Дневникът на Флора.

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Вто Мар 24, 2015 1:33 pm

Пипи, благодаря за приветствието и букета ! Много се надявам този път да съм за дъълго в Зоната.
Като се замислиш, колко малко усилие е нужно , за да поправиш пораженията от неправилен начин на живот.
Осъзнаването е голямата крачка !
А дневника на Газилот е толкова увлекателен с тези метафори и сравнения.., дано и аз скоро се похваля с оптопозно и физическо удовлетворение ! :pray:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Зоната
 

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Пет Мар 27, 2015 5:00 pm

Форумът е безкрайно удобен и ценен с тази практическа информация. Много съм благодарна на всички, които редовно четат перипетите на новаците и съдействат. Оценявам какво време прахосвате за чуждото благо и ви се възхищавам ! :applaus:
Аз не разполагам с много свободно време и влизането в нета ми е за минути на ден, та по този повод искам да се извиня за това, че ще пиша патилата ми е сбит вид. Точно като дневник на някой пътешественик писал между бури и битки. :laugh4:
Та първо, кантарчето ми е най големия стимул. От както ми се пренастрои организма на новия режим, т.е. от месец на сам , усетих ,че топя ежедневно ритмично, което механичния кантар не го лови.
Купих си електронно и установих че по 300 г средно на ден си отиват във WC-то. :laugh1:
От началото на февруари стартирах с 76 кг. В понеделник си взех новия кантар , бях 70.800
Днес сутринта 69.300.
Почти всяка вечер хода да народни танци, в напреднала група съм и пада много потене.
Греха ми е в това, че не ям стриктно еднакъв брой блокове всеки ден, между 9 и 11 варират.
Рибено масло всеки ден взимам, както и 2,5 л вода много стриктно.
Жалко , че няма уред да се измери лекотата и доброто настроение. :peace1:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Нед Мар 29, 2015 1:18 pm

Консервите нахут много ме спасяват, смесвам с тахан, лук и готово.
Както белтъци, извара и песто с босилек, всичко в съответните грамажи.
Жалко , че няма консерва сварен овес :laugh3: съвсем щяха да ме улеснят. То аз суров не намирам още, само трици, искам пък и сварен :think2:

През вечер , две си забърквам мъфини 2 вид, в двойна доза.Изпичам ги в широка тава, за да стане тестото тънко.Режа на блокове и имам подложки за сандвич. Е това най ме спасява и сутрин и в междинките.

Когато проям месо, ще е по лесно. :oh:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Съб Апр 18, 2015 9:56 pm

Я да поизтупам и аз прахта...такааа , свършиха постите и разнообразих протеина, почти бях закукудякала с белтъците.От седмица ,значи за празниците, застопорих на 67,700 .Но пак си летя, не излизам от Зонката :smdance: !
От както затопли доста се движа, то не бе къщно почистване, то не бе градинарстване. Вечер съм като пребито куче, но такава работа не бих свършила преди за толкова кратко време :stupid:
Колко тромава бях.. чак ме е срам, че го допуснах :oh:
Разхождам се из дневниците ви, за да се нахъсам , когато ме домързява да меря и пресмятам.
Пия си рибено масло и вода и не бих се върнала към предишното хранене за нищо на света :yess:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот NikoLinia » Нед Апр 19, 2015 8:23 am

Флора, изпратих ти лично съобщение!
Понеже го правя за пръв път, моля те да потвърдиш, ако си го получила!
И се надявам да ти е от полза.
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Tonkata » Нед Апр 19, 2015 9:08 am

FLORA написа:Консервите нахут много ме спасяват, смесвам с тахан, лук и готово.
Както белтъци, извара и песто с босилек, всичко в съответните грамажи.

Флора,
моля те напиши точните грамажи и кое песто използваш. Накратко казано, разреши ми да препиша :pray: !
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Нед Апр 19, 2015 8:28 pm

Тонка, давам веднага !
Хумуса е разядка с която овкусявам печени тиквички, патладжани, чушки.Сварения нахут го пасирам и меря 1 чаша- 4БВ, прибавям 2 суп. л. тахан- 4БМ ,накълцан пресен чесън, сол, червен пипер.

Босилековото песто е от Била марка ,,фелипе Берио'' ползвам го като зехтина 1/3 ч.л. за БМ.
Мажа го върху изварата ,която съм размазала върху дебели резени домат, съответните блокове. Бърза и красива салатка или следобедна закуска. :yess:
Правя си удобни бързи сглобки от позволените продукти :laugh:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Italiano » Пон Апр 20, 2015 3:37 pm

Само да отбележа, че таханът е 1/2 ЧАЕНА лъжица за блок. В таблицата има техническа грешка.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот mahona » Пон Апр 20, 2015 4:08 pm

Ох Ити добре че напомни за тахана..снощи си забърках адска смес от варена тиква,олимпус- цедено 0% и 1с.л тахан за следобедна закуска днес и си го излапах със стевия,ванилия и мента с голямо удоволствие :laugh1: ...ама довечера като си я бъркам отново ще намаля тахана. :yess:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 4:14 pm

Italiano написа:Само да отбележа, че таханът е 1/2 ЧАЕНА лъжица за блок. В таблицата има техническа грешка.


Ако провериш в двата сайта на Бари - в единия е 1/2 ч.л., в другия - 1/2 с.л. В книгата Toxic Fat е 1/2 с.л. Не съм се сетила да питам кое е валидното. Но и в последната таблица, която ми пратиха е 1/2 с.л. Така че всеки да си решава колко да ползва :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Italiano » Пон Апр 20, 2015 4:23 pm

Ееее, нали точно вие го бяхте проучвали!
Сега пак обърквация ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 4:31 pm

Елдас го беше видяла, доколкото си спомням в http://www.zonediet.com/. А в сайта на Бари http://www.drsears.com/ инфото е различно. Като ми остане време, ще питам кое е вярното количество.

ПП. Вече писах, пък да видим какъв отговор ще последва и кога. :)
Последна промяна Маня на Пон Апр 20, 2015 4:36 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Italiano » Пон Апр 20, 2015 4:35 pm

А може ли да се каже, че един от двата сайта има ... "по-голяма тежест", да речем?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 4:43 pm

Ами единият е сайта на Бари, а другият е на всички, които работят с Бари и продават продуктите му. В сайта на Бари са дадени само "зелените" продукти (както ние си ги наричаме). В крайна сметка всички работят за бизнеса на Бари. То си е цяла промишленост това :)

Сега прехвърлям и рецептите в сайта, съдържащи тахан - ту е в супени, ту в чаени лъжици. Ами ще чакам отговора, пък да видим :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Tonkata » Пон Апр 20, 2015 6:05 pm

Tonkata написа:
FLORA написа:Консервите нахут много ме спасяват, смесвам с тахан, лук и готово.
Както белтъци, извара и песто с босилек, всичко в съответните грамажи.

Флора,
моля те напиши точните грамажи и кое песто използваш. Накратко казано, разреши ми да препиша :pray: !

Флора, много ти благодаря ! :applaus:
Добро другарче си ! Ще сядам до теб на контролните, щото ми даваш да преписвам ! ;)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Пон Апр 20, 2015 6:22 pm

За да няма повече въпроси около тахана, ето отговора от ZoneLabs:

Hi Manya,

Thank you for your email. Sorry about any confusion. It is ½ Tablespoon! Stay well and have great week.

Cheers Patty
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron