Зеленият път на jivas

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Чет Мар 05, 2015 11:24 pm

Здравейте група,

Надявам се нямате против да си записвам възходите и паденията по пътя ми към здравето. :) В зоната или около нея съм от 10,01,2015. В главата ми тази диета беше, като сложно изчисление от продукти грамажи и време за ядене, което първия месец си беше точно така. :) Опита ми с диети е много, много богат. Като започнем от д-р Байкова, минем през Дюкан, ВМНВ- високо мазнинна ниско въглехидратна, веганство, 90 дневна и диета Шред. Възможно е и нещо друго да съм правил, просто вече съм забравил. Всички диети които изброих са имали изключителни резултати. Проблема идва, когато се върна към стария начин на хранене.За краткото време в което съм в ,,Зоната,,разбрах, че отклонията или не спазването на правилата ме водят към стария път. Разликата с другите диети обаче е, че тук не се налага да се изтезавам само при мисълта, че ще се храня по определен начин. При другите диети има глад, стрес, умора, студ, мързел и т.н. А тук има приповдигнато настроение, жизненост и чувство за щастие. Диетата започнах защото спрях цигарите и както обикновенно става човек посяга съзнателно или не към храната. Всъщност досега съм започвал диети при опитите ми да спра цигарите. Може би хората от вас, които са го преживели могат да ме разберат(хем ти се пуши хем си гладен) Общо взето винаги съм карал доколкото мога да издържа. Естествено няма как да се получи и винаги съм се връщал първо към цигарите, защото лъжат апетита, а после постепенно съм си връщал и килограмите.

За здравословното си състояние

Към дата 01,10,2015

Кръвно налягане 145-155 на 95-105

Килограми 101

Талия 116

врат 41

Трудност да спортувам заради проблеми с гърба (две дискови хернии)

Изчислени 13 блока

Първи месец във фитнеса - 3 дни тежести с ден почивка

Всяка тренировка започва с 10 мин. загравяне на велоергометър. След тежестите още 20 мин. велоергометър.

Всеки ден мининум 10 000 крачки. Мерех ги с програма на телефона Noom Walk Програмата е за андроид. Установих, че докато говоря по телефона не измерва. След това си взех педометър.

Добавките, които пия- Омега препоръчани във форума. Антиоксиданти, комбинирани витамини, вит. С и магнезии.

Вода по около 3 литра на ден. За да ги сметна в началото изполвах пак приложение за телефона Water Your Body Всеки път когато пиех вода си маркирах в приложението и така в края на деня знам какво количество съм изпил. След около месец започнах да пълня 3 литрова бутилка в началото на деня и до края я изпивах.

Бележки към дата 10,02,2015

Кръвно налягане 130-136 на 75-85

Килограми 96

Талия забравих да измеря :)

врат също забравих да измера :)

Спорт - 5 дни тренировка с тежести. Почивка само ако се наложи служебно пътуване

Загряване 10 мин на колело на 4-та степен- изминати километри около 7,1-7,5

Колелото след тренировка отпада. Заменени са всеки ден от коремни преси и екстензии за укрепване на гърба.

крачки между 3000-5000 на ден.

Ето и снимки Преди и след на кръвното ми налягане, като отгоре са новите ми резултати

Изображение

Общо хранения извън зоната за изминал период точно 9. ;)

Това е засега

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Зеленият път на jivas

Зоната
 

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Tatyana » Пет Мар 06, 2015 12:32 am

Добре дошъл в групата :Hello:
Успех и постоянство ти пожелавам и както виждаш положителните резултати не закъсняват :yess:
Това е най-страхотния хранителен режим, но ти вече си имал възможност да се убедиш в това, щом вече близо 2 месеца си в джаза. Пък и гледам, че доста богат опит имаш с други такива, но в този е истината :)

С този подробен отчет на изминати крачки, километри, тежести :running: :msmile4: :msmile13: и забравих още какви други неща, измерени даже с програми, приложения и педометър - направо ми взе акъла :shock:, а след това
jivas написа:Общо хранения извън зоната за изминал период точно 9. ;)

нямам никакви съмнения, че си достатъчно нахъсан и мотивиран и ако я караш така ще постигнеш всичко, което искаш.
Само не разбрах каква точно цел гониш, но в следващите постове предполагам, че ще споделиш. Поздравления за първите ти 2 месеца :applaus:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Melkat » Пет Мар 06, 2015 4:12 pm

Добре дошъл, jivas, и поздравления за успехите и нахъсаността да спазваш зоновия режим на хранене :) От казаното от теб разбирам, че целта ти е не само да свалиш излишъците от тялото си, но и да нормализираш кръвното налягане, което е височко. И в двете насоки имаш положителни резултати, което ти показва, че това е верният път. Не пишеш дали вземаш медикаменти за сваляне на кръвното.
Успех :)
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Пет Мар 06, 2015 5:59 pm

Здравейте,

Благодаря за топлото посрещане :) Целите за постигане са няколко.

1.Да сваля кръвното до нормални стойности. Не пия хапчета въпреки че са ми изписани.

2. Да не кача килограми след спиране на цигарите, въпреки че минаха няколко месеца.

3. Да укрепна гърба си. Преди две години ходих в Павел Баня за седмица. Лекуваха ме с ток, упражнения и т.н. Бих предпочел да го правя профилактично а не по задължение. Преди няколко месеца, при една от командировките така ме болеше, че не можах да изляза от хотела два дена. Всъщност го направих само да си купя цигари :(

4. Да мога да ритам топка със сина си и да не се задъхвам след третата минута.

5. Да подобря постижението си за свалени килограми - 21 за 8 месеца :) Само че тогава пуших

Отклоненията за които писах са предимно петък и събота вечер. Опитвам се да ги намаля :pray:


Частичен отчет за днес

Фитнес -

10 мин колело за загрявка. Преди няколко дена минах на 5-та степен. 6 км.

Упражнения за гърди

Хоризонтална лежанка - 4 серии по 8 повторения с 60 кг.

Лежанка за горна част - 4 х 8 с 40, 50 и 2 х 45 кг.

Лицеви опори - 4 х 12

Горна част гърди с дъмбели 4 х 8 с дъмбели х 20 кг.

Сгъване на машина - 4 х 8 с 35 и 3 х 30 кг.

Упражнения за гръб -

Вертикално повдигане на краката на стенд 4 х 20

екстензии 4 х 20
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Съб Мар 07, 2015 9:16 pm

Привет,

Отчета за днес -

Фитнес
10 мин колело 5-та степен 5,98км
Четири упражнения за рамо с по 8 повторения
Упражнения за трапец
Упражнения за гърба

Хранения 5 бр.

9,30 - Кофичка кисело мляко ,,Верея,, 2% - 2БПВ

12,30 - Кофичка кисело мляко ,,Верея,, 2% -2БПВ

17,30 - 168 гр. извара ,,Олимпус,, 100 гр. ябълка 200 гр. круша 9 маслини - 3БПВ

20,30 - 168 гр. извара ,,Олимпус,, 300 гр. ябълка - 3БПВ

23,30(Планирано) - 168 гр. извара ,,Олимпус,, 300 гр. ябълка - 3БПВ

Обикновенно вечерям с 2 БПВ, но днес е изключение за да спазя 13-те блока

Ето и крачкомера за днес

Изображение

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Маня » Нед Мар 08, 2015 3:17 pm

jivas, в това меню ми липсват зеленчуците. А Бари Сиърс препоръчва въглехидратите да се набавят предимно от зеленчуци с ниско съдържание на скорбяла и малко количество плодове с нисък гликемичен индекс. Бих се замислила и за мазнините - 3 блока качествени мазнини (9 маслини) са твърде малко количество. Това че консумираш мляко от 2% ограничава възможността да приемаш полезни мазнини под формата на ядки и зехтин. Помисли си...
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 08, 2015 5:21 pm

Така е. В началото се хранех с айсберг, домати, краставици и марули. Постепенно ги замених основно с ябълки и нахут. Вкуса на зеленчуците е :bigsm31: Всъщност си намерих вкусни домати, но при цена 6.50 за кило се насочих към други видове въглехидрати. Днес в ,,Метро,, видях, че нахут на ,,ECE,, в зелените консерви е на промо цена 2.34 и си взех няколко. За мазнини в началото използвах зехтин, но с течение на времето минах на маслини, лешници и др. ядки. Малко по-късно ще пусна и днешните хранения. Имам още 500 крачки до минимума, така че ще се поразходя още малко :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Нед Мар 08, 2015 7:33 pm

Отчета за днес

Фитнес

Колело - 5-та степен 10 мин. 6,18 км.
Упражнения за гръб 4 х 8 повторения
Упражнения за укрепване на гръб

Хранения

9,30 -

168 гр Извара, 117 гр. нахут, 18 бр. фъстък- 3БПВ

13,00 -

168 гр Извара, 117 гр. нахут, 18 бр. фъстък- 3БПВ

17,20 -

Кофичка кисело мляко 2 % - 2БПВ

20,30(Планирано)

168 гр Извара, 117 гр. нахут, 18 бр. фъстък - 3БПВ

23,30(Планирано)

56 гр. пиле, 200 гр. ябълка и 12 фъстък - 2БПВ


Крачкомера днес

Изображение

Това е за днес

п.с. Честит празник мили дами! Бъдете много обичани, желани и щастливи! Весел празник :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Пон Мар 09, 2015 2:27 pm

Manya написа: Бари Сиърс препоръчва въглехидратите да се набавят предимно от зеленчуци с ниско съдържание на скорбяла и малко количество плодове с нисък гликемичен индекс.

Добре, де, това твърдение го срещам вече няколко пъти във Форума.
Сигурно ли е това, защото аз такова нещо в книгите не съм срещал?
Не изключвам възможността просто да съм го пропуснал, но това изглежда като сериозно ограничение и точно заради това не ми се вярва да е истина.
Но дайте веднъж и завинаги да го решим този въпрос!

Бари Сиърс написа:Всички въглехидрати, които поглъщаме, се опростяват до три вида захари; всяка една от тях има различна молекулярна структура и именно тя в крайна сметка определя темпото на навлизане в кръвния поток. Глюкозата е най-често срещаната от тях, следвана от фруктозата и галактозата.

1. Глюкоза съдържат зърнените храни, тестените изделия, хлябът, закуските на зърнена основа, нишестето и зеленчуците.
2. Фруктозата се съдържа предимно в плодовете.
3. Галактозата е част от млечните продукти.

Но, докато всички тези прости захари се абсорбират бързо от черния дроб, само глюкозата може да попадне директно в кръвния поток. Именно поради това богатите на глюкоза въглехидрати като хляба и тестените изделия буквално се изстрелват от черния дроб обратно в кръвния поток, докато галактозата и фруктозата, които първо трябва да бъдат преобразувани в глюкоза в черния дроб, навлизат по-бавно в кръвта.

Особено за фруктозата процесът е изключително бавен. Именно поради това, макар да са съставени от прости захари, съдържащите фруктоза въглехидрати (предимно плодове), имат много нисък гликемичен индекс, сравнени със съдържащите глюкоза и галактоза въглехидрати.


Дали правилно съм разбрал, че плодовете с нисък гликемичен индекс са даже препоръчителни, а не да се консумират в малки количества?
Дайте да го изчистим, че така тръгват заблудите!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Dara » Пон Мар 09, 2015 4:43 pm

jivas , поздравления и от мен за добрите резултати и ентусиазма !
Включвам се тук , за да подкрепя Ити . Напълно съм съгласна с мнението ти Италиано !
Доколкото разбрах от форума на Бари , съветват да се намалят плодовете , ако се получи застой в отслабването , но това според мен не означава, че ще сме извън зоната , ако ги консумираме редовно, все пак нали този хранителен режим цели преди всичко здраве . А и всеки организъм е различен и реагира по различен начин .
Освен това си има зелени , оранжеви и червени плодове !
Аватар
Dara
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Мар 04, 2014 12:01 pm
Пловдив
Жена

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Пон Мар 09, 2015 4:50 pm

Да, това е идеята - докато се придържаме към "зелените" плодове, не би трябвало да има проблеми и ограничения в количествата.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Пон Мар 09, 2015 11:56 pm

Здравейте,

Както казах имам прегрешения :) Не се чувствам гузен, че хапвам ябълка вместо зеленчук. Имаше приказка,че една ябълка на ден гони сърдечните проблеми. Ако някой намери точния цитат, моля да го постне.

Та да минем по същество. Отчета за днес -

Закуска - 9,30

84 гр. Пиле, 117 гр. нахут и 18 бр. фъстък

12,30 Тръгвам на фитнес с приятелчето. Стигаме до колата, качваме се и той забелязва как предното ми стъкло е почти паднало. Предния ден като паркирах на мястото, пак бяхме заедно, като спрях му викам - Това място ми е съмнително, в продължение на 10 мин. обикалях за да си намеря масто да паркирам и само това беше свободно. Не за друго, просто съм свикнал, като живеех в центъра на най-добрия град за живеене, като сменя колата, докато разберат комшиите, че е на ,,наш,, човек да бъе драскана. Само че в квартала в който съм сега, се палят коли, чупат прозорци и режат гуми... Вероятно спрях на мястото на Бай-Ганьо. Както и да е. Реших да си направя залата пък после да се занимавам с институции.

Фитнес

Загрявка - Колело 10 мин. 5-та степен 6,36 км(Най-добро за момента)

Крака

Клек със щанга 4х8 повторения с 50кг.

Напади с 2 х 15 кг. дискове общо 4 х 8 повторения

Избутване на лег преса за бедра 4 х 8 повторения с 80 кг.

Прасец 4 х 8 повторения от седеж с 40 кг

Прасец 4 х 8 повторения прав с щанга с 55 кг

Разгъване на бедра 4 х 8 с 85 кг

Сгъване на бедра 4 х 8 повторения(35, 30, 25, 25 кг)


Последва обаждане на 112. Първо ми казаха, че няма никакъв проблем да си карам колата и не е необходимо да ходя до полицията. След 20 мин. звънна друга операторка и ме попита дали аз съм човека дал сигнал за строшено стъкло. Отговорих положително и тя ме свърза с районното в квартала. От там ми казаха да чакам патрул до колата... след близо час патрула пристигна. Взе ми личната карта и прекара с нея половин час в патрулната кола, след това ми казаха- Ми вероятно за застраховката ще ви трябва протокол, отиддете до районното. :th:
Така и направих... След пристигането ми, дежурния полицай ми каза да изчакам... След повече от половин час пристигна полицая за описа. Попълних ръчно два формуляра... -Сега трябва да намерите клон на ДСК да внесете таксата... След седмица ще ви е готов описа за застрахователите.

Намерих ДСК- Такса за МВР 2,50, такса за превод 2,50 :lol:

При застрахователите прекарах повече от час, защото не носих копие на зстраховката, каквото всъщност не е нужно защото колата е на лизинг и оригинала е в лизингодателя. Незнам защо, но точно днес държаха да получат копие по пощата, въпреки, че досега е стигало да се даде номера на застраховката. Та, в другата стая, където идва мейла чаках около 15мин. да пристигне мейла от колегите с полицата. След като не пристигна, попитах момичето дали ако и дам номера на полицата ще може да я извади от системата - тя отговори положително. И така още 15 мин. бяха пропилени в чакане на нещо, което нямаше смисъл. Заведах щетата по документа разпечатан от застрахователите и утре очаквам да вкарам колата в сервиз за ремонт. :smdance:

Междувременно се обади авера да дръпнем колата му до сервиз, че нещо се скапала...

Така по живо, по здраво се прибрах към 19,30. Бях си останал само със закуската. Авера се обади и ме покани на по бира. Та храненията за деня са описаното по-гори + бира, пилешки хапки, калмари и чипс.

Зона днес няма.

Има фитнес и първо хранене, всичко друго е ИЗВЪН.

Крачкомера днес

Изображение

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Вто Мар 10, 2015 11:49 am

Шибана работа.
Просто има такива дни.
Днес си давай по план!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Вто Мар 10, 2015 9:11 pm

Така и направих :)

Фитнес

Колело 5-та степен, 10 мин - 6,40 км.
Три упражнения за бицепс х 8 повторения.
Две упражнения за трицепс х 8 повторения.
Упражнения за укрепване на гръб - стандартните, които правя.

Хранене

9,30 Кофичка кисело мляко 2% - 2БПВ

14,00 Кофичка кисело мляко 2 % - 2БПВ

17,00 Пиле 84 гр. 117 гр Нахут и 18 бр. фъстък - 3БПВ

20,30 Пиле 84 гр. 117 гр Нахут и 18 бр. фъстък - 3БПВ

23,30(Планирано) Пиле 84 гр. 117 гр Нахут и 18 бр. фъстък - 3БПВ

Крачкомера днес

Изображение

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот Italiano » Сря Мар 11, 2015 2:02 pm

Обаче нахута как го мериш до грам ... :)
Закръгли го на 120 гр.! ;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зеленият път на jivas

Мнениеот jivas » Сря Мар 11, 2015 10:46 pm

Italiano написа:
Закръгли го на 120 гр.! ;)
:yess:

Отчета за днес

9,30 Пиле 86гр. 300 гр. ябълка 18 бр. фъстък - 3 БПВ

14,30 Пиле 86гр. 300 гр. ябълка 18 бр. фъстък - 3 БПВ

18,00 кофичка кисело мляко 2% - 2БПВ

20,30 Пиле 86гр. 300 гр. ябълка 18 бр. фъстък - 3 БПВ

23,30(Планирано) Извара 112 гр, 200 гр.ябълка, 12 бр. фъстък - 2 БПВ


Фитнес

Колело - 10 мин. 5-та степен 6,46 км

Упражнения за гърди - 4бр. по 4 серии с 8 повторения + лицеви опори 4 х 12

Упражнения за гръб


Крачкомера днес

Изображение

Кръвно налягане

Изображение

Поздрави :)
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта