Дневникът на mahona

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 1:07 pm

Здравейте!Днес в моя 1-ви ден в Зоната!Прекарах много болежки и всяко нещо си има цена и тази ,която аз платих е ,че се отрупах с едни огромни количества сланинки,които смятам до Коледа да връча на някой Прасчо.И така..днес започнах мисията!Сутринта закусих с наличното в хладилника:сирене обезсолено- 2ПБ,печени чушки 2 бр- 2ВБ и няколко капки зехтин- 2 МБ....и се оказа ,че трябва да тръгвам за работа,което леко ме притесни,защото нямах идея за обяд.Но мисля ,че и обяда скалъпих добре с 3 ПБ сирене,2 ВБ печени чушки и 1 ВБ доматче нарязано всичко и полято с малко зехтин отново.За следобед се запасих с кисело мляко 2% на Боженци и не мисля да му добавям друго,а за вечерта планирам 1/2 ч извара - 2ПБ,краставица 240 гр -1/2 ВБ,домат 240 гр-1ВБ,лук-70 гр-1/2 ВБ и 5-6 маслинки за 2 МБ.Вода пия на корем и с радост,но вероятно от 1-вия ден няма да успея да достигна препоръчаното количество за моите килограми.Моля някой от видялите и препатилите в зоната да погледне описаното от мен и да ме коригира там където има нужда.Много разчитам на вашата помощ и подкрепа,защото за мен е безкрайно важно и нужно да доведа до край начинанието си.Благодаря за търпението да ме изчетете...в бъдеще ще гледам да съм по конкретна и кратка.
Последна промяна mahona на Вто Окт 14, 2014 11:12 am, променена общо 1 път
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Дневникът на mahona

Зоната
 

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 1:36 pm

Честито дневниче!
Аз не видях никъде да си писала грамаж на печените чушки - 140гр са за един блок въглехидрати. Най-добре е да мериш в началото всичко с кантарче докато свикнеш. Другото - помъчи се да избягваш сирене поне в началото, още повече след като имаш да сваляш бая килца. В България е почти невъзможно да се намери обезмаслено сирене, а нормалното е с бая мазнинки в него, които не са от благоприятните. Най-добрия заместител на сиренето е котидж - има го в Лидл с масленост 2,4%, но трябва да го търсиш из кутиите, защото е смесен с този с масленост 4,5%. Освен това мисля, че някой писа, че можело да се намери и в другите големи вериги магазини. За тях не мога да те посъветвам, защото не съм в България, а и преди съм пазарувала най-вече в Била и Пени и не съм много сигурна дали има. Всъщност в Пени съм виждала котидж, но не съм сигурна дали го има обезмаслен.
Аз лично почти не използвам мазнина за салатите, предпочитам да си осигурявам мазнините от ядки, предимно бадеми(обичам ги накиснати в малко вода - стават като пресни). Мазнина използвам когато готвя и тогава определено ми липсват ядките. :)
При теб с това сирене, което си хапвала зехтина е дошъл малко в повече.
За водата не се притеснявай, постепенно ще започнеш да пиеш нужните количества, че и повече. Просто организма сам ще си иска.
Бих ти препоръчала да пишеш менюто си за следващия ден предварително, за да можем ако има нужда да коригираме грешките.
Приятно зонуване и успех в борбата с килцата! :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 1:54 pm

Усетих аз ,че с това сиренце прекалявам и затова си взех днес обезмаслена извара с която мисля да го заместя,докато открия Котидж и позаредя хладилника с нужните ми неща.Благодаря Тани.А чушките ги мерих нарязани в чаена чаша.Абе сутрин рано ..1-ви ден..бързайки за работа и без никаква предварителна нагласа,а само нахъсена четейки цяла вечер и нощ дневниците ви...простено ми е малко да оплета конците.А колкото до това да поствам меню за следващия ден и да ме коригирате...напълно си права.Така ще направя.За утре измислих с наличното следното меню:закуска:маслини 5бр-2МБ ;извара 1/2 ч.ч- 2ПБ,домат 240 гр-1ВБ,печена чушка 1 бр-1ВБ....обяда мисля да бъде:пилешко филе -около 85-90гр-3ПБ,краставица 240 гр-1/2 ВБ,лук 70 гр-1/2 ВБ.печена чушка 1 бр-1ВБ,домат-240 гр -1ВБ ; 5-6 маслини-3МБ.....вечерята ще е :тиквички 240 гр-1ВБ,пилешко филе около 50-60 гр 2ПБ,домат 240гр-1ВБ и зехтин или маслини или ядки 2 МБ....за 16ч и 22 ч...по половин кофичка кисело мляко.Огледайте ме добре и се надявам да нямам много грешки.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Вто Юни 17, 2014 3:10 pm

Привет, mahona и добре дошла! :bouquet:

Ето, че си се ориентирала и вече си имаш свое дневниче........няма вече да спамиш по другите. ;) :mrgreen:
Шегувам се, разбира се! :)

Забравила си да вкараш малко инфо за себе си, като възраст, килограми, височина, колко блока ти дава калкулатора и т.н., все полезно инфо, което ще ориентира старите пушки в ситуацията и ще могат да ти помагат по-добре.

Жеаля ти успешно и весело зонуване! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 17, 2014 3:11 pm

Тази печена чушка 1бр дали е 140гр, колкото трябва да е за 1БВ? Още един въпрос - лука стар ли е? За стар лук 1БВ е 130гр, т.е. половин блок е 65гр. За зелен лук 1БВ е 80гр. Най-добре ако имаш възможност си разпечатай таблицата и винаги я гледай като си приготвяш храната. Постепенно ще запомниш продуктите, които използваш най-често, но винаги е добре да ти е под ръка за сверка. :) Маслините са 3бр за 1БМ(тоест в обедното ти меню трябва да са 9бр за 3БМ). Пилешкото е 28гр за 1БП. Изварата е 56гр за 1БП по таблицата. При мен изчислена по етикет се получава 58гр - нищожна разлика, но мисля, че някой беше писал за един вид извара в България, че излиза 35гр за 1БП. Но като начало може да се придържаш към таблицата за по-лесно. Аз още отначало се наложи да смятам почти всичко, защото тук продуктите са по-различни. Та си имам отделна таблица и за тукашните продукти. :)
Пилешкото месо, а и честно казано всяко месо, което ям го меря сготвено, а не сурово. Повечето хора тук и те правят така заради съдържащата се особено в пилешкото месо вода.
Другото, което ще те посъветват всички(особено Гого) - киселото мляко да е с 0,1% масленост. За да можеш да приемаш повече от полезните мазнини.
В общи линии ми се вижда, че менюто е добре.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 3:43 pm

На 51 години съм с огромно количество килограми, до които стигнах след доста лекарства и обездвижване.И така 123 кг съм и 1,64 ръст.Калкулаторите ми показаха 9 блока по схемата 2:3:1:2:1.Вода трябва да пия...мноооого около 4л.което за мен на 1-во време е почти невъзможно количество.В момента в следствие на невероятното ми оформяне като кюфте естествено имам високо кръвно,отичащи глезени и съответно пия шепа лекарства,но големия ми проблем е преборен и сега смятам да ликвидирам и останалите последици от него-килограмите,отоците и високото кръвно.Обичам да готвя и четейки сайта и форума в главата ми вече изникнаха нови рецепти в зоната подходящи за лятото,но трябва да оправя кашата от грамажи и единици и ще започна да ви ги поствам ,за да коригирате ,ако се налага.Чета дневниците с интерес и започвам да се уча...вероятно ще мине малко време докато вляза напълно в зоната и се задържа там,но пък..времето е мое!
Последна промяна mahona на Вто Окт 14, 2014 11:16 am, променена общо 2 пъти
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 3:45 pm

Танита..чушката я мерих нарязана в чаша почти на око,а лука е стар и затова този грамаж помолих да ми претеглят в магазин.Все още нямам електронна везна ,но до няколко дни ще се снабдя..разгледах офертите.Колкото до маслините..взех някакви много големи и затова намалям бройката им.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот GODzillata » Вто Юни 17, 2014 4:08 pm

mahona написа:...Обичам да готвя и четейки сайта и форума в главата ми вече изникнаха нови рецепти в зоната подходящи за лятото,но трябва да оправя кашата от грамажи и единици и ще започна да ви ги поствам ...


Суууууууупер! :yess:

След време Венци може да ти предложи и работа. ;) :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 4:12 pm

Аз вече прочетох Венци каква работа би ми предложил,но честно казано по би ме стимулирало някой с по танцувално предложение да ми обещае работа след 1 година... :laugh3: :lol:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 17, 2014 5:30 pm

mahona, добре дошла и от мен! :text-welcomewave:
Давай смело напред, а ние ще помагаме. Гледам "колегите" вече са те ориентирали в обстановката. :bigsm1:
Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Вто Юни 17, 2014 6:33 pm

Благодаря ви за топлия прием и отзивчивост.Когато престоят ми в зоната набъбне,а аз спадна малко ...вероятно и знанията ми за този нов живот ще са повече и аз ще помагам с каквото мога.Ааа и Хипо...ако знаеш само как завиждам благородно на онова зеленкото дето рипа в профила тии... :laugh:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 17, 2014 7:36 pm

mahona написа:Ааа и Хипо...ако знаеш само как завиждам благородно на онова зеленкото дето рипа в профила тии... :laugh:

mahona, нали е голяма симпатяга... :laugh4:
Избери си и ти от галерията едно аватарче, само внимавай да не се повтаря с някое от вече използваните.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юни 18, 2014 12:13 pm

Ето как натиках любимата си лятна супа в ...зоната :lol:

супичка: тиквички- 480 гр - 2БВ
домати - 240 гр - 1БВ
стар лук - 65 гр -1/2 БВ
моркови - 40 гр - 1/2 БВ ....лука се реже на ситно,домата на кубчета ,а тиквичките и морковите настъргвам на ренде.Всичко това поливам с 2 ч.л. зехтин - 6БМ и варя до готовност.Добавям накрая подправки на вкус(копър,гюзум,магданоз) и естествено преди да започне варенето посолявам с хималайска сол.След като всичко е готово разбивам 1 кофичка кисело мляко 2БП и 2БВ и правя застройка на супата като поизстине ,както се застройва супа с яйце(т.е. с постепенно разреждане и смесване).И така..супата е готова и остава да я разделя на 2 или 3 в зависимост за кое ядене ще я ползвам...за да изравня блоковете мисля да добавя след нея 4 БП под формата на крехко пилешко филе на сух тиган.Това пригодих за 2 обяда по 3Б ,които лесно ще пренеса на работа и ще похапна.Моля да ми огледате творението и да ми поправите грешките ако има такива.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот HippoDel » Сря Юни 18, 2014 12:21 pm

Супта ти излиза ЗПБ, 6ВБ и 6МБ. Значи трябва да добавиш към цялото количество ЗПБ, а не 4. :)
Сигурно си забравила да сложиш яйцето в сметките.
Последна промяна HippoDel на Сря Юни 18, 2014 12:43 pm, променена общо 2 пъти
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 18, 2014 12:23 pm

Mahona, добре дошла и от мен :hug:
Супата ми се струва много апетитна и ще се възползвам от идеята ти при първа възможност :yess:. Само не разбрах ще добавяш ли яйце в застройката. Ако слагаш, си го смятай и него за 1 БП.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на mahona

Мнениеот mahona » Сря Юни 18, 2014 12:23 pm

Млякото ли е 3ПБ?
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron