Хрониките на GODzill@t@

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 19, 2016 12:39 am

Ухааааа!!! Много ми хареса всицкооо :bigsm20:
Утре и аз ще си направя гъбки :chef1: ама аз имам манатарки :bigsm14:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Зоната
 

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Tonkata » Вто Яну 19, 2016 10:19 pm

GODzillata написа:Та към гъбките... :chef1:

..................................
...заприходих и малко протеинчета - пилешки мръвки със син домат:


Годзи,
към пълнежа за гъбките аз заприходявам съответното блокче каймица и печа заедно. Така не ми се налага да мия и втора тава ;) , а си спестявам и тегленето на месото при сглобяване на порциона. :but:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Пет Яну 22, 2016 9:24 am

Tonkata написа:Годзи,
към пълнежа за гъбките аз заприходявам съответното блокче каймица и печа заедно. Така не ми се налага да мия и втора тава ;) , а си спестявам и тегленето на месото при сглобяване на порциона. :but:


Идейно е, но аз така или иначе бях планувал пилешките мръвки...

Хора, направо не знам какво да ям - месата са отврат, инжектирани с какво ли не, животните преди това са хранени с какво ли не, разбирайте всякакви ужаси, млечните продукти са от всичко друго, но не и мляко, плодовете и зеленчуците са нитратни и пръскани с какво ли не......е, какво, мама му стара, да яде човек, а?! :doNotKnow:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Italiano » Пет Яну 22, 2016 2:07 pm

Хаха, и аз наскоро минах през тази фаза на чуденка за месата.
Обаче отговорът е много елементарен - дори да не си в Зоната, пак същите меса ще ядеш. Та може и по-големи количества. Затова поне разчитаме чрез Зоната да се противопоставим или поне да намалим вредните им влияния.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Tonkata » Пет Яну 22, 2016 2:52 pm

GODzillata написа:Хора, направо не знам какво да ям - месата са отврат, инжектирани с какво ли не, животните преди това са хранени с какво ли не, разбирайте всякакви ужаси, млечните продукти са от всичко друго, но не и мляко, плодовете и зеленчуците са нитратни и пръскани с какво ли не......е, какво, мама му стара, да яде човек, а?! :doNotKnow:

E-e-e това сме ние хората, до каквото се докоснем - изсъхва. Не си даваме сметка, че така си режем клона на който седим ! :( :but:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 22, 2016 4:40 pm

От две седмици си подквасваме мляко, никой вече не иска да яде купешко, ама сме насело, прясно мляко домашно бол :) имам комшии които гледат крави, от тях си купих телешко, хранено с тревичка, щото на кой му се дават пари за хормони :lol: направо го смлях на кайма, и айде във фризера, имам вакумираща машинка, страхотно се съхранява с нея :laugh4: сирене от една малка мандра, сравнително добро е, пилешкото е проблем, купувам сега едно на градус, уж е без хормони :laugh3: бива!
Знаете ли кое ме изумява, имам познати които си гледат пилета, и ги хранят със смеските, за да пораснат бързо, а след кати ги попитах защо тогава се мъчат, а не си купуват от магазина, ми отговориха, че като пораснели им давали зърно и царевица известно време за да ги пречистели :bambam: :eek: :bigsm10:
Няма вече домашни пилета, както изчезнаха и домашните домати :bigsm28:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Маня » Пет Яну 22, 2016 5:11 pm

Всичко иде от "големия западен брат". Последствие от политики за насърчаване на агробизнеса и раазпрстрнение в световен мащаб на ноу-хау и евтини суровини. После "стандартизирани" краставици, домати, моркови, портокали, банани (за да отговарят на пакетажа за контейнерите за пренасяне от единия до другия край на света), обработени с друго ноу-хау за дълготрайно съхранение... А иначе щяхме да си хапваме само онова, което нашата земя ражда... Но всеки иска да опита чудесата на "природата" от цял свят, нали... :laugh1:

А всичко, което не отговаря на "стандарта" отива на боклука. А има едни криви краставици, дето уж са от сорта на тия "стандартизираните", пък са крехки, сочни и страхотно вкусни. Ама не могат да ги доставят на веригите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Съб Фев 06, 2016 7:54 pm

Ей, не мога да не споделя! :mrgreen:

Влашка саламура - амброзия от Олимп! :chef1:

Представете си аромата на варена чушка.......трудно се долавя, а?
Хайде сега си представете аромата на печена чушка......ммммммм......усещате го, нали? :)

Варена риба или риба на пара....цъ, не мирише.......ами риба на скара - охааааа! ;)

Варени гъбки.....ъъъ....лек гъбен аромат от бульона, но печени гъбки, които са си напълнили кошничките с течност, как цвърчат и как ухаят! :chef1:

Какво е влашката саламура? - Това е експлозия от аромати, феерия от месо от риба, зеленчуци и букет от подправки.

Внимание, следващото четиво не се препоръчва на гладни хора или такива с махмурлук, защото предизвиква бурно слюнкоотделяне и възклици от рода на "Ой, на батя котя!", "Малииий, що не е пред мен ся тва!", "Аууууууууу, от глад умиргам!" и др. такива. :laugh1:

По същество - много съществено е всичко да се грилова преди да скочи в тенджерата да се вари - именно за да се отпуснат гореспоменатите аромати, пълнещи сетивата.

В случая ползвах кило шайби от толстолоб, които метнах на грил-тигана:

Изображение

...след изпичането, отделих месото от костите:

Изображение

През това време гриловах и гъбки:

Изображение
Изображение

Както и лучец и праз:

Изображение

...изпекох и обелих чушки:

Изображение

Накрая събрах всички зеленчуци в тендерка да си се задушават и да си поемат миризмите:

Изображение

В голяма тенджера сложих подсолена вода, добавих настърган морков и като поувря, добавих месото от рибата и зеленчуците, както и печени, обелени и нарязани домати, подготвих чесън и магданоз:

Изображение

Леко запържих чесъна в малко зехтин, колкото да го овкуси:

Изображение

...и добавих брашънце и червен пипер, които запържих, след което един черпак с чорба сипнах в тигана, после още 2-3, за да се темперира и постепенно да се сгъсти от брашънцето.......после изсипах всичко обратно в тенджерата, добавяйки и магданоз: :cooking1:

Изображение

Умишлено не сожих най-важното за тази саламура - лютите чушки, за да могат и децата да хапват, но пък в купичката, която си сипах:

Изображение

...добавих на върха на лъжичката малко червен пипер от каролина рийпър :wow:

Убийствена чорба при студ, махмурлук или просто за събота вечер... :bigsm41:

Колко блока е? :th:
Ами не знам! :doNotKnow: :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Tonkata » Нед Фев 07, 2016 3:29 pm

GODzillata написа:Ей, не мога да не споделя! :mrgreen:

Изображение
....
Колко блока е? :th:
Ами не знам! :doNotKnow: :mrgreen:

Годзи,
изглежда вкусно и звучи вкусно ! Ама понапъни се още ма-а-алко и облечи тази влашка саламура в "ЗОНОВИ ДРЕШКИ", моля :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Пон Фев 08, 2016 6:41 am

Tonkata написа:...понапъни се още ма-а-алко и облечи тази влашка саламура в "ЗОНОВИ ДРЕШКИ", моля :pray:


Ами има си от всичко в нея....винаги ми е било трудно да зонирам супи... :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Чет Мар 10, 2016 6:29 pm

Мисля да ставам марсианец... :mrgreen: ...там килограмите ми няма да ми тежат! :laugh:

Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Melkat » Съб Мар 12, 2016 9:00 pm

GODzillata написа:Мисля да ставам марсианец... :mrgreen: ...там килограмите ми няма да ми тежат! :laugh:

Изображение

Ако отидеш на Луната, ще си се върнал в ранното детство :) Годзи, ти кога ги направи 135, че и кусур?
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Съб Мар 12, 2016 10:07 pm

Melkat написа:...Годзи, ти кога ги направи 135, че и кусур?


Амииии....ъъъ.... :th: ....ееееее, сега пък и ти - нали знаеш, че за да отслабне, човек първо трябва да напълнее! :skyle5: :laugh:

Ама ОТ ПОНЕДЕЛНИК - започвам да заслабвам! :angel:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот Маня » Съб Мар 12, 2016 10:18 pm

От кой понеделник :laugh1: Че станаха бая началните срокове.... :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Нед Мар 13, 2016 10:48 am

Маня написа:От кой понеделник :laugh1: Че станаха бая началните срокове.... :laugh1: :laugh1:


Вярно е, че не е посочена годината :laugh4: , но днес смятам да опукам тавата със свинско и кисело зеле :mrgreen: , та вече от утре да започна Зоната. :th:

А сега хапнах половин тава баница и 2 парчета бисквитена торта......'баси, нямам спирачки - яде ми се, та ми се плаче.........ужасссссссссссс! :(
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Хрониките на GODzill@t@

Мнениеот gogo » Нед Мар 13, 2016 12:05 pm

Годзи, днес е Прошка. Поискай прошка от Зоната и от понеделник наистина се захващай сериозно. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron