Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 07, 2016 11:29 pm

Не знам дали ще ми повярвате, но баща ми се храни по зоната от 28 май, и няма нито едно залитане, освен когато съм грешала с изчисленията, ама нито едно. Ние с майками прегрешаваме, обаче той не. Страх го е , че ще се върне старото му състояние, и ако не е зонувано , не иска и да вкуси даже . ни коледа го развълнува, ни нова година :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Зоната
 

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот roksi » Пет Яну 08, 2016 10:35 am

Кате, :bigsm47: :bigsm47: :на него,усетил е ползите !
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 08, 2016 11:04 am

Тони малко ще ти напълним дневника :laugh4:
Много голям ефект има и при двамата! Майка ми от години хаби тонове мазила, и изпи стотици обезболяващи заради болки в костите, каквито има всяка възратна жена, и куцаше заради коляното на единия крак, сега в къщи нямаме нито едно мазило, забравяме да купим, не е пила хапче поне от месец, и още много други ползи, ама ме мързи да изреждам. Ще взема да дам отчет в моя дневник, може някой и да се вдъхнови :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Яну 08, 2016 1:52 pm

roksi написа:Е-е-е Тонка :hug: , браво ,и аз трябва да те последвам,че така съм се освинила , малеййййй,лакомията е без граници :mrgreen: а и няма кой да ни изпрати в ъгъла ,Пипи не се показва :laugh4: имам нужда от малко нахъсванеее....


Ей от туй браво :bigsm47: имах нужда ! Благодаря ти, Рокси !
И на мен много ми липсва Пипи с туй "хапливо езиче" :pipilota: . Не се усеща и "строгата палка" на Ити и както се казва - Когато котките спят, мишките играят ! Гого и той се появява тук-таме, а да не говорим за Татянка, Хипо, Махона, Адашката Тони и ...... да не изреждам всички, че мога да изпусна някой. :think2: Факта, че не пишат ме кара да си мисля че Зоната толкова ги е погълнала, че не чувстват необходимостта да си контактуват с нас нетолкова сериозните. :bored1:
Както и ти отбелязваш и аз искрено се възхищавам на Маня - :applaus: . Винаги съм искала да имам такова постоянство, но уви ............ явно другото по ме влече !
Но-о-о стига, сега съм пак зонова и ми е добре ! :yess:
Хайде скачай и ти в кюпа и успех ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Яну 08, 2016 1:55 pm

Katerinka написа:Тони малко ще ти напълним дневника :laugh4:
Много голям ефект има и при двамата! Майка ми от години хаби тонове мазила, и изпи стотици обезболяващи заради болки в костите, каквито има всяка възратна жена, и куцаше заради коляното на единия крак, сега в къщи нямаме нито едно мазило, забравяме да купим, не е пила хапче поне от месец, и още много други ползи, ама ме мързи да изреждам. Ще взема да дам отчет в моя дневник, може някой и да се вдъхнови :laugh1:

Катеринке,
удоволствието е мое да имам такива скъпи гости ! :)
Всеки споделен опит, може да помогне на някой в колебанията му - така че давай ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Пет Яну 08, 2016 2:16 pm

Благодаря за гостеприемството :bigsm2:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Яну 10, 2016 5:11 pm

Вчера ми беше деня за пазаруване, а днес яко се развихрих в кухнята ! :cook1: Голямо готвене падна, ама съм доволна ! Понапълних кутийките, та да ми е лесно през седмицата.
Снощи направих тиквените курабийки на Катето, но не със стевия, а с петмез от фурми, както Маня предложи. Не ги оформих с ръце, а с лъжица и станаха едни-и-и, като рошави гарги. Да-а-а ама като се изпекоха, рошавичкото стана хрупкаво и по-кафявичко и хем красиво, хем вкусно - пръстите си да оближеш. :ok: Благодаря ви Кате и Маня за страхотната идея ! По жицата ви пратих по една :laugh1: :laugh1: , дано и на вас да ви харесат !
Приемете моите прегръдки и целувки ! За Катеринка :hugs1: и за Маня :hugs1: !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 10, 2016 10:03 pm

:bigsm18: :bigsm39:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пон Яну 18, 2016 6:57 pm

Ехо-о-о, зонуващи къде се покрихте ??? :curious:
То че има много празници е факт, но това не е причина да не пишете.Не е хубаво да оставяме да скучаят Катето и Маня
Маня написа:
Katerinka написа:И гледай какъв кеф, цял форум, само за нас двете :laugh1: :laugh3: :bigsm5: :bigsm38:


И забавно, но и много много тъжно и ... тревожно... Дано умълчалите се да не са се отказали от Зоната, а просто да са прекалено ангажирани. Или просто са проявили егоизма си - пазят си личните постижения и опит за себе си.

А може и да са на ски ... я къв хубав тежък мокър сняг натрупа :laugh1:

Нали знаете "Признат грях - половин грях" ! :th:

За мен снощи официално приключиха всенародните тържества и вече нямам никакви, ама никакви извинения да кръшкам от правилния път. От началото на годината, по-скоро от 5 януари до днес само вчера си позволих "малко" волности, ама нямаше да е възпитано от моя страна да не съм добра домакиня :notagree: . Днес отново напълних кутийките и ........ потеглих по познатия път. :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Пон Яну 18, 2016 7:15 pm

Моите праздници приключиха преди три дни :laugh1:
Хайде на слука :goodluck:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Вто Яну 19, 2016 10:54 pm

Днес се прибрах по-късно и ме домързя да отида до магазина, та се наложи да импровизирам с налични продукти. За моя радост резултатът е много вкусна доматена крем-супа. През лятото бях направила буркани със смлени домати и днес се оказаха много на място. :but: И така за моята супа ми бяха нужни:
кромид лук - 1/2 БВ
праз лук - 1/2 БВ
смлени домати - 3 БВ
печена, белена капия - 1 БВ
овес накиснат от снощи - 1 БВ
зехтин - 6 БМ
В мазнината и малко вода задуших ситно нарязаните луци. Като омекнаха прибавих нарязаната капия и смлените домати и овеса и около 300 гр.вода. Оставих да ври на тих огън, след което пасирах до гладка смес. Разделих на 3 порции по 2 БВМ и към порцията ми за вечеря сложих по 1 блок извара и кашкавал. Кашкавалът го настъргах и от топлината стана на чудни конци. Поръсих обилно и с магданоз и като взех лъжицата, мисля че се досещате какво направих. Едва след като приключих се сетих, че мазнините са ми в повече, ама-а-а каквото било - било ! :but:
Не връщам нищо !!! ;)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 12:51 am

Ммм много вкусно изглежда!!! Обожавам доматена супа, но нещо не се сещам да си сготвя :laugh4: тия дни зяпам по чуждите дневници и се подсещам какво ми се яде :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Чет Яну 21, 2016 6:25 pm

Katerinka написа:Ммм много вкусно изглежда!!! Обожавам доматена супа, но нещо не се сещам да си сготвя :laugh4: тия дни зяпам по чуждите дневници и се подсещам какво ми се яде :laugh1:

Kате, супата се оказа вкусна и студена. За протеин и "заприходих" - по думите на Годзи и 2 топли кюфтенца - и направо мечта. :yess:
Остана ми последната порцийка за тази вечер, но ще си я стопля, че днес много студ брах :coldhat: :coldhat: :coldhat: Надявам се да ми помогне да се сгрея !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Katerinka » Чет Яну 21, 2016 8:31 pm

Мммм, студена лятото е супер, ама зимата предпочитам топличкооо :laugh4:
Утр май ще ми дойде поръчката с овеса и ще си сготвя по твойта рецепта и ще я кача в блога, да си готвят и другите :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Яну 22, 2016 9:50 pm

Коментарът май е излишен :bigsm10: :bigsm32: :bigsm36:
http://vbox7.com/play:aa00b6e75e
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Фев 07, 2016 4:12 pm

Здравейте, зонуващи ! :Hello:
Ще ми се да споделя с вас една вкусна

ТИКВЕНА КРЕМ СУПА: - 4 блока
3 БВ - тиква
1/2 БВ - кромид лук
1/2 БВ - морков
1 БВ - прясно мляко
2 БВ - извара
1 БВ - кашкавал /ако настържете кашкавал, не слагайте друга мазнина/
или
1 БМ - зехтин или ГХИ /с ГХИ става по-вкусно/

Ситно нарязания кромид лук и настъргания морков ги задуших с малко вода да поомекнат, прибавих нарязаната на кубчета обелена тиква и налях топла вода колкото да я да покрие. Овкусих със сол, идея канела и чер пипер и оставих да ври на тих огън. Като се свариха продуктите пасирах всичко до гладка смес и налях прясното мляко. Стори ми се, че е доста гъста сместа и долях още малко топла вода и продължи да ври още 5 минути. Накрая сложих и изварата и разбърках добре.
Разделих я на 2 порции, че мъжът ми реши да я опита и на всяка порция настъргах по 1/2 от кашкавала и я поръсих с 7-8 белени слънчогледови семки /в оригиналната рецепта се поръсва с печени тиквени семки/.
И сега като пиша рецептата още се облизвам и съжалявам, че не направих повече :notagree:, ама другата седмица няма да се задоволя с тези "лабораторни количества". :laugh4:
Ще се развихря в тенджерата 8-ми размер !!! :laugh1: :thcook1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта