Зонуването на Тонkата

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Чет Мар 16, 2017 9:44 pm

Pipilota написа:Тонкааа, честита ти нова премяна... с какво въртящо сладко аватарче си се обляклааа :smdance: Влязох у вас без да чукам и без да се събувам, само да ти кажа, че много се изкефих на подписа ти :) :bouquet: От къде ли е :think2: ;)

Добре си ми дошла, Пипи !!!
Вратата ми винаги е отворена за приятели, а пантофите са в шкафчето до огледалото :mirror1:
Отдавна не съм имала гости, ама то май и аз отсъствах дълго време.Май ще трябва да поизмета :swipping:, да изтупам килима :typalka: и да поизмия :mop: и да почна да докладвам как се грижа са себе си.
Та като казах - грижа са себе си, май тук му е мястото да споделя, че се опитвам да правя новото упражнение за стягане на корема :bellysport: , щото някои от дрешките ми след като ги дадох на химическо :laugh1: ма-а-алко са се постеснили :notagree: Ама то много трудно бе, и май не го правя правилно, защото вместо да имам мускулна треска на корема и гърба, мен ме болят мускулите на краката и на "дъ"-то :think2: .
Къде греша, моля за помощ :pray:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Зоната
 

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Мар 19, 2017 5:18 pm

Днес много се постарах и си приготвих за през седмицата зонови закусчици за "малките" подхапвания. Даже в момента си хапвам 1 блокче следобедна закусчица от пицата с нахут на Катеринка.
Браво Кате, много е вкусна ! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот mimeta » Вто Мар 21, 2017 10:13 am

Tonkata написа:.... опитвам да правя новото упражнение за стягане на корема :bellysport: , щото някои от дрешките ми след като ги дадох на химическо :laugh1: ма-а-алко са се постеснили :notagree: Ама то много трудно бе, и май не го правя правилно, защото вместо да имам мускулна треска на корема и гърба, мен ме болят мускулите на краката и на "дъ"-то :think2: .
Къде греша, моля за помощ :pray:


В неправилните упражнения за корем съм експерт :lol: След изчерпващи упражнения по половин един час ме боли всичко останало - ръце, крака, но не и корема. Веднъж бях на фитнес с треньорка, тя тренира с мен 4 (четири) минути и после имах мускулна треска на корема една седмица (нищо друго не ме боля). За съжаление тази треньорка имаше смени в петък вечер, така че втори път не я нацелих :( , така че друг път не ми се отдаде да правя такива ефективни упражнения.
Та като тренирахме едно от нещата, които помня е, че не бива да отпуснеш мускулите нито за миг. Правиш си една серия, преминаваш на друга, но при преминаването не отпусках.
Пробвай ей това: Изображение, като при лягането не лягай съвсем на пода, остани 2-3 см над. Не се вдигай повече, отколкото е на картинката. Като направиш една серия такива (минута) остани "горе" и направи една серия съвсем къси движения.
След серия такива направи ей това http://media.novinky.cz/700/547004-original1-2jr5n.jpg, като самото завъртане не е нужно да е голямо, за да не премине движението в друга група мускули.

п.с. Ако не спортуваш редовно и след 3-5 минути упражнения за корем нямаш мускулна треска на корема, значи нещо не е правилно - или не ги правиш правилно, или не правиш правилните упражнения. Същото ако те боли какво да е друго, освен корема
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Вто Мар 21, 2017 3:24 pm

Благодаря ти, Мимета ! :bouquet:
Ще опитам с това упражнение :bellysport: като тест дали движенията са ми правилни. Що ли още от сега си мисля, че проблемът няма да е в компютъра, а в "задкомпютърното устройство" :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Сря Мар 29, 2017 8:15 pm

От около 2-3 месеца, но напоследък все по-често се събуждам нощем и след това дълго не мога да заспя, С това че не спя нощем, като че ли се примирих,но не мога да се примиря с нощните похождения в кухнята. В повечето случаи си имам "малки" зонови блокчета - кисело мляко, зонови бонбончета или халвичка и тогава бива, ама снощи като се ококорих в 3.30ч. :notagree: ................. то не бе ядене, то ме бе пиене къде зоново, къде кво има. Ядох и пих с идеята по-бързо да заспя, ама SORRY :noo: . Резултатът е - ни наспала се, ни в зоната :( и като резултат днес ми беше гадно-о-о :(
Много ще се радвам, ако някой е имал такива моменти да сподели как се е справил :pray: , та дано и аз да се отърва от таз гадория.
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот shtur4e » Сря Мар 29, 2017 9:42 pm

Ако това ще те успокои, и аз тази нощ имах такъв момент на глад, за първи път откакто съм в Зоната. Но заспах. Когато огладнявам, винаги търся причината - дали последното ми хранене е било зоново, дали съм приела достатъчно храна след спорт и дали тялото ми иска още за възстановяване...защото когато откриеш причината, ти става по-лесно да преодолееш този глад, най-добре със зоново ястие. Да споделя нещо интересно, не че откривам Америка. Днес следобед хапнах 2 шоколадови бонбона, беше неизбежно, на един колега се е родило детенце. За да ги балансирам, си забърках 1 блок протеин (винаги имам в офиса протеин на прах, нещо като спешна помощ за баланс на въглехидрати). Въпреки приетия протеин какво се случи обаче....до вечерта коремчето ми се поду, трябваше да плувам и с това издуто коремче, ай, ай....Мисля си, кога се подува някаква част от тялото на човек??? Ами в повечето случаи, когато се възпали...та набързо ми се наложи да изпитам пряката връзка между сладкото и възпалението в организма :hm:. Не ми се вярваше, че е чак толкова осезателно, мислех си, нали само на клетъчно ниво при хора с разумно хранене, ама ето на. Та глада в Зоната се преборва само със зоново хранене, иначе...се заформя порочен кръг - колкото повече незоново хранене, толкова повече глад. И после кантара...така де, всички знаем. :scare: От мен, спокойни и сити вечер и нощ! :pillow2:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Пет Апр 07, 2017 1:37 pm

Благодаря ти, Shtur4e :)
Поста го прочетох отдавна, но реших да напиша отговор след като поекспериментирам и имам някакъв отговор. Прегледах си менюто, нанесох някои промени, поозаптих напрежението и донякъде стреса и нещата се понаместиха - поне за сега ;)
Относно
shtur4e написа:Ако това ще те успокои, и аз тази нощ имах такъв момент на глад, за първи път откакто съм в Зоната. Но заспах......
Ама разбира се, че ме успокоява такава съпричастност, друго си да си знаеш, че и друг е има такъв проблем. Някак си ти става по-лекоооо! :yess: :bigsm1:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот shtur4e » Пет Апр 07, 2017 10:19 pm

Радвам се, че си намерила верния начин за справяне със ситуацията. Успех и все напред! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Нед Окт 01, 2017 10:12 pm

Време е за РЕСТАРТ !, ама не за Зоната, а за писане в дневника :yess:
Бая време само воайорствах, но ето че желанието за активно присъствие надделя ;)
Днес беше РЕСТАРТ и за ходенето ми на танци, че лятото ме беше хванал яко мързела - ама за пред хората се извинявах с горещините :msmile8: , с това че правехме ремонт, че имам много работа и т.н. ама - стига!
Време е за РЕСТАРТ !!! :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Зонуването на Тонkата

Мнениеот Tonkata » Вто Окт 03, 2017 12:01 pm

В Зоната съм от доста време и смея да кажа, че се старая да я спазвам осъзнато. Разбира се за този период съм регистрирала и доста "излизания" къде за седмица, къде за повече :notagree: , но за пореден път наблюдавам, че застуди ли се времето желанието ми да похапвам хляб се засилва :bored1: .
Ще се радвам да споделите при вас как :angel:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта