Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Новини, коментари и въпроси свързани с форума и сайта за Зоната- вашият принос и идеи ще бъдат оценени

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 15, 2015 6:40 am

Italiano написа:Също така някой да е в по-близки контакти с директори на училища, за да говорим за евентуално партньорство?


Ъхъ, аз.

Ити, ти направи проекта, лобирай да бъде одобрен и да получим финансирането, аз ще го усвоя, а ти ще ми правиш одит, после ще делкаме 50/50. :mrgreen: ;)

Сега сериозно - идеята е добра!.......учениците надебеляват прогресивно от ранна възраст, но вече в пубертета започват да се ослушват за диети, отслабване и здравословно хранене, така че е напълно възможно нещата да се получат. :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Зоната
 

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот Italiano » Сря Апр 15, 2015 10:44 am

Добре, добре - така ви искам!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот NikoLinia » Вто Мар 01, 2016 6:23 pm

Вижте, какво нещо ми попадна в интернет днес. Казвам "нещо", защото не мога да го нарека статия. Под него никой не се е подписал.
http://lekuvai.bg/11281/%D0%B4-%D1%80-% ... %B0%D1%89/
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот Маня » Вто Мар 01, 2016 8:00 pm

Ники, това е писано от някой, който е чел-недочел нещо в нета.
Според мен поне това е пълно неразбиране на това какво е Зоната. Текстът бъка с неистини.
В крайна сметка човека би трябвало да е разумно същество и да подхожда разумно към начина си на живот и хранене. И всеки има право да избере своята "диета". За мен, която съм пробвала доста "диети" за 60-те си години съм абсолютно сигурно, че това е моя начин на хранене, защото промените, които настъпват в мен (не само външни, защото не мога да се похваля с огромни резултати в свалените килограми - но за 2 години мисля, че намаляването на над 20 килограма е нещо напълно нормално и постигнато по естествен начин), но които установявам и с изследванията, които си правя периодично, са достатъчно доказателство, че всичко с тази диета е ОК. Пък който иска да вярва на поредния бълвоч написан от анонимния "компетентен журналист" или "диетолог".

По принцип на много "текстове" в интернет (на български или на чужд език) трябва да се гледа винаги с едно наум, тъй като инфото много пъти е подвеждащо или изсмукано от пръстите - просто една огромна "жълта медия" със световно разпространение. За мен източникът на информация са книгите на д-р Сиърс и литературата, включена в тях. Който иска, чете източниците, а не преразказите на поредния пишман писач.

А и не открих никакво инфо чий е този сайт, кой е редактора му. Някакви контакти с тях - баси жълтурията.

Чета, че Бари отричал вегетарианската диета - поредната лъжа. Човекът е написал цяла книга за вегетарианци - Соевата зона. Една от дъщерите му е вегетарианка.

"недостиг на зеленчуци, плодове и пълнозърнести храни и фибри" - като изключим пълнозърнестите храни къде виждат недостиг на зеленчуци, плодове и фибри тия умници. И къде е казал Бари, че ябълките увреждат здравето :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот NikoLinia » Вто Мар 01, 2016 8:17 pm

Аз просто бях, слабо казано като гръмната. Не ми е ясно как може да си позволяват да пишат непроверени неща, без да поднасят цялата информация. Даже до сега и аз си забърквах чат пат някоя уж лечебна смес от подобни публикации, което вече няма да правя, при това положение.
Маня, искам да те похваля за новите преводи. В момента чета Зоната Rx и се смахвам от биохимия. Това на английски ще да звучи ужасно. Аз не го говоря тоя език и все се каня да го уча, но не идва ред. Обаче искам да питам, ако си отговорила някъде другаде, извинявай, но имаш ли творчески планове да превеждаш и Анти Ейджинг Зоната? Много ми се иска да я прочета и нея! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Социално отговорни, или как да популяризираме Зоната!

Мнениеот Маня » Вто Мар 01, 2016 8:26 pm

Кротко и напоително я превеждам. Не обещавам кога ще е готова, защото много зависи от всичките ми останали ангажименти. Но и тя ще се появи, ако е рекъл Бог. Първите 4 глави са готови :) 29 са плюс 7-8 приложения :laugh1: , така че се въоръжи с търпение и чети задълбочено останалите.

Аз с нетърпение чакам новата му книга за Skin Zone, посветена на най-големия орган в човешкия организъм, която твори в момента.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Предишна


Назад към Предложения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron