Дневникът на Zuzulin

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Пон Май 19, 2014 9:44 pm

Лав джой и Хиппо благодаря за поздравите-много сте мили.
Да си призная :shy: прегреших-2 парченца млечен шоколад с лешници и като видях,че желанието за сладко не ми отминава :refuse: изядох и две черен шоколад и оооо магия престана да ми се яде сладко.Всичко това след една огромна салата и риба за вечеря.Не се чувствах гладна-просто много ми се ядеше нещо сладко.За първи път ми е в зоната и се надявам да не зачестява(ясно ми е ,че няма да е за последен :shy: ).
Хайде леко зонуванее от мен.
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Зоната
 

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Пон Май 19, 2014 10:39 pm

Поздравления и от мен - има защо да си доволна от резултатите :bouquet:. Със сигурност няма как да са изчезнали 8 см от ханша, но по-натам и това ще стане :bigsm18: .
Абсолютно разбираем е глада ти за сладко в този период, така че по-добре си спретни някакво леко десертче за тези по-специални дни, ако имаш време разбира се. Идеални са ягодовото парфе и десерта с малини от рецептите - хем вкусни, хем в зелената зона. Тъкмо ще си ги хапваш за междинните закуски или ако ти се дояде сладко. Сега е перида на ягодите и можеш да си забъркаш нещо с кисело мляко, извара и стевия - щом си кулинар няма да ти е трудно. Така няма да се изкушаваш от червени храни като шоколад ;).
Аз преди малко направих модификация на ягодовото парфе и ако стане ще сложа снимка утре в дневника.
Ако нямаш време да ровиш за рецепти в готварската тема ми пиши на лични и мога да ти изпратя рецептите от там, които събрах в два файла. Подредих ги по азбучен ред и сега вече ми е много по-лесно да готвя в зависимост от продуктите, които имам.
А шоколада не го мисли и леко зонуване.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот LoveJoy » Вто Май 20, 2014 6:34 am

Зузу, направи ми впечатление, че мериш
zuzulin написа:талията на нивото на пъпа


Доколкото знам талията се мери в най-тънката част. Това, което мериш ти, е корема, освен ако точно корема не ти е най-тънката част. Хората имат различна структура на тялото, така че...

За шоколада - забрави, че си яла шоколад ;) Важното е, когато човек пада, да се изправи моментално, а че ще има леки падания, е ясно. :peace1:

Успех! :)
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 10:28 am

Tatyana написа:Поздравления и от мен - има защо да си доволна от резултатите :bouquet:. Със сигурност няма как да са изчезнали 8 см от ханша, но по-натам и това ще стане :bigsm18: .
Абсолютно разбираем е глада ти за сладко в този период, така че по-добре си спретни някакво леко десертче за тези по-специални дни, ако имаш време разбира се. Идеални са ягодовото парфе и десерта с малини от рецептите - хем вкусни, хем в зелената зона. Тъкмо ще си ги хапваш за междинните закуски или ако ти се дояде сладко. Сега е перида на ягодите и можеш да си забъркаш нещо с кисело мляко, извара и стевия - щом си кулинар няма да ти е трудно. Така няма да се изкушаваш от червени храни като шоколад ;).
Аз преди малко направих модификация на ягодовото парфе и ако стане ще сложа снимка утре в дневника.
Ако нямаш време да ровиш за рецепти в готварската тема ми пиши на лични и мога да ти изпратя рецептите от там, които събрах в два файла. Подредих ги по азбучен ред и сега вече ми е много по-лесно да готвя в зависимост от продуктите, които имам.
А шоколада не го мисли и леко зонуване.

Татяна мерси за поздравленията.Днес не ми се яде сладко просто вчера целия ден така се чувствах и на края си хапнах :shy: .С удоволствие ще се възползвам от предложението ти за рецептите.
Проблема е ,че стевията ми още не е пристигнала(утре отивам на летището да посрещна половинката и стевията-да се чуди човек на кое повече да се радва :laugh1: естествено като се има в предвид месец и половина отсъствие на милото -той ще е на първо място :laugh: ).
Виждам аз много рецепти с извара,но тук няма като нашата извара.Единственото,което се доближава е рикотата,но и тази уж обезмаслена е много мазна и трябва да я смятам като мазнина.
Леко зонуване и на теб :) :) :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 10:34 am

LoveJoy написа:Зузу, направи ми впечатление, че мериш
zuzulin написа:талията на нивото на пъпа


Доколкото знам талията се мери в най-тънката част. Това, което мериш ти, е корема, освен ако точно корема не ти е най-тънката част. Хората имат различна структура на тялото, така че...

За шоколада - забрави, че си яла шоколад ;) Важното е, когато човек пада, да се изправи моментално, а че ще има леки падания, е ясно. :peace1:

Успех! :)

Така меря ,защото структурата на тялото ми е такава- с широк ханш съм.Дори когато бях 45кг. най-тънката част ми идва някъде малко под гърдите т.е. много високо.И сега е така,та и по зле,като се има в предвид,че след кърменето те се уголемиха и от земната гравитация отидоха малко по надолу...... :laugh1:
Та за това меря на ниво на пъпа да имам точен ориентир.
Да видя утре как ще се справя с изкушенията и за на пред милото като си дойде.До тук беше лесно :hm:
Успех и на теб!
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 10:47 am

Да, при различните структури е различно, но в Зоната измерваме обиколката на корема, както е описано в сайта, а не най-тясното място. Това е мярката, която се ползва за калкулатора. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Tatyana » Вто Май 20, 2014 1:42 pm

zuzulin написа:С удоволствие ще се възползвам от предложението ти за рецептите.

Зузу, с удоволствие ще ти изпратя файловете с рецептите, но дай някакъв мейл на лични или скайп ;). За мен няма значение, на което ще ти е по-удобно.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот LoveJoy » Вто Май 20, 2014 1:57 pm

:oh: Хипо, права си! Измерва се корема, аз не знам защо се обърках. Даже си преизчислявах блоковете с калкулатора, но пак излязоха 12 :laugh4:

Зузу, ще се справиш с изкушенията, не се съмнявам! :bouquet: Весело посрещане на половинката! :) (И на стевията :laugh4: )
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 2:17 pm

LoveJoy написа:Зузу, ще се справиш с изкушенията, не се съмнявам! :bouquet: Весело посрещане на половинката! :) (И на стевията :laugh4: )

ААААА мерси-подготовката тече с пълна сила-дъщерята рисува рисунка за посрещането.Аз пък поднових френския на краката и смених лака на ръцете с по пролетен :shy: ,по-подредих(че той моя една паяжина да има веднага ще я види :laugh1: ).След обяд ще дойде една приятелка да ми остави колата си за утре и до магазина ще отскоча(моята кола още не е добре :refuse: ) та подготовката е на 6 :yess:
Хайде приятно ви зонуване :) :) :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 8:21 pm

Здравей те
с тези подготовки днес излезнах извън зоната следобяд и на вечеря не балансирах нещо както трябва.Днешното меню:
закуска-кисело мляко 1БВП и три бадема-1БМ
обяд-омлет от 1 яйце,два белтъка,шунка и 70 гр.чушка и салата от краставици,нахут и зехтин и 1/2 нектарина-3БПВМ
следобена закуска-нямаше
вечеря-кюфтенца от телешка кайма(истинска)-3БП и салата от домати,краставици,нахут и зехтин,70гр.ягоди,но и30 гр.сирене На баба :shy: На етикета не пише нищо за протеини,въглехидрати и мазнини
Някъде из дневниците бях чела за българското сирене-ще ми кажете ли как да го смятам и колко за 1Б? :hm:
Приятна вечер на всички успешно зонуване :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот Маня » Вто Май 20, 2014 8:33 pm

Аз лично саламуреното сирене го броя за твърдо сирене и го меря по 28 г за блок - като кашкавала. И не добавям мазнина, защото не съм открила нискомаслено. Пък и то няма да е сирене, а некъв тебешир. На почти нито едно българско сирене няма посочени протеини, въглехидрати и мазнини. Има свежи сирена на Хелиос, на които има данни, но нямам под ръка да ти дам инфо. Май беше около 77 г за блок протеин. А и по принцип си купувам напоследък козе сирене, тъй и тъй козето мляко е по-полезно от кравето. Предполагам, че и преработено в сирене запазва част от качествата си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот LoveJoy » Вто Май 20, 2014 8:41 pm

Зузу, в сиренето има доста мазнини и не е много препоръчително да се яде. Хапвай нискомаслена извара, тя е ок! Иначе, ако много ти се прияде сирене, смяташ така: гледаш на етикета колко грама са белтъчините, примерно 21 гр./100 гр.
7 гр. белтъци са 1 блок, значи в 100 гр. сирене има 3 блока протеини. Същото правиш и за мазнините, като 1.5 гр. мазнина е за 1 блок.
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот HippoDel » Вто Май 20, 2014 9:09 pm

Ако нямаш данни по етикет, го брой 28г за 1ПМБ, както ти е написала и Маня.
Но не прекалявай със сиренето. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 9:20 pm

LoveJoy написа:Зузу, в сиренето има доста мазнини и не е много препоръчително да се яде. Хапвай нискомаслена извара, тя е ок! Иначе, ако много ти се прияде сирене, смяташ така: гледаш на етикета колко грама са белтъчините, примерно 21 гр./100 гр.
7 гр. белтъци са 1 блок, значи в 100 гр. сирене има 3 блока протеини. Същото правиш и за мазнините, като 1.5 гр. мазнина е за 1 блок.

Лавджой както писах на етикета не пишеше за протеини,въглехидрати и мазнини.Та принципно питах как стои въпроса.Тук извара няма и всичките им сирена и извара -подобни са изключително мазни и реших,че като ми се е дояло сиренце-по добре малко от нашето българско от колкото техните бливочи.Това ми е последната буца сирене,но нямам намерение да прекалявам.
Лека зонова нощ от мен :)
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот zuzulin » Вто Май 20, 2014 9:24 pm

Маня и Хиппо благодарско за инфото и ще внимавам-няма да се размазвам с българско сирене.Пък и утре ми пристига стевията и овеса-ще имам кулинарни приключения.При успех-ще споделя,при неуспех-пак ще споделя :lol:
Три неща погубват човека:Гордост,Завист и Злоба!!!
Аватар
zuzulin
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Нед Апр 27, 2014 9:19 pm
Cesena,Italia/Мездра,България

Re: Дневникът на Zuzulin

Мнениеот LoveJoy » Вто Май 20, 2014 9:32 pm

Сори, Зузу, пропуснала съм да регистрирам факта, че на опаковката е нямало данни и реших да се изфукам с новите си знания за това как се смятат блокове :laugh1:
Човек получава нещата, които иска, само когато е наистина готов за тях.
Аватар
LoveJoy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 12:32 pm
По света и у нас :)

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron