Дневникът на Gugi/ Гуги

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 06, 2015 3:08 pm

Гуги, а какъв плод сложи като си забърка панакотата? С някои плодове желатина не може да стегне ако са пресни. Ананас, манго, папая и киви съдържат бромелин, който разтваря желатина. За да се прави нещо с тях и да нямаш проблеми трябва да са минали термична обработка. Това днес ми попадна и се сетих за твоя неуспех. Ако си ползвала някой от тези плодове ясно защо не е стегнал, но за горчивината нямам обяснение освен ако си прекалила със стевията. Освен това на мен ми се е случвало да ми нагарча сладкиш със стевия, когато съм сложила малко повече лимонова кора за аромат. Спомням си, че сложих ягоди и щедро си добавих настъргана лимонова кора понеже много обичам аромата и. После сладкиша нагарчаше.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Зоната
 

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пет Фев 06, 2015 10:28 pm

tanita68 написа:Освен това е възможно ако телешкия суджук е бил по-солен това да е задържане на вода. А и вариране на килограмите се получава в различните дни. Дори и ако не си успяла да посетиш тоалетната преди да се претеглиш също оказва влияние. Така че не се отчайвай и продължавай в същия дух. Ако трябва промени вечерята и виж как ще се чувстваш на другия ден. :)


Танита, този суджук бая солен беше - факт. Но определно нямам намерение да ми се превръща в навик. Просто и двата дни бях по срещи с бивши колеги и приятели и се нагаждах спрямо обстоятелствата.
Иначе много благодаря за подкрепата. Грам нямам намерение да се предавам. В Зоната се чувствам повече от прекрасно :) :smdance:
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пет Фев 06, 2015 10:31 pm

tanita68 написа:Гуги, а какъв плод сложи като си забърка панакотата? С някои плодове желатина не може да стегне ако са пресни. Ананас, манго, папая и киви съдържат бромелин, който разтваря желатина. За да се прави нещо с тях и да нямаш проблеми трябва да са минали термична обработка. Това днес ми попадна и се сетих за твоя неуспех. Ако си ползвала някой от тези плодове ясно защо не е стегнал, но за горчивината нямам обяснение освен ако си прекалила със стевията. Освен това на мен ми се е случвало да ми нагарча сладкиш със стевия, когато съм сложила малко повече лимонова кора за аромат. Спомням си, че сложих ягоди и щедро си добавих настъргана лимонова кора понеже много обичам аромата и. После сладкиша нагарчаше.


ето какво ще да е - кивито... но пак е странно, защото на половинката му правих и на него с киви и ягоди, вярно имаше бисквити, но не заради това е стегнал желатинът. Другият път ягодки на корем (по грамаж, разбира се) и това е! Въпреки че мислех утре да тествам какво ще стане с круша.
Но иначе много благодаря за полезната информация :) :peace1:
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 08, 2015 5:20 pm

Гуги, влюбена съм в твоето аватарче. :skyle13:
Ние хипопотамите, си падаме по кравички. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Шегата настрана, наистина е мнооооооого сладко... :yess:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Фев 09, 2015 10:02 am

HippoDel написа:Гуги, влюбена съм в твоето аватарче. :skyle13:
Ние хипопотамите, си падаме по кравички. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Шегата настрана, наистина е мнооооооого сладко... :yess:


Благодаря ти, Хипо! Беше плод на дълги усилия. Трябваше да не е нещо, което добре ме описва ;)

Иначе да си споделя успехите от миналата седмица:

Имайки предвид, че съм 159 см. и преди да започна Зоната мерките бяха:
19.01.2015----------02.02.2015----------09.02.2015
килограми - 77.8 кг ----- 74.9 кг. ----------- 74.00 кг.
талията - 83 см, ------- 79 см ----------- 78.5 см.
пъп - 100 см, -------- 96 см ----------- 95 см.
ханшът - 115 см. ----- 113 см ----------- 112 см.


Аз все пак съм много доволна, защото за 3 седмици това са си 3.900 кг. Много се гордея със своето постояноство и продължавам да се чувствам прекрасно :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Фев 10, 2015 12:18 pm

значи такова чудо като Зоната няма.
От миналия петък се мъча да се разболея (като цяло съм с много силна имунна система и това да се разболея е голяма рядкост за мен) и на вчера най-накрая успях :(
Надрусах се както трябва с няколко вида хапчета, не ми беше много добре, но тази сутрин независино от запушения нос, пресъхналата уста и кашлицата, аз се чувствам супер бодра и не съм спряла да правя разни работи. Всичко го отдавам на правилното хранене и невероятната енергия, която кипи от мен.
Пиша тези редове, за да може някой друг, който се чуди, дали да влезе в Зоната, просто да спре да го прави и да влиза :)

Весел ден от мен!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Съб Фев 14, 2015 12:36 pm

Gugi написа: хранителна добавка Хуск ... - 1/2БП (приемам тази хранителна добавка, защото имам много лениви черва и дори зелев сок не помага)

Гуги, пробвала ли си с кристали от алое? Продава се в билковите аптеки. Приема се парченце колкото грахово зърно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Нед Фев 15, 2015 11:13 am

Manya написа:Гуги, пробвала ли си с кристали от алое? Продава се в билковите аптеки. Приема се парченце колкото грахово зърно.


Не Маня, не съм... Дори, не съм чувала за тези кристали. От Хуск за няколко дни съм много доволна, имайки предвид, че не помня кога за последно съм посещавала едното място редовно. Ще взема и алоето да го купя. Но иначе много благодаря. Благодаря и че ме следиш и ми четеш писанията, че да има кой да ме коригира. Много оценявам и всички съвети :) Чудесно е да те има :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Чет Апр 16, 2015 3:54 pm

Back in the game в моя леко прашлясал дневник ;)

Аз да си се похваля, че съм си в Зоната с небрежни криввания и не чак толкова небрежни. Признавам си по празниците хапнах и козунак и агне, и зелена салата. Не, че не признавам Зоната в такива моменти, но пък хапнатото се изгаря с тренировки и постоянство в Зоната (надявам се да не ме линчувате, но съм чела, че и други от време на време кръшкат ;))
Откакто съм в Зоната свалих близо 8.5 кг и с бавни темпове продължавам напред.

Ще се опитвам отново да възобновя качването на дневно меню всеки ден, като пак се надявам да не ме линчувате като ви кажа, че съм си намерила едни пълнозърнести сухари и едро смляна пуешка шунка в Лидл от които си правя нещо като сандвич за закуска и често за обяд, тъй като не ми остава време да готвя (12 часа в офиса просто ми изпиват силиците). Те не ме карат да огладнявам, не ми пречат толкова и на свалянето на килограми и смятам, че ми вършат идеална работа в забързаното ежедневие.

А ето го и днешното меню:

закуска - 2БПВМ
кафе с мляко - 1/2 БПВ
сухарче - 18 гр. - 1 БВ
круша - 50 гр. - 1/2 БВ
cottage - 28 гр. - 1/2 БП
пуешка шунка - 28 гр. - 1БП
маслини - 2БМ

обяд - 3БПВМ
сухарче - 18 гр. - 1 БВ
круша - 10 гр. - 1 БВ
cottage - 56 гр. - 1 БП
пуешка шунка - 56 гр. - 2БП
маслини - 3БМ

следобедна закуска - 1БПВМ
панакота с ягоди (по моя рецепта писана в по предни страници от моя Дневник)

вечеря:
още не я знам, ще пиша по-късно за нея.

Спорт - мисля да ходя на пътеката. Дано се прибера на време.

Ще се радвам да ме следите и юркате, доколкото можете, защото след 1 седмица съм на сватба и искам да си сложа една рокля, която си купих преди 7 години (когато още влизах в нея) и сега съм на път пак да успея, но ми трябва само малко още да сваля.
Тази рокля ми действа като дънките на Пипи (тя каза да си имаме един чифт, който да ни мотивира) и тъй като аз панталони не нося, за мен стимулът е роклята :)

Благодаря ви и съжалявам, че ме нямаше толкова време!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Юни 30, 2015 11:37 am

Скъпи Зонковци, привет!

Искам само да напомня за себе си, тъй като отдавна не съм писала, не за друго, а защото нямам никакво време. Естествено това са само оправдания, но все пак държа да отбележа, че съм в Зоната, с малки изключения. Успях да задържа всички свалени килограми и да ги направя 9. Гоня още 10-11 и силно вярвам, че лека полека ще се случи. Не мога да се включа с величествени рецепти, тъй като сега го карам почти на сухоежбина.
Най-често забърквам супа от спанак и сьомга или крехки пържоли на скара (невероятна марина отрких в интернет) и им слагам гуакамоле - стават убийствени, тъй като гуакамолето ги прави още по-крехки и за обяд в офиса са направо супер. За въглехидрат хапвам плод и всичко е 6.

Единственият ми проблем са вечерите. Не успявам да ги направя абсолютно балансирани когато нямам готово меню Много се ядосвам на себе си, защото съм положила много усилия и не искам да отиват на вятъра, заради безброй оправдания. Как се мотивирате след 12-14 часов работен ден да сготвите/ забъркате нещо. Аз просто искам да хапна нещо, ако успея да покарам колело и да приключа в кревата. От тук идва и следващият проблем - забравям за последното хранене, а то е ключово. Много се ядосвам, защото не е нормално целият ден да си в Зоната и накрая просто да се предадеш. Чувствам се зле и знам, че мога повече...

Ще се радвам гурутата, които много са ми помогнали в началото да ми помогнат и сега с мотивиращи думи :)

Благодаря!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Вто Юни 30, 2015 11:53 am

Намери време да прочетеш "Средиземноморската Зона". Действа стимулиращо.

Колкото до технологията за зонова вечеря. Така и така си приготвяш храна за следващия ден - просто си приготви и вечерята за следващия ден. Така, като се прибереш, ще имаш готова вечеря, ще повъртиш колелото, ще се поразсееш и ще приготвиш храната за следващите хранения на другия ден.

За последното хранене - подготвяй си чаша кисело мляко с ядки (ако е 0,1%) или без (ако е 2%). Под формата на лек айрян с малко свежа мента действа страшно свежо успокоително преди лягане. И отнема секунди. Слагаш си до до леглото и го пийваш преди да се мушнеш в него.

Ако сама не се мотивираш, никой няма да го направи вместо теб. Колкото и добри думи да ти кажем (а ти определено ги заслужаващ с резултатите си). Всичко е въпрос на добро "програмиране на времето" и "разпределение на задачите". То си има наука за това, но е важно както за работата, така и за цялото ежедневие.

Желая ти успех Гуги и занапред! Струва си да победиш себе си и да го правиш цял живот - за здраве, усмивка, лекота и цялотен уелнес!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Маня » Сря Юли 08, 2015 11:35 am

:bday1: Гуги,
Бъди здрава и вярна на себе си и Зоната. :goodluck: :goodluck: :rose_pink:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron