Дневникът на Gugi/ Гуги

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Яну 26, 2015 5:36 pm

Здравейте!

Казвам се Александра на 28 год. по прякор наречена още Гуги/ Gugi :)
От една седмица съм в Зоната, като се сблъсках с нея миналата събота (17.01.2015 г.). От тогава до сега прекарвам в сайта и форума около 5-6 (ако не и повече) часа дневно, за да се запозная със Зоната и най-вече да си отговоря на всички или почти всички въпроси (както и стана). :)
За 1 седмица съм постигнала резултат - 1.400 кг. надолу, като цяло гоня успех от 18-20 кг надолу, но не само затова съм тук. Идеята ми е да се чувствам по-добре, да съм по-здрава, да изглеждам по-добре и да се храня правилно.
Накратко за мен - от 10 години се боря с наднормено тегло, като 2 пъти съм правила резки сваляния от по 10-14 кг.
Естествено всичко се връща и сега отново съм на стартова позиция, занимавам се с реклама и в момента съм в процес на смяна на работата (затова и имам толкова много време да се потопя в Зоната).
За една седмица вие всички се превърнахте в част от моето ежедневие и направо ви чувствам като семейство (затова днес си позволих да си направя и Дневник).

И за да не пиша дълги фермани, с които да ви оттегчавам ще ви кажа, че обичам да готвя :chef1: и поради тази причина започнах Зоната директно с рецепти от сайта. Сухите закуски и междинни хранения не са мен, така че за всеки момент си имам нещо приготвено.
Смятам тук да споделям менюто си, за да ми помагате ако изляза от правия път. Надявам се и аз да мога в един момент да съм ви от помощ.

Благодаря ви, че ви има, защото вие сте прекрасна общност от хора, които искат да помогнат както на себе си, така и на всички желаещи да станат част от Зоната.

Пожелавам на себе си, както и на всички вас успех и нека Зоната бъде с нас! :smdance:
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Дневникът на Gugi/ Гуги

Зоната
 

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Яну 26, 2015 5:59 pm

И за да не бъда само голословна си споделям днешното меню.
За да разберете, дали съм изготвила менюто си правилно споделям какво ми отреди калкулаторът, а именно - 9 блока. Тъй като прочетох доста по въпроса си позволих да направя блоковете си 10, вместо 9.
Разпределих ги така: 2-3-1-3-1.

Закуска:
Мъфин с морков по рецепта на Manya (знам, че е оранжев, но определено го предпочитам пред тиквичките).
Като приготвих сместа ми излязоха общо 10 мъфина и ги разпределих по 1.5 мъфина за 1БПВМ + 10-ия го разрязах на 6 равни части. Съответно за закуска се получиха 3 мъфини и 2 малки части от 10-я мъфин (ама, че обяснение ;)).

Обяд, вечеря и още един обяд:
крем сума от леща с пиле - направих я общо 9 блока:
- леща - 3 БВ
- лук - 1 БВ
- морков - 1БВ
- домат - 1БВ
- чаша вино - 3БВ
- пиле - 6БП
- извара - 3БП
- зехтин (добавен след като супата се сготви) - 6БМ
- маслини - 3 бр. за едното хранене
- бадеми - 3 бр. за второто хранене
- кашу - 3 бр. за третото хранене

Закуски между храненията:
по 1.5 мъфин и една частица от 10-я мъфин.

Предварително ви благодаря!
-
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот GODzillata » Пон Яну 26, 2015 7:21 pm

Gugi написа:... наречена още Гуги/ Gugi :)....


Да не си Гуци......от гуци-гуци-гуциииии...предвид килограмите де? :th: :mrgreen:

Шегувам се просто, добре дошла, Алекс! :bouquet:
Желая ти весело зонуване и сваляне на килограми! :yess:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Пон Яну 26, 2015 7:33 pm

GODzillata написа:
Gugi написа:... наречена още Гуги/ Gugi :)....


Да не си Гуци......от гуци-гуци-гуциииии...предвид килограмите де? :th: :mrgreen:

Шегувам се просто, добре дошла, Алекс! :bouquet:
Желая ти весело зонуване и сваляне на килограми! :yess:


Не съм Гуци, Гуги съм си и добре, че тук все сме хора с чувство за хумор ;)

Благодаря за топлото посрещане GODzillata! :applaus:
В Зоната е супер и силно се надявам и вярвам, че това е моят нов начин на живот, а не метод за сваляне на килограми.
Ще се радвам ако може да ми помагате, докато навляза напълно.
Бих искала да отбележа, че съм екипирана от всякъде, т.е. има си везничка и калкулатор (с тях пресмятам всеки грам и блок).
Тази седмица ще поръчам рибено масло и протеин от Америка (ще ползвам кода за намаление ;))
Относно овеса бих искала най-накрая сама да си задам въпроса, а не да чета като луда, тъй като така и не го намерих (в точност), макар и да ползвах търсачката. При условие, че не консумирам рибено масло (към момента) фатално ли е едно от дневните ми яденета да бъде овес (говоря за закуска или помеждутък)?

Благодаря!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Melkat » Пон Яну 26, 2015 8:32 pm

Gugi написа:...
Относно овеса бих искала най-накрая сама да си задам въпроса, а не да чета като луда, тъй като така и не го намерих (в точност), макар и да ползвах търсачката. При условие, че не консумирам рибено масло (към момента) фатално ли е едно от дневните ми яденета да бъде овес (говоря за закуска или помеждутък)?

Благодаря!

Здравей, Алекс и добре дошла при нас :)
В никакъв случай не е фатално, точно обратното - овесът е от много препоръчваните храни. Аз всяка сутрин закусвам с два блока овес и си пия рибеното масло.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот gogo » Пон Яну 26, 2015 11:15 pm

Гуги, добре дошла и от мен.
За овеса, цитирам по памет, ако приемаш омега 3 в по-големи от поддържащата доза, която е 2,5-3 гр. омега 3( EPA+DHA), то тогава не трябваше да се консумира повече от 3 пъти седмично овес.
Добре е да пишеш грамажите на блоковете, които приемаш за да видим дали няма някакви грешки. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Яну 27, 2015 8:46 am

Привет и още веднъж благодаря за топлото посрещане от страна на Melkat и gogo :)

Искам да ви се оплача, че вчера бях на гости на нашите и съответно си нося кутийка с леща, липсваха ми 1 БП + 1БВ + 1БМ, съответно те нямаха извара и заместих 1БП с шунка (свинска) - 28 гр., чаша вино беше розе (115 гр.), и 3 бадема. Такива киселини ме налегнаха (не знам на какво се дължи, при условие, че не съм излизала от Зоната), че направо ми се развали настроението. Пих два чая с цвят от ябълка и канела, преди лягане си хапнах мъфин с морков и веднага се оправих. Нещо съм объркала някъде, но не мога разбера къде... или пък да е било от виното (хич не ми допадна и дори, не го допих...)

Иначе за днес съм подготвила следното меню:

закуска:
кафе + прясно мляко (1.5%) - 108 гр. изчислено по етикет - ½ БП+БВ (свела съм кафето само до едно на ден (а преди бяха поне 3), като се надявам съвсем скоро да го премахна от менюто си съвсем или да премина на безкофеиново)
28 гр. извара Маджаров - ½ БП
50 гр. ябълка - ½ БВ
3 лешника - 1БМ
канела
мъфин с морков (по рецепта на Manya) - не давам грамажи на всички продукти, защото съм ги взела от рецептата, а вярвам, че там всичко е изчислено до последния милимундър ;) - 1.5 + 1 шеста от 10-ия мъфин. - 1БПВМ

обяд:
Зоновата Пица на Стеф изчислена по рецепта - 3 БПВМ

следобедна закуска:
мъфин с морков - 1БПВМ

вечеря:
пиле по китайски (пак по рецепта от сайта) + домати и чаша вино - 3 БПВМ

преди ляагане:
56 гр извара
100 гр ябълка
3 бадема
канела за овкусяване

Знам, че имам много овес и червен продукт (кашкавала), но вчера хич не го взех предвид, като реших да тествам пицата на Стеф (въпреки че не обичам пица) ;)

Иначе да се похваля, че съм 2 кг. надолу от талия и пъп имам 2 см надолу, обаче ханшът е само 0.5 см.

Весел ден от мен!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот GODzillata » Вто Яну 27, 2015 10:49 am

Киселините може да са ти били и от виното... :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Яну 27, 2015 12:18 pm

GODzillata написа:Киселините може да са ти били и от виното... :hm:


абе и аз така си мисля :hm: , защото днес всичко ми е наред :)

Ще видим до края на деня какво ще е положението.
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Italiano » Вто Яну 27, 2015 3:26 pm

Да, най-вероятно са от виното.
Ако е било купешко, става крайно вероятно.

Свинската шунка по принцип (акп нямаш данни по етикет) е 42 гр. за 1 ПБ.

Не се притеснявай за количествата овес (на цели зърна е в несготвен вид, нали?) и си го яж смело.

Успех в Зоната!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот gogo » Вто Яну 27, 2015 3:31 pm

От купешко вино често става така.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Яну 27, 2015 3:38 pm

Italiano написа:
Свинската шунка по принцип (акп нямаш данни по етикет) е 42 гр. за 1 ПБ.

Не се притеснявай за количествата овес (на цели зърна е в несготвен вид, нали?) и си го яж смело.

Успех в Зоната!


Ити (позволявам си, да те наричам така, тъй като в последната седмица съм изчела толкова много, че както писах по-горе ви чувствам много близки :laugh3: ), та благодаря за информацията, но как разбирам, дали една шунка е деликатесна или крехка, така и не разбрах...
Относно овеса - купих си овесени трици и тях ги готвя в разни мъфини, солен кейк, пицата на Стеф и т.н.
Освен това си смлях овесени зърна на брашно, но него ги добавям, само когато изрично е описано в рецептата, защото видях в таблицата, че е червен продукт.
Ако нещо бъркам моля да кажете.

Благодаря!
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Яну 27, 2015 3:40 pm

gogo написа:От купешко вино често става така.


благодаря за информацията, gogo. Важно е, че всички сме на едно мнение по този въпрос и не съм излязла от зоната :)
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот gogo » Вто Яну 27, 2015 3:44 pm

Gugi написа: но как разбирам, дали една шунка е деликатесна или крехка, така и не разбрах...


Гуги, няма начин да разбереш. Затова аз като купувам шунка търся такава с етикет и данни за състава й и изчислявам по етикет.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Italiano » Вто Яну 27, 2015 3:50 pm

Шунката без данни на етикет си я смятай 42 гр.

Овеса, когато ти си мелиш цели овесени зърна на брашно/трици няма проблем да си го консумираш.
В червената зона са овесените брашна и трици, които са купешки и при преработването им се използват технологии, намаляващи полезните им свойства.

Същото е и с какаото, за което Маня даде пример от Средиземноморската зона - повечето шоколадови продукти се правят от какао, обработвано по "холандска технология", което включва използването на сода каустик.
А когато ти си смелиш цели какаови зърна и с това какао си правиш храната, става чудесно и здравословно.

п.с. Разбира се, че можеш да се обръщаш към мен с Ити. Дори различното от това би ми било странно. :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Gugi/ Гуги

Мнениеот Gugi » Вто Яну 27, 2015 3:58 pm

Ити, gogo, благодаря за бързия отговор.

А да ви попитам, може ли ей така да си смесвам брашна по етикет (като пак си ги меля в магазина) - спелта, лимец, нахут, вместо овес или не е препоръчително?
Аватар
Gugi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 81
Регистриран на: Нед Яну 18, 2015 2:41 pm
София
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron