Пътешествието на Джули

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Пон Юни 05, 2017 5:42 am

И така, дневниче...нещата са странни...за около месец почти не съм свалила. Мерих се всяка седмица и килограмите варираха между 76,4 и 77,7. Странно. Тази сутрин съм 76,9. За сметка на това обиколката на талията от 106 е спаднала на 96, което е доста добре.

Обиколката на талията го отдавам на тренировките. Заедно с Зонката, започна упражнения за след раждане, за прибиране на корема. Упражненията са от фитнесинструктор Руми.

Но за килограмите ми е странно. Вярно е че за тези два месеца, два пъти залитнах със шоколада. Но мисля, че спазвах всичко както трябва. Нужно е да изследвам. Една от причините може би е факта, че замених голямата закуска в 7 с междинната в 10. Сутрин храня бебчовците и предпочитам да изпия една чаша айрян или разбълбукано кисело мляко, което е 1П1В. А в 10 часа правя закуската, когато вече имам мреме и да приготвя нещо за мен. Ще изследвам, да видим.

Това е за сега.
До скоро
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Зоната
 

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Сря Юни 21, 2017 10:16 pm

Здравей дневниче,
нещата не са много цветущи, пак тръгнах по изследвания. Все още не е ясно. Но скоро ще стане.

Между временно продължавам, с леки отклонения (жега е и ми се дояжда сладолед) по стария начин. В момента е сезонът на доматите, краставиците, чушките. Та любимата ми салата със сиренце отгоре е моето ежедневие.

За вегетарианците във форума. Моят опит показва, че е възможно да използвате метода, за да балансирате хормоните си. Но тази диета не е за пълни вегетарианци и вегани. Тези от вас, които не хапват яйца и млечни. Може би можете и вие, като си набавяте протеин на прах, но аз не съм негов привърженик.

Видоизменена от мен зелена салата:
1БВ маруля 500 гр
1БВ краставица 480 гр
1БВ чери доматчета 2 чаши
1БВ нахут варен 1/4 чаша
1БВ лук зелен 1чаша

5БП сиренце
5БМ настърган орех
Салата ми идва в повече и затова си разделям на две хранения - за обяд 3БПВМ и за вечеря 2БПВМ

И втората салата, която си хапвам е шопска:
1БВ чушка 240 гр
1БВ домат 240 гр
1/2 БВ краставица 2 чаши
1/2БВ стар лук 1/2 чаша
Салата ми идва в повече и аз я разделям на две хранения. Като за обяд добавям с още нещо 1БВПМ

4БП сиренце или котидж
4БМ хапвам или маслини, или слагам олио от сусам

Междинните хапвания от по 1БПВМ използвам или безкрайно вкусните рецепти тук в сайта или си хапвам нещо любимо кисело мляко със извара и стафиди.

Това за сега. Пак ще пиша. Напоследък експериментирам доста, защото имам бебета и ги захранвам и понякога си хапвам от тяхното останало ядене и го комбинирам по различни начини, за да достигна максимално центъра на зоната. Не винаги се получава.

Всяка сутрин правя упражнения по минимум 20 минути. Толкова издържат бебоците. :-)
Сутрин и вечер с бебетата серазхождаме по реката около час и половина, общо за деня 3 часа.

Усмивки и до следващия път.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Съб Юли 15, 2017 9:31 pm

Здравей дневниче,
отдавна не съм ти писала. Но почнаха да никнат зъбите на бебоците и недоспивам. Бях свалила 2 кг и сега ги наваксах, защото не успявам да хапвам според разпределението - много често пропускам я обяда, я следобедната закуска, а понякога и вечерята. Скоро се прибираме при баба и се надявам там да ме отменят поне за едно - две хранения на децата.

Въпреки това, направих си от любимото песто с извара:
магданоз - 1 връзка - след като го нарязах и сложих в купата за пасиране ми излезе около 1/2 от купата
2 БВ чушка червена сурова - 480 гр
1/2 БВ сок на половин лимон
4 БП извара - 224 гр
4 БМ - зехтин или бадемово олио

Подправям със сол, черен пипер и 3 скилидки чесън. Всичко пасирам с пасатора и си го слагам в буркане. Разделям на 4 части. Всяка част мога да напълня домат и така си правя някоя междинна закуска бързо и лесно. Или, колкото и да не ми се иска, но набързо си намазвам една тънка филия с пълнозърнест хляб.

Днес се опитах да направя оригиналното песто с босилек, но не се получава много добре, защото в оригиналната рецепта има достатъчно зехтин, за да се стрият добре листата босилек. Измислих да добавя малко водичка, за да стане по-воднисто. Не е същия вкус, но пак става. Използвам го към салата от домати със сиренце.

Ами това е, за сега. Надявам се скоро да отмине този "зъбен" период и да мога да поспя вечер по-добре, за да мога денем да съм по-свежа, за да си приготвям качествена храна.

Усмивки и до скоро.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Re: Пътешествието на Джули

Мнениеот julypv2 » Нед Окт 08, 2017 9:36 pm

Здравей дневниче,
не успявам да ти пиша всеки път, но двамата малчугана ми отнемат цялото време. При мен нещата са на амплитуди. Свалям, качвам, свалям и пак качвам по 1-2 кг. Според мен причините са различни. Основно недоспиване и често пропускам хранения, защото се опитвам да наваксам със съня при първа възможност. Следтова се събуждам с вълчи глад.

Второто нещо е водата - не пия достатъчно вода. Сега съм си направила таймер на часовника, който ми напомня да пия вода. От една седмица нещата се подобриха и успявам по литър и половина да изпия. А преди това успявах само една чаша дневно. така че за мен това си е напредък.

Та това са ми моите терзания. За сега не съм постигнала завидни резултати. Но няма да се откажа.

Благодаря ти.
Аватар
julypv2
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Окт 02, 2014 7:44 am

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта