Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 15, 2018 9:05 pm



:fish1: Рибеното масло е последното парченце от пъзела, което ще ви помогне да достигнете пълния потенциал на Зоната.

Това вълшебно масло, в комбинация с правилното хранене, има силата да ви направи емоционално и здравословно по-стабилни, като позволява на мозъка да работи с максимална ефективност, и контролира хормоналните реакции, които в крайна сметка управляват тялото и ума. В тази темичка всеки може да споделя своите впечтления относно рибеното масло, да задава въпроси и да търси техните отговори.
:fish1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Пет Фев 16, 2018 2:55 am

gogo написа: Съвсем отскоро е това. :( Доколкото имам информация iHerb не са могли да се договоря засега с другите превозвачи. Да се надяваме, че скоро нещата ще се нормализират.


А от друг сайт свестно рибено масло с DHL в България може ли да се достави? Или от България да се купи дори на други цени?
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Фев 16, 2018 6:23 am

sotir написа:
gogo написа: Съвсем отскоро е това. :( Доколкото имам информация iHerb не са могли да се договоря засега с другите превозвачи. Да се надяваме, че скоро нещата ще се нормализират.


А от друг сайт свестно рибено масло с DHL в България може ли да се достави? Или от България да се купи дори на други цени?

Какво те притеснява доставката с Local Post? Аз редовно си поръчвам Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels и използвам именно доставката с Local Post. Доставката за 2 и повече бройки е безплатна защото продукта е Shipping Saver. Има проследяване до влизането в БГ. Да не дърпам дявола за опашката, но досега нямам загубена пратка. :) А и в момента горното рибено масло е на 20% отстъпка(до 21.02.2018), което е супер изгодно.
Поръчването на рибено масло от БГ, поне според мен, е финансово неоправдано. Някъде в моя дневник май, още съвсем в началото на моето зонуване, бях правил сравнение на цените между идентични рибени масла от iHerb и БГ. Е, в БГ цените бяха над 2 пъти по-високи(за едно и също рибено масло) :gunshot:
За основните неща, които трябва да се гледат при купуването на рибено масло виж в дневника ми в пост 4. Към написаното там може да се добави:
-рибеното масло да е триглицеридна форма за много по-добро усвояване;
-да има сертификат от IFOS е голям плюс.
Можеш да ползваш горните препоръки за избор на рибено масло откъдето и да го поръчваш.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Мечта_8 » Пет Фев 16, 2018 6:51 am

Последните ми доставки от iHerb чрез Local Post идват за 10 до 14 дни. Доста приемлив срок на доставка според мен.
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Пет Фев 16, 2018 9:50 am

Здравейте,
маслото за което бях писала https://www.iherb.com/pr/Zenwise-Health-Triple-Strength-Omega-3-Fish-Oil-with-AlaskOmega-120-Softgels/79367 премина и двата теста (с фризера и стиропора) успешно.
Поздрави и хубав ден!
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот moni_89 » Пет Фев 16, 2018 9:58 am

svet_cvet написа:Здравейте,
маслото за което бях писала https://www.iherb.com/pr/Zenwise-Health-Triple-Strength-Omega-3-Fish-Oil-with-AlaskOmega-120-Softgels/79367 премина и двата теста (с фризера и стиропора) успешно.
Поздрави и хубав ден!

Какъв е този тест със стиропор?
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Пет Фев 16, 2018 10:14 am

moni_89 написа:
svet_cvet написа:Здравейте,
маслото за което бях писала https://www.iherb.com/pr/Zenwise-Health-Triple-Strength-Omega-3-Fish-Oil-with-AlaskOmega-120-Softgels/79367 премина и двата теста (с фризера и стиропора) успешно.
Поздрави и хубав ден!

Какъв е този тест със стиропор?


Теста доказва формата на маслото-триглицериди или етил-естер.
На това клипче е показано много добре:https://www.youtube.com/watch?v=dNQrR35Gnvs
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Пет Фев 16, 2018 3:40 pm

gogo написа:
Какво те притеснява доставката с Local Post? Аз редовно си поръчвам Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels .


Аз ползвам същото масло. Само сега през зимата въртя Sports Research с триглециридното на Now Foods, Tri-3D Omega заради витамин Д в него. Свикнал съм с DHL, плащам си 5-6 евро доставка и 20% ДДС, но пък идва за 3-5 дни. А сега поръчах 6 бр Мадре 800 и ми изписва да чакам доставка между 5 и 15 март и ако не дойде ще се наложи да си купувам от България Ултрата на Now Foods, защото само него намирам по сайтовете. А и не ми се губи време ако ме пратят на митници, защо преди DHL извършваше обмитяването.
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот shtur4e » Пет Фев 16, 2018 10:30 pm

sotir написа:
gogo написа: Съвсем отскоро е това. :( Доколкото имам информация iHerb не са могли да се договоря засега с другите превозвачи. Да се надяваме, че скоро нещата ще се нормализират.


А от друг сайт свестно рибено масло с DHL в България може ли да се достави? Или от България да се купи дори на други цени?


Последно ползвах Sea Rich Omega3 на Natural Factors, поръчано от http://www.marvi.bg на цена около 81 лв за 200 ml. Сайта е български, електронна аптека и вече втори път ми го доставят в рамките на 2 дни. В 5 ml се съдържат 1500 mg EPA, 750 DHA и 1000UI витамин D3. Като количество стига за около 40 дни. Сиреч, по 2 лева на ден, което не е евтино, поне за мен. Може би ще го редувам с Мадре Лабс. Поръчах го защото е на сироп и не се налага да се приемат всякакви желета, пие се веднъж на ден, съдържа витамин D3 и е в стъклена бутилка, а не в пластмасови опаковки, които не винаги са от безвреден клас. Има сертификат на IFOS. Разбира се, всеки преценява съответствието между изискванията си и финансовите си възможности.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот moni_89 » Съб Фев 17, 2018 9:34 pm

shtur4e написа:
sotir написа:
gogo написа: Съвсем отскоро е това. :( Доколкото имам информация iHerb не са могли да се договоря засега с другите превозвачи. Да се надяваме, че скоро нещата ще се нормализират.


А от друг сайт свестно рибено масло с DHL в България може ли да се достави? Или от България да се купи дори на други цени?


Последно ползвах Sea Rich Omega3 на Natural Factors, поръчано от http://www.marvi.bg на цена около 81 лв за 200 ml. Сайта е български, електронна аптека и вече втори път ми го доставят в рамките на 2 дни. В 5 ml се съдържат 1500 mg EPA, 750 DHA и 1000UI витамин D3. Като количество стига за около 40 дни. Сиреч, по 2 лева на ден, което не е евтино, поне за мен. Може би ще го редувам с Мадре Лабс. Поръчах го защото е на сироп и не се налага да се приемат всякакви желета, пие се веднъж на ден, съдържа витамин D3 и е в стъклена бутилка, а не в пластмасови опаковки, които не винаги са от безвреден клас. Има сертификат на IFOS. Разбира се, всеки преценява съответствието между изискванията си и финансовите си възможности.

аз пия същото масло, обаче ме притесни, че замръзна във фризера.... иначе всичко друго му е на ниво, ти прави ли този тест?
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот shtur4e » Нед Фев 18, 2018 8:13 pm

Мони, виж няколко поста по-нагоре, някой беше писал до фирмата-производител - Natural Factors, които отговорили, че това масло не е произведено за съхранение на студено, даже трябвало да се съхранява при стайна температура. За мен сертификата на IFOS е достатъчен. :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Сря Фев 21, 2018 4:37 am

shtur4e написа:Мони, виж няколко поста по-нагоре, някой беше писал до фирмата-производител - Natural Factors, които отговорили, че това масло не е произведено за съхранение на студено, даже трябвало да се съхранява при стайна температура. За мен сертификата на IFOS е достатъчен. :yess:

Аз моето рибено масло държа винаги в хладилника щом го отворя.
В темата "Рибено масло" в секцията "Какви са стандартите за високопречистено рибено масло -> Направете си тест в домашни условия" е обяснено много добре какво означава ако рибеното масло замръзне във фризера при теста, а именно, че това е признак за наличието на много наситени мазнини от които нямаме нужда. Сертификата на IFOS се отнася най-вече за наличието на вредни примеси в рибеното масло като тежки метали, диоксини, PCB и др, което разбира се е много важно. Теста с фризера за съжаление не ни показва какви са нивата на вредните вещества в рибеното масло, а само, че има много наситени мазнини в него. Д-р Сиърс ни съветва да не употребяваме такова рибено масло, което замръзва.

Пристигна ми Zenwise Health, Triple Strength Omega-3 Fish Oil with AlaskOmega, 120 Softgels и веднага му направих теста с фризера и този със стериопора. И двата минаха успешно. Харесва ми това масло - концентрирано, молекулярно пречистено, триглицеридна форма, мина 2-та теста. Няма обаче сертификат по IFOS, а и цената му си е за митницата. Сега имах късмет, че дойде в пощата, но не знам дали ще рискувам пак да го поръчам при положение че има Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels. Възползвах се от 20% промоция от цената му, която е до 21.02.2018 г ако не се лъжа до 20.00 часа БГ време, и пуснах няколко поръчки. При 2 броя от това рибено масло доставката е безплатна и цялата стойност на поръчката е доста под 30 лв, за да не отиде на митница.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот emil4e » Чет Фев 22, 2018 3:53 pm

Здравейте,
искам да попитам дали при някой се полуава както при мен. Поръчвам от Iherb от доста време около 4-5 години, но от няколко месеца почти всяка пратка минава нещо като митница, защото ме карат да плащам такса от 1,5лв в пощата, а пратките ми са за под 30лв (след първото минаване на митница стриктно следя да са под 30лв) и на въпроса за какво е тази такса служителките ми отговориха че от трети страни имало било митническа такса от 1,5лв и да съм си прочетял на страницата на БГ Пощи. Та въпросът ми е имат ли право на тази такса по закон или са си я самоназначили за всички пратки под 30лв, защото не могат да ги прекарат през митница. Едно уточнение аз съм от Бургас и служителките ми обясниха че това се решавало в София и те само си изпълнявали задълженията. Не ми е за таксата толкова, колкото ме е яд че си има уж закон, а те си решават самосиндикално някакви таски и най-вече ме разхождат до централната поща, а иначе си ги получавах на пощенският клон по адрес който ми е на 5 мин.

Поздрави!
Аватар
emil4e
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Фев 06, 2015 10:34 am
Бургас
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот simska » Съб Фев 24, 2018 9:17 am

Здравейте,
да попитам. Разбрах, че за малки деца е добре да се дава рибено масло с повече DHA. За деца до 5 годишна възраст. И съм се насочила по препоръка от този форум към https://www.iherb.com/pr/Nordic-Natural ... 37-ml/8849
А за деца над 6 години от същото масло ли да се дава или може и от https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844?
Благодаря за съветите.
simska
 
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Фев 07, 2018 11:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gab4oto » Съб Фев 24, 2018 11:35 pm

emil4e написа:Здравейте,
искам да попитам дали при някой се полуава както при мен. Поръчвам от Iherb от доста време около 4-5 години, но от няколко месеца почти всяка пратка минава нещо като митница, защото ме карат да плащам такса от 1,5лв в пощата, а пратките ми са за под 30лв (след първото минаване на митница стриктно следя да са под 30лв) и на въпроса за какво е тази такса служителките ми отговориха че от трети страни имало било митническа такса от 1,5лв и да съм си прочетял на страницата на БГ Пощи. Та въпросът ми е имат ли право на тази такса по закон или са си я самоназначили за всички пратки под 30лв, защото не могат да ги прекарат през митница. Едно уточнение аз съм от Бургас и служителките ми обясниха че това се решавало в София и те само си изпълнявали задълженията. Не ми е за таксата толкова, колкото ме е яд че си има уж закон, а те си решават самосиндикално някакви таски и най-вече ме разхождат до централната поща, а иначе си ги получавах на пощенският клон по адрес който ми е на 5 мин.

Поздрави!


И на мен ми се случи същото с последната пратка. Да не говорим, че ме разходиха до централна поща. Също от Бургас за пратка под 30лв. Между 10 и 12 на колетно имало представител на митницата за повече инфо. Ако пак ме разходят, определено ще си поговорим.
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот krasykp » Нед Фев 25, 2018 10:02 am

Здравейте,

От около месец съм в Зоната (или поне близо до нея), и от 20-на дни пия рибено масло.
Взех си Sports Research, Omega-3 Fish Oil, Triple Strength (https://www.iherb.com/pr/Sports-Researc ... gels/72037). Пия по 3, но мисля да увелича на 4 капсулки дневно.

Знам че е хубаво масло, има Ifos 5 star сертификат, но въпроса ми е дали да продължа да си взимам от същото или да премина на Madre Labs 800, защото като гледам него го коментират и препоръчват най-много из форума. Какво е вашето мнение?

Също виждам, че съотношението EPA:DHA не е 2:1, но не видях някое с точно такова съотношение. Та и това също ми е интересно - това масло доколко е "зоново"

Благодаря :)
krasykp
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 4:57 pm
Мъж

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта