Дневникът на ddididd

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 04, 2015 9:40 am

Маня написа:Бари Сиърс препоръчва въглехидратите да се приемат основно под формата на зеленчуци и малко плодове. Ето и цитат от последната му книга точно за плодовете и жените, които прекаляват с тях.

Въпреки това съществува риск от преяждане на плодове. Това не е необичайно наблюдение в моя опит, особено при жените. Ето защо аз препоръчвам обикновено жените да хапват само една порция плодове на ден.


Това може да се разбира по два начина: или само на едно основно хранене въглехидратите да са само от плод (2 или 3 БВ, според схемата, по която се храниш), или да ги разпределиш по 1 БВ в две или три хранения.

Ох, аз пък под една порция дневно разбрах 1 блок. Викам си- пак съм в нарушение и затова си мълча :) . При мен плодовете са 4 блока на ден.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Зоната
 

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:48 am

При 10 блока на ден, които при мен са разпределени на 4 часа по 2 блока, включвам максиум 3 блока плод, добавени по 1 най-вече към основните хранения като десерт. Много много рядко събирам не повече от 2 блока плодове заедно, най-често към сутрешната закуска, когато е смути.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 7:56 pm

Добреее,ще спра плодовете а изв време.Менюто ми за утре(11 блока-3-3-2-3):

Закуска:
42г овес
168г извара
9 бадема
Обяд:
126г скумрия
480г краставици
240г домати
240г чушки
9 маслини
Сл.зак.:
2 яйца
160г моркови
6 бадема
Вечеря:
Като обяда
Сега ще пробвам няк дни с това меню и ще докладвам ;)
Последна промяна ddididd на Чет Юни 04, 2015 8:15 pm, променена общо 1 път
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 8:12 pm

ddididd написа:Добреее,ще спра плодовете а изв време.Менюто ми за утре:
Закуска:
42г овес - направи ги 28 г за 2 БВ + 1 БВ плод по избор
168г извара
9 бадема
Обяд:
126г скумрия
480г краставици
240г домати
240г чушки
9 маслини
Сл.зак.:
2 яйца - не е добре яйцата да се ядат с жълтъците, прочети за арахидоновата киселина в сайта, тя увеличава клетъчното възпаление
160г моркови
6 бадема
Вечеря:
Като обяда
Сега ще пробвам няк дни с това меню и ще докладвам ;)


И всеки ден едно и също :hm: ? Зоната не е диета на еднообразно хранене, не че не може, но просто не е полезно.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 8:19 pm

Маня,не ми пречи еднообразието.А и аз съм доста капризна и малко неща обичам да ям.Тези са ми от любимите.Искам да намаля млечните.С какво да заменя тези 2 яйца?
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 8:31 pm

белтъците от 4 яйца, а жълтъците ползвай за маска на лицето. Става и с варени, макар че се прави обикновено със сурови жълтъци. С тях хубаво се мие косата, за да не стават зян. Аз лично ги давам на врабчетата и гълъбите :) , когато са сварени.
Белтъците можеш да свариш като пуширани яйца за яйца по панагюрски - в леко подсолена вода, без да кипи, с една-2 лъжици оцет в нея или в стреч фолио с подправки.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 9:08 pm

Морковите са червени, с висок гликемичен индекс (това беше първото нещо което ме изненада от книгата), та като в началото може би е добре друг зеленчук да приемаш.
Иначе и аз като теб доста неща не обичам, ама да ти кажа започна да ми се променя вкуса и взех да експериментирам :yess:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 9:10 pm

Мн ми е трудно като не ям месо,но какво да правя като не го обичам :(
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:15 pm

И без месо става, нали ядеш риба. А за морковите въпросът е малко спорен - поне в последната таблица на сайта на Бари са в суровите зеленчуци с ниска плътност. Ограничението идва от това, че са богати на скорбяла и не трябва да се прекалява с тях.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Чет Юни 04, 2015 9:29 pm

Явно ще се наложи и аз да експериментирам с вкуса си,защото този режим опред ме кара да се чувствам добре :yess:
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 9:39 pm

Вкусът е нещо, което се възпитава. Човек се престрашава и опитва неща, които си мисли, че не би хапвал. Може да му хареса, може да не му хареса. Но ако се окаже, че изпуска някоя вкуснотия, просто защото не я е опитал :) . Тук често споделят, че не могат без сладко и все търсят какво сладичко да си направят, макар и със стевия. Това е просто защото години на ред не са се лишавали от сладки неща. А и вкусът към сладкото е генетично заложен у нас. Сладкото в древни времена е подсказвало на първите хора, че даден плод е ядлив. И така полека лека сме привикнали към сладкото и сме го заобичали. С появата на индустриалните сладости това се превръща в болест. Я за сладко, я за шоколад (ама ако може да горчи от сладост :) ), я за сладоледче, я за крем карамелче, я за количка, я за сиропче. Аз също съм обичала (и сега ги обичам) сладки неща. Ох, как бих си хапнала една сочна баклава :) Но просто с времето прекарано в зоната установих, че нямам нужда дори от стевията. Достатъчно ми е, че хапвам половин ябълка на ден, или сега 140 г ягоди, или 8 череши, или 10 вишни, или 1 кайсия. И тази сладост ми стига. Не можех да ям подправки, люто... С годините установих, че всичко става много по-вкусно с подправки, а сега след последната книга на Бари съм сигурна, че те са незаменима добавка към Зоната. И експериментирам. Не винаги става вкусно, понякога прекалявам с нещо. Но следващия път знам, че трябва да е 1 щипка, а не 1 лъжица :laugh1: . Така че всичко е въпрос на нагласа и експериментиране.

Аз също не обичам месо. Преди Зоната сигурно не бях яла повече от 3-4 години месо. Дори пиле. Обичам риба, но не обичам да я приготвям. Е, сега някак се опитвам. И в моята Зона месото не присъства всеки ден. Или ако присъства, е най-много в едно от храненията, защото като сготвя 1 опаковка пилешки бонфиленца, няма как да не ги изям в рамките поне на 4-5 дни. А колбаси не помня откога не съм опитвала - сигурно с години. Разните измислени шунки, кремвирши, салами просто с години не са влизали у нас. Ако е било месо е било или пилешко филе, или телешко и свинско филе.

Така че момичето с много д-та в ника.... смело, Зоната е за всички хранителни философии, както казва Бари - от вегани до палео. Просто източниците на протеин при веганите са едни, при вегетарианците леко се разнообразяват, при всеядните разнообразието е още по-голямо, само тия с палеото не знам как си намират храна, че то кое е останало непроменено и некръстосано от времето на палеолита :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот tsvetito » Чет Юни 04, 2015 11:10 pm

Ха, Маня пак ме изуми....не обичала подправки...а сега влез в дневника й да видиш какво става там, при нея ястие без 10 подправки няма :laugh:
А сладкото - обожавам шоколад! Днес купих на децата (защото само леля им носеше по някога) и си мислех, че тази вечер ще взема и аз едно парченце, но не. Не ми се яде въобще, черешките и динята ми бяха напълно достатъчни тази вечер и не се поблазних дори. Сама на себе си се учудих. И мисля, че Маня е права, не, че имаме нужда от нещо, а просто толкова сме свикнали с него, че мислим, че не можем без него. Но виж и какъв вкус имам, както обичам сладко така баклава не можеш да ме накараш да ям - не ми харесва. Колко различни вкусове имат хората :)
А и месо, също много ям и обичам, но на топлото време някак не ми се яде месо, и основно съм на изварата, но пък втръсва, та утре ще вземем мляно месо нещо да направя, хем и децата да ядат.
Иначе колбаси вече и аз не купувам, преди все четях да купя нещо хубаво, но няма такова. Само заради каката взимаме луканка, като май на Маджаров е най-чистото месо, а и няма толкова Е-та и консерванти. Колкото до кренвиршите - то това месо има ли въобще, абсолютен боклук е!
Абе в Зоната си трябват експерименти определено :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Съб Юни 06, 2015 2:24 am

Храната ми за вчера:
Закуска-3БМ,3БП,3БВ
42г овес
168г извара
9 маслини
Обяд-3БМ,3БП,3БВ
74г пил филе
130г лук
180г гъби
120г домати
480г краставици
9 маслини
Сл.зак-1БМ,1БП,1БВ
56г извара
140г ягоди,1 орех
Вечеря-3БМ,3БП,3БВ
126г скумрия
480г краставици
360г домати
65г лук
1ч.л.зехтин
За утре съм предвидила:
Закуските и вечерята ще са същите,а обяда:
74г пил филе
300г лапад
238г лук
480г краставици
9 маслини
Включвам и месо,за разнообразие ;)А как да си изчисля стойностите на храни,които ги няма в таблицата.Каква е формулата :hm: (руса съм :lol: )
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот NikoLinia » Съб Юни 06, 2015 8:39 am

Понеже си го повторила 2 пъти, предполагам, че така си го считаш, че 3БП е 74 гр. пиле, а всъщност е 84 гр. :)
Хранителните стойности на храни, които ги няма в таблицата - на страницата на ББ тийм или по етикет, ако има такъв.
Последна промяна NikoLinia на Съб Юни 06, 2015 9:15 am, променена общо 1 път
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот mahona » Съб Юни 06, 2015 9:04 am

Честна дума идея нямам как може да изядеш този обем блокове на едно ядене ...много нещо е това :th: :hm: За мен лично е напълно невъзможно да го погълна,а дъщеря ми пробва веднъж 2Б краставици и после не близна 1 седмица краставица.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на ddididd

Мнениеот ddididd » Съб Юни 06, 2015 9:39 am

С краставиците нямам проблем-хрупам ги с удоволствие.Месото ме затруднява-не го обичам :(
ddididd
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Май 25, 2015 6:40 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта