем новак имам въпрос.Прочетох книгата "Зоната" а също и ""Ние и зоната".Изчислих си процента мазнини,тяхното тегло както и крехката телесна маса.Така изчислих и неовходимото количество протеини,което от книгата на Бари излиза 7 блока,а от калкулатора в този сайт ми дава 10.и незнам кое е вярното,по кое да си разпределям дневното меню.Ако някой може да ми каже ще съм много благодарна.


Здравей,

7 блока малко ми изглеждат. Сигурно нещо си сгрешила в изчисленията. Доколкото си спомням, дано не греша в числото, не трябва да се приемат по-малко от 8 блока. Това е свързано с количеството протеини, които трябва да приема човек на ден. Ако приема по-малко започва да се "самоизяжда".
Бих ти препоръчал да пробваш и калкулатора от сайт на д-р Сиърс. Освен, че ти изчислява броя на блоковете и дава още много важна информация за телесните мазнини. По-конкретно съм го обяснил в края на първия пост в моя дневник. Направи изчисленията да видим какво се получава и напиши. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Рошко » Пон Яну 22, 2018 6:05 pm

Здравей,gogo,
Благодаря много за отговора. Послушах съвета ти и направих изчисленията в сайта на Сиърс.Там калкулатора изчисли 11 блока.И пак съм с питанка,как ще изям толкова голямо количество храна.Започнах да се храня от днес по Зоната на 9 блока и пак ми е малко трудно с количеството.Затова мисля да се доверя на калкулатора на този сайт и да съм на 10 блока и да се наблюдавам.Като начинаеща сигурно ще имам още въпроси надявам се да си пак толкова отзивчив.
Рошко
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 26, 2017 9:52 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Съб Яну 27, 2018 2:53 pm

Рошко написа:Здравей,gogo,
Благодаря много за отговора. Послушах съвета ти и направих изчисленията в сайта на Сиърс.Там калкулатора изчисли 11 блока.И пак съм с питанка,как ще изям толкова голямо количество храна.Започнах да се храня от днес по Зоната на 9 блока и пак ми е малко трудно с количеството.Затова мисля да се доверя на калкулатора на този сайт и да съм на 10 блока и да се наблюдавам.Като начинаеща сигурно ще имам още въпроси надявам се да си пак толкова отзивчив.


Няма проблем, ако мога ще помагам. :) . Ако имаш някакви въпроси и искаш аз конкретно да отговоря най-добре е да ми ги зададеш в дневника(не винаги успявам да прочета всичко ново). :yess:
Имай предвид, колкото и да ти е чудно, че в Зоната се отслабва като се яде(разбира се зоново). Щом 11 блока ти се виждат много и не можеш да ги изядеш, то тогава пробвай с 10 блока и виж как ще бъде.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Новобранец - вадете шпагите!

Мнениеот traveller » Съб Яну 27, 2018 7:31 pm

Привети и салюти на всички зонуващи! Дорде пека първия си лично скалъпен зонов специалитет - модифицирана версия на някои от рецептите, които прочетох нощес, съобразени с наличностите в хладилника ми, реших вече да се представя, че както казваше един даскал на времето - паметта е от женски род и изневерява, та след някоя седмица няма и да помня как съм започнал. Иска ми се да имам нейде записани първите дни, че ако реша да се увековеча в дневник, да имам от къде да си припомня, кое и как е било.

Та така, на 48, с трайни проблеми с теглото + цигари, алкохол, след инфаркт в метрото и три стента, 178 см., в "най-бляскавата" си форма бях стигнал 126,5 кг, тазгодишната ми диета започнах от 116 (през ноември) и за три месеца се докарах до 112,5 - от толкова започнах "зонуването". За 5 дни съм с 2,3 кг. надолу - 110,2 тази сутрин, като най-хубавото е, че не се чувствам "на диета". Всъщност хубавите неща са повече - първото е енергията и тонуса, които ме връхлетяха още на втория ден, във вторник (започнах Зоната в понеделник, 22.01.2018, но с рибеното масло още от петък, 19.01). След 8 часа в офиса, вървейки към метрото, ми се искаше да тичам, скачам, да се покатеря на някое дърво или друга някоя щуротия. Освен това осъзнах, че през деня изобщо не ми се появи следобедното желание да подремна, което мога да реализирам само уикендите. Чудо! Уви, чудото продължи само ден, понеже съм маниак на тема проветряване и два дена, поради честото нощно уриниране, на няколко пъти оставях отворена вратата, докато съм в тоалетната и сещате се, в това студено време и при този затоплен в юрганя организъм, се сдобих с висококачествена, с всичките и прелести настинка. Но да беше само тя, с мед да я намажеш!
В сряда ми беше трети ден в зоната и въпреки започналата настинка очаквах да се размина с познатите течащ нос, дерящо гърло, пристъпи на треска на моменти. Може би струпването на няколко фактора - зонуването, болестта и служебната заетост успяха да ме удържат далеч от разпознаването на тоталната интоксикация, до която се бях докарал, понеже съвсем забравих да пия вода. Като врял и кипял във всякакви диети, изобщо бях изключил вероятността от зоната - при цялото това ядене - да се "разпечатат" толкова масирано складовете с отрови и да се излеят в клетата ми телесност. И въпреки ясните симптоми, които започнаха още преди обяд - световъртеж, полу-халюциниране, бучене в тиквата, парене в очите, сухота в устата - изобщо не ми хрумна, че съм се докарал до състояние, което съм постигал само при гладуване по Лидия Ковачева. Блъсках си главата, по едно време си рекох, че ще ме блъсне някой инсулт, така неадекватно се държеше мозъкът ми... Дори в метрото не ми хрумна за токсикацията, та чак след това - в автобуса - ме осемени прозрението и издъних на екс един литър вода - по толкова си нося в раницата. След около час усетих, че нещата започват да си идват по местата и симптомите на натравянето постепенно намаляха. С други думи, зонуването се оказва толкова мощно, колкото и гладуването - поне що се отнася до горенето на мазнини и съпътстващото отделяне на токсини. Както отбелязах, за 5 дни съм с резултат, аналогичен на два месеца "диета" с ограничаване на мазнини, количества и т.н., което пробвах преди зоната. Понеже започнах режима, преди да изчета всичко в сайта, едва снощи надникнах в рецептите и бях приятно изненадан от свежарските идеи, на които попаднах.

Седмицата я изкарах на печено бяло месо - пиле и пуйка - комбинирано с различни печени зеленчуци (ряпа, праз, цикория, тиквички, моркови...), междинните закуски - доста сухи шунки - пак пилешки и пуешки, котидж, ленено семе, два вида нови ядки пак от Лидъл (непоколебим фен на немските вериги, с предпочитания към "Алди", ама понеже не оперират в Чехия, се задоволявам с Лидъл. Когато ходя в Германия на пазар, задължително изневерявам на Лидъла, но не казвайте на никого). По-долу е и моята "нова" рецепта - аналогична е на няколко други, на които попаднах, но е уникална поради една от съставките - комбинираните ядки ръж-овес-пшеница от Лидъл, които пуснаха миналата година в Чехия (живея от 10 години в Прага). Като цяло, идеята на този първи пост е да документирам зверската интоксикация и да попитам останалите дали са имали такъв период в началото.

Като заключение - щастлив съм, че прочетох и повярвах в зоНбирането (един от дневниците, които изчетох с интерес, беше на Газилот, та се запознах с терминологията) и съм оптимист, че този път начинанието ще е успешно.

По кулинарната част - като виден чревоугодник, едно от хобитата ми е кулинарията. Само за днешното меню изработих 3 рецепти по етикет за зонови ястия - споменатата закуска, за обяд - зелен боб с пиле и за следобедна - шоколадов крем с вкус на сметанов - но с тиква и извара. Но два блока са си много, сега не ми се и вечеря!
Тук ще пусна само закуската със смесени ядки, а после админите ще кажат какъв е редът за публикуване на нови рецепти и ще се придържам към него, когато имам нещо ново за споделяне. За тази вечер съм си поставил задача да избалансирам една перфектна мусака, открих магията на репите и съм сигурен, че ще докарам баланса на въглехидратите с малко картофи, малко ряпа, малко целина - глава, моркови... Абе няма да ми се опре, трябва само да си поиграя. Даже и заливка ще има, убеден съм! Ето ви рецептата, дорде не съм я забравил:

Запеканка с три вида ядки (Лидъл) и Котидж (Лидъл)

Три семена – Лидъл (овес-ръж-жито) - 147,5 гр. 10 БВ
Кисело мляко Клевър* 380 гр. 2БВ+2БП
Котидж Милбона – Лидъл 305 гр. 5 БП
Сирене (Ериданос, Лидъл)** 40 гр. 1 БП
2 яйца + 4 белтъка*** 4 БП
Зехтин 15 гр. 10 БМ
Маслини 6 бр. 2 БМ
Опечено 985 гр. 82 гр. / 1 БПВМ

* Свършило ми беше лидълското кисело мляко, което ми излиза 230 гр. / 1 БВП, това от Била е малко по-концентрирано;
** Последното парченце беше останало, иначе бих сложил 2 БП от него и само една кофичка котидж (200 гр.), за да е по-соленичко.
*** Яйчицата бяха малки, сигурно нещо като "S" класа, но не вярвам да има голяма разлика ако са "M" или "L".

Сипах ядките в купа, залях с киселото мляко, котиджа, натроших и сиренето и оставих 15-20 минути - по принцип ядките гълтат течността и набъбват много бързо, но имах достатъчно време. Нарязах маслинките, капнах зеФтинец, щипка розмарин и щипка сол, пак обърках. Разбих яйцата с миксер и ги добавих, и едва след като смесих всичко добре, ръснах половин лъжичка сода. Обърках за последно и сипах в застлана с хартия за печене тавичка 20х30 см. Метнах в предварително загрята фурна на 180 градуса за 35-40 минути.
Стана божествено, и вместо трите блока, които ми се полагат, се ограничих с два - 164 гр. - божествен вкус, консистенция, за аромата не мога да кажа, че ми е запушен носа още. Ще опитам да кача и снимки. Засища доста и дори не бях огладнял на обяд. Абе разкошна работа, с две приказки! Хайде до скоро, ако се справя с мусаката, ще информирам заинтересованите! Поздрави на всички и приятно ви зонуване!

Изображение
Изображение
traveller
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 8:46 am
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Нед Яну 28, 2018 7:58 am

ЕЕее, мистър traveller, спечели ме :) Ще те чета...! Докато те четях с началото още, си мислех, че трябва на всяка цена да ти кажа да прочетеш дневника на Газилот, по който припадам с цялата си същност. И като стигнах до реда, в който казваш, че си го прочел и се усмихнах щастливо. За сега си хванал правилния път, зора ще е да те задържим тук колкото се може по дълго. Тук в този форум си имаме много фигури, успешно реставрирани и изваяни от зоната. Искрено се надявам, ти да си поредното чудо на зоната. Дръж се за дневника на нашия любим Газилотко, и смело и с усмивка напред. Ние сме с теб, подали сме ти ръка вече, от теб се иска само да не я пускаш. Хайде успех, и добре дошъл в редиците на зоНбитата :bouquet: :Hello:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Седмица в зоната

Мнениеот traveller » Пон Яну 29, 2018 11:51 am

Благодарско, Пипилота, чини ми се, че няма да се разделим скоро, освен ако Всевишния не си е направил някакви други планове, както преди 4 години ;) (на 11.02 стават 4 години от инфаркта). Подир седмица в зонов режим, мога да се похваля с внушителните 4 килограма надолу - 108,6 (старт - 112,5). Трябва да отбележа, че 4 от тези 7 деня изкарах "в стационара", поради споменатата настинка и без редовните ми дневни преходи от около 4 км. ходене пеша. От днес ги възстанових, но понеже не съм се оправил съвсем и още гълтам хапове, така яко се изпотих, че се опасявам да не ме повтори. Надявам се да ми се размине. Уикенда си поиграх с няколко рецепти, включително мусаката - стана много добре, но не искам да я пускам тук, а и е много сложна, едва ли някой ще седне да я прави - то са репи, целини, моркови, картофи... Като цяло установих, че тия сложни комбинации не са много удачни, вероятно поради многото различни продукти, които несъмнено изискват и различни телесни флуиди за разграждането си. При мусаката не усетих дискомфорт, може би съм успял да я балансирам добре, но виж, с белгийския киш, който спретнах за вечеря по рецепта от сайта, усетих известна тежест или дискомфорт в стомаха. Абе като цяло - по-простичкото си е по-добре. Миналата седмица правих кисело зеле (имам цял бидон, нищо, че живея в Прага - правя си и зеле, и едно по-малко бидонче с прясна туршия, основно карфиол с малко моркови, краставички, чушки, целинка и т.н. Опс, и люти чушленца тоже - за къде без лютичко?) - хем само с две лъжички зехтинец и червен пипер, ама стана божествено. И понеже трябва да изям една кофа, за да докарам въглехидратите за обяд, си го изкомбинирах с оризец - 1-2 лъжици се падаше май. Думата ми е, че хем бързо, хем вкусно, хем не чувствам никаква тежест или дискомфорт. С тия сложни манджи - мусаката и киша - вчера ми отиде цялата неделя около печката само :) Но като за един път си струва да се опита. Тук трябва да се оплача от висшата несправедливост с белия бобец, който виждам, че е хем недобър въглехидрат, хем пък и по 1/4 чашка е блока! Намирам го за кощунство и не знам как ще се справя с туй посегателство над българската ми порода и природа. По принцип всеки роднина, приятел, съученик, който се кани да идва до Прага, получава неизменната задача да ми донесе боб - тукашния е отвратителен, дрънчи из тенджерата, ако ще и десет часа да го вариш, а люспите му могат да се ползват за брониране на автомобили - такава непробиваема и несдъвкаема ципа има. Изобщо - трагедия. Та, фасулецът ми е деликатесен продукт и досегашната практика беше да го снабдя с един хубав чешки джолан с все кожата и сланината, като уври хубаво да му шибна и 1-2 лъжици свинска мас, че и малко олио - по груби сметки, поне едно 100-150 грама мазнотии потъват в тенджерата задължително! Със зелето ситуацията е аналогична :laugh4: Сега с тия 1-2 лъжички зехтинец работата е направо трагична, но нямам намерение да се отказвам. Просто се бъзикам. Иначе съм много доволен от резултата и от това как се чувствам, продължавам да се зонирам и зоНбирам, до пълна победа над килограми, холестероли и разнообразни телесни оширения. Поздрави и лека седмица на всички зонуващи!
traveller
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Яну 25, 2018 8:46 am
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта