Дневникът на Самми

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пон Апр 15, 2013 9:17 pm

:bow: Мило дневниче, сядам да ти напиша за своите радости и ....... :laugh4: майтап деееееее......

От няколко години насам (да са две-три) Зоновото хранене попада пред погледа ми, но все го отхвърлях като нещо, което ще ми отнема ужасно много време, което така или иначе не ми достига. На работа съм от 8 до 18,30 почти без обедна почивка, ако не броим 15-те минути обяд на чуждото бюро - за разнообразие. :wow: Вечер съответно капнала от психическа умора за момчетата ли да готвя, за мене ли, че и да планирам какво ще ям на другия ден :oh: .
Обаче....ходих при една лекарка-хомеопат и накрая я попитах да ми препоръча нещо за отслабване, а тя ми каза да се свържа с Огнян Симеонооооооов. Като всяка сетена жена рекох да се разтърся из нета за въпросния господин и.....открих Емигрантка и съвета й към момичетата да не си дават парите на този плагиат, а да се захващат със Зоната. Беше петък вечерта. Целият уикенд четох бг. мама, бг-зоната, взоната и всичко, до което се докопах, включително всичките 12 теми зоната и ние. Междувременно си направих изчисленията и започнах от събота сутрин да се опитвам да се храня зоново.

Изчислих си 7 блока, защото по цял ден работя седнала, вярно че с повод и без повод тичам към втория етаж, просто за да изкача стълбите, ама това изобщо какво движение е?
Уж ми бяха добре, ама си ми беше гладно между храненията като ги бях разпределила 1-1-2-1-2. После се загледах пак, нали продължавах да чета, че има задължителна късна закуска и се помъчих да си ги преразпределя, но си гладувах. Сетих се, че в неделя ходя на народни танци за 1,5 часа (3*30 мин.) и открих, че ми се полагат 9 блока :dum: и ги направих така:
2-1-2-1-2-1.

Придържам се основно към зелените храни, но обичам кашкавалче, та това ми е стъпката встрани. Опа...и черен шоколад, който изчислен по етикет ми идва 21 грама за 1В, максимум 2 пъти седмично.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Дневникът на Самми

Зоната
 

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пон Апр 15, 2013 9:26 pm

15-04-2013

Уточнявам само, че пробвам дали пък не ми се полагат 10 блока, защото три пъти седмично започнах да карам велоергометър и се лутам между 9 и 10 в крайна сметка.

7,40 закуска 2Б- 28 гр овесени ядки, подварени от вечерта и доварени на сутринта + 56 гр котидж+28гр сирене + 2 ореха и сироп от стевия;

10,30 закуска 1Б - сладкиш с боровинки от рецептите, но направен с ябълка и сладко от боровинки 2 лъжички, както си пишеше;

12,15 обяд 2Б - салата от домати и краставици 2 В + 56 грама извара + 56 грама котидж + 6 бадема;

15,30 закуска 1Б - сладкиш с боровинки;

18,00 закуска 1Б - сладкиш с боровинки; още съм на работа;

20,30 вечеря 2Б - филе от сьомга 2 Б + салата от краставици 1 В + ябълка 1В + 6 бадемчета;

11,00 късна закуска 1Б - котижд 56 гр + 100 гр ябълка + 3 бадемчета;

Страхотна идея е да се споделя, защото така имаш стимул да си стриктен :bouquet:
Онзи ден си говорих с колежките, че скоро хрема не ме е събаряла и им викам, че сигурно е от зоновото хранене и се пъча с кеф....и два дни по-късно носната кърпичка не ми слиза от носа :laugh:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 16, 2013 2:11 am

:rheart: Саммиииии :love: Стопли ми душата с това дневниче..ама така мило написано, да го четеш на един дъх :hug: Аз..сори, че нахълтах без да чукам тук във вашия зонов дневник, ама е много интересно да надзърташ :mix4:
Tan Zaso поведе хорото, и вече си имаме цели два дневника :) Поздравления от сърце за смелоста :bigsm21: защото явно си е страшно, щом всички други се спотайват :laugh:

Видях, че и ти си се прицелила във вкусната закуска с БАВНО-ГОТВЕЩИТЕ овесени ядки :) аз си я хапвам така, само че със сиренце и едно такова месо, много наподобява вкуса на русенското варено от едно време, само че е пуешко, и с малко шарена сол и става страшнооо :) И за моя радост видях, че нашата Roksi (единствения работлив детектив за сега) работи по въпроса и е писала в темата за Шерлок Зонс че е намерила такова месенце и в БГ. Ако имаш достъп до такъв магазин, купи си го и пробвай, много засищаща и полезна закуска, с истински протеин както се казва :) Месенце, сиренце, шарена сол, и си в джаза :)

Продължавай в същия дух :) и ако ме питаш мен, увеличи си блоковете на 10..и споко, не се стряскай, ако не ти става тежко, нека да са 10. При много момичета резултатите много се забавяха, точно защото блоковете им бяха малко. Препдолагам, че си изчела повечето постове на Емигрантка в бгмама, и се надявам да не се повтарям :)

Сега давай така, стриктно, ние сме с теб, и докато не стигнеш цифрата 60, няма да мирясаме :laugh:

А и забравих да кажа:) : за кърпичката на носа...ако държиш същото Зоново темпо, скоро наистина няма да ти се налага да ползваш кърпички. При мен специлано, от две години кърпичките не са посещавали моя нос :bigsm1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Вто Апр 16, 2013 10:42 pm

pipilota, :hug: какво нахълтване, какви пет блока, т.е. лева :) Всички сте добре дошли в моя дневник със съвети, окуражавания, леки и по-силни дюдюкания и естествено някое зоново сладкишче :laugh: Не е като да искам много, нали?

Останах с впечатление, че точно такава е идеята на Тан Засо (пич, по-сложно не можа ли да го измислиш, извинявай ако ти бъркам името понякога :shy: ) - всеки начинаещ да си пише в дневника, а вие ветераните да си казвате мнението, препоръките и т.н. Може спомени, картички, лесиконна поезия :laugh1:

Ако не ти тежи, pipilota, на мен не ми пречи да се повтаряш с написаното в бг мама. Атмосферата, която цари в темата "Зоната" я няма никъде другаде в целия бг мама и съм убедена, че е благодарение на теб, pipilota. Аз ти благодаря за това и ще повторя думите на Рокси мисля, че винаги намираш начин да изразиш лично отношение към всеки човек и то не какво да е, а топло и приятелско :4smile:

Аз както споменах съм леко понастинала, та спортуването липсва от неделята насам, но иначе съм стриктно зелена в избора си на храни. Твърдо преминах на 10 блока и то на всяко хранене си увеличавам протеините с около 0,5 блока, че с още цял ще ми дойде много, но така личният ми карбуратор се чувтва най-добре май.
Интересното е, че в началото, когато П:В си ми беше 1:1 се чувствах страхотно, но след около третата седмица усещах глад скоро след като се нахраня. Например след 1Б закуска - почти веднага, след 2блоково хранене огладнявах след около 2,5-3 часа. Концентрация - на ниво. Като си увеличих малко протеините и сякаш си дойдоха нещата на място, но продължавам да се наблюдавам. Сладки сънища и успешен ден на всички :msmile11:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Tan Zaso » Сря Апр 17, 2013 2:04 pm

Самми написа:Останах с впечатление, че точно такава е идеята на Тан Засо (пич, по-сложно не можа ли да го измислиш, извинявай ако ти бъркам името понякога :shy: ) - всеки начинаещ да си пише в дневника, а вие ветераните да си казвате мнението, препоръките и т.н. Може спомени, картички, лесиконна поезия :laugh1:

Дааа, идеята е точоно такава и дори е препоръчително всеки да пише в днедникът ти, ако е съгласен или несъгласен с нещо, ако има съвет или иска съвет /понякога човек вижда някоя грешка когато е преви някой друг, но когато сам е прави не я вижда, и тук идва ред на съфорумците/... иначе защо ти е, този публичен дневник. :)
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 20, 2013 11:45 pm

Саммииии, май е време да напомниш за себе си :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Нед Апр 21, 2013 9:44 pm

Ами да напомня.... :shy:
Тази седмица бях много зле, днес дори не ходих на танци, защото едва дишам от хремата, не съм си карала и колелото.... :(

От утре се надявам да имам възможност да пиша всеки ден тук, та да ме следите за грешки :hug:

По колко пъти на ден ядете плодове? Аз например от начало си слагах плод на всяко хранене, но след като спрях да свалям след първия месец, четох из форума на Сиърс се препоръчваше плодове да се хапват само веднъж дневно. Но много обичам плодове и се изкушавам. Отделно не съм голяма мръвкарка и като се замисля по-често ям котидж, отколкото месо.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 22, 2013 12:39 am

Сами, аз сутрин и вечер често имам плод за десерт. Сутрин винаги ям по една ябълка, след като си изям сламите и домата :) И вечер в зависимост от яденето, и колко свободни блока имам, пак ям плод. А мъжо на всяко ядене си ги хапва:) Особено сега когато идва лято, гледай да си набавяш част от въглехидратите от по-цветните плодове. Аз из форумите на Сиърс не съм попадала на подобни коментари, но може и да съм пропуснала. Но като цяло в менюто на зоната винаги преобладават повече зеленчуците, но винаги има място за плод :) Там са повечето витамини :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пон Апр 22, 2013 9:52 pm

pipilota, във форумите на Сиърс се "боднах", защото ме озадачи фактът, че сега съм дори по-стриктна отколкото в началото, а резултатът е бавен, дори на моменти замръзва. И на две теми попаднах в подфорум - загуба на тегло, на такива момичета като мене, задържащи и така ги посъветваха там някаква Сю и една друга, на която не й помня името, но пък може и да съм се обръкала в превода, знам ли :roll:

Едно кратичко за 22,04

7,15- закуска - кашкавал ниском., котидж + ябълка + бадеми 2 Б;
10,30 - междинка - котидж + ябълка + бадеми - 1Б;
12,30 - обяд - домат + краставица + извара и котидж + бадеми - 2 Б;
15,30 - междинка - кашкавал ниском. + ябълка + бадеми 1 Б;
18,00 - междинка - котидж + ябълка + бадеми - 1Б;
20,30 - вечеря - варено пилешко + маруля и домат 1/2 блок вино, 1/2 блок ягоди - 2 Б
23,00 - кисело мляко + бадеми 1Б

Значи така като си гледам - 500 гр ябълка ми се събира.....наистина честичко си хапвам плодче.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот gery_to » Вто Апр 23, 2013 9:18 am

Какво съветват за забавено отслабване? И какво като хапваш 500 гр. плод, много ли е?
Няма невъзможни неща!
Аватар
gery_to
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 13, 2013 12:06 am

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 23, 2013 2:29 pm

Самми Ако си попаднала на отговорите на Сю, значи не трябва да се съмняваш в това което говори. Тя и още един от екипа са обучавани лично от Бари Сиърс, което е от огромно значение. Пробвай и по този начин, намали всякакви високогликемични храни, и приемай рибено масло. Аз мисля, че това е временно, защото при всеки е имало периоди на задържане :hug:
Последна промяна Pipilota на Сря Апр 24, 2013 9:38 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Сря Апр 24, 2013 9:18 pm

Благодаря ти, pipilota, за подкрепата - страхотно е :bouquet:

Аз си отчитам като голяма грешка непиенето на рибено масло (все още), но и това ще направя скоро.

gery_to, съветите бяха - да се преизчислят блоковете стриктно, да се пие рибено масло, но непременно на Zone Labs, защото са убедени в чистотата му и в концентрацията. Освен това да се взимат плодове от сорта на дребните - ягоди, малини, къпини, боровинки и то най-много две порции дневно.
Това е в общи линии и вече имаше конкретни съвети, защото момичето си беше написало менюто за деня.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Пет Апр 26, 2013 12:51 am

Самми, аз викам да започнеш да докладваш и прегрешенията тук. Кой с какво те е съблазнил, на кое не си устояла, и колко си изяла, и т.н Всички грешки за деня трябва да ги пишеш тук, колкото се може в по-депресиращо подробна форма :laugh4: за да можем да те навикваме на спокойствие, и после при следващото посягане към определено изкушение да си мислиш как ли ще се оправдаваш тук :) Това е част от стимулиращата ни терапия :laugh1:
И пускай от време какво ядеш, когато имаш време разбира се, защото нали имаме цел, да стигнем определена цифра, ама трябва малко режим на действие :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пет Апр 26, 2013 9:23 pm

Ах, за прегрешенията ли питате? :laugh: Е има, как да няма :oh:

25.04.2013

7,30 - закуска 42 гр пуешко филе + 42 гр сирене 2П + овесени ядки 2В + орехи 2М;

10,30 - междинка - 1Б кисело мляко + 3 бадема;

12.30 - обяд 84 гр. пуешко филе 2П + домати и краставици 2В + 6 бадема;

15,30 - кисело мляко + бадеми 1Б;

ето тук някъде пощтръклявам от кортизола и ей така за секунди заминават поне 2М в бадеми

18,00 - котидж 1П + ябълка 1В + бадеми;

20,30 - скумрия 84гр 2Б+ марули, краставица + ягоди 2В + 6 бадема;
и тук идва изкушението - детенце ме помоли да направим смес за гофрети и напекло една огромна чиния гофрети......комбинирах 17 гр гофрета с масло + сирене котидж за баланс, горе-долу 0,6 Блока;


11,00 - кисело мляко 1Б + 3 бадемки

26.04.2013

Днес бях решила да се пробвам само с кисело мляко, верно че пълнолунието мина и замина, но какво пък....

7,30 - 2Б кисело мляко + бадеми;

10,30 - 1Б кисело бляко + бадеми; (блякото го оставих нарочно :laugh4: )

12,30 - 2Б кисело мляко + бадеми;

15,30 - 1Б кисело мляко + бадеми;

пак ми се появиха едни бадеми тука - около 2М

18,30 - пропуснато

19,30 - момчетата имаха за вечеря пилешки бутчета с ориз на фурна :( - 28 гр пилешко + 1В ориз) това само на кисело мляко не е баш хубаво :refuse:

20,30 - пилешко месце 2П, печено в плик + гъби + маруля + домат и 13 гр черен шоколад - 2 В + бадеми;

11,00 - планирам котидж + ягоди + бадеми.

И днес си взех рибено масло на NOW FOODS от България, за да мога все пак да пия докато ми дойде чужбинското.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 27, 2013 6:28 pm

ЕЕее, Самми, добре се справяш :) Относно ядките не се притеснявай толкова, ако съгрешиш с един или два блока повечко. Ядките не оказват влияние на инсулина, а ако 1-2 блока в повечеко не е проблем :)Ама гледай да не ти става навик :) Аз напромер трябваше да увелича ядките двойно, за да спра слабеенето, че се изплаших по едно време. Относно Блякото ти :)- и аз редовно ги бъркам тия букви, ама най-често ми се случва с оБесените ядки :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот alleks » Нед Апр 28, 2013 12:07 am

Здравейте :) Обръщам се със голяма молба към Вас .Бихте ли ми казали по колко гр.мазнини и въглехидрати трябва да се приемат на ден .За протеините разбрах че трябва да са 70гр.но за другите две просто не намирам отговор.Благодаря предварително.
Аватар
alleks
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Апр 27, 2013 11:31 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron