Дневникът на TheCatCharli

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Сря Фев 26, 2014 11:38 am

Здравейте,

Към края на месеца ще направя два месеца по зоната и реших, че е хубаво да отворя дневник, където да описвам по дати кога/ какво/ колко и т.н. Мога да си водя дневник сам за себе си, но едно че е скучно, второ тук има хора с опит и може да ме подбутнат от време на време отново към зоната ако съм сбъркал нещо и трето може да послужи на някой.

И така, след шеметните месец и половина, където свалих доста товар ~9 кг. (110 -> 101), последва седмица почти без очевиден напредък ~300 г. (ако може 300 гр да се отчетат правилно изобщо). Една от причините според мен е, че нямах време за спорт от пуста му работа, :bigsm52: а и доколкото разбрах след темповото начало нещата се уталожват и забавят почти при всички зонуващи. Тази седмица пак съм на велото и в басейна и да видим как ще е.

Почнах да взимам от рибеното масло, но не знам кога и какъв ефект ще има. Гледам хората говорят за ефект при натрупване чак на 6-тия месец :wow:

Както и да е. Важното е, че се чувствам екстра. Определено смятам, че имам повече тонус, по концентриран съм и по свещ през целия ден. А да и по убав :bow: . А като страничен ефект намалявам и мазнини :yess: , които са ми доста в повече. Имам да свалям още 10 кг. Така като гледам май поне половин година ще са нужни. Но, дет се вика за никъде не бързам.

Айде това е от мен за сега.

TheCatCharli
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Дневникът на TheCatCharli

Зоната
 

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот vanja » Сря Фев 26, 2014 12:43 pm

TheCatCharli, Добре си дошъл и честито ти дневниче!
:) Ще се радваме да споделяш тук с нас и да се подкрепяме взаимно. Виждам, че вече имаш резултати, което е супер, продължавай в същия дух и споделяй всичко :)
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Karrita » Сря Фев 26, 2014 12:59 pm

Айде, честито ти дневниче :) и успех в Зоната, че и извън нея!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Стеф » Сря Фев 26, 2014 2:34 pm

Супер резултат за първия месец и половина!!! :bigsm20: Не се отчайвай, че не сваляш сега толкова много - по принцип първия месец се изхвърля задържаната вода. Важното е, че се чувстваш страхотно!! :yess:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Пет Фев 28, 2014 9:51 am

Втора седмица в застой. Ударих минимум 100,3 кг и това беше. Така ми е писнало да я гледам тая единица в началото :lol:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Стеф » Пет Фев 28, 2014 11:04 am

:laugh4: И на мен ми е писнало да гледам осмицата отпред, и аз съм от почти две седмици в застой, но човек не трябва да се отказва. Пък и не си тормозиш тялото и душичката ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Вто Мар 04, 2014 7:12 pm

Днес за сефте от бая време паднах на двуцифрено число :laugh4: 99,7 кг.
Колкото повече се интересувам, толкова повече грешки си откривам :lol: Днес зацепих, че рибеното масло си е конценртирана мазнина. :stupid: Демек 2,4 гр. дневна доза е ~3БМ! Та, ще намалям маслините май :lol:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Italiano » Чет Мар 06, 2014 11:38 pm

Разговорът за рибеното масло е преместен в съответната тема.
Там отговорникът Гого ще ви обясни кое, как и защо, макар да съм почти сигурен, че ако се разровите назад из страничките, ще го пише някъде.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Пет Мар 07, 2014 9:35 am

Днес регистрирах нов екстремум на функцията отслaбване от 99,3 кг. Нещата пак почнаха да се раздвижват. Интересен е момента, че не спортувам толкова активно, но пак отслабвам. Това преди нямаше да го повярвам. Да отслабваш само с правилно хранене! Звучеше ми наивно и нереалистично. Но, човек цял живот се учи.

П.С. Италиано, разбрах те, но ще те помоля да махнеш червения текст (или поне цвета)...уффф тоз аватар много страшен. Имам чувството, че съм откраднал дъфка от магазина и лелката е викнала полицията да ме арестува. :lol:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот TheCatCharli » Сря Мар 12, 2014 4:44 pm

98,8 кг. :smdance:

Онзи ден в офиса шефа имаше рожден ден и цялата маса беше отрупана със сладки, торти и т.н. Не барнах нищо (освен пиенето :lol: и някой друг зонов сандвич-хапка). Интеренсото е, че просто не ми се ядеше от сладките, което преди ми се е случвало само докато съм бил болен :laugh4: .
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 12, 2014 6:08 pm

TheCatCharli написа:98,8 кг. :smdance:

Онзи ден в офиса шефа имаше рожден ден и цялата маса беше отрупана със сладки, торти и т.н. Не барнах нищо (освен пиенето :lol: и някой друг зонов сандвич-хапка). Интеренсото е, че просто не ми се ядеше от сладките, което преди ми се е случвало само докато съм бил болен :laugh4: .

Усещането е супер, нали? :smdance: Не ти трябва усилие на волята, просто не ти се яде. Да ми го бяха казвали, намаше да повярвам, ама на и при мен е така. :bigsm15:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Стеф » Сря Мар 12, 2014 6:31 pm

А ако все пак хапнеш ти става едно тежко и гадно на корема..... :refuse:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Tatyana » Сря Мар 12, 2014 9:49 pm

Поздравления и от мен за резултатите TheCatCharli :yess: . Ама голям кеф е като се сменят цифрите, особено тази отпред... ;) По едно време аз бях решила, че кантара ми се е повредил – ям или не ям, все тая, само 6 отпред… Направо бях забравила, че има 5-ца. Но, ето че режима си действа при всички, макар и доста бавно в моя случай.
Да попитам по-вещите нещо по въпроса за сладкото. Извинявам се на домакина, че на негов терен, но тук става въпрос за това :pray:. Преди десетина дни се изкуших от една френска селска торта и си ми беше много добре на корема. Чувство за вина имаше малко, но никакъв физически дискомфорт. А аз дори не се сещам за сладко по принцип. Защо на мен не ми стана тежко и онова „инсулиново гадно”? Задължително ли е това усещане и означава ли, че не съм в зоната, ако го няма? :think2:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Italiano » Чет Мар 13, 2014 12:15 am

Не.
При мен се е случвало и да чувствам "инсулиновото гадно", и да не го усещам.
Мисля, че и Кари сподели нещо такова.
Така че не се притеснявай - може да си си в Зоната и след хапване на сладко да не ти става гадно.
То малко са хората, при които има всички "симптоми" на Зоната. При едни я няма жаждата, при други не се получава наспиването (при мен например), при трети липсва "инсулиновото гадно" и т.н.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот Karrita » Чет Мар 13, 2014 7:38 am

Мдаааа, никога не ми става зле ( поне до сега) след консумация на "извънзонови" храни!
Наспиването и жаждата и айкитата в WC-то обаче ми се получават... :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на TheCatCharli

Мнениеот HippoDel » Чет Мар 13, 2014 10:07 am

Karrita написа:Мдаааа, никога не ми става зле ( поне до сега) след консумация на "извънзонови" храни!
Наспиването и жаждата и айкитата в WC-то обаче ми се получават... :laugh:

Между другото, при мен в началото го имаше това, да ми става гадно, но само първите месеци. Декември, като си хапвах сладко и всякакви извънзонови храни, нищо ми нямаше. :doNotKnow: И следващите месеци също. Даже февруари имах доста дни, през които изпитвах сташен глад и съответно това ми е месецът с най-много преграшения :angel: (и съответно-без намалени килограми :( ), макар че от нова година минах на 11 блока, а преди бях на 9. :doNotKnow: Странна работа, то май и аз съм като родителите на Ити, спазвам си Зоната, като преди, а не се чувствам, по същия начин. :doNotKnow:
Все пак си мисля, че има и други фактори, които ни влияят, не е само храненето в Зоната, а и всеки организъм е различен, така че това е нормално. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 1 госта