Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Raniya » Сря Апр 19, 2017 8:14 am

Маня, много благодаря за отговора! :bouquet:
Естествено, че си спомням и теб...и все още си тук и на Зонова вълна. Значи Зоната наистина работи :)
Поздрави и усмихнат ден!
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Innil » Чет Апр 20, 2017 11:19 am

newwoman777, аз бях с високо кръвно налягане преди да започна режима. 150-100 дори 150-110, също много близки граници - 130-110. Обикалях по кабинети и лекари. Ужасих се от системата и от начина на лечение. Реших да си помогна сама, след като прочетох, че често срещан страничен ефект на едно от изписаните ми за високо кръвно лекарства е сепсис.
Запознах се със Зоната и съм плътно тук вече няколко месеца.
Кръвното ми налягане се нормализира още след първия месец, но искам да подчертая, че не бях започнала никакво медикаментозно лечение.
В момента нямам високо кръвно налягане, нито близки граници. Това мисля, е най-ценния ефект от Зоната, специално за мен.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот mimeta » Пон Апр 24, 2017 1:04 pm

Прочетох книгата на д-р Сиър (първата) и много ми хареса. От почти 2 месеца се опитвам да се храня зоново, изобщо не се справям, но тук не му е мястото да пиша за това.
Тук пиша защото в началото имах главоболие - страдам от мигрени. Мина ми, после успях 5 дена да бъда без нарушения и нямах главоболие.
Преди около 4 години докторката ми ми откри леко повишен холестерол и леко намалена функция на щитовидната жлеза. Ходих на изследване на сърцето - съвсем здрава съм, вените са ми чисти.
От тогава всяка година ходя на изследвания.
Тази година холестеролът леко е паднал (предполагам, че благодарение на зоната), но щитовидната ми жлеза съвсем е престанала да работи :sad: (това, естествено, не може да е свързано със Зоната) Някой има ли опит как влияе зоната на щитовидната жлеза?
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот shtur4e » Пет Май 05, 2017 10:19 pm

Мила mimeta, от няколко дни се каня да ти напиша отговор, но все обмислях в какъв обем и до колко подробно. Много се радвам, че си прочела първата книга на Бари. Когато прочетеш и останалите, няма да имаш нужда да задаваш въпроси във форума, тъй като повечето неща са обяснени в тях. На въпроса за щитовидната жлеза - тя е част от жлезите с вътрешна секреция и пряко се влияе от нивото на хормоните, които самата тя и останалите жлези с вътрешна секреция (но и не само те) произвеждат. Вече си разбрала, че ЗОНАТА нормализира нивото на хормоните, т.е. там където са повече, най-просто казано, предизвиква намаляване, а където са по-малко - за увеличаване. Всички хормони са като скачени съдове, така че когато нивото на един спада, на друг се качва и така организма упражнява своята безупречна система за саморегулация...в която човека така брутално се намесва, в т.ч. и с вредния начин на хранене. Спазвай редовно Зоната, което ще ти гарантира нормални нива на инсулина и глюкагона, приемай рибено масло и витамин Е и нещата ще си дойдат на мястото. Ако жлезата е спряла съвсем да функционира...това вече не е много добре, макар че със Зоната пак има шанс да се събуди. Ти просто нямаш време за губене, тъй като когато една жлеза не работи, тя започва да линее и да атрофира, накрая изсъхва. Ако има и минимално производство, със Зоната можеш да повлияеш положително на жлезата. Не се учудвай, че не си могла да отслабнеш със спорт, това е било заради сериозния хормонален дисбаланс. Както пише Бари, тези хора (с нарушен хормонален баланс, в т.ч. завишен инсулин) - не че нямат воля, те просто нямат шанс да отслабнат. Системата за хранене, която е открил този велик не само учен, но и хуманист, мога да сравня с висш пилотаж в биохимията. Това не е само система за хранене, това е система за постигане на здраве и дълголетие, а какво друго му трябва на човек, за да бъде щастлив? :Hello: :hug: Изпратила съм ти лично съобщение с още инфо.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот БЕНИ » Чет Авг 10, 2017 12:38 pm

Здравейте приятели от Зоната!
Искам да взема отношение по темата "Здравето и Зоната", за да окуража начинаещите като мен. От почти месец съм в Зоната, след петгодишно канене. Започнах най-вече поради здравословни проблеми, въпреки че и килцата са ми доста. Но най-вече захарта ми беше доста висока. Преди година и половина , при случаен преглед се оказа че ми е 18, при допустими 6.1. Стигнах до 7 и по-надолу не може. И така влязох в Зоната. Вчера ходих на изследвания и докторката се хвана за главата. Кръвна картина и урина - перфектни, а захар на гладно 4.1 на сито 5,4.Просто не мога да си намеря място. А съм вътре по-малко от месец. Захарта ми за три месеца назад е 6,5.Няма връщане назад , това е моето бъдеще- Зоната. Ако някой се колебае,казвам ви-няма място за колебание. Дерзайте!
БЕНИ
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 13, 2017 9:09 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот viki1969 » Пет Сеп 15, 2017 9:46 am

„Измина повече от едно десетилетие от както публикувах първата си книга „ЗОНАТА“ :book1: , но понякога изглежда, че никой никога не я е прочел истински. До ден днешен, все още се гледа на Зоната като програма за отслабване.“ Бари Сиърс

Тази тема е за всички, които след прочитането на „Зоната“ са осъзнали основната цел на д-р Бари Сиърс - подобряване на здравословното ни състояние. Тук всеки може да споделя своя опит, как се е справил с определен проблем, да търси и намира решения и отговори на различни въпроси свързани със здравето :bouquet:

Изображение
viki1969
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2017 9:42 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Обнадеждена » Сря Сеп 20, 2017 8:04 pm

Здравейте, от седмица и повече ви чета...и колкото повече чета, толкова по-Обнадеждена :) се чувствам...но и доста объркана, и с питанки в главата( надявам се постепенно да включа ;)) Та накратко, пиша първо в тази тема, защото проблема ми е здравословен :( Винаги съм била злояда и до преди 5-6 години не съм имала проблем с килограмите и здравето, но след 4-годишно застояване зад бюро и неправилно хранене( 2-3 пъти дневно, като последното доста късно и обилно ...проблемите не закъсняха :( При ръст 167-кг достигнах 80кг, не се смейте за мен са много, винаги съм била кльоща :lol: Проблема ми е следния, подуване на корема, обложен език, горчивина в устата,къркорене на червата ...отичане на краката, след една доста сериозна криза, тръгнах по лекари...пих хапчета, спазвах хранителен режим който ми препоръчаха...и нищо. Ехографа не показа изменения в черен дроб, жлъчка, бъбреци...диагнозата която ми поставиха е колит. Търсейки спасение, попаднах на плодолечението...днес ми е 10-ти ден на чай и плодове, нямам кой знае какво подобрение, освен спирането на оттоците в краката и свалени 5-6 кг, но не това беше целта :( макар че не е лошо ;) От утре съм решила да започна захранването и да го изкарам както е препоръчано, но след това искам да вляза в Зоната :yess: надявам се да се не само аз, а да се опитам цялото семейство да сме там, защото определено имаме нужда! Съжалявам, че не започнах направо със Зоната, но бързах :( да се излекувам. Не случайно хората са казали-Бързай бавно!Извинявам се за дългия пост :)
Обнадеждена
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 20, 2017 6:53 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Vania » Съб Ное 11, 2017 4:43 pm

Здравейте ,
аз съм нова и съм заинтересована от Зоната , но искам да я прилагам предимно за здраве , даже и да напълнея малко ,защото съм доста слаба , но тук намирам само въпроси и отговори за отслабване .Някой би ли ми казал , само се отслабва или се коригира теглото според нуждите .
Благодаря !
Vania
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Ное 11, 2017 4:23 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот shtur4e » Пон Ное 13, 2017 6:24 pm

В Зоната нивото на хормоните достига оптимално ниво, което от своя страна е предпоставка за нормализиране на телесното тегло - както за редуциране, така и за покачване. Всъщност термина "слаб" или "дебел" има количествен показател, който се нарича крехка телесна маса или количество телесни мазнини. Той е обективният критерий за оптимално тегло на човек, така че той да е здрав, с нормални жизнени показатели. Но е най-добре да прочетете поне една от първите книги на Бари Сиърс. Публикувани са тук в сайта , в раздел "Ресурси".
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Julaya » Пет Яну 26, 2018 11:51 am

Здравейте,
ще се представя за кратко и след това имам едно питане. На 31г. съм, 160 см, 57 кг и портувам около 3 пъти на седмица. Кръвното ми е под средното (90-100 / 70)

Започнах зоновото хранене преди около седмица. Изчислих си блоковете на около 10-11. До момента се справям и 10 блока са ми достатъчни. Разделила съм ги на 3 - 3 - 1 - 3. Не съм привърженик на късното хранене и затова предпочитам силна закуска. Вода пия по около 2 литра на ден. Това го правех и преди да влезна в зоната.
Цял живот съм била привърженик на шоколада и може би това е едно от нещата, които в момента намалих доста рязко. Но някакси просто не мога да го оставя напълно, затова съм се ограничила до количество от сорта на 6ММ (малки бобчета, не опаковки) на ден. Тях просто не ги калкулирам, защото ми се струват минимални. (под 10г на ден)
Последната седмица съм заменила голямо количество от въглехидратите, които поемам обикновено (картофи, ориз, хляб и т.н.) с овесени изделия.
И преди да влезна в зоновото хранене ограничавах пържените и панираните храни до около два пъти на месец.

И тук идват моите "оплаквания"
Тази сутрин след закуска 3Б (3БВ+3БМ от хляба с хахут и спелта, 3БП - 80 г обезмаслено сирене, 50 г шунка) в един момент доста ми се зави свят. И съм гладна само около 2 часа след закуската. Оказва ли някакво влияние честото приемане на овес (приемам почти на всяко хранене и то само от "добрия") върху организма, под формата на виене на свят или проблеми в пикочните пътища?
Или ако не е от това, какво може да причинява това рязко световъртене? Погледнах и атмосферното налагяне (обикнивено също ми оказва влияние), но няма промяна спрямо предишните дни.
Благодаря за съветите.
Julaya
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Авг 29, 2016 9:48 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Anji13 » Пет Яну 26, 2018 2:17 pm

Здравейте,от скоро съм в зоната ,храня се основно в зелената графа но имам притеснение което не знам на какво се дължи.От 2 седмици съм в зоната и всяка нощ се будя да оринирам по 4 пъти,а преди влизането в зоната това бе само 1 будене,което отдавах на това че пиех бира.Не пия алкохол храня се основно със салати плодове пиле,риба ,извара и мазнини/ядки и зехтин/.Моля хората с по голям опит или такъв проблем да изкажат становище,тъй като съм на път да се откажа заради това будене нощем.През деня пия нормално вода преди хранене,с 2,5 кг съм надоло,чувствам се прекрасно,но това нощно ставане силно ме притеснява. :think2:
Благодаря на всички отзовали се :)
Anji13
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 26, 2018 1:59 pm
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Яну 26, 2018 10:38 pm

Anji13 написа:Здравейте,от скоро съм в зоната ,храня се основно в зелената графа но имам притеснение което не знам на какво се дължи.От 2 седмици съм в зоната и всяка нощ се будя да оринирам по 4 пъти,а преди влизането в зоната това бе само 1 будене,което отдавах на това че пиех бира.Не пия алкохол храня се основно със салати плодове пиле,риба ,извара и мазнини/ядки и зехтин/.Моля хората с по голям опит или такъв проблем да изкажат становище,тъй като съм на път да се откажа заради това будене нощем.През деня пия нормално вода преди хранене,с 2,5 кг съм надоло,чувствам се прекрасно,но това нощно ставане силно ме притеснява. :think2:
Благодаря на всички отзовали се :)


Една от основните цели на Зоната е да намалява високите нива на инсулин, а точно това е хормонът, който не само че не позволява освобождаването на складираните мазнини, а и задържа течностите в организма. Когато се храниш в Зоната, нивата на инсулин ще се задържат в нормалните граници, което означава, че непрестанно ще трябва да възстановяваш водата, която тялото ти вече няма да задържа. За това първия признак, че си в зоната е на лице - честото уриниране. Остава ти само да се радваш от този факт :Hello:

Отделно, когато се храним в Зоната, поддържането на адекватната хидратация на клетките (повече от 65% от теглото ни е вода) е от изключителна важност, тъй като енергията се доставя от складираните телесни мазнини, а не от консумираните въглехидрати. И когато тези клетки не са добре хидратирани, не могат да бъдат много ефективни в образуването на химическа енергия, така наречената АТП енергия, която задвижва тялото ни. И когато клетките не са ефективни, и няма достатъчно от това химическо вещество, какво трябва да направим, за да си го набавим? Ще трябва да ядем повече. А когато сме добре хидратирани, няма да изпитваме глад и ще имаме достатъчно количество химическа енергия, нужна на тялото ни, за да функционира правилно. :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот krasykp » Пон Фев 26, 2018 9:32 am

Здравейте :)

Аз лично, от един месец съм в зоната, и се чувствам страхотно. Резултатите също са супер, но сега искам да задам въпрос за баща ми.

Той страда от подагра, и състоянието му е доста изострено, поради което опитах да намеря информация за Зоната и Подаграта. Информацията която аз намирам е доста ограничена, но все пак успях да открия, че д-р Бари Сиърс е правил изследвания върху група хора с подагра, но не съм сигурен какво точно препоръчва той за тези болни.

В нета намерих инфо, че препоръчва големи дози рибено масло. Аз имам налично от следното:

https://www.iherb.com/pr/Sports-Research-Omega-3-Fish-Oil-Triple-Strength-1250-mg-180-Softgels/72037

Това масло има Ifos 5 star сертификат, в едно софтгелче се съдържат 0,937 грама EPA (687mg) + DHA (250mg).

Днес му го изпращам с куриер (той не живее в София) и утре ще е при него. Мисля си, да го накарам да започне с 7-8 капсули на ден, но не съм сигурен реално колко да му давам. Какво е вашето мнение по темата.

Също така, на някой места в нета (чужди сайтове) попаднах на инфо, че в The Anti Inflammation Zone книгата си Бари Сиърс споменава и подаграта, но в изданието на сайта не намерих такива неща.
Някой има ли оригиналната английска версия на тази книга?

И някой попадал ли е на нещо свързано с подаграта в някоя книга или материал на Бари Сиърс?

Благодаря :)
krasykp
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 4:57 pm
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Пон Фев 26, 2018 9:49 am

В книгите, които аз съм превела, единствено в "Зоната Омега RX" Бари Сиърс говори за случай на подагра и приемането на голяма доза фармацевтичен клас рибено масло в съчетание с подобрен контрол на инсулина като се спазва хранителния режим на диета Зоната. В "Противовъзпалителната Зона" няма споменаване на това заболяване. Преводите съм правила от оригиналните книги.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот krasykp » Пон Фев 26, 2018 2:44 pm

Супер. Благодаря ти.

Точно това е нещото което търсех.

Има и доза която е дадена като пример за започване ... та явно ще започне с 9 грама :)

Между другото ми е интересно защо толкова малко питания има от хора с подагра ... те нямат много варианти така или иначе (поне доколкото ми е известно)
krasykp
 
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Яну 30, 2018 4:57 pm
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Nana » Нед Сеп 09, 2018 6:09 pm

Здравейте,
От скоро съм в зоната и бих искала да помоля някой, който има опит в справянето с ревматоиден артрит чрез зоната да сподели. След колко време е настъпило облекчение, ползвал ли е добавки или други медикаменти заедно с режима.При мен първата седмица имаше подобрение, но след това симптомите се обостриха.

Благодаря предварително!
P.S. Извинявам се ако темата вече е дискутирана, но аз нищо не намерих в търсачката.
Nana
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Сеп 05, 2018 7:03 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron