Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот mahona » Съб Фев 07, 2015 3:03 pm

Аз също комбинирам по малко обемни неща за хапване : 1БВ зеленчукова супа- около 400 гр ми излиза (целина-глава-130гр - 1БВ ,зелен боб -180 гр -1БВ; домати от консерва- 240 гр 1БВ;стиска сушена коприва;200 гр спанак- тях не ги броя;14 гр овесени трици- 1БВ и всякакви зелени подправки и около 2 л вода с 4БМ зехтин).Тегля след като е готова и полученото деля на 4 ..това ми е 1 Б.В него си накъсвам 2БП- печено пилешко филе на грил тиган- 56 гр и хоп в термо-съдчето за работа.Слагам си и 1 мандаринка за да изравня блоковете и 1-2 бадемчета и така имам 4 топли и вкусни обяда от по 2 Б...Вечерята ми е 3Б и тогава смалявам обема комбинирайки печени чушки 1БВ,доматче 1БВ,3БП-пил. филе или риба и 100 гр ябълка -1БВ(останалата ябълка 100 гр си оставям за последната закуска към 23ч)..добавям и някоя ядка и готово.Но това е примерно меню ...измислям си и зеленчуци за тефлоновия тиган,които вътре се смаляват при обработка..и тогава ги гледам накрая с ..разочарование дори от обема им :laugh1:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Зоната
 

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Пет Фев 27, 2015 1:32 pm

Завръщам се да си пиша храната... Вече съм по-внимателна и не греша според мен, но все пак ще се радвам ако от време на време ме "поглеждате" тук...
Да, изпуснах състезанието, но за 9 -ти март ще се вкюча с някакъв отчет ;)
27 февруари
Закуска 2 блока
100 гр ябълка+60 гр киви
1 яйце+50 гр извара Олимпус
4 масини, които ми се видяха големички, затова са не са 6бр.

Обяд - 1 блок
2 белтъка от сварени яйца+2 маслини+1 фил. хляб Силует, който е около 35 гр. По етикет 1 блок = на 32 гр, но това после го прочетох.

Сл. закуска - 2 блока
печена тиква 200 гр и котидж сирене от Пикадили - ще го сметна по етикет.

Вечеря - 2 блока -
миш -маш ще си правя...
:chef1:
... и преди лягане - половин кофичка кисело мляко 2% масленост... няма да имам друго ;)
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 27, 2015 3:30 pm

Дари, защо ядеш само 8 блока? Малко са! :but:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Пет Фев 27, 2015 5:02 pm

Оф, да, сега видях, че са само 8 блока, затова ги увеличих - изяхох 150 гр Котидж сирене, което е с 4.5 гр мазнини, затова не съм прибавяла, както и около 300 гр печена тиква...
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Нед Мар 22, 2015 12:25 pm

след дълго обикаляне по доктори , мисля че ще мога повече да се отдам на Зоната....всъщност сега ще ми е по необходим да съм стриктна защото ще ми изпишат кортикостироидни лекарства доколкото знам се надебелява от тах....... Някой пил ли е такива лекарства...докато е бил Зоната...
иначе си се върнах на 71.5 -от колкото и започнах, въпреки че варирах и да 74 кг, но със Зоната се разбираме чудесно въпреки че ми трябваха 2 месеца.
сега вн съжалявам че не съм била стриктна..... трябват ми 60 дни зада се променя но е факт чесъм безволева.....въпреки че със зоната не стоиш гладен аз не изкарвам повече от 5 дни и хоп вечер се нахвърлям на храна-каквато и да е....
сега ще предприема по сериозна стъпка-да се прибирам късно и след като хапна да си отивам в стаята и да си чета или да лягам направо....
направо няма какво да облека а в магазините се депресирам много като трябва да си купя нещо.....
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Сря Мар 25, 2015 4:39 pm

Решавам, че трябва да си пиша тук менюто, защото ми се стрява, че нещо бъркам...
Кантарът ми не мърда от седмица...Имам някои прегрешения, но се чувствам добре и вече съм по на ТИ със зоната. 1 блок ме държи сита около 3 часа, а два блока около 4 часа. И добре ми се получава. Все още се "изпускам" с храненето вечер, но съм почти до баланса и усещам как ще се преборя с тоя ми вреден навик, с който си спечели 10 кг.
Трябва да ям 9 блока, но все не стигам до толкова. Нахранвам се с по-малко.
8:30 - преди да излезна за работа -
1 блок ЗАКУСКА - 2 белтъка на омлет, 100 гр ябълки, 2 големи маслини
12:30 - 13:00 ---
2 блока ОБЯД - 84 гр сьомга, 140 гр печени чушки, 2 големи маслини, 100 гр ябълки, 1 орех
16:30---
1 блок - Сл закуска - 1 филия хляб Бонус, 42 гр пушено пуешко филе, 3 малки маслинки
18:30-19:00---
2 блока ВЕЧЕРЯ - 100 гр извара Олимпус, 240 гр домати, 1/2 портокал, 4 големи маслини
21:00 ---
2 блока Преди лягане - 100 гр извара с какао 10 гр и 2 ореха

Моля от време на време да ме проверявате!
Трябва да се вталя :pray: , защото ще ходя да ме учат да плувам.... Нямам избор... :bored1: Поне време имам... :yess:
А и ще ме сложат на кортико-стероидна терапия, така че се стягам...
И "от днес съм НОВ ЧОВЕК" ... ;) :laugh:
Несериозната Дарина съм я оставила, и сега е насреща Дарина, която се грижи за себе си!
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Сря Мар 25, 2015 5:09 pm

Виж си хубаво какаото, че понякога е въглехидрат, но може и да е мазнина (според начина напроизводство).
И защо преди лягане 2 блока?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Сря Мар 25, 2015 5:15 pm

Italiano написа:Виж си хубаво какаото, че понякога е въглехидрат, но може и да е мазнина (според начина напроизводство).
И защо преди лягане 2 блока?


Тя едва се е докарала до 8 блока, ти я питаш защо 2 преди лягане :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Italiano » Сря Мар 25, 2015 5:16 pm

За нея 2 блока си е основно хранене - няма как да не тежи през нощта.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Сря Мар 25, 2015 7:09 pm

Да, не мога д се преборя с яденето. Нахранвам се и после продължавам да ям въпреки че се чувствам сита. :lol:
Трябва или да ям "червени" храни или да ям през час и половина... :laugh:
Сега пък имам проблем с една консерва нахут , италиански :stupid:
мазнини 1.3 гр
въглех 8,6
фи.ри 4,5
протеин 4,3
и така колка трябва да ям....затруднявам се заради фибрите.
ако не сметна че въглехидратите са 8,6 тогава 106 гр нахут са 1 блок Вх
ако извадя фибрите, излиза че 115гр нахут е 1 блок мазнини,
Греша ли?
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Сря Мар 25, 2015 8:23 pm

От въглехидратите вадиш фибрите - 8,6 - 4,5 = 4,1
Делиш 100 на 4,1 и умножаваш по 9 или делиш 900 на 4,1 - така за 1 БВ резултатът е 219,5 - т.е. 220 г.

1 БМ = 150/1,3 = 284 г
1 БП = 700/4,3 = 162 г

Избираш най-малкото число и... нахута ти излиза, че е протеин с високо съдържание на въглехидрат :laugh4: Странно :laugh4:

Сигурна ли си в цифричките, които си написала, че нещо ми е странен твоя нахут. Не съм попадала на нахут, който да броя за смесен продукт.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Сря Мар 25, 2015 10:25 pm

а тук не съм съгласна...моят калкулатор смята така
150:1,3=116 гр и
700: 4,3=163 гр. протеин.
това пише на етикета на консервата.... и сега става да го дам на другите да го ядат, като не мога да го определя....



Както и да е..... преди лягане изядах 3 блока и то мн лесно, така че за днес имам 9 блока, и просто ще си легна след час....
направих овесени бисквити-мн добре сеполучи:
4 белтъци разбити на твърд сняг
28 тр овесени трици смелени на брашно
2 ореха натрушени
сложих канела и стевия..... бъркаш и с лъжица поставяш в тавата така наречените бисквити.
Приготвяшси и 2чашиайрян и 1 орех още....
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Маня » Сря Мар 25, 2015 10:31 pm

Дарина написа:а тук не съм съгласна...моят калкулатор смята така
150:1,3=116 гр и
700: 4,3=163 гр. протеин.
това пише на етикета на консервата.... и сега става да го дам на другите да го ядат, като не мога да го определя....


Права си, грешката е в моя калкулатор. :skyle5: Излиза че е мазнина. Да не е готвен с мазнина. Виж съдържанието на продукта дали освен нахут и сол не са му добавили и още нещо. Но е невъзможно нахутът да е мазнина, ако е чист сварен нахут.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Чет Мар 26, 2015 7:40 am

Да, нахутът е Варен със сол и някаква киселина...
Такаче, добре зарязвам го...., като не знам какво да го правя.

За днес:
8:30 закуска
1 белтък и 25 гр извара, 2 големи маслинки, 120 гр домат и 50 гр ябълка
11:30 Втора закуска
"на око" 56 гр котидж, на който пише 4,5%мазнини, така че няма дда вземам мазнини
и мед като за 1 блок, пак на око...
13:30 - Обяд 2 блока
Извара 100 гр, смесена с орех и 2 маслини, Чушки печени и брюкселско зеле 150 гр
17:30-18:00
Сл. закуска-Както втората ми закуска
20:00 - Вечеря 2 блока - тя пак ще е "на око" - Месо и салата...и вино ;)

Чувствам се добре с този тип хранене... Малко полях кантара с вода и май ще даде фира, и направо ми призля какво ще правя без кантар... Нещо съм психясала с това кантарче....
Майка ми, чу от една друга жена за тази диета, и самата тя ми вика, защо не пробваш, като знае че цял живот съм на диети. Но ако знае какво мерене и теглене пада с това кантарче... ще падне от смях.... :laugh1: и ще ме обяди наистина за луда :wow:
Както и да е , искам обаче да редуцирам обема на поглъщаната храна....
Много ми идва храната. Ако е 1 блок от обемните храни - ами нахранвам се,. Така обаче не мога да достигна 9 блока....
И какво е мнението ви за овесените трици, които меля на брашно. Те 14 гр ли трябва да са !?
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Re: Дневникът на Дарина - цел 58 кг и енергичност

Мнениеот Дарина » Нед Мар 29, 2015 6:54 pm

"Хванах" се.... ;) През 4 дни се нахвърлям на "грешни" храни по много и затова съм си 72.5 кг - 71.5 кг...
Не мрънкам. Отчитам си го .... И си правя извод, че ако първите два дни не ям хляб, то, трети и четвърти ден, ще трябва да вмъкна хляба, за да може да прескоча това нахвърляне на храна... Много си разсъждавам тук, но може би търся някой който е в същото състояние и е намерил изход... различен от Волята... при мен тя нещо се се загубила :angryred:
Аз като цяло съм се "загубила" , но това е друг въпрос ...

А Зонуването вече не ми е проблем и ми ме супер лесно... Знам си всичко почти наизуст.
но ето че пак са "качих" на 72.5 кг
Но продължавам....
Неделя 29 март - по-малко са ми блоковете, защото станах мн късно а и съм преяла от предхония ден :(
Закуска
1 блок - 50 гр извара Олимпус, 1 орех, 100 гр ябълка
Обяд
1 блок - 140 гр печени чушки, 50 гр Олимпус извара, 3 маслини зелени
1 блок - 50 гр извара, 15 гр авокадо - толкова излезе 1 суп.л., 100 гр ябълка
Следоб. закуска
1 блок - 1 яйце на Очи, 28 гр хляб, 15 гр авокадо
Вечеря предстои ;)
2 - блока----
84 гр сьомга, 140 гр печени чушки, 100 гр ябълка настъргана със стевия и нарязано на ситно 30 гр авокадо
Преди лягане
1 блок - кисело мляко 220 гр и 1 орех.
Аватар
Дарина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 7:51 am
София

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron