Дневникът на to_she

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Сря Окт 22, 2014 9:03 pm

GODzillata написа: сега се мъча да слабея.......засега повече умствено!


Е !!! За този страничен ефект никой не ме предупреди :hm:
Сега жената и децата ме гледат с недоверие как ходя с кантарчето. Сигурно се обзалагат кога ще се откажа :laugh4:
Но аз твърдо съм решил да остана в зоната!- или поне около нея :mrgreen:
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Зоната
 

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Сря Окт 22, 2014 9:21 pm

Няма "около"! Стремиш се да си "в" максимално! В това е смисъла! И не се води по акъла на Зила :laugh1: . Така добре вървяха нещата при него и... лято... плажове... басейни... и опущи края! Но пък кви вкуснотии си готви отново. Само дето внезапно включва понички, банички, баклавички... Но пък ни разведрява с чувството си за хумор и му прощаваме забежките...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Melkat » Сря Окт 22, 2014 9:56 pm

Добре дошъл на точното място, Тоше :)
Хич да не ти пука какви залагания правят жена ти и децата ти. Максимум след две-три седмици, когато видят, че си смъкнал десетина килограма, ще се наредят на опашка за влизане в Зоната :) Моят съпруг ме гледа около месец и половина как ям и слабея и без никаква агитация от моя страна заяви, че иска и той така да се храни. И той се храни на обяд в стол, но в останалото време е под моята опека и ела да го видиш каква фиданка стана, а минаваше стоте.
За да стане ясно дали храната ти е балансирана, ще е добре да посочваш всяко ядене по колко блока ти е, напр. 112 г извара - 2БП
28 г овес -2БВ
6 бадема 2БМ
Така лесно ще можем да открием ако някъде има дисбаланс.
Не казваш нищо за здравословното си състояние, а Зоната е първо лекар и после диета за отслабване.
Успешно зонуване и добри резултати :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот _belladonna_ » Чет Окт 23, 2014 8:39 am

to_she написа:
Сега жената и децата ме гледат с недоверие как ходя с кантарчето. Сигурно се обзалагат кога ще се откажа :laugh4:
Но аз твърдо съм решил да остана в зоната!- или поне около нея :mrgreen:

О това ми е много познато. Снощи моя племеник ми се смя че отброявам 6 маслини.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Чет Окт 23, 2014 10:15 am

Здравей Melkat,
Melkat написа:Максимум след две-три седмици, когато видят, че си смъкнал десетина килограма, ще се наредят на опашка за влизане в Зоната

Това ми се струва като нещо нереално. Даже не смея да си го мечтая. Но съвсем скоро ще разбера.
Melkat написа:Не казваш нищо за здравословното си състояние, а Зоната е първо лекар и после диета за отслабване.

Аз съм хипертоник и си поддържам кръвното с лекарства. Но нямам някакви особенни проблеми.
Учудвам се, че вече изкарах 3 дена в зоната и не изпитвам никакъв дискомфорт. Гладът се понася, даже сношната вечеря ми се стори много голяма.
Ето и вчерашното ми меню
[color=#4000FF]Закуска 6,30 К. Мляко 2% 1ч.ч.[/color] 1Б
Закуска 10,00 50гр извара 1БВ 1/3 ч.ч. Накиснати овесени ядки 1БП, 1 орех 1БМ
Обяд : 1 супа леща 1 БВ
зеле и моркови около 200гр. 1/2 БВ
1ябълка 1БВ
1 средноголяма скумрия на скара 3 БП

з
акуска 16,30ч. овесени ядки 30гр 1БВ извара 56кр. 1БВ 1 орех 1БМ

19.00 вечеря
извара 140гр 2,5 БП
3 белтъка 1,5 БП
овес накиснат 50гр 2БВ
1 ябълка 1,5 БВ
краставици 250гр 0,5 БВ
зехтин 1 ч.л. 3БМ


Закуска 22,30 телешко на пара 56гр (сурово) 2БП
1 фил. Бонус 1БВ
1 ябълка 1БВ
2 ореха 2БМ
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Чет Окт 23, 2014 10:30 am

_belladonna_ написа:О това ми е много познато. Снощи моя племеник ми се смя че отброявам 6 маслини.


Да ти кажа честно 5-6 маслини изчезваха от кухната ми при всяко влизане и излизане от нея. Да не говорим за разните опитвания между друото. Сега ще споделя най-съкровенните си мисли (до преди 5 дена)
" Я, жената купила саламче, дали е вкусно?.... МММММ вкусно. Ще си направя сандвич. Скоро ще вечерям по добре да се откажа. А ще се отказвам веднъж се живее. ММММММ страшен сандвич. Ще си направя още един, но ако добавя и кашкавал ще е по-вкусен. А... то имало и майонеза ще добавя лъжичка. Ох голяма вкусотия. Трябваше да си хапна и едно чушле! А, че то имало и шок вафли, веднага ще си гризна една. Гроздето изглежда толкова апетитно. Бяло? или Червено? - и двете естествено. Колко е хубаво на фотьойла с чиния грозде в ръка. Кеффф. Тониии ( жена ми), Кога ще вечеряме? "
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Karrita » Чет Окт 23, 2014 11:47 am

Добре дошъл и от мен!
Много се кефя като видя мъж, който държи на себе си( или има желание да държи на себе си ) и на хранителния си режим! Да не говорим, че трябва да положи малко усилия да си приготвя сам храната, а не да я излива в стомаха си като бетон в бетонобъркачка....това си е наистина рядкост ( за огромно съжаление)! Браво мъже, множете се моля ви! :bigsm20:
Изборът ти е много правилен, само бъди твърд и постоянен, останалото ще го свърши Зоната.
Не си много стриктен като гледам ( храна в стол "на око", средно голяма скумрия), моля те поне първите 3 месеца се стегни, вземи си везна, слагай всичко на нея, яж зелени продукти, пий вода, вземи си рибено масло....изпитай силата на Зоната, пък после ще си говорим :)
Успех!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот GODzillata » Чет Окт 23, 2014 12:04 pm

Karrita написа:... мъже, множете се моля ви! ...


И специален поздрав за Кари с "It's Raining Men! :smdance: Hallelujah! - It's Raining Men! Amen!" ;)

Тоше, Каритка е права, блъскай поне месец-два зелена Зона и почнеш ли да топиш, става направо лавинообразно....карай така БЕЗ да спираш, защото после (поне при мен) се получава зацикляне. :idea:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Чет Окт 23, 2014 1:01 pm

Когато започвах този дневник изпитвах големи съмнения. Все пак още от първия ден и хоп - мило дневниче......
Сега обаче разбирам, че съм постъпил правилно. Спестих си 1-2 месеца лутане.
Благодаря за съветите. Минавам само на зелено.
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Tony » Чет Окт 23, 2014 2:49 pm

to_she написа:Тониии ( жена ми), Кога ще вечеряме? "


Да ти кажа и моят мъж така вика, ама яде в зоната, щото само така готвя :)

А, добре дошъл и от мен! Ще се справиш..като видиш как кантарът взима да показва едни по-малки цифри и се кефиш и се нахъсваш повече. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Съб Окт 25, 2014 9:46 am

to_she написа:Не си много стриктен като гледам ( храна в стол "на око", средно голяма скумрия), моля те поне първите 3 месеца се стегни, вземи си везна, слагай всичко на нея, яж зелени продукти, пий вода, вземи си рибено масло....изпитай силата на Зоната, пък после ще си говорим


Вече втори ден карам само на зелено и с точни грамажи. Учудващо за мен не ми е много трудно.
Направи ми впечатление, че всички коментарите си пишат как в началото от незнание се кара само на сухоежбина и еднообразно. Е...... и при мен е така :hm: Но вече си набелязох рецепти.
Имам въпрос за извара Олимпус. Да няма нещо гнило в тази извара?- много ми е вкусна. Другите са с един зърнест строеж, Олимпуса една гладичка като сметана.

Току що си хапнах супер вкусно
смес от накиснат и след това сварен овес 14г. 1БВ
извара 56гр 1БП
зехтин 1/3 ч.л. 1БМ
к. мляко 220гр 1БВПМ
А иначе на 20.10.2014г. в 6,30ч, кантара на to_she показа 121,4кг, а на 25.10. 2014г. 118,7кг. :smdance:
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Съб Окт 25, 2014 10:36 am

Изварата Олимпус е много добра. Но по етикет излиза 50 г за 1 БП. Няма нищо странно в нея, въпрос на технология на обработка. Единственото, което поне мен ме впечатлява, е срока на годност. Вероятно има консерванти. Но и аз си я хапвам отвреме навреме. За някои рецепти ми е много по-подходяща от българската зърнеста.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот to_she » Съб Окт 25, 2014 11:24 am

Manya написа:Изварата Олимпус е много добра. Но по етикет излиза 50 г за 1 БП. Няма нищо странно в нея, въпрос на технология на обработка.

Ох, благодаря за добрата вест.
Ще ти се отблагодаря със съвет. В един свой пост пишеш: "Е, правя си по някое малко подаръче за поредния успех :laugh4: . Но най-големия ще е, ако забравя да си купя цигари някой ден. "
Аз и няколко мои познати отказахме цигарите с една книга, която се казва "Не пуша". Имам я на Word и ако искаш ще ти я изпратя.
to_she
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 7:44 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот _belladonna_ » Съб Окт 25, 2014 11:38 am

Аз пък търся точно зърнеста извара и Олимпус най не я харесвам. Общо взето от популярните марки нито една не ми допада за ядене в чист вид. Ползвам ги за сладкиши. Купувам си една насипна от млечен магазин и е точно като домашна с един недостатък, че е солена.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Съб Окт 25, 2014 12:23 pm

to_she написа:Аз и няколко мои познати отказахме цигарите с една книга, която се казва "Не пуша". Имам я на Word и ако искаш ще ти я изпратя.
Стигнала съм до 77 страница. Ти си приключил на 120-та. Значи наближава момента :laugh1: :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на to_she

Мнениеот Маня » Съб Окт 25, 2014 12:29 pm

_belladonna_ написа:Аз пък търся точно зърнеста извара и Олимпус най не я харесвам. Общо взето от популярните марки нито една не ми допада за ядене в чист вид. Ползвам ги за сладкиши. Купувам си една насипна от млечен магазин и е точно като домашна с един недостатък, че е солена.

Безсолна, като домашна, обезмаслена, зърнеста - млекарници Добрев. Става и за непосредствена консумация и за сладкишки, и за смутита (зеленчукови и пловоди). И на прилична цена - 3.90 за кг. Аз след всички проби с изварите тази харесах най-много. Е, и Олимпус отвреме навреме.
А днес попаднах на цедено кисело мляко Олимпус 0% масленост. За 1 ПБ излиза 82 г., 1 БВ - 225 г. Още не съм го опитала, но поначало цедените им млека са много приятни. То си е гръцки йогурт, но му викат цедено кисело мляко.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта