Пътешествията на Гъливер в Зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Нед Юли 27, 2014 9:44 pm

Здравейте на всички!
Пише ви един новоизлюпен член на Зоната с бяло(не жълто) около устата (от изварата) :) .От една седмица следя форумът ви и попивам от опита на всички които са минали по този път. Разбира се много по лесно е да се учиш от грешките на другите ;)
Ами да се представя.
Зарибих се по Зоната от мои познати които бяха си дошли на гости в България от Щатите. След това знаете пътя, купуване и прочитане на книгата "Зоната", разучаване на всички таблици , изчисляване на Блоковете и т.н.
Основната ми цел е чрез балансираното и здравословно хранене в Зоната да си възстановя организма защото в срок от 5-6 г. преболедувах два хепатита и в момента се боря с една тиреотиксикоза.
Та стартирах Зоната преди седмица със следните ТТД;
Ръст: 200см
Тегло:122кг
Обиколка на талия: 110см
На базата на тези данни изчислих:
23% - телесни мазнини или 28кг сланина концентрирани основно около пояса и гърдите.
94кг. - крехка телесна маса.
Калкулатора на протеинови блокове показа 18 блока при активен начин на живот. Но още на втория ден коригирах блоковете защото това количество храна нямаше изяждане. Тренирам 3 пъти в седмицата, 2 пъти фитнес анаеробни упражнения и веднъж велосипедиране 15-20 км. Следващото изчисляване на блокове показа 14 блока но аз си сложих един отгоре понеже мисля, че начинът ми на живот е някъде по средата на двата заковани в калкулатора. Та 15 блока съм ги разделил на по четири за основните хранения + 2 за следобедна закуска и 1 за вечерна закуска.
Закуската ми е следната:
въглехидрати
1 бр препечена филия домашен ръжено-пълнозърнест хляб - около 45-50гр 2БВ
1 бр средно голям домат около 200гр 1БВ
1 пакет 3в1 но последните дни започна да ми става мн сладко и го замених с 2в1 1БВ
протеини
112гр извара 2БП
2бр слайз пуешка шунка (42гр) 1БП
сирене обезсолено 28гр. 1БП
мазнини
1 ч.л. зехтин омесен с изварата 3БМ
3 бр. маслини 1БМ
мазнина в 3в1 по съдържанието 1БМ

Обяд:
Обяда ми е трудно да го тегля защото се храня на столово хранене но по метода на "Око" описан в книгата мисля че се вписвам:
Редувам през ден пилешка пържола(гърди) на скара с пилешки шишчета 4БП
гарнитура шопска салата без подправки около 400гр 2БВ
десерт 3в1 или едно ескимо 1БВ + 1БМ
малко изоставам с мазнините но сиренето което стържат на шопската салата ми се струва доста мазно!

Вечерята
вечерите са доста разнообразни в зависимост какво е сготвила скъпата но все пак си смятам блоковете и тяхното съотношение.

За следобедна закуска изпивам едно кисело мляко Верея 2% масленост - 2БВ+ 2БП + 4БМ
мазнините са малко повече но няма как да ги избегна.

Нощната закуска е плодове (разни) по таблицата + 1БП 28гр сирене или кашкавал;


Имам и още за споделяне но стана мн дълъг поста а и трябва да си оставя нещо и за утре ;)
Лека нощ на всички
Последна промяна Guliver на Пон Юли 28, 2014 4:14 pm, променена общо 1 път
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Пътешествията на Гъливер в Зоната

Зоната
 

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот tanita68 » Пон Юли 28, 2014 9:05 am

Добре дошъл! Мисля, че добре се справяш. Но можеш да замениш хляба с овес, предполагам, че ще те засища повече, а и ползата от него е голяма. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот venci68 » Пон Юли 28, 2014 9:23 am

Добре дошъл, не забравяй да пиеш много вода, успех :)
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот GODzillata » Пон Юли 28, 2014 9:47 am

Привет!

Що не си промениш заглавието на дневника на "Пътешествията на Гъливер в Зоната"? :hm:

Успех! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот Tonkata » Пон Юли 28, 2014 10:01 am

Привет и от мен ! :Hello:
Аз съм от сравнително новите и ще се въздържа да поправям менюто ти :yess: , но с удоволствие те поздравявам за решението и ти пожелавам дълго и успешно Зонуване ! :yess:

п.п. Мисля че предложението на GOD е много добро!
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот Tatyana » Пон Юли 28, 2014 10:20 am

Гъливер, добре дошъл и от мен :applaus:
Вижадам, че вече си заменил 3в1 с 2в1, което е стъпка в добра посока - поне е без захар и глюкозен сироп. Ако можеш постепенно да минеш на нес-кафе с малко мляко (ако не можеш сутрин без кафе), мисля, че ще е още по-добре, защото в готовите пакетчета има букет от Е-та и хидрогенирано растително масло, които изобщо не ти трябват :notagree:. Така можеш да си увеличиш въглехидратите сутрин, защото виждам, че сега го смяташ за БВ.
Аз вече и нес-кафето почти го замених с "инка" и установих, че сутрин го пия само заради вкуса на кафе, а не че имам нужда от него и изобщо не го смятам за БВ. Кафето също влияе на инсулина, но по-опитните да кажат точно как.
Кашкавала от нощните закуски също е добре да го избягваш, поне първите няколко месеца. Така ще можеш да си добавяш полезна мазнина като ядки например.
Засега това забелязах. Споделай менюто си, за да коригираме при нужда, а след няколко месеца - подобрено здраве, с бонус нов гардероб :yess:

p.s. Годзи, както винаги оригинален ;). Хареса ми предложението.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Пон Юли 28, 2014 4:46 pm

Привет!
Хахаха да признавам си пътешествията на Гъливер звучи по свежо :yess:
Така да споделя някой неща които малко ме смущават.
Първо за водата, за моите килограми се препоръчва около 4,5 -5 литра вода. мисля че ако изпия толкова просто ще се удавя. До сега съм достигнал заветните 3 литра на ден. Всички споделяте за честото уриниране а при мен това е заменено с обилно потене. Имам 4 тениски на работа и ги сменям през 30мин малко дискомфорт ама свиква се. Лошото обаче е, че се обезсолявам като се потя а ако е по другия път няма да е така.
И другото за запека но вече прочетох съветите и те са още вода но не знам....
Иначе имам прилив на сила, сутрин се събуждам бодър преди алармата.
Дайте някакви идеи как да си набавям протеините за закуска, че сутрин е най-зле?
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Tonkata » Пон Юли 28, 2014 5:42 pm

Guliver написа:Привет!
............Първо за водата, за моите килограми се препоръчва около 4,5 -5 литра вода. мисля че ако изпия толкова просто ще се удавя. До сега съм достигнал заветните 3 литра на ден. Всички споделяте за честото уриниране а при мен това е заменено с обилно потене...................................
Дайте някакви идеи как да си набавям протеините за закуска, че сутрин е най-зле?


Гъливер, чета откровенията ти и хем се смея, хем те ожалвам искрено !!! :noo:
Та то вода, то чудо - почти за като за детско басейнче. :mix15: Ще се удавиш, бе човек !!!
Доколкото за протеините аз ползвам извара - на Добрев или на Олимпус /Кауфланд/, пуешка шунка /Лидл/, ако реша да съм по-малко Зонова си купувам св. контра филе /Лидл/, а от рибите - пушена сьомга, херинга маринована /Кауфланд/ или консерва риба тон в собствен сос и много рядко варено яйце . Това са само идеи :laugh: , убедена съм че ти ще ги обогатиш. :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Gazilot » Пон Юли 28, 2014 6:58 pm

Здравей Гъли,
Имаш "добре" за решението, да се надяваме за постоянство, което е един от бъговете на начинаещите.
Та за да не се наливаш насила с вода, мога да ти дам следният съвет :
- спираш 3в каквото и да е 1, пиеш си нормално кафе или кафе с мляко, едно кофеиново и после можеш да бичиш безкофеинови.
- кашкавал и сирене - забравяш до постигане на 50-60% от желаните резултати. Има котидж, има извара за утеха.
- 2 % млякото ти е лека спънка също, поне в началото се напъни с 0.1%.
- ръжения хляб бил той и едрогърдест и зърнест, трябва да не присъства в менюто ти. Яж "Бонус" - тестван е, и дава поразителни резултати.
- ако можеш, докато е сезон, бичи карбото на плодове>зеленчуци.
Ако се постараеш да спазиш това 10 дена, ти гарантирам, че ще лочиш вода като препил бедуин. А за пикането... you'll see!!!
Успех.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот GODzillata » Вто Юли 29, 2014 10:07 am

Я, к'во хубаво име си има това дневниче! :yess: ;)

Сега са пътешествия при великаните:
Ръст: 200см
Тегло:122кг
Обиколка на талия: 110см

...очакваме скоро втората част - пътешествия при лилипутите. :mrgreen:

Добре де, като ти гледам данните - 2 метра височина....ъъъ....имаш да сваляш едни 15-на килограма и малко от талията.........твоята е лесна, бичи 2 месеца зелено и си готов.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Първи стъпки в Зоната на Guliver

Мнениеот Italiano » Вто Юли 29, 2014 1:01 pm

Toni написа:п.п. Мисля че предложението на GOD е много добро!

Малиии, сега с Годзи няма да може да се говори. Ще вирне носа, след като беше обявен за GOD.
:laugh4:

Гъли, успех със Зоната! Щом тренираш редовно, значи имаш изграден режим и си свикнал на постоянство.
Сега остава само да комбинираш и да не изпускаш хранения.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Вто Юли 29, 2014 7:55 pm

Привет на всички!
Вчера ходих до Лидъл и потърсих това сирене Котиж но не намерих такова, явно е свършило. Но намерих пуешката шунка - страхотна е! Плътна с голямо съдържание на пуешко (95%) и мн вкусна а е на цената на Браво и Орехите които не струват! Друго купих си малко протеин на прах и основно сутрин мисля да джуркам шейкчета ;)
Хапвам изварка на Български йогурт незнам колко е маслена но за сега ми е вкусна. Без сирене няма да оцелея , предпочитам да се лиша от мазнините и да калколирам тези в сиренцето :th: Днес изпих 4литра вода и на тренирока
Шортаците ми станаха бели от сол отзад...добре че солта не е кафява на цвят :pray: За кафето сте прави, със всеки изминал ден 3в1-то ми става все по гадно на вкус май скоро ще мина на чай. Незнам как е при вас но аз не издържам повече от 4 часа без храна май ще хапвам един блок в 11часа защото инак освирепявам и си го изкарвам на подчинените :notagree: Замених киселото мляко 2% с такова 0.1% , гола вода е но една кофичка е точно 2БП+2БВ +6бр. кашу и следобедната закуска е готова. Някой писа че имам да свалям само 15кг. да ви кажа и на 10ще съм доволен защото от няколко години се боря със сланината и тя винаги излизаше победител :doNotKnow: Но отслабването не ми е самоцел преди всичко искам да се чувствам здрав, бодър и жизнерадостен като вас!!!
Уффф пиша на един лилипутски таблет че ЛТ е на ремонт, е няма такова кьорене...отказвам се вече. Лека вечер на всички!
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Юли 30, 2014 1:16 pm

Здравей Гъли,
Идеята е, не да намаляш мазнините, а да консумираш полезните мазнини ( зехтин, маслини, ядки), които в сиренето ги няма.
И не забравяй, когато приемаш протеин на прах да удвояваш мазнините за блок.
Успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Сря Юли 30, 2014 10:11 pm

Каррита благодаря за инфото, не знаех че при употреба на протеин на прах трябва да удвоя мазнините!
Днес си забърках една закуска включваща:
220гр кисело мляко 1бп+1бв
20гр протеин на прах 2бп
56гр. извара 1бп
42гр овесени ядки 3бв
1ч.л. ззехтин 3 бм
Получи се нещо отвратително на вкус, нещо като солен шоколад. Но пък ме държа сит до обяд!
Май сгреших с този протеин на прах с вкус на шоколад :th:
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот vanja » Сря Юли 30, 2014 10:44 pm

Добре дошъл и от мен! :)
Добави си стевия, за да ти е сладко ако искаш. Може да си вземеш още едни протеин неовкусен, за да може да го комбинираш и със солени храни. Идеята не е да ядеш нещо, което не ти е вкусно. Добави си любимите подправки и ще ти хареса...
А какви са тези овесени ядки - онези пресованите ли ? Тях по-добре не ги яж, а си купувай овес /зърна/
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Юли 31, 2014 6:17 am

Guliver написа:Каррита благодаря за инфото, не знаех че при употреба на протеин на прах трябва да удвоя мазнините!
Днес си забърках една закуска включваща:
220гр кисело мляко 1бп+1бв
20гр протеин на прах 2бп
56гр. извара 1бп
42гр овесени ядки 3бв
1ч.л. ззехтин 3 бм
Получи се нещо отвратително на вкус, нещо като солен шоколад. Но пък ме държа сит до обяд!
Май сгреших с този протеин на прах с вкус на шоколад :th:


Ами като гледам пак не си удвоил мазнините заради протеина :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта