Дневникът на ginette

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 8:30 pm

Здравейте ,
започнах да се храня в Зоната преди 9-10 месеца.След натрупаните кг.,чувствах болки в краката,кръстта,гърба,уморявах се много лесно ,задъхвах се (и аз имам здравословния проблем на Маня-Хобб.).От всичко това се депресирах ,ненавиждах се.. :oh: Тогава взех решение ,трябва да се отслабне.Порових се из интернет и попаднах на Зоната.Бях много доволна и изненадана ,че това не е просто диета ,а балансирано хранене, непознато за мен до този момент.Но за да я следвам са необходими знания.И така започнах да чета ,радвах се ,ядосвах се, нахъсквах се ,но бях твърдо решена-отказване няма .Началото ми беше много трудно ,бях в ремонт ,аз живея в морски град ,чаках гости ,нямах винаги достъп до компа ,но имах везна,кантар и се учих в движение .Имаше мноого комични ситуации,но както и да е .Изчислих блоковете-9(но минах на 8 ,защото ми бяха много).Веднага минах само на зелени храни -5 пъти се храних.Възникваха постоянно въпроси ,но благодарение на вас които пишехте и на изключителната всеотдайност и труда на Пипи се справях. Благодаря на това прекрасно семейство -зоНбита. :applaus: В началото имах странни усещания ,като че ли ми се притъпиха вкусовите рецептори ,никаква храна не ме съблазняваше,след това дойде огромната жажда ,изгарях за вода ,правих си изследвания за диабет -на границата съм.Но всичко е минало...Сега олекнах с 14 кг.,нищо не ме боли,рзхождам се спокойно по 2-3часа...и щастлива продължавам .Резултатите ,къде да ги отразя по месеци ,тук или в темата за Отслабване .Дано да не съм ви досадила и Ити да не ме цапне с пръчката :laugh4: ..и още... от един месец задържам на едни и същи кг,,какво бихте ме посъветвали :doNotKnow: :doNotKnow: :doNotKnow:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Дневникът на ginette

Зоната
 

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Нед Апр 27, 2014 8:34 pm

Здравейте,и аз да споделя как по месеци се е отразила за мен Зоната .Кантарът ми е механичен....
..........Дата..........Тегло..........Ханш..........Корем..........Талия..........Ръст
......16.06.2013........72..............116............107...............?...............160
......20.07.2013........67..............114............102...............89.................
.......8.08.2013........66...............111............100...............88................
......21.08.2013........65...............110............100...............87................
.......8.09.2013.........64...............108.............99...............87................
......21.09.2013.........63...............107.............98...............84................
.......2.10.2013..........62...............105.............98...............82...............
......22.10.2013.........61................104.............97...............81................
......15.11.2013.........60.................?.................?...............78................
.......3.12.2013.........59.................103............91................78...............
......27.01.2014.........59................?.................?.................?................
.......5.02.2014.........58.................101.............91................77.............
........5.03.2014........57.................100..............91...............76.............
.......25.04.2014........58.................100..............90...............76.............
Искам поне още 2 кг да сваля ,но кантара :refuse: :refuse: :refuse:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 9:45 pm

Добре дошла, вече официално. ;)
Що се отнася до задържането, май всеки от нас е имал такива периоди. Опитай да разнообразиш или промениш нещо в храненето си и се наблюдавай, рано или късно пак ще се раздвижи кантара надолу. Ако смяташ, че плодовете са причината, намали ги за известно време и се придържай към зелената Зона. Другият вариант е да си достигнала оптималното си тегло, все пак 58кг. са едни много прилични килогрми, но все пак не знам колко си висока. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 27, 2014 10:25 pm

Hippo написа:....но все пак не знам колко си висока. :)


Хипо, че то си пише - "Ръст 160" :mrgreen:

@Добре дошла и от мен, ginette! :bouquet:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 10:35 pm

Прочетох отново постовете. Или аз съм сляпа, или ти виждаш това, което не се вижда. Къде го пише това "ръст 160 см"? :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Italiano » Нед Апр 27, 2014 10:39 pm

Да, бе, верно. И аз се чудех за височината.
Оказа се, че е на последната колонка в данните за отслабването (втория пост).
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 10:51 pm

Серизно, не го виждам. :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Нед Апр 27, 2014 10:54 pm

ginette написа:Здравейте,и аз да споделя как по месеци се е отразила за мен Зоната .Кантарът ми е механичен....
..........Дата..........Тегло..........Ханш..........Корем..........Талия..........Ръст
......16.06.2013........72..............116............107...............?...............160
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 10:58 pm

Странно, но при мен това не се вижда. Аз чета от телефона, може би заради това. :doNotKnow:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Нед Апр 27, 2014 11:05 pm

Manya написа:
ginette написа:Здравейте,и аз да споделя как по месеци се е отразила за мен Зоната .Кантарът ми е механичен....
..........Дата..........Тегло..........Ханш..........Корем...
......16.06.2013........72..............116............107......

Аз виждам само това. :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Karrita » Пон Апр 28, 2014 9:40 am

Hippo написа:
Manya написа:
ginette написа:Здравейте,и аз да споделя как по месеци се е отразила за мен Зоната .Кантарът ми е механичен....
..........Дата..........Тегло..........Ханш..........Корем...
......16.06.2013........72..............116............107......

Аз виждам само това. :(

Явно трябва да си купиш телефон с по-широк дисплей ;) :)

Та здравей и от мен ginette, поздравления за постигнатите резултати и за това, че най-после си се решила да пишеш тук :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот ginette » Пон Апр 28, 2014 1:37 pm

Радвам се ,че съм имала гости .Благодаря ви! :hug:
Хипо ,аз действително имам проблеми с плодовете.Когато бях на диета 1 месец само плодове ,чай и вода ,не отслабнах и грам .В къщи мислеха ,че си хапвам тайничко ..През лятото много ги ограничавах и по-лесно се топяха килцата ,вярно те бяха повече тогава и много стриктно бях само на зелени ,то и сега съм предимно на зелените с много малко отклонения .Ако увелича блоковете на9 ,проблема са въглехидратите .Все пак всяка вечер не искам вино ,не че имам против ,но пак попадам в омагьосан кръг .
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот HippoDel » Пон Апр 28, 2014 5:37 pm

ginette написа:...Ако увелича блоковете на9 ,проблема са въглехидратите .Все пак всяка вечер не искам вино ,не че имам против ,но пак попадам в омагьосан кръг .


Ще си хапваш по един блок нахут. Или пък добави допълнителния блок към закуската. Ядеш ли овес? Това е най-добрата въглехидратна добавка от към пресните зеленчуци, щом плодовете не ти понасят, засища и е с малко обем.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот GODzillata » Пон Апр 28, 2014 5:44 pm

Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Маня » Пон Апр 28, 2014 6:22 pm

GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Аз го намирам в магазини за здравословни храни. В пликче или в насипно състояние. Продава се и в iHerb.
Разни начини за ползване
1. Накисване от вечерта и добавяне към сутрешната закуска (аз така го предпочитам, защото като остане още един ден само на влага леко покълва и ям овесени кълнове).
2. Сваряване, както се вари жито и пак добавен към закуска, салата (като нахута)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ginette

Мнениеот Tatyana » Пон Апр 28, 2014 6:28 pm

ginette написа:Все пак всяка вечер не искам вино ,не че имам против ,но пак попадам в омагьосан кръг .

Аз през вечер съм на винце и добре, че има и течни въглехидрати, че иначе трудно изяждам всички зеленилки с тези обеми :). Добре дошла и от мен :bouquet:

GODzillata написа:Отдавна ви гледам, че зобите овес - откъде се купува и как се приготвя? :th:

Овес има във всички био магазини и на пазарите, където се продават ядки (насипен), но той има много люспи и ще трябва да чистиш повече. От руските магазини е значително по-чист, макар и на малко по-висока цена. Може да поръчаш и от сайта този или този. Пипи препоръчва първия, че фирмата била утвърдена, а втория е по-изгоден като цена/грамаж. Не съм ги опитвала и двата, защото засега карам на този от руските магазини.
А най-добрия начин за сваряване според мен (доста саги е имало с този овес от това дето изчетох :laugh1:) е като го оставиш да заври, после изключваш котлона и след 3-4 часа пак завира. Изключваш го и на сутринта се топи в устата :)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron