Дневникът на Zuzulin

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Маня » Сря Май 28, 2014 5:06 pm

zuzulin написа: че няма нужда да мия - :laugh:
Че колко му е миенето на едни формички - в зоновите мъфини няма мазнина, която да остане по тях, че да е проблем.
А за миенето - и аз не обичам, но като няма кой... а за нищо на света не бих си купила миялна машина... докато ги изчисти и оплакне човек преди да ги сложи в миялната, направо ще измие съдовете :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Zuzulin

Зоната
 

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот tanita68 » Сря Май 28, 2014 5:49 pm

Аз даже и не ги мия - то нищо не полепва по тях! На два-три пъти печене ги мия веднъж. Единствено като правя протеиновите мъфини на Хипо тогава трябва да ги измия веднага, но като ги сложа за няколко минути в топла вода и то всичко пада. Е, тавичката си я мия всеки път, че остават някакви петна по нея.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Юни 03, 2014 9:38 pm

Здравей те, най - накрая и аз да се докопам до компа да се разпиша. Не съм преставала да ви чета, но през телефона и не ми е много удобно да пиша. Зонувам си, пробвах някой рецепти - едни сполучливи, а други не- писах за тях в темата за готвене. Естествено имах и прегрешения. В неделя вечер след два дни ядове и напрежение бушоните не ми издържаха и изгърмяха. Аз заклетия трезвеник ударих 200 мл. Бакарди и се отрязах - тотално. Естествено последва епизода с връщане на поръчката.... Тотално извращение - от опит да ви кажа така проблемите не се решават, а и после ти е много зле :refuse:. Вчера тотално бях извън строя - гадеше ми се и ми се въртеше главата.
От днес пак съм в зоната - дори и на гостите им хареса зоновата пица.
Да се похваля удържах на изкушението - мекици и пържени картофки. Неща, което преди не можех да издържа.
На 5 юни ще правя мерки и теглилки и ще се отчета.
Приятно зонуване. :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Юни 09, 2014 8:14 pm

Здравей те, ето ме и мен - едвам се докопах до компа. На 5 - ти правих мерки - 67 кг. и по сантиметър от обиколките. Само, Че идва лошата новина, след сумати дискусии и разправии какво ще правим с живота ни и къде ще живеем се взе решение, че до края на лятото си отиваме на България :yess: :smdance:. За това се налага изпразване на хладилника и никакъв пазар :( и от вчера вечер съм извън зоната. Така до сряда - четвъртък. Очаквайте включване от България и отново в Зоната.
Приятно ви зонуване! :peace1:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 10, 2014 8:53 am

Ох, и мен ме очаква изпразване на хладилника и фризера, че през юли пътуваме за България. Добре че почти всичко мога да използвам за зонови манджички. А което не става ще си го хапва мъжката половина. :)
Най-големия проблем са три плика с червени боровинки брани през есента, ще трябва да им намеря някакво приложение. :th:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Вто Юни 10, 2014 12:01 pm

Това определено си е ценна находка. Видяло се е, че или трябва да ги подхващаш отсега и всеки ден да си хапваш, или в края ще правиш един незонов ден и ще се размажеш с боровинки.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Karrita » Сря Юни 11, 2014 10:11 am

tanita68 написа:Най-големия проблем са три плика с червени боровинки брани през есента, ще трябва да им намеря някакво приложение. :th:

Танитка, аз правя "руския сладкиш с круши" с боровинки. Става великолепен! На мястото на крушите, слагаш боровинки и скоро пакетите ще свършат ;)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 11, 2014 1:50 pm

Кари, и аз си мислех за това. Но проблема е, че не обичам червени боровинки. А и те са от оранжевите(в таблицата). За сини боровинки умирам, но червените да не ги видя. Те затова и сините свършиха бързо, бързо. Надявам се тая есен да успеем да си наберем повече от тях, като гледам имаше бая нацъфтели, даже вече има и завързали. Скоро се разхождахме из гората и ги проверявах. :) Но този път никакво бране на червени боровинки! Използвах ги по нова година за пълнеж на пуйката и два-три пъти ги слагах в сладкиш. Ама не са ми вкусни!
Вчера моя мъж се изказа, че трябвало да почва да ги яде. Дано да изяде повечето, че да останат по-малко за правене на сладкиши. А и на червените боровинки грамажа им за блок е наполовина на сините.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 11, 2014 2:39 pm

Слагай ги в кисело млекце и с малко стевия или захар и домочадието да ги изяде. ;) Чудесен десерт е и за детенцето е супер!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Нед Юни 15, 2014 7:46 am

Здравей те! Успешно при стигнахме в четвъртък и бях страшно уморена след 16 часа път. Петък целия ден изкарах в подреждане на багажа - който пътува с кола знае как е. Събота успешно се телепортирахме в Копривщица - красота, спокойствие и много чист въздух. :yess:. Тази двудневна почивка е подарък от свекървата и ми дойде много добре. Опитах да съм в зоната, но не спряха да се шегуват с мен, а и кантарчето не взех. Иначе си го донесох от Италия. Така с пълна сила мисля от утре да се гмурвам в зоната. И все пак се чувствам горда от себе си, защото не съм се изкушила от храните - боклуци, можех да ям - торта, сладолед, руло - гледах ги, но не ми се дояжда. Преди всичко български домати и краставици със сирене. Вкусът им е невероятен.
Прекрасен ден на всички! И една огромна прегръдка от мен. Щастлива съм
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Нед Юни 15, 2014 2:15 pm

Зузи, честита победа на Италия снощи!!!
:bigsm16:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Юни 16, 2014 5:44 pm

Italiano написа:Зузи, честита победа на Италия снощи!!!
:bigsm16:

Grazie!
Като нямаме български представител, поне на италианците да се радваме!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Italiano » Пон Юни 16, 2014 10:01 pm

А така!
FORZA AZZURRI!!!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron