Дневникът на Флора.

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Вто Апр 21, 2015 8:04 pm

О Маня благодаря за труда , че попита за стриктната мярка на тахана. Супер, с чаени лъжички стои сух хумуса, а със супени е ,,баш тамън'' :lol:
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Зоната
 

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Хриси » Чет Апр 23, 2015 5:34 pm

А грешка ли е да се изчислява по етикет тахана? Аз, например си купувам бурканче тахан, гледам колко мазнини за посочени за 100 гр. и си го изчислявам по етикет. Получават ми се 2,5 гр. за 1 БМ, което всъщност е 1/2 супена лъжица приблизително. Но т.к. на мен ми е трудно да отмеря заравнена 1/2 с.л., меря на кантарчето.
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Чет Апр 23, 2015 6:08 pm

Не, изобщо не е проблем. Толкова е. Въпрос на удобство. С кантарче дори е по-точно. Но лично аз ползвам онази мярка, която ми е удобна в момента. В оригиналните таблици на Бари Сиърс само протеините са дадени в грамаж. Въглехидратите и мазнините са в чаши, лъжици и бройки. Таблицата в сайта е и с грамажи, които дължим на авторката й, Пипилота, която се е постарала да ни поднесе този облегчен начин на мерене, полагайки усилия да мери продуктите, дори такива, които лично тя не консумира. Меренето е облекчение за много от нас. Други предпочитат чашите и лъжичките. А по етикет изчислявам само продукти, които не са включени в таблицата или от етикета съм преценила, че се разминават доста като количество с посочените в таблицата.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Хриси » Чет Апр 23, 2015 6:53 pm

Помислих си, че щом сте питали Бари за тахана, може да има някоя особеност около него, която аз да съм пропуснала. :)
Човек не може да открие нови океани, докато не събере куража да изгуби брега от погледа си.
Хриси
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Яну 03, 2014 4:40 pm
София

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Маня » Чет Апр 23, 2015 7:00 pm

Проблемът беше дали е 1/2 ч.л. или 1/2 с.л. :) На мен поне варианта 1/2 с.л. по-ми допада :laugh4: Така успявам да си направя тахан халвата :laugh4: Иначе не се получава.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот FLORA » Вто Май 19, 2015 9:20 pm

Приятели, чета ви всеки ден, но нямам време да пиша често и ми е съвестно, че само черпя от вас. :oh:
Изпълвам четвъртия месец от ,,Великия прелом ''в моето съществуване :smdance:
Вехна с по 3-4 кг на месец, и всички около мен са удивени от резултата :smdance: .Още повече , че си хапвам често и си свиркам :laugh1: .
Менюто ми се обогати от експлозията на зелени подправки в двора ми. Мента , риган, магданоз , млад лук в изобилие и в изварата и в салатите.
Поръчах си втора опаковка рибено масло . Получих го на 11-ия ден. Точни и бързи са хората през океана :yess: .
Така че, дерзая и се наслаждавам :smdance: .
И ви благославям драги ми Зонковци :bouquet: :bouquet: :bouquet: :bouquet: :bouquet: :bouquet: :bouquet: !!!
FLORA
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Мар 14, 2015 9:20 pm
Жена

Re: Дневникът на Флора.

Мнениеот Tatyana » Сря Май 20, 2015 2:20 am

Флора, всички ние се радваме много на такива скрити зонковци като теб ;). Хич да не ти е съвестно - черпи с пълни шепи от богатия опит на Зоната, но лично аз (и не само аз - сигурна съм) съм много благодарна на споделения опит, така, че го прави и занапред, ако не те затруднява :yess:. Подправките са ти бонус в Зоната - вкус и здраве 2 в 1 :bigsm1:. Давай в същия дух и споделяй с нас още резултати :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта