Дневникът на Tsvetito

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Съб Май 30, 2015 1:28 pm

Вече и аз с дневниче, след почти месец в зоната!
Започнахме с мъжа ми на 02 май. Каката на 7г. се опитвам да я държа и нея в зоната, като в началото беше стриктна, после започна да се крие от мен и да яде сладки неща. Един ден й се скарах, че като се крие от мен прави лошо на себе си. По добре да ме пита как да балансира поне, все пак е дете не мога изведнъж да я лиша от сладичкото, пък и леля им купува за нея си и в къщи все има такива неща. Но започна да пита и се надявам с времето да стане фенка на зоната и да не яде боклуци. Поне зрънчовци вече не се ядат, а газирано никога не са пили и не им и харесва (имам и почти 6г син, но него не мога да вкарам в зоната, но и с ходенето на градина мисията става невъзможна).
Та стига за децата, все пак те приемат начина на хранене от родителите и вярвам, че с времето това ще се оправи и при тях.
Аз започнх от 56кг, като 12 дни преди това бях 60кг, но изкарах диетата на Червенкова, та там свалих 4кг, но мислв, че основно беше от телесната маса според мен. Обиколките ми бяха 56см бедро, 99см ханш и 74см талия. В началото мъжа ми тръгна от 114,4кг. В момента аз съм 53,5кг, а мъжа е 110,5кг. Но той вечер пие бира, скоро беше рожденик и последната седмица особено не сме зонови. Аз поне се опутвам да се въртя около нея, но май не си изяждам 10те блока на ден, дето ми се падат.
Правих си ГХИ, но май не го изчаках съвсем и има белтък вътре или само така ми се струва. Правих си днес като станах в 11ч. яйца с извара с 1ч.л. ГХИ и определено от него вкуса им не беше приятен. Но ги хапнах:
3БП 1 яйце, 2 белтъка и 50гр извара Олимпус
3БВ 24 череши
3БМ 1ч.л. ГХИ

Но тази вечер ще празнуваме с родата, та не знам колко ще съм зонова, защото ще карам на око, а има и една хубава бисквитена торта.... Но да се похваля, за този месец не съм хапнала парченце шоколад, само 1 бонбон от именичка и тази торта за РД на мъжа ми. А преди ядях по 2 шоколада, но сега ми се дояжда, ако видя и то само защото знам, че е вкусно, иначе не се сещам въобще. А и с на Маня фалшивия шоколад някак съвсем убивам желанието за шоколад(май е повече за какао с мляко ми се струва).
Мерки в понеделник, че сега само килата измерих, но ми личи определено и се чувствам супер, мака да изкарах една настинка.
Продължавам в Зоната - това е моя начин на хранене!
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Дневникът на Tsvetito

Зоната
 

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот NikoLinia » Съб Май 30, 2015 1:41 pm

Добре дошла Цвети!
Желая да постигнете съвършенно здраве ти и цялото ти семейство!
Успех на начинанието! :)
Виж, събрахме се две цветя-за аватарчетата говоря, защото аз не нося цветно име, но много обичам цветята! :bouquet:
Последна промяна NikoLinia на Нед Май 31, 2015 12:25 pm, променена общо 1 път
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Съб Май 30, 2015 9:33 pm

Благодаря :)
Всъщност забравих да се представя, аз съм Цветелина, така, че Цветито си ми е точно от името, затова и такова аватарче си избрах.
Да кажа, днес пак си взехме цеденото мляко на Олимпус, но 2% (не го намирам 0%), правим си чудесна снежанка и щерката много я обича. Направо в кофичката (1кг е) нарязваме краставица, копърче, чесън и става чудесно, хем бързо, хем вкусно и почти изцяло балансирано (все пак тази краставица не е кой знае колко, че чак блок да броя, защото се пада около 1,5БВ за тази цяла кофа, най много 1БВ да е, а цялата кофа идва около 4БПВ нали така).
Чудя се утре какво да сготвя, че да хапнем нещо готвено в къщи. Мислех за миш-маш, но децата никога не са го яли, та съм в голяяяяма чуденка. Може да прегледам готварската тема за идея.
Абе как сте с черешите? В къщата на брат ми вече има череши и напоследък въглехидратите май са ми само от череши, много ми е ядат, а и много обичам. Та днес като бяхме там хапнах без да броя, но то беше и малко тортичка, гледах да балансирам с повечко пилешки хапки със сусам, но едва ли съм успяла. Тази вечер с киселото млекце ще балансирам вечерта поне, и Омегата разбира сеее :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Tatyana » Нед Май 31, 2015 1:10 am

Добре дошла Цвети :hug:
Браво за постигнатите до момента резултати както при теб, така и при мъжката половинка :bigsm20:. Чакаме и мерките след няколко дни, но е ясно, че ще са минус :).
От диети на Червенкова или каквите и да е други диети нямаш нужда, защото вече си открила възможно най-добрия до момента начин за здраве и стройна фигура :yess:. Радвам се, че отбора ни се увеличава с всеки изминал ден и все повече хора се замислят за своето и на семейството си здраве :family:
Гхи маслото трябва да стои на другия ден като захаросан мед и аромата му е страхотен, та най-вероятно е трябвало още малко да го подържиш на котлона. Пяната си я отделяш и ползваш, а белтъка накрая става на едни кафяви топчета и прецеждаш през марля като е станало съвсем бистро и прозрачно.
Успех ти желая и усилията ти ще бъдат възнаградени многократно при постоянство :bouquet:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Нед Май 31, 2015 11:06 am

Благодаря ти, Tatyana :hug:
ГХИ май наистина махнах по-рано от котлона, точно защото видях вече кафявите топченца отдолу и като махнах пяната беше прозрачно. Сега е като мед, ама пресечен някак си. Чудя се сега ако го сложа на котлона дали ще стане работата :doNotKnow:
Колкото до диетите, в това съм сигурна. До 25тата си годишнина не съм си и мислела, че някога ще пазя диети, проблема ми беше, че бях прекалено слаба, но и този момент дойде. А, като казах, в момента съм на 33г. Свекърва ми има крещяща нужда, а даже има и книгата Зоната, но не се хваща да я чете, и сега кара на 90 дневната. Надявам се и нея да убедя да започне да се храни по зоната, но да видим кога ще е :)
Снощи легнах в 4:30 и преди малко станах и вече коремчето ми стърже и се чудя какво да ям. Имаме едни ужасни домати, хич не стават за ядене. Май ще е киви и извара, ама така само ми е блудкаво, ще видя какво да забъркам.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 02, 2015 9:51 am

Вчера нямаше време кога да пиша сутринта, че каката беше на състезание. Да си я похваля, представи се много добре (на всички дадоха медали, нямаше класиране, но ако имате желание да я видите, ще ви пусна линк от съчетанието) :)
Днес пак се премерих след вчера (яла съм общо 4-5 блока) и съм 52,8кг, мерките са
талия - 69см
ханш - 95см
бедро - 53см

Сега си направих кафенцето (преди малко станах) и не ми се ядеее, та се чудя какво да хапна на бързо и не обемно, но май нямам много избор в хладилника :hm:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот dorinka » Вто Юни 02, 2015 10:24 am

tsvetito написа: ... (яла съм общо 4-5 блока) ...


Цветенце,защо толкова малко си яла ? Нали и това не е ОК ?

tsvetito написа:... Да си я похваля, представи се много добре (на всички дадоха медали, нямаше класиране, но ако имате желание да я видите, ще ви пусна линк от съчетанието) :) ...

Пусни да се порадваме и ние на душичката ...
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 02, 2015 11:45 am

Ето го моето цвете - https://www.youtube.com/watch?v=-RgRnzCbEWA :)
Колкото до блоковете, ами....мама се притеснява повече от щерката по състезания и сутринта само кафенце пих, после хапнах 2-3 лъжици от кис. мляко на детето и малко пилешки хапки, та чак привечер като се прибрахме успях да ям като хората (естествено бях много гладна). Сега хапнах извара и нектаринка, а в момента правя сладките мъфини да видим какво ще се получи, че да взема за тренировките (всеки делничен ден сме там по 3ч и още поне час в пътуване, та са си направо половин работен ден) , защото иначе хапваме от готвеното там и балансираме на око.
Детето пожела да балансира един сладолед, та 84гр филе й дадох да хапне. Добре е, че има желание да се храни правилно и вече ме пита. Няма как да й спра сладоледа, няма шанс просто. Иначе гледа в нета едни клипчета на 2 момиченца дето само сладки неща правят, и вчера даде идеята да си направим домашен сладолед с диня и киви, пускаме в робота, после във някакви форми и във фризера, което би бил един чудесен сладолед (е, динята не е от зелените, но пък е плод, а не сладолед с какво ли не вътре).
А аз ще трябва да опитам да направя някакъв балансиран шоколад, навила съм се, да видим какво ще стане. Все пак се прави с мляко, какао и мазнини, та ще го мъча някой ден, пък ако стане може да споделя :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот mahona » Вто Юни 02, 2015 12:03 pm

Добре дошла при нас Цвети! :bouquet: Гледах клипчето и е прекрасно твоето малко цветенце!Поздравления за труда ,който сте положили всички за да е такова слънчице!Ако искаш да се вслушаш в странично мнение обаче ще ти препоръчам нещо от позицията на преминала по пътя на твоето мъниче,а в последствие и по твоя - не товари детето с терминологията и правилата на Зоната и не ограничавай храната му с изключение на боклучавите храни ,които всяка мислеща майка би ограничила при детето си.Просто невидимо и неангажиращо за нея и балансирай храната но не на грамаж ,а на око и и подавай храна по 5 пъти на ден.Това за нейното крехко съзнание ще е достатъчно ,за да започне в последствие сама да си търси протеините с въглехидратите във всяко хранене.Психиката на такова малко дете не е нужно да се натоварва с ограничения,защото последиците са непридвидими.Ако иска сладолед..да яде..просто и добави както перфектно си направила протеини.Но без да и обясняваш все още какво правиш и защо.Това е моя съвет,а ти прецени как ще постъпиш.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Italiano » Вто Юни 02, 2015 1:44 pm

Браво на детето! :yess:
Само песента (или каквото точно беше) не ми се стори подходяща, но все пак това е любителско мнение.
Много успехи на малката! А и на голямата, де. :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 02, 2015 2:20 pm

Благодаря ви. Музиката е от Ace age2 малко перафразирана накрая. Но определено за деца има такива абурдни музики, че се чудя как може да им сложат, например бавна и чувствена музика - та то няма как да я пресъздаде просто. Както и да е, до големия килим има още мноооого време, важното е желанието й и многото тренировки :)
Колкото за обясненията, лошото е, че вече е наясно, че всичко трябва да се балансира за да е всичко наред. Но понеже все гледа да е перфектна и в началото се криеше да хапла сладко, та й казах да ме пита, за да й кажа с какво да хапва за да е балансирано. Иначе с 5те хванения не знам колко се справяме. Трябва да наготвя нещо, че не може само сухо. Тя обожава картофена крем супа, но пък друг не я яде (не от сега просто не обичаме). Тя пък с доматите е скарана, абе....5 човека сме (със зълва ми, но тя си готви сама напоследък) и няма угодия. Трябва да си направя тефтее с рецепти по нашия вкус.
Мъфините не станаха лоши, но май солени с малко сиренце щв са по добре и довечера мисля от тях да забъркам. Но имам едни гъбки и се чудех дали да ги правя пълнени на фурна или пък нещо друго :th:
Днес забравих за мазнините и ми се е доял слънчоглед печен, та може да хапна едно пакетче :angel:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот Маня » Вто Юни 02, 2015 3:15 pm

tsvetito написа:Днес забравих за мазнините и ми се е доял слънчоглед печен, та може да хапна едно пакетче :angel:
Грешкааа, както се казваше в едно предаване по БНТ едно време :) Няма наваксване на пропуснат елемент на порцията. Като си ги забравила, забравила. Ако ги добавиш към друго ядене, губиш баланса. И си аут от Зоната за няколко хранения по този начин. Освен това, че си пропуснала мазнините не е толкова страшно. По-зле е, ако добавиш излишни. А слънчогледът не е най-добрия избор за мазнини - особено печен.

Гъбите стават и на чудесна гъбена супа, за да не е все сухо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 02, 2015 8:30 pm

Хаха, мдам Маня, права си, няма как да добавя пропуснато, но поне не влияят на инсулина, но....хапнахме с мъж ми печен слънчоглед, много го обичаме :(
Иначе гъбена супа не можеш ме накара да ям, както рибена, зеленчукова, абе въобще май само пилешка супа и супа топчета признавам, преди и картофена хапвах, но не пасирана.
Едно време, когато бях кльоща ядях много малко неща. В университета се поучовечих, но пак доста неща просто не обичам. В момента ми липсва каймата, защото с нея много неща могат да се направят, но не смея да купя готова, а там където мелят не съм сигурна колко читаво ще ми сложат (а и излиза скъпичко). Добре, че е топло, ама пък тая извара взе да ми втръсва. Май пак доматки със извара и котидж ще бъде. А детето яде сладолед, но май изварата не си изяде :mrgreen: Докато хапвам ще видя гъбите какво да ги правя, и може мъфини със сиренце да забъркам, че децата така ги хапват повече.

Докато си приготвях доматките се замислих, дали пък всъщност да не опитам да направя гъбена супа, реално никога не съм яла. Само ме притеснява, че може да я изхвърля и никой да не я яде, но...няма как да знам дали ще допадне, само да видя как се прави, че може да се окаже, че нямам продукти за нея.
Оооо, то си имало рецепта точно за мен бе - Гъби фрикасе с пушено пиле, не ми е пилешко, а е свинско, но става идеално (мааалко по-малко ми е останало от него, пък друго месо нямам, та мисля да намаля брашното или ще хапвам 1 виличка извара после и готово). След малко се залавям....макар, че то за кога ще бъде....Утре никак няма да съм балансирана, че с децата съм на една погача...трябва протеинки да си правя, ама нямам продукти, ох трябва да се пазарува, ама без списък излиза дебела сметката и се чудя какво да купувам. Но това фрикасе ще бъде направено, пък когато се изяде тогава. Може и тази вечер да му видим сметката :laugh4: Аз до тук съм със 7 блока за днес, така, че може към 1ч да хапна не 1, а 2 блока.
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 02, 2015 9:27 pm

В началото човек малко трудно преценява от кое по колко да напазарува. Но честно казано аз преди понеже пазарувах за цяла седмица гледах да имам винаги пилешко, котидж и извара, яйца и честно казано май не ми се е случвало да закъсам за протеини, но пък ми се е случвало да се чудя какво да ползвам за въглехидрати. :) Сега нямам такива проблеми - по-често ходя по магазините, но си ми остана навик винаги да имам заредени протеини в хладилника - гледам да не оставам без яйца, мляко, котидж, някакво месо или шунка. А пък заради предишните закъсвания с въглехидратите често се хващам, че се презапасявам с всичко, което ми се вижда изгодно на момента. Тук са си скъпички плодовете и зеленчуците, особено домати местно производство. Е, аз не съм защитник на местното производство и си купувам вносни, които са ми по на сметка. :) (За сведение - холандски ягоди 500гр - 2 евро, финландски ягоди 250гр - 4,50 евро, направо страхотна разлика)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот tsvetito » Вто Юни 02, 2015 10:54 pm

Добре се получи фрикасето, но не го ядох него, а нещо ми се приядоха мъфините и сгънах 2 с малко кисело мляко. Сега ще правя нови, но със сиренце и без хартия, че като махах хартията по нея си остана половината мъфин, та определено 2 блока не съм хапнала, дори и с млякото. Май това ще ми е нощната закуска, сега ще пия и Омегата.
А пазаруването баш в началото освен, че е доста скъпо и объркващо, ами то е вманиачаващо, защото четеш етикети първо за протеини, въглехидрати и мазнини, а после и какво аджаба има вътре, дали е натурално или не съвсем. За съжаление в днешно време, ако се храним с наистина чиста храна, то трябва да се изкарват дооооста добри пари. Така, че гледаме най-вече да балансираме и да избягваме големите боклуци все пак.
Иначе в хладилника млека и извара колкото искаш, но месо няма. А и не смея много да взимам, защото винаги е охладено. Освен да го замразявам :think2:
Та по някога и аз се чудя какъв въглехидрат, но добре, че все има някакъв плод в къщи (това и зълва ми много го пазарува). В краен случай имам едно сладко от череши дето правих миналата година, може и до него да прибегна, макар, че трябва да видя как се смята.
Купила съм и сусамов тахан и се чудя кога ли ще направя бонбони. Някъде четох тук за тахан с мед и още нещо....трябва да го намеря къде беше.
Маня, на щерката тази вечер към изварата реших да й сложа подправки, имам едни за печено пиле, сложих от тях, малко шарена сол и мааалко чубрица. Хареса й, но си намаза цели 3 филии пълнозърнест хляб с няма и 1 блок извара :laugh1: Ще се окаже фен на подправките, за разлика от мен, ама покрай теб добих смелост да слагам. И тук да ти благодаря за как се прави пилешко. Щерката не обича особено месо, но откакто започнах да го овкусявам (даже и дижонска горчица взех) и на тигана с бързото обръщане....много го яде, става страхотно, а и лесно и бързо. Та колкото и изчанчен вкус да имаш определено си взех по нещо от теб :) (аз бих се определила като пълна твоя противоположност - ако може само месо и почти никакви подправки, но започнах да се променяяям).

Абе готино е да си в Зоната, иде ми да танцувам :bigsm15: и да пея (то в колата си пея де, децата ми се смеят като се разпея и разтанцувам зад волана). А тези кила не съм била от.....8 години, направо си се кефя, май ще извадя стари парцалки :bigsm24:
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Tsvetito

Мнениеот dorinka » Сря Юни 03, 2015 10:40 am

Цветенецеее,страхотна е малката принцеса :hug: Да ти е жива и здрава и все повече да навлиза в спорта,че по-хубаво от това няма.Спорта освен,че е здраве и възпитава ,направо си е супер.
За пазаруването и аз се затруднявам все още,а и като са доста съкратени финансите,особено сега преди заплата,направо голяма чуденка пада в магазина.Но предимно ям извара,домати,овесени трици,кисело мляко,яйца и пилешки гърди.До скоро пилшките гърди ги печах на грил тигана с подправки,но последните няколко пъти си купувам по 1 кг. и ги пека в тавичка във фурната овкусени с малко сол,черен пипер и малко соев сос наливам и малко водичка и така ги пъхам.Стават по сочнички от колкото на грил тигана и като изстинат си ги правя в торбички по 3Б за основните хранения и ги замразявам.После само вадя 1 час по-рано и хапвам или ги пускам за малко в микровълновъта на размразяване.Ако искаш пробвай :)
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта