Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Пет Окт 17, 2014 4:36 pm

Reason написа:... но от няколко месеца пазарувам от място, където цените са с около 20% надолу, а продуктите са си съвсем легални и оригинални.
Ако се интересуваш мога да ти споделя на лично за какво става дума. Не искам да се првръщам в рекламен агент някому.

Давай мястото, щото едва ли само ние с Диди сме заинтересовани!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 17, 2014 8:04 pm

Italiano, ти още ли си с Нектар? :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Съб Окт 18, 2014 1:35 am

Мда. Трудно ще го свърша него, щото бебето се плаши от блендера и на практика не мога да го ползвам.
Та като ми отпада от сутрешните закуски, ми остава да го ползвам само когато го правя за енергийна бомба с вода, мед и тахан.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Съб Окт 18, 2014 8:05 am

Тичай с блендера в банята :laugh:

Разбирам те! Аз сега имам на Pure Nutrition и на вкус, Нектар-а е много по-добре. "Консултантът", който ми го предложи толкова и разбира май ... :notagree:

Аз съм си виновна де, трябва да си проучиш нещата преди да вземеш решение. Така, че вината е изцяло моя.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Пон Окт 20, 2014 12:58 pm

Обаче верно трябва да се преориентираме към неовкусените, както съветва Маня.
Само да го намерим на добра цена ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Tatyana » Пон Окт 20, 2014 10:22 pm

Ити, напълно подкрепям за неовкусените протеини :yess:. Аз се ориентирах към тях още преди няколко месеца, когато коментирахме с теб съставките, които слагат за вкус, аромат, сладост и т.н. в темата за протеините.
А за нормална цена скоро направих следното - ориентираш се към качествен протеин, взимаш най-голямата разфасовка, която обикновено е в чувалче от около 4,5 кг и разделяш на няколко души. Ние си го разделихме трима и сега имам протеин за поне около година :laugh:. Наистина съм много доволна от покупката и съм осигурила протеинче за всякакви спешни случаи, когато не съм сготвила зоново ;)
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Вто Окт 21, 2014 8:23 pm

Аз също съм ЗА неовкусения!!!

Аз моя го ползвам по принцип сутрин с кисело мляко и овес, следобед и вечерната закуска. Хич не е вкусно това кисело мляко, овес, плод и тоя шоколадово-кокосов протеин ... ужас си е. Ако не му се усеща вкуса, ще е много по-добре! :notagree:

Татяна, това е доста добро с разделянето, ама пък няма кой да го направя аз ... едната ми приятелка се храни по Палеото (не я спазва стриктно), а другите си ядат каквото им падне ....
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пон Ное 03, 2014 10:48 am

Имам един въпрос, който не е точно зонов.

Трябва да поръчам една батерия за лаптоп, струва към $50, ако е поръчам от един азиатски сайт. Тук, същата е двойно.

Та, въпросът ми е, ако я поръчам от азиатския сайт, ще отиде ли на митницата или в пощата?

Шипинг-а е China Post Registered Air Mail, :th:

Както и да е, аз забравих, че само от САЩ отиват на митницата.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Karrita » Съб Ное 08, 2014 7:58 am

На пакета трябва да пише, че е gift и е под 20 $. Китайците правят такива услуги, само им пиши.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Съб Ное 08, 2014 4:41 pm

Karrita написа:На пакета трябва да пише, че е gift и е под 20 $. Китайците правят такива услуги, само им пиши.


То не е под $20, двойно повече е. И вече е пратено, така, че ще видим какво ще стане. Един познат ми каза, че трябва да пристигне на адреса. Да видим. :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот GODzillata » Съб Ное 08, 2014 7:08 pm

ДиДи написа:То не е под $20, двойно повече е. И вече е пратено, така, че ще видим какво ще стане. Един познат ми каза, че трябва да пристигне на адреса. Да видим. :hm:


Нещата са относителни.

По принцип пратки извън ЕС, които са над 2 кг., са под надзора на митниците, както и по-леки, но със стойност над Х лв. в зависимост от страната изпращач и вида на стоката.

Може да ви минат 50 пратки без проблем, след което да трябва да се разправяте с митницата за 51-вата, а може още и първата да ви я засекат.......всичко е въпрос на анализ на риска и проверки на случаен принцип.
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Karrita » Съб Ное 15, 2014 12:20 pm

ДиДи написа:
То не е под $20, двойно повече е. :hm:

Затова ти казвам, да помолиш китайците да пишат 19$, те правят такива услуги. Нищо, другият път, сега дано всичко мине успешно.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Чет Ное 20, 2014 5:02 pm

Karrita написа:
ДиДи написа:
То не е под $20, двойно повече е. :hm:

Затова ти казвам, да помолиш китайците да пишат 19$, те правят такива услуги. Нищо, другият път, сега дано всичко мине успешно.


Дано, ама не се сетих по-навреме. Сега ще се чуе какво ще стане де. То доста чакане има ... защото има 60 day delivery. :stupid:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Мнениеот ДиДи » Чет Дек 04, 2014 12:31 pm

Значи, почвам да се вкарвам във филм. Поръчах си рибено масло преди точно месец (от iherb.com отново).

Това ми е втора поръчка. Първият път си взех това, защото ми беше първа поръчка. Но сега, като втора, знаех, че трябва да е по-малко и взех това. Още го няма.

Изпратено е на 4ти Ноември, сега е 4ти Декември и още нямам известие от пощата за пратката. Да не е отишло на митницата? Идеи? :doNotKnow:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Karrita » Чет Дек 04, 2014 12:35 pm

По това време на година закъсняват поръчките. Ще дойде, не се притеснявай.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Чет Дек 04, 2014 12:39 pm

Karrita написа:По това време на година закъсняват поръчките. Ще дойде, не се притеснявай.


Ето какво ми каза съпорт-а им:

We apologize for the unusual delay in receiving your order.With international delivery, it is not uncommon for packages to be delayed depending on how fast government official in your country and customs will clear and released you order.
From our experience it has taken as long as 4-8 weeks for a package to be delivered by International Airmail to your country.

It might be delivered and still on clearance event with your local customs.

Once they released the order that is the only time that the order will be sent to your local post for final delivery.
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта