Дневникът на Маня

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Tatyana » Нед Фев 23, 2014 5:26 pm

Благодаря, намерих ги в новата тема :)
Маня, направо ме изуми с тези минусови сантиметри днес! Поздравления :bigsm20: Но, по-важното е, че се чувстваш добре и го правиш за здраве. Много се радвам като чета за такива резултати и още повече се убеждавам, че няма да се отказвам. Вече почвам да свиквам с меренето на храната, колкото и да ми е странно все още.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Маня

Зоната
 

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Фев 23, 2014 5:48 pm

О, с меренето изобщо не мога да свикна, но го правя с удоволствие :lol: :lol: Щом мога да меря по 7 или 14 г протеин, или като днес четири вида брашна за някакви си мъфини за следобедната закуска... Направо си е забавно :laugh1: И с кантара е по-лесно, отколкото в чаши, половинки чаши, четвъртинки чаши...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Фев 25, 2014 9:38 am

Лека сутрешна закуска - 3 БПВМ

21 г протеин на прах - 3 БП
14 г накиснат овес - 1 БВ
1 ябълка - 2 БВ
9 бадема - 3 БМ
Смесвам ситно настърганата (почти пюрирана) ябълка с протеина, овеса и бадемите. Добавям канела, карамфил и джинджифил на прах и става супер - суров коледен :lol: ябълков пудинг.

Ако си поиграя и направя по-голямо количество, мога да го желирам леко с агар-агар, да го разпределя във формички за мъфини и да имам готова закуска за 5-6 дни без да я мисля всяка сутрин. Трябва да опитам.

Рататуя - въглехидратно-маслено блюдо, който готвих преди два дни стана страхотен и го повторих. Сега си имам обед за 4 дни наред с добавката на комбинация от котидж и извара за БП, ябълка и бадемчета за десерт.

Вечерите са огромна свежа комбинирана салата от "зелени" БВ с добавка на зехтин или авокадо, котидж, извара или риба за БП и БМ. Плод за десерт.

Тази седмица следобедната подкрепа е от мъжините, които произведох, включайки се в групата на мъфин-феновете.

Късната вечерна подкрепа - айран от 2% Елби за изпиване на рибеното масло и ядки (бадем, шам фастък, макадамия, кашу - каквото има в резервите - а там има доста, защото съм фен на ядките).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пет Фев 28, 2014 8:50 pm

Най-после петък вечер... хайде на купон :bigsm40:

Приготвила съм си от вкусното ароматно сиренце по рецептата на сър Гази :laugh4:. Естествено с малко творчество от моя страна по отношение на подправките и без добавки на мазнини. Купих си бутилка страхотно вино Каберне Совиньон Бренди Каск реколта 2011. Запържих си 2БВ печени чушки с праз в 3БМ зехтин и... пей сърце...

След тежката седмица лека отмора с чаша вино си е направо разкош. Ха, наздраве на привържениците на антиоксидантите с аромат на грозде :bigsm40: :bigsm40: И приятни дни в очакване на Националния празник. И да сте бели и румени
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Съб Мар 01, 2014 12:27 am

И тук Маня ме подсети - за националния празник ви отпускам допълнителни чаши вино. Нека са 3, като за 3-ти март!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Karrita » Съб Мар 01, 2014 12:09 pm

Italiano написа:И тук Маня ме подсети - за националния празник ви отпускам допълнителни чаши вино. Нека са 3, като за 3-ти март!
:yess:

А за 8-и март 8 чаши ли ще ни отпуснеш? :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Мар 01, 2014 1:25 pm

Първомартенски обед
3БПВМ

150 г извара (по етикет) - 3 БП
140 г печени червени чушки - 1 БВ
връзка зелен лук - 1 БВ
1 ч.л. гхи - 3 БМ
чаша вино - 1 БВ

Чушките и лука се задушават в маслото. Добавя се малко солчица, чер пипер и магданоз. Добавя се и изварата. Обърква се добре и се сервира с чаша червено сухо вино. :bigsm40:

Прилича на мартеничка, окачена върху зелено клонче. :laugh4:
Последна промяна Маня на Съб Мар 01, 2014 7:49 pm, променена общо 2 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот tanita68 » Съб Мар 01, 2014 7:44 pm

Или на българското знаме! :bgflag:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Съб Мар 01, 2014 7:47 pm

tanita68 написа:Или на българското знаме! :bgflag:


:laugh4: Значи е подходящ и за 3 март!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Нед Мар 02, 2014 12:49 pm

Закуска с печена тиква
2х3 БПВМ

840 г обелена и почистена тиква цигулка - 6 БВ
300 г извара (по етикет) - 6 БП
3 с.л. пълнозърнест сусамов тахан - 6 БМ
канела, джинджифил, карамфил, индийско орехче, кориандър на прах - на вкус
стевия - на вкус

Тиквата се задушава на пара за 15-20 минути, след което се запича във фурна за още 10-15 минти на 180 градуса с вентилатор. Когато е готова се пасира заедно с изварата, тахана и подправките и се подслажда на вкус със стевия (аз ползвам разтвор).

Дели се на две порции по 3 БПВМ или на три порции по 2 БПВМ


Кафява печурка за гарнитура
3 БВМ

360 г кафява печурка - 1 БВ
100 г праз - 1 БВ
80 г пресен лук - 1 БВ
1 ч.л. гхи - 3 БМ
връзка магданоз, сол, чер пипер, чили на прах - на вкус

Зеленчуците се нарязват. Добавят се подправките, маслото и 1 ч.ч. вода. Запичат се във фурна до готовност на гъбите.

Поради големия обем може да се раздели на 2 блока по 1 1/2 БВМ. Идеална гарнитура към пилешко филе на скара. С възможност за допълване на ВМ блоковете със свеж зеленчук за салата с добавка на зехтин, чаша и половина вино или плод и ядки за десерт.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Karrita » Нед Мар 02, 2014 4:31 pm

Маня, моля те слагай паралелно тия хубави рецепти и в тема за готвенето, че по-лесно се търсят после. Благодаря ти!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Italiano » Нед Мар 02, 2014 7:54 pm

Karrita написа:
Italiano написа:И тук Маня ме подсети - за националния празник ви отпускам допълнителни чаши вино. Нека са 3, като за 3-ти март!
:yess:

А за 8-и март 8 чаши ли ще ни отпуснеш? :laugh:

В процес на обмисляне е ... зависи как ще свърши ЦСКА - Лефски - може да има бонуси! ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 02, 2014 8:16 pm

Italiano написа:
Karrita написа:
Italiano написа:И тук Маня ме подсети - за националния празник ви отпускам допълнителни чаши вино. Нека са 3, като за 3-ти март!
:yess:

А за 8-и март 8 чаши ли ще ни отпуснеш? :laugh:

В процес на обмисляне е ... зависи как ще свърши ЦСКА - Лефски - може да има бонуси! ;)

Като те гледам с тази синя униформа...... ;) Да не си цесекар под прикритие? :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот HippoDel » Пон Мар 03, 2014 12:01 pm

Маня, днес съм решила да направя твоето "Поширано пилешко филе", но аз имам пуешко, как мислиш дали ще стане с пуешко филе? Мисля си, че няма причина да не стане, но все пак да попитам, нали ти си майсторът. :cheff:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Пон Мар 03, 2014 12:29 pm

Няма причина да не стане. Все е крилато.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Маня

Мнениеот Маня » Вто Мар 04, 2014 8:14 am

Два дена без интернет и телевизия - ужас! :angry: Докарали съседите ми некъв измислен майстор да оправя осветлението на стълбището и той взе че ми прекъсна оптиката, която явно е спусната през същата тръба. Мамка му! Боже колко сме станали зависими от разни технически постижения. Как ли живеехме, когато нямаше мобилни телефони! :laugh4: Че и телевизия не е имало. Ами толкова векове без ток какво ли е правило човечеството :th: Каквото е изобретило след появата на тока все го води към разпад на здравето :laugh4:

Но пък имах време да прочета "Зоната" отново. И да експериментирам в кухнята. Направих си страхотно зелено пюре. Свежо и вкусно.

Зелено пюре
6 БВ
480 г тиквички - 2
130 г лук - 1
180 г зелен фасул - 1
117 г глава целина - 1
90 г пащърнак - 1
връзка магданоз, връзка копър, връзка кориандър, 5-6 стръка свежа мента, чер пипер и сол на вкус

Подправките се измиват и се обира листрата им част. Стеблата, заедно със зеленчуците се задушават на пара (дори не ги рязах, а ги сложих цели в уреда за готвене на пара). Задушените зеленцучи се пасират в блендера, добавят се свежите листа от подправките, черния пипер и сол. И готово.
Ментата придаде особено приятен и свеж вкус на пюрето.

Идеално 2 или 3-блоково допълнение към всяко основно хранене. Аз лично си го деля на 3 х 2 БВ с добавени 3 БП извара. Десерта си е свеж плод 1 БВ с ядки 3 БМ.

Желаещите могат да си добавят БМ и към пюрето под формата на зехтин, гхи или авокадо.

Направих си и песто от рукола, което също стана великолепна добавка към салата.
1 връзка рукола
1/2 авокадо
оцет балсамико
сол
Всичко се пасира в блендера и се прибира в хладинкита. 1 ч.л. добавена към салата от чушки, домати и краставица придава прекрасен вкус. Не я броя за блокове, защото количеството е минимално.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта