Дневникът на Suzi

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Май 15, 2015 12:43 am

Вчера не ми остана време, затова днес две менюта...

Меню Ден 7-ми - 13.05.15

08:30 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 240 гр. домати + 3 маслини. Както всеки ден :) Засега ми е много вкусна тази закуска и не ми е писнала още. Като ми втръсне, ще сменям.
13:00 - 84 гр. пуешко месо + 240 гр. домати + 240 гр. краставица + зехтин + 120 гр. грозде
18:00 - 1 кюфте + 80 гр. грозде + 3 маслини
20:00 - Зонова салата (домати, краставица, котидж, месо, маслини) + 2 x 330 биричка (малко повече дойдоха течните въглехидрати, ама така е когато има Шампионска лига :football:)
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,0 л.
Движение - не

Днес тук е празник (Ден на бащата). Мъжете обикалят по улиците с колички пълни с алкохол и се наливат. Луда работа :). Следобед излязохме да покараме колело и навсякъде около нас се разнасяше миризма на наденички и се лееше бира. Е, и ние не устояхме и хапнахме по една наденица, балансирана с биричка :mrgreen:
А, бе въобще тези два дни не съм много зонова... Лошото е, че и утре се очертава Зона на око - ще пътуваме, за да разгледаме един замък и предполагам ще се завърнем вкъщи вечерта. Ще взема мъфини за следобедното хранене, ама обядът не знам какъв ще го измислим :hm:

Меню Ден 8-ми - 14.05.15

09:30 - Каквото всеки ден
13:45 - Наденичка с бира :bigsm41:
18:30 - 35 гр. шунка + 3 маслини + 3 кайсии
20:30 - Зонова салата (домати, краставица, котидж, месо, маслини) + 80 гр. грозде
00:30 - Каквото всяка вечер

Вода - 2,5 л.
Движение - колело
Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Зоната
 

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот gogo » Пон Май 18, 2015 1:07 pm

Сузи, не се терзай чак толкова много. ;) Все пак гледай падането от колелото(излизането от Зоната) да не се случва много често. Все пак празник е било. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Май 20, 2015 12:07 am

gogo написа:Сузи, не се терзай чак толкова много. ;) Все пак гледай падането от колелото(излизането от Зоната) да не се случва много често. Все пак празник е било. :)


Благодаря, Гого, че ми помагаш да заглуша гузната си съвест :angel:
Наистина ще се постарая да ограничавам паданията от колелото :) Все пак остават само две седмици до проверката, дали съм постигнала първата си цел - до 01.06 да бъда 90 кг.


Тези дни не ми остана много време да пиша, а и доста от храненията ми бяха на око.
В петък (Ден 9-ти 15.05.15) само обядът ми не беше измерен с кантарчето, защото не бяхме вкъщи.
Движение - около 4 часа разходка.
В събота (Ден 10-ти) имахме за кратко гост от България и да си призная бях извънзонова - употребих и биричка и шоколад :skyle5:
Неделя (Ден 11-ти) имах само 4 хранения, защото станахме по-късно и яко мързелувахме :laugh:
Вчера (Ден 12-ти) обяд и вечеря на око...

Меню Ден 13-ти - 19.05.15

08:30 - 1 мъфин по рецепта от сайта - 1 БВПМ + 56 гр. котидж 0,4 % + 3 маслини + 3 кайсии
13:00 - 84 гр. пуешко месо + 240 гр. домати + 240 гр. краставица + зехтин + 3 кайсии + 40 гр. грозде
17:45 - 1 мъфин
20:00 - Зонова салата (домати, краставица, репички, котидж, месо, зехтин) + 100 гр. грозде (краставицата ми беше по-малко та нагаждах грамажите на гроздето, дано съм балансирала нещата)
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 2,25 л.
Движение - Днес най-накрая отидохме на фитнес, че не бяхме ходили доста време. Утре чакам мускулна треска, ама то това е сладка болка :yess:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Tatyana » Сря Май 20, 2015 2:34 am

gogo написа:Сузи, не се терзай чак толкова много. ;) Все пак гледай падането от колелото(излизането от Зоната) да не се случва много често. Все пак празник е било. :)

Напълно съм съгласна с нашия Гого и хич не си го слагай на сърце - каквото било е било ;). Гледай напред и ако си стриктна полека-лека ще се окажеш с 20-30 кг надолу :yess:. Не бързай и с бавни крачки ще постигнеш всичко, което искаш и най-големия бонус - ЗДРАВЕ. Само после да не ни се сърдиш, че ще трябва да търчиш по магазините за нови дрешки :runfun: :dress: :dgabana:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Чет Май 21, 2015 12:40 am

Tatyana написа:...Само после да не ни се сърдиш, че ще трябва да търчиш по магазините за нови дрешки :runfun: :dress: :dgabana:


Мечтая си за този ден! Да идва по-бързо, няма да се сърдя :lol: Искам в края на годината да съм с 90 % подменен гардероб! :pray: Благодаря за подкрепата, Tatyana :bouquet:

Меню Ден 14-ти - 20.05.15 - почти като вчерашното. Заредили сме хладилника с домати, краставици, репички, котидж, маслини и месо, и караме на салатки + плод.
Днес съм с мускулна треска :mrgreen: и реших да не ходя на тренировка, че при най-малкото движение охкам по 5 минути :laugh4:
Скрит текст:
Я да видим кой е с мръсно подсъзнание :laugh1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Italiano » Чет Май 21, 2015 10:06 am

Няма такива. :angel:
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пет Май 22, 2015 1:16 am

Italiano написа:Няма такива. :angel:
:laugh:

:laugh: ;)

Меню Ден 15-ти - 21.05.15

08:30 - 1 мъфин + 56 гр. котидж 0,4 % + 3 маслини + 1 праскова
13:00 - Зонова салата + 80 гр. грозде
17:30 - 35 гр. шунка + 3 маслини + 1 праскова
19:45 - Зонова салата (домати, краставица, репички, котидж, месо, зехтин) + 1 праскова
00:30 - 130 гр. кисело мляко (по етикет) + 1 орех

Вода - 3 л.
Движение - Колело за загрявка и фитнес след това :)

Скрит текст:
Изображение
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 01, 2015 5:48 pm

Здравейте, Зонковци :writing1:
Аз минавам да споделя, че съм на път да преодолея най-голямата пречка за мен да бъда в Зоната - проклетото сладко!
На 7 юни както си хапвах поредния боклук и викам на мъжа ми - Изяждам това и няма да ям повече купено сладко до края на годината! - Пък той не можа да спре да се смее 5 минути. Каза, че е невъзможно и бля, бля … :bigsm35: :bigsm36: :bigsm55:
Много се ядосах, най-вече на себе си, че съм се докарала до това положение…
...и не знам какво стана, чаркаляците в главата ми ли си дойдоха на местата, някой бръмбар ли превключи правилното копче от 'off' на 'on', ама от тогава до сега купено сладко не съм близнала (бонбонки на Кари и фалшивия шоколад на Маня ям).
Интересното е, че мъжът ми си купи кутия с малки сладоледи, които яде след работа вече цяла седмица, а на мен не ми пречи, нямам желание да ги опитам :keff:
Обявила съм война на сладкишите! Много ме е яд, че хем плащам, хем си тровя здравето... а целта на производителите е да станем зависими и да купуваме пак и пак, без значение до какви поражения за организма води това. Човешкият живот отдавна е поставен много по-ниско от парите :refuse: Лошото е, че постигат целта си…
Както и да е…
Не ям сладко, ама и не съм много стриктна с кантарчето и блоковете. Похапвам си повече плодове, диня, салатите ги правя на око, пийнах и бая биричка, та затова съм решила от днес по-стриктно.
Няма да пиша меню, защото мисля, че със сметките се справям добре, пък и ям сравнително еднообразно. Най-накрая пробвах закуска с овес, месце и котидж - е, няма да ми стане любимата, ама е добре за разнообразие на протеинките и мъфините.
Мисля да давам нещо като седмични отчети - дали съм спазила броя хранения, часовете, дали съм мерила с везната, вода, движение - това ще ми помогне да съм по-стриктна.
Спортът не ми е проблем, той винаги ми е бил на сърце, но искам да се справям по-добре с храненето, за да има ефект и от спорта.
Иначе сега сме с нова идея - да ходим на палатка с колелата. Има къмпинги на 20, 30 км от нас и така ще съчетаем полезното с приятното. Решихме го и вече се снабдихме с палатка и спални чували и много се надявам този уикенд най-накрая да ги сефтосаме. Лошото е, че на мъжа ми му се обади стара травма в крака и сега накуцва, та да видим дали ще е във форма за събота :think2:
Приключвам, че написах цял ферман :laugh: Очаквайте включване с първия отчет след няколко дни, пък дано тази тактика да е печелившата за мен и да задържа мотивацията си по-дълго :pray:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Пон Юли 06, 2015 6:41 pm

Здравейте :)

дойде време за първия отчет - от 01.07 до 05.07
Като цяло добре се справих - изпуснах една късна вечеря и хапнах малко повече пъпеш на едното хранене.

Вода, мисля че пия достатъчно - над 3 л. в дните, в които ходя на фитнес и карам повече колело. В дните, в които ходя само на фитнес - пия 2,25 л. А, когато никъде не ходя - около 2 л.

Иначе меря повечето неща с везната. За салатите с домати и краставици съм приела, че две доматчета (сравнително малки) + 1 краставица са 1,1/2 БВ. Колкото пъти ги измеря все толкова излизат.

Часовете ги спазвам, не чувствам глад. Малко трудно ставам сутрин, ама се надявам и това да се оправи след време. Аз съм нощна птица, та сега се опитвам да се променя и да си изградя един режим, който да спазвам.

На палатка не успяхме да отидем, защото мъжът ми все още има проблем с крака. Сега пие едни лекарства и се надявам скоро да е по-добре. Лошото е, че е магаре и не иска да си вземе болничен, та да се възстанови по-бързо…

Движение - фитнес и колело. До фитнеса също се придвижвам с колелото, но това са само 6 км в двете посоки.

01.07 - фитнес + колело
Скрит текст:
Изображение

02.07 - фитнес + 6 км колело
03.07 - почивка
04.07 - почивка - не беше така планувано, ама тук беше 38 градуса и решихме да останем вкъщи, че трудно се дишаше навън.
05.07 - фитнес + колело
Скрит текст:
Изображение


P.S. Помагайте :pray: Не виждам снимките, които качвам сега, както и тези в миналите ми постове, а и много от снимките, качени от съфорумци :( Използвам kachisnimka.com. Някой вижда ли снимките от този ми пост? А вие къде качвате снимки?
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Вто Юли 07, 2015 11:08 am

1 месец без сладко! :smdance:
Чувствам се свободна :bigsm15:

P.S. Засега се оправих със снимките. Качих ги в друг сайт. Аз ги виждам, надявам се и вие да ги виждате...
Хубав ден на всички! :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот _belladonna_ » Вто Юли 07, 2015 11:59 am

Сузи защо не опиташ с нещо зоново сладко, вместо да се лишаваш напълно от него? Аз поне 3 пъти в седмицата си правя шоколада на Маня, мъфини , че и някой ред шоколад като го броя за ВБ. Пък извара и плодове със стевия почти всеки ден. Също като теб имам склонност към сладко но вафла не съм яла от 1 година, торти само по рожденни дни, но пък все бъркам нещо по Зоната. Аз съм реалист и знам, че от сладко не мога да се откажа- а и не искам, затова приспособявам организма си към сладкишите, които режима предлага. Това напълно ме устройва и задоволява потребността ми от сладко. Открих че сладоледа на клечка е почти 3 блока В и веднъж два пъти си позволявам вече, съответно балансиран с протеин и без мазнини, защото в сладоледа има. Искам да кажа да я караш по лежерно защото такива непрестанни борби със себе си изморяват и най много да ти омръзне един ден.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 08, 2015 1:01 am

Да, belladonna, бонбонките на Кари и шоколада на Маня ги правя редовно :)
От 1 месец не съм си купувала сладко и се надявам да не опитам такова до края на годината.
Съгласна съм, че борбата със себе си изморява и пълното лишаване може би не е най-доброто решение, но просто вече съм се видяла в чудо :sad:

За съжаление хиляди пъти опитах да се справя с този проблем, ама все без успех. Видях, че не мога да го спра и реших, че ще се мъча да го огранича. Да, ама и това не успях. Пишех си дати, на които да ям сладко; определях си конкретен ден от седмицата; какво ли не направих, но нищо не помогна. При мен няма ред шоколад или сладолед на клечка. Аз ям индустриални количества. Често изяждам толкова, че да ми стане лошо, ама на следващия ден пак искам…
Една голяма кутия сладолед (ям го целогодишно) я изяждам за десерт. Шоколад 300 гр., че и повече… кексове, мъфини, пасти, бисквити… няма край… Положението е „всичко или нищо“ :(

Истината е, че се уплаших, защото осъзнах колко съм зависима :stupid:

Сега смятам, че от хиляда и първия опит :laugh: уцелих момента да го спра. Предишните пъти само като кажех, че от утре не ям сладко и се чувствах натоварена и мрачна.
Сега съм щастлива и свободна и не ми се яде! :bigsm16: Направо съм му обявила война този път! :gunshot:
Само се надявам до 01.01.16, живот и здраве, да съм свалила, ако не всичките, то поне повечето излишни килограми и да не допускам нов опит за калорийно самоубийство с количествата сладкиши. Знам, че ще ям отново, но се надявам да съм се научила да се контролирам. Всичко зависи от мен… :yess1:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот _belladonna_ » Сря Юли 08, 2015 8:50 am

Леле... :lol: То и аз преди сядах с кутия шоколадови бонбони да гледам филм, но сега те разбирам за каква зависимост говориш. Най големия кеф е че в зоната ядем сладко и отслабваме- точно след сладоледа на клечка бях 400 гр минус. Изумително е. Което още веднъж доказва че сме на прав път.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Сря Юли 08, 2015 10:39 am

Сладолед на клечка може да си направи всеки - аз успешно го правя с моите смутите - хем сладолед, хем зонов. Сезонът е супер за подобна разхлада. Сега обмислям начин да си нося такова следобедно ледено блокче и в офиса, но нямаме хладилник и почти е сигурно, че няма да остане под формата на сладолед. :laugh1:

А един от ефектите от Зоната е, че с времето пристрастеността към сладкото изчезва. Особено ако човек прояви мааалко воля в началото да е само в зелената Зона. Това е личния ми опит. Днес вече не може да ме изкуши нито тортичка, нито баклавичка, нито тежко сладко от любимите ми плодове, нито шоколад (особено млечен). Достатъчно ми е да включа 1 БВ под формата на свеж плод в дневното меню и отвреме на време 1 БВ агаве/фурми/мед.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Suzi » Сря Юли 08, 2015 11:41 pm

Ех, момичета, завиждам ви :bored1:
Дано някой ден и аз стигна нивото ви и си похапвам сладко балансирано и с мярка :pray:
Маня, ще потърся в твоя дневник някое смути с какао, което става на сладолед, че и той трябва да е шоколадов (плодов не признавам :stupid:).
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на Suzi

Мнениеот Маня » Чет Юли 09, 2015 7:06 am

2 БП - извара/обезмаслено кисело мляко(ако по немско има такова като Олимпус 0%, което продават у нас, което по етикет си е протеин)/протеин на прах
1 БВ - какао
1 БВ - фурми/петмез от фурми/сок от агаве/мед
2 БМ - ядки/тахан/авокадо (ако е с протеин удвояваш мазния блок)
подправки на вкус - аз бих добавила мента

Ако ползваш стевия за подсладител можеш да замениш подслаждащия въглехидратен блок с още 1 БВ какао

Смилаш в блендер, ако е необходимо добавяш малко вода. Делиш на две, изсипваш в подходящо съдче, набучваш глечка и във фризера. Шоколадов сладолед на клечка :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта