Хрониките на GODzill@t@

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Вто Мар 25, 2014 4:39 pm

Gazilot написа:...Съблечи се по пищов, застани пред огледалото и си задай няколко въпроса, лично на себе си, на онова вътре в тебе, което все още те харесва... Аз така правех и се мотивирах доста.
Пожелавам ти успех!


Gazi, да ти се похваля - застанах пред огледалото по пищов и...УСПЯХ...да го видя!!! :mrgreen: :lol:
...'щото иначе от големият мях пред мен, т.нар. ми корем - не мога. :laugh: Хубаво казват хората, че под голям камък голяма риба се крие, ама т'ва моето на нищо не прилича :shy: - всеки път пипнешком трябва да го намирам. :(

Има ли начин да се активира топенето на мазнини предимно в коремната част? :doNotKnow:
Онова "Не гълтай корема - гълтай "Калорекс"" - не върши работа, даже май вече е спрян от производство.

Днес поплувах добре, преди бях като сал, задвижван с клечки за зъби, а днес се чувствах вече като морска лодка с весла - целта е да стана тънък като каяк и да бъда як, а не само пустинЯК. :laugh4:

Хайде де - дилема: :laugh3:
Изображение
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Зоната
 

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот Gazilot » Вто Мар 25, 2014 5:19 pm

Явно не си ми чел дневника :)
За това е писано преди 5 месеца още :)

Gazilot написа:И накрая, искам да споделя теорията си за "Слабите мъже, шкембетата, писоара и тоалетната чиния", разработвана от мен през престоя ми в Зоната.
:under18: :under18: :under18: :under18: :under18: :under18: :under18:
Теория за "Слабите мъже, шкембетата, писоара и тоалетната чиния" :

Десетки пъти сте чували за опиканата тоалетна чиния и какви свине са мъжете. Че сме, сме. Но аз проведох експеримент за да си обясня защо е така, защо тоалетната чиния се опикава. На мястото, където работя, има такава тоалетна и клиентите са предимно мъже. Като влезе слаб мъж, тоалетната чиния не е опикана.
Да, проверявам след всеки, тествано е. Но щом влезе дебеланко, след него е като кадри от филм за Потопа. Изводът е, че шкембето пречи да се пикае правилно, защото просто не се вижда пикалото. Ако питате, всеки мъж, дори и този с 1 метър шкембе, ще ви каже, че как, толкова е голям, че се вижда. Да, ама не, дебеланковците, в чиито редици доскоро бях и аз, пикаят опипом и насочват струята рандъм!!! Факт е, от голям корем, пикало се не види! В подкрепа, вижте формата на писоара, как е проектиран - да, за шкембе. Сега като слаб мъжага, с красив и изпъкнал слънчев сплит мога да насочвам струята така, че да напиша "обичам се" на стена.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот TheCatCharli » Вто Мар 25, 2014 5:36 pm

:laugh1: Последните два комента ме накараха да се свлека под бюрото от смях. Евала, че си ги казвате без много да му мислите...нали първата стъпка е да си признаеш на себе си, че имаш проблем...после нещата си идват на мястото :laugh4:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Вто Мар 25, 2014 6:25 pm

"Дебеланковците пикаят опипом и насочват струята рандъм!" - Брутална истина! :laugh1: Става и за подпис. :mrgreen:

Гази, дневникът ти има грабващо начало и ще му отделя подобаващо внимание! :yess:
Прегледах на всички дневниците, ама само увода и последната страничка. :shy:

Внимание! :bel:
Който смята да прави шопинг от iHerb, ето линк за до 10% отстъпка ---> CLICK - дерзайте!

Aз си поръчах:
Now Foods, Better Stevia, Liquid Sweetener, Dark Chocolate, 2 fl oz (60 ml) - макар че не ми се яде сладко, рекох да я пробвам тази стевия... :hm:

Now Foods, T-Lean, Green Tea Weight Management with EGCG, 60 Vcaps - зеленият чай много помага за отслабване и тъй като махнах кафето, сега този чай ми е настолна напитка.

Nordic Naturals, Ultimate Omega Xtra, Lemon, 4 fl oz (119 ml) - течно рибено масло, ще си го ползвам като дресинг върху салатите.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот Italiano » Вто Мар 25, 2014 8:11 pm

GODzillata написа:... първо започнах със "Зоната" на Бари Сиърс, но междувременно ми пристигна "Ние и Зоната" (БГ авторите), та спрях с творението на Бари и изчетох БГ версията ...

WTF?!?
Това е все едно да зарежеш Библията и да четеш преразказите на поп Унифрий!
:stupid:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Вто Мар 25, 2014 8:22 pm

Еми, Italiano....ъъъ.......защото в БГ версията имаше рецепти и т.н., но така или иначе продължавам с Барито. :)

"Манджа" 3Б :chef1:

3БП - пилешки гърди
3БВ - ориз по китайски (с черни гъби, печурки, бамбук, царевица и яйце :mrgreen: ) + марулка и доматчета
3БМ - 3 пръски зехтин
Изображение

@Гази, тръпна в очакване на мнение! :peace1:

Вярвам, мъничкото ориз и царевичка, колкото и да са анти-Зона, бидейки в пренебрежително малко количество, не са проблем, а? :doNotKnow:
Последна промяна GODzillata на Нед Май 04, 2014 7:43 pm, променена общо 1 път
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 25, 2014 8:35 pm

GODzillata написа:
Има ли начин да се активира топенето на мазнини предимно в коремната част? :doNotKnow:
Онова "Не гълтай корема - гълтай "Калорекс"" - не върши работа, даже май вече е спрян от производство.



Никакъв. Зависи от структурата ти, но най - често се напълнява първо отдолу (краката) нагоре (лицето), а се отслабва обратното :) Не разчитай да стопиш корема с упражнения - те само помагат да отслабваш бързо и красиво. Със свалянето на излишното тегло, ще изчистиш и корема - търпение само ;)
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот GODzillata » Вто Мар 25, 2014 8:43 pm

amaZONka написа:...търпение само ;)


Дано да стане до юли поне, че после плажове, море и т.н., ужас, само като си помисля, че сме на море в Турция и смятах да се размажа на оня техен ол-инклузив. :mrgreen:
Като римляните - ядене и повръщане, и пак ядене! :laugh1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 25, 2014 8:50 pm

Е на почивка си.. Пак се върти около зоната, но на око. Няма да ти се отрази ;) А си е грехота точно там да се въздържаш :msmile5: Мазнините там са ясни - Яко маслини! :))) :chef1:
Последна промяна amaZONka на Вто Мар 25, 2014 9:56 pm, променена общо 1 път
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот Gazilot » Вто Мар 25, 2014 9:37 pm

Значи, Годзи, първо - местата на които мъжете и жените трупат мазнини са съвсем различни. При мъжете са около корема и така наречените паласки, жените са по задника и задната част на бедрата и после качват по корема и наоколо. Съответно и свалянето е долу-горе различно, но въпреки това, топенето на мазнини започва ПЪРВО от коремната и наоколо област. Там са депата!!! Има тонове литература по темата. В тоя ред на мисли, ще ти дам няколко съвета, за последен път, за да не стана досаден и банален :
Виждам, че много искаш резултат. Виждам, че гониш и срокове. А това, баце, иска поне 2 месеца СТИКТНОСТ и ЗЕЛЕНО (таблица). Виждам, че си чревоугодник (аз също съм), НО трябва да подтиснеш тази част от себе си!
- Яж само зелени храни. Дай си срок да се пробваш само на зелено. Тоест, може и да си позволяваш други цветове, ако толкова не можеш без тях, но от 10 гозби, които показа досега 12 от тях имат червени храни. Поне гледай да ги ограничиш драстично. Не те карам да ставаш фанатик, просто искам да помогна да разбереш какво наистина е Зоната.
- Мери точно!!! Заеби метода "на око", ще дойде времето, когато да го ползваш.
- Престани да нагаждаш Зоната по себе си, а нагоди себе си по Зоната. Ако това го постигнеш, в средата на лятото няма да се познаеш.
- Сега имаш резултат, но знай, че тея първите 4-6 килограма са течности и да , ще има още 2-3-4, които са и мазнини, но те са от режима на хранене (5 пъти) и от намалените количества храна в периода от време. Зоната почва да гори НАИСТИНА мазнини и да действа след първите 2 седмици, когато се настрои организма и започне истинският хормонален баланс.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот amaZONka » Вто Мар 25, 2014 10:42 pm

Гази, да се говори мъже, жени... е твърде общо казано :) Много жени трупат на корем и паласка, а задниците са им плоски, краката клечки ;) Аз само казвам, че няма начин как да направи човек така, че да отслабва в определена зона. :peace1: Това с меренето до абсолютен грам не го разбирам много, но още повече не разбирам защо постоянно се натъртва на новите, че ако не теглят всичко и не спазват точните грамажи според таблицата няма да има добри резултати :doNotKnow: Аз също си тегля храната, но наистина съм много зле в преценките и губя по малко време като го премеря, докато се чудя "това по дяволите колко ли грама е?" . И това ми е за ориентир. Моя съвет е, ако ти идва в повече меренето в грамове и те натоварва психически, не го прави. :notagree: Следи как се чувстваш часовете след хранене и ще разбереш дали си балансирал добре храненето си. Храни се по зелената зона и останалите хапвай по рядко. Избирай по чистите протеини - извара, белтъци, риба и телешкопоне докато свалиш излишните килограми и избягвай млечните (освен ако не са домашни разбира се :) . Това не е диета, а режим на хранене -изгражда добри хранителни навици и култура ! :oldtimer:
Аватар
amaZONka
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 116
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 9:58 pm

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот Gazilot » Вто Мар 25, 2014 11:48 pm

amaZONka написа:Това с меренето до абсолютен грам не го разбирам много, но още повече не разбирам защо постоянно се натъртва на новите, че ако не теглят всичко и не спазват точните грамажи според таблицата няма да има добри резултати.

Явно има защо. И никой не говори за точен грам и никой не пледира за такъв педантизъм. Но разминавания с по цял блок, както често се получава, и както в днешният годзилски обяд, и както и в безброй други софри на новозапочващите - трябва да се търси причина и обяснение. И не може да се отрече, че се правят грешки в грамовете, скорошна такава е за 1 БВ краставица се мери 240 а не 480 ( е, трябва ли точност до грамове? Отговор - ДА). Това мерене имаме предвид, когато ръчкаме новите, а не да е 481 грама краставицата. Особено с протеините трябва да се внимава. Когато често срещаната разлика/грешка от 28-42гр и ядем телешкото/свинско/пилешко по 42 грама вместо 28 - еми имаме дисбаланс от 30% загуба на протеин за блок ( е, трябва ли точност до грамове? Отговор - ДА).

Амазонке, с най-приятелски чувства и без капчица хейт. Ти се разкъсваш между съветите на диетолози, фитнес - инструктори, Зона, лични виждания и т.н.. Искаш да извлечеш всичко полезно от тях и да ги обединиш в едно, което е похвално. Но (аз внимателно следя твоето зонуване, нищо че не се обаждам в дневника ти) както сама виждаш, не жънеш особени резултати и се объркваш и изнервяш, на няколко пъти отричаш Зоната като твой режим на хранене. Поведението ти е амплитудно ( по отношение на Зоната) и си на двата полюса често. За твоят престой в, около или далеч от Зоната от 30 поста в 16-18 говориш за прегрешения, за пропуснати часове, за самоинициативи (искаш да свалиш килограми, а ядеш мазнини на корем). И както виждаш, не можеш да се похвалиш с особени резултати. Но, ако се чувстваш добре, майната им на резултатите. Всеки сам си избира за него. Както казах, не приемай думите ми като агресия, но теоретизирането е лесният начин за даване на съвет, но когато го даваме от позицията на опит и резултат е съвсем друга бира.
Целувки!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 26, 2014 12:06 am

Гази, много ме изненада с този пост. Тонът ти е различен. Станал си :angel:
:hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот Karrita » Сря Мар 26, 2014 7:27 am

Hippo написа:Гази, много ме изненада с този пост. Тонът ти е различен. Станал си :angel:
:hug:

Че и целувки започна да раздава..... :laugh1:
Ех, Зона....Зонааааа..... :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот kazakova » Сря Мар 26, 2014 10:46 am

Hippo написа:Гази, много ме изненада с този пост. Тонът ти е различен. Станал си :angel:
:hug:


Напълно съм съгласна с Гази
Когато имаш добри резултати и си убеден в това което правиш - можеш да даваш мнението си !
В противен случай объркваш и другите !
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Дневникът на GodZoNaTa...пардон - GODzill@t@

Мнениеот HippoDel » Сря Мар 26, 2014 11:01 am

kazakova написа:
Hippo написа:Гази, много ме изненада с този пост. Тонът ти е различен. Станал си :angel:
:hug:


Напълно съм съгласна с Гази
Когато имаш добри резултати и си убеден в това което правиш - можеш да даваш мнението си !
В противен случай объркваш и другите !


Кazakova, това е майтап. :laugh: И аз съм съгласна с мнението му, просто той обикновено използава доста рязък език, граничеш със сарказъм, а сега е толкова мил, затова го майтапя. :peace1: Написала съм, че тонът му е различен, а не нещо против мнението му.
Отпусни се малко. ;) Виж Кари как добре ме е разбрала. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта