Пътешествията на Гъливер в Зоната

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Tatyana » Чет Юли 31, 2014 10:40 am

Guliver написа:Вчера ходих до Лидъл и потърсих това сирене Котиж но не намерих такова, явно е свършило.

Котидж винаги има, но обикновено е от необезмасленото и изглежда така
Скрит текст:
Изображение

В кашоните с горното има по 3 бройки обезмаслено и трябва да прегледаш всичките. То има данни и излиза около 63 г за БП и БМ. Като няма от него "и рака е риба" и взимам от другото, защото пак е по-добре от сирена, кашкавали и т.н. Обезмасленото изглежда така
Скрит текст:
Изображение

Явно много зоНбита станахме и все не мога да се доредя до него в последно време, та като го намеря го обирам от всичките кашони :laugh:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Зоната
 

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Renika » Пет Авг 01, 2014 10:36 am

Tatyana написа:Явно много зоНбита станахме и все не мога да се доредя до него в последно време, та като го намеря го обирам от всичките кашони :laugh:

Ахаха ха редовно и на мен ми се случва ,отида в нашия Лидл и в два пълни кашона Котидж ,липсват само по 3 броя -естествено нискомасленото :lol: И си викам "някое зоНби днес ,ме е изпреварило " :laugh4:
Аватар
Renika
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 11:40 am

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Пет Авг 01, 2014 10:58 am

Привет!
Значи заменям стритите овесени ядки с такива на цели зърна. Някъде четох как ги приготвяте ще се справя. Може ли да сваря по-голямо количество и да го съхранявам в хладилника, например за 2-3 закуски?
Котиджа ще продължавам да го търся, как не се сетих :stupid: на горните рафтове само пред очите ми.
Карита вече спазвам условието за двойна мазнина при употреба на протеин на прах просто тази закуска я направих преди да прочета поста ти ;)
На следващият ден леко я видоизмених:

Кисело мляко 0,1% (400гр.) 2БВ 2БП
протеин на прах 20гр. 2БП
1 бр. праскова (нарязана на кубчета) 1БВ
1бр. бисквита Белвита 1БВ
1 1/2 ч.л. зехтин 5БМ
3 бр. маслини 1БМ
_______________________
4БВ 4БП 6БМ

Пак се получи сладка закуска но с плода по се ядваше!
Последните дни съм развил някаква нетърпимост към сладкото от захар и подсладители. Бяхме на РД и черпиха с торта насилих се да хапна 3-4 хапки (стана ми гадно) а беше хубава тортата. Иначе за сладки плодове умирам!!!
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Tatyana » Пет Авг 01, 2014 11:12 am

Guliver написа:Значи заменям стритите овесени ядки с такива на цели зърна. Някъде четох как ги приготвяте ще се справя. Може ли да сваря по-голямо количество и да го съхранявам в хладилника, например за 2-3 закуски?

Разбира се, че ще се справиш :). Завира овеса и изключваш, след 4-5 часа пак завира и пак изключваш. Ако го правиш вечер - на сутрината ще е поел всичката вода. Овеса, ако още не си намерил е в руските магазини "Берьозка".
Можеш за няколко сутрини, защото не си струва да вариш за един път. Аз правя за 5 сутрини от по 3 блока и съхранявам в кофички от котдж в хладилника. Варя 210 г (15 блока по 14 г) суров овес, после измервам целия сварен овес, за да видя колко е за блок. Размервам в кофичка по 3 блока и имам готови въглехидрати за 5 закуски. После само добавям пуешка шунка и извара (понякога сиренце, но нямам още много за сваляне) за протеин, маслинки за мазнина, малко шарена сол - прекрасна закуска, която ме държи сита до обяд :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Авг 01, 2014 1:29 pm

Гъли, бих ти препоръчала да пробваш овеса и само накиснат (леко покълнал). Грамажа за блоковете, които приемаш накисваш в малко вода (и аз ползвам кутийките от котижд), като си приготвям за цяла седмица. Старая се да има застъпване, за да осигря достатъчно време за покълване. Отнема 1-2 дни киснене. Вечер сменям поетапно изплаквам и сменям водата в кутийките. Лично за мен е много по-приятен суров накиснат, отколкото варен. Е, малко повече дъвкане пада, но пък е по-полезен - жива храна, не минала през топлинна обработка. А и в тия летни дни се опитвам колкото е възможно по-рядко да включвам печката.
Но всичко е въпрос на вкус, все пак! Опитай!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Пет Авг 01, 2014 5:25 pm

Привет!
Я кажете ако поради някаква причина пропуснете основно хранене после блоковете му може ли да се добавят към останалите хранения или се губят безвъзвратно?

Днес ще се ходи на заведение с приятели т.е. ще се консумират течни въглихидрати ,кое е по добре да комбинирам:
2 бири по 0,500мл = 1лит приблизително 3БВ с порция пилешки хапки 3БП или
1 салата 400гр. 2БВ + 1 ракия 3БВ и да уравновеся с порция пилешко.
или и двата варианта един след друг..... :laugh:

май ще избера бирите поне ще наваксам с водния баланс.... :think2:
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Авг 01, 2014 6:19 pm

2 бири са 5 блока, защото един блок бира е 200 мл.
Значи за баланс ще ти трябват 1,5 пилешко шишче или 3 кебапчета.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Съб Авг 02, 2014 10:13 am

Привет!
Мерси за поправката Италиано!
Беше ми останало в главата че 330мл бира е 1 БВ.
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Авг 02, 2014 11:10 pm

Еееех, щеше да е хубаво с 330 мл. :bigsm43:
Ама ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Нед Авг 03, 2014 1:38 pm

Вчера си поръчах от този овес:
http://ezdrave.com/product/18/oveseni-yadki-250-gr-seria-dalgoletie.html

изглежда добре на снимката а и е от серия "Дълголетие" - викам си не е зле на сложа още някоя и друга годинка отгоре. Дали е добър някой ползвал ли е ?
Последна промяна Guliver на Нед Авг 03, 2014 5:56 pm, променена общо 1 път
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 03, 2014 2:16 pm

Не съм ползвала такъв, но от снимката ми изглежда пресован (сплескан), а не цяло зърно :think2:. Ако е така, значи си е овесени ядки, които не са особено препоръчителни в Зоната и са червени.
Цял овес аз взимам от "Березка"
Скрит текст:
Изображение

Има и насипен по пазарите - там, където се продават ядки и семена, но трябва да се чисти, защото е с доста люспи, та не го препоръчвам особено.
Овес има и в iherb. Ето какво е писал Гого за този от там.
gogo написа: По препоръка на Пипи търся начупен овес. Този Now Foods, Steel Cut Oats, 2 lbs (907 g) е почти килограм и на много изгодна цена. А този Bob's Red Mill, Organic Steel Cut Oats, 24 oz (680 g) препоръча Пипи, фирмата била с име.
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот ginette » Нед Авг 03, 2014 5:05 pm

Гъли,и според мен овеса ,който си купил е пресован.В Зоната използваме ,натурален -на зърна .Тя ти е посочила ,от къде можеш да намериш .Но можеш да погледнеш и тук .
Аватарът ти е много гот . :laugh: :laugh:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Guliver » Нед Авг 03, 2014 5:48 pm

цъ цъ цъ пак греда!
Поръчах цял килограм на всичкото отгоре :bigsm32:
Утре ако се обадят за потвърждаване на поръчката ще го откажа ако ли не поне остава утешението че е за "дълголетие".
Истинския разбрах че го купувате от Березка но в моя град нямаме такъв магазин.
И защо има такава разлика в цената единия е 1,60лв за 500гр а другия 4,19лв. все е овес.
Уффф пак няма да зоби тази седмица. :bigsm10:
Последна промяна Guliver на Нед Авг 03, 2014 5:58 pm, променена общо 1 път
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Tatyana » Нед Авг 03, 2014 5:53 pm

Джини, много полезен сайт :yess:. Овеса от него идва малко по-скъп (4,19 лв. за 500 г, а от руския магазин е 3 лв. за 700 г), но ще го имам предвид за в бъдеще. Преди време беше изчезнал овеса от всички Березки (поне в София ги обиколих всичките и изпаднах в ужас, че нямам овес :laugh:), та е добре да има резервно местенце за такива случаи. А този е био и има данни за хранителна стойност. Благодаря :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот ginette » Нед Авг 03, 2014 7:40 pm

Guliver написа:Утре ако се обадят за потвърждаване на поръчката ще го откажа ако ли не поне остава утешението че е за "дълголетие".
Аз с моя пресования овес нахраних птичките за''дълголетие'' :laugh:
Татянка,радвам се ,че съм ви била полезна със сайта :)И тук в Березка не винаги го има :doNotKnow:
Аватар
ginette
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 259
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 1:34 pm

Re: Пътешествията на Гъливер в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Авг 03, 2014 10:27 pm

Guliver написа:цъ цъ цъ пак греда!
Поръчах цял килограм на всичкото отгоре :bigsm32:
Утре ако се обадят за потвърждаване на поръчката ще го откажа ако ли не поне остава утешението че е за "дълголетие".
Истинския разбрах че го купувате от Березка но в моя град нямаме такъв магазин.
И защо има такава разлика в цената единия е 1,60лв за 500гр а другия 4,19лв. все е овес.
Уффф пак няма да зоби тази седмица. :bigsm10:

Гъли, споко - хапни си го поръчания овес, пък после ще минеш на правилния.
Разликата в цената е заради това, че единият е "био". Много се дразня как с една дума био и си качват цената както си искат.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта