Дневникът на ginette

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Нед Авг 03, 2014 8:38 pm

Очаквах сина ми да си дойде във ваканция и за да не заобикиля зоната си направих много приятен летен гювеч.Всички знаят как се готви ,но аз ще споделя ,аз как го направих.
ЛЕТЕН ГЮВЕЧ-12 БВ
патладжан-300гр.-2.5 БВ
зелен фасул-270гр.-1.5 БВ
чушки-240гр-1БВ
бамя-200гр-2БВ
лук-130гр.-1БВ
тиквички-240гр-1БВ
домати--720гр-3БВ
Бланширах за малко фасула.Двата блока домати насъргах и сложих бамята за около10'.Патладжанът,предварително нарязах ,насолих и след това изплакнах .Всички останали продукти ,нарязани на дребно добавих към бамята ,и още 1 Б домати ,магданоз и след 20 минути беше готово .То излезе един казан .В готов вид 1Б=156гр .Замразих 1 кутия ,защото няма изяждане . :laugh: Е днес го опитах ,много леко ястие се получи .А вчера излязох от Зоната ,защото синът ми ме зарадва ,че този месец най-после ще узакони дългогодишната си връзка .И се почнаха течни въглехидрати и още какво ли не,сещатете се :laugh1: Та затова днес ми дойде на място гювеча. :smdance:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Зоната
 

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tonkata » Сря Авг 06, 2014 9:50 pm

ginette написа:.................А вчера излязох от Зоната ,защото синът ми ме зарадва ,че този месец най-после ще узакони дългогодишната си връзка .И се почнаха течни въглехидрати и още какво ли не,сещатете се :laugh1: Та затова днес ми дойде на място гювеча. :smdance:

Ginette,
поздравления за хубавата новина !!! :yess:
Ако правилно съм разбрала за теб е дългоочквана и много радостна. На младата двойка желая много здраве, късмет и неостаряваща любов :skyle12: , а на теб много щастливи мигове с тях ! :bouquet:
П.П. Рецептата за гювеча обещава да е вкусна зонова манджа. Като се прибера вкъщи ще я пробвам :cooking1: и ще пиша отзиви.
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Сря Сеп 10, 2014 9:37 am

Най-после съм сред вас :hug: Горещото лято свърши и за мен . :lol: Като живееш в морски град е така .Гости ,гости и пак гости,и така целия август .А освен това синът ми се ожени и правихме малка сватба . :love: Колкото и да се стараех да съм в зоната ,не е възможно ,влизах ,излизах ,заобикалях я ,но все пак се стараех ,кога с кантарче ,кога на око ,да я спазвам ,но ми беше трудно . :hm: Прегрешенията не бяха много ,но признавам ,че ми се случваше да пропускам обяда .Не изпитвах глад ,а и след готвене за гостите нямах много време за себе си .То и водата не я спазвах и оттук от 58 кг юли ,сега 59 кг . :mrgreen: Но вече съм с вас .Постоянно ви четях с удоволствие и се радвам ,че има нови последователи сред нас .Имам въпрос.Донесоха ми малко тиквички ,нямам фризер(подарих го )и се чудя как да ги съхраня ,в бурканчета ,някой правил ли е :doNotKnow:
Toni ,благодаря ти за пожеланията за младите .Разбира се ,че се радвам да ги виждам щастливи ,а как ще живеят с брак или не това си е тяхно решение .Важното е да са здрави ,да се разбират и да са много години щастливи заедно. :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Сря Сеп 10, 2014 10:53 am

Ураа ,имам си две оранжеви чушлета ,добре че не са червени ,че не мога да ги гледам вече ,до вчера ги пекох за зимнина :mrgreen:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 10, 2014 11:18 am

Е, а честита ви сватба и снаха!
А черпене кога?
:laugh:
Живи, здрави и щастливи да са младоженците! :yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Сря Сеп 10, 2014 12:08 pm

Ити ,благодаря ти ,много съм несъобразитела ,то цяло лято беше едно мазило ,не е истина :laugh1:
Черпя всички зонбита за сватбата на сина ми .Дано животът им да е радостен и спокоен .Наздраве! :bigsm40: :birthd: -тортата е зонова :laugh:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 10, 2014 12:35 pm

Е, щом е зонова, може.
Приема се!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот tanita68 » Съб Сеп 13, 2014 4:06 pm

Извинявай, че чак сега, но последните дни нямах много време да чета и съм пропускала дневниците.
Първо честито на младите! Да се обичат и да се разбират!
Сега за тиквичките(дано да не са се развалили вече). Правила съм в буркани за пържене(стават и за друга обработка). Единия вид е нарязани на кубчета за супичка с малко сол и заварени 10 мин за капачките колкото да вакуумират. Другия вид е нарязан на филийки - аз ги режа на дълго, че повече се събират в буркана. Значи на един буркан се слага около 1 кафена лъжичка сол и 1 аспирин. След това можеш да обърнеш бурканите с капачката надолу, поставяш ги така обърнати в тенджера и наливаш вода колкото да покрие капачките. Като заври вариш 5-10 минути, изваждаш и оставяш бурканите обърнати върху капачките докато изстинат. Забравих да напиша, че и в двата вида добавяш вода в бурканите да покрият тиквичките. Последните се запазват много добре и стават и за пържене. Една година имах много тиквички, а и комшийката все ми даваше по някоя от нейната градина и така ги бях направила. След това цяла зима си хапвахме пържени тиквички. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Съб Сеп 13, 2014 4:18 pm

tanita ,благодаря ти за идеите,относно тиквичките .Аз ги нарязах на кубчета,+сол+аспирин и ги варих около7' за капачка .Вторият начин ,който го описваш не бих се сетила ,най-вече начина на стерилизация .Благодаря ти! :bouquet:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот tanita68 » Съб Сеп 13, 2014 4:35 pm

Няма проблеми! Между другото аз съм стерилизирала по този начин и краставички и лозови листа. Стават страхотни! Краставичките са много хрупкави.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот mahona » Съб Сеп 13, 2014 5:30 pm

Танче така на резенчета не съм се сещала да консервирам тиквички.Идеята ти е страхотна и добре ,че има още по пазара.Още утре ще хлопна няколко буркана ... :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Съб Сеп 13, 2014 5:54 pm

mahona,и аз на резени не съм правила ,но след като нарязах моите на кубчета ги насолих леко и ги оставих малко ,за да поомекнат и по този начин в един буркан -720 мл ,събрах 650 гр. тиквички .Може да опиташ така и с нарязаните на дълго :yess:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот gogo » Съб Сеп 20, 2014 9:25 am

Честито и от мен. Да са живи и здрави младите. А и Вие - за да им се радвате. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Съб Сеп 20, 2014 12:05 pm

Благодаря ти за пожеланията Гого !За сега ни радват много порасналите ни вече деца ,но синът ми е в София от десетина години и още не мога да свикна . :( Добре че докато е хубаво времето почти всеки месец си идват у дома :)
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Пет Окт 03, 2014 11:07 am

И за да не досаждам в чужди дневници ,да се похваля тук,относно обезмасляването на домашното ми прясно мляко .Макар и да обърках етапите,от 2 кг.мляко изкарах 200 мл,мазнини (сметана +каймак ) :о .А само като си помисля ,че това съм го яла почти година :shy: Млякото го претоплих два пъти и след обирането на каймака го подквасих .Стана много добре ,но бях из града и го държах малко повече ,та лееко ми киселее,като едновремешното .Но е много по-леко от това на съпруга ми .Безценни съвети ми даваха Маня иTony ,за което още веднъж им благодаря . :bouquet: Другата седмица продължавам да събирам каймак и ще се пробвам за гхи .Сега нямам много време за четене .че утре чакам гости ,др.седмица това ще правя .
А и още ,натрупаните кг от лятото са история ( е 1-1.5 кг беше ,но все пак) :smdance: :smdance: :smdance: ,благодарение на Зоната .
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Пон Окт 20, 2014 3:38 pm

Днес кантарчето много ме зарадва -1кг или вече 57 :smdance: :smdance: :smdance: Много съм доволна .Миналата седмица използвах хубавото време ,добре се раздвижих и си правих дълги разходки .Истината е ,че обичам много есента с цялата и палитра от цветове .А и из магазините бродих ,защото се оказа ,че за този сезон панталоните ми са като'' потури ''.А докато си намеря ,що нерви изхабих ,то може и от това да съм смъкнала ;) Толкова много магазини ,а като тръгне човек нещо конкретно да купува трудно намира . :doNotKnow: Но все пак имах късмет :lol: След като миналата седмица почти не готвих ,ядох предимно чернокоп,печен във фолио ,изобщо не ми омръзна +една салата от френска леща ,то вчера реших да си направя за закуска ,нещо като кекс с ябълки ,компилация от ваши рецепти.Пълен провал . :gunshot: Толкова сложни сладкиши съм правила ,а този кекс стана много глетав .Не знам къде сгреших . :think2: Овесеното брашно сама си го смелих в кафемашинката ,много лесно става .Та за 6БВПМ сложих 1Б ябълка на кубчета ,к.мляко 1БВ+1БП, овесени трици-1БВ,овесено брашно -3БВ,бакпулвер ,за протеини извара 2Б и яйца 3бр.Следвах вашите оказания ,но не съм доволна .Дали ,ако го направя без к.мляко няма да е по-добре :think2:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта