Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот mahona » Сря Яну 20, 2016 11:57 am

Здравей Кате!Имам въпрос относно соления кекс от прекрасния ти блог...какво сирене ползваш за него ?Пробвала ли си го с извара 7-8 Б и повече белтъци?Много ми хареса тази рецепта за закуски на моето "кралско зонуващо войнство " в къщи :laugh1: ...т.е..мама,тати,мъжа ми и аз :lol: .Дай ми съвети за него..имам идея и да го опитам във форми за мъфини..така че приемам всякакви указания от опитен зонковец като теб!
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Яну 20, 2016 9:58 pm

Махони здравей :)
Кекса го правя със сирене на мандра Сигмен, не съм го срещала по магазините, купувам го от пазара в Бургас, имат фирмен магазин на пазара на краснодар , слагам по 40гр за блок. защото няма етикет, а магазинерката казва че е нискомаслено, но за всеки случай слагам по 40гр.
Тези печива стават всякак, можеш да им променяш съставките както ти дойде, но всяка промяна променя вкуса и консистецията, правила съм ги с извара , но без вода , и станаха твърди курабийки, лично на мен и моето семейство, тази рецепта най много ни допада, направихме я случайно, исках да направя курабийки, но майка ми сложила вода в сместа без да ме попита и стана супер кекс.
Ако сложиш чубрица, ще има вкус на картофени кюфтета :laugh1:
И в форми за мъфини ще стане, както казах, всякак става :lol: но точно соления кекс така е най сполучлив :) ама ти пробвай де, ние изядохме сума ти проби :laugh3:
Свърши ми брашното от нахут, и сега си чакам поръчката, но ми се въртят картофените кюфтенца , и едно огретенче с кайма :laugh4:
П.П. кекса го изпекох в три малки тавички , защото ги имам, преди да си ги купя, печах в една голяма тава :chef1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Petja » Вто Яну 26, 2016 8:41 pm

Здрасти Кате!
Не се ориентирам още добре и не ми е ясно как да намеря твоя мейл за да ти изпратя рецептите и снимките.
Патладжаните също станаха страхотни. Баща ми, който още не е в зоната взе да настоява и него да го предвиждаме с два - три блока.
Поздрави!
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 26, 2016 8:49 pm

"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Petja » Вто Яну 26, 2016 9:26 pm

Ок ей сега пращам
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 26, 2016 10:47 pm

:chef1:
:laugh1:
:laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот roksi » Вто Фев 02, 2016 12:27 pm

Кате,направих пайчета със сирене по твоята рецепта,станаха божественни, опитаха ги и незонуващи , получаваш 10 :bigsm20: :bigsm20: :bigsm20:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Фев 02, 2016 8:40 pm

:smdance: :bigsm15: :torta:

Рокси и аз си купих сироп от агаве със същите показатели, моя е мексикански, и аз се чудя как да го ям. Моя е много рядък, сладък е , ама не колкото меда, възможно да има разлика с на Маня, защото нейния е концентрат, май ще ползвам по 1 ч.л. за подслаждане без да го броя, че пари съм давала, не мога да го хвърля :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот roksi » Вто Фев 02, 2016 9:46 pm

Кате,и на моя пише ,че е мексикански,по-рядък от мед,много сладък и на края нагарча ,не ми хареса.май съм се минала , : :lol: и аз мисля да го ползвам както препоръчва Маня
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Вто Фев 02, 2016 10:00 pm

Е то няма как да е друг, освен мексикански :lol: Растението вирее само в южните части на мексико. Прилича на кактус, но е по-скоро от семейството на алое вера. Има над 100 вида. Най-употребявания източник е синьото агаве. Ползвано столетия за подсладител от индианците. Счита се за полезно, но с него (както и изобщо с всичко "полезно" или "супер") не трябва да се прекалява. Не мога да си представя как ще изядете 56 г от това дето сте си го взели. На мен равната супена лъжица ми е все едно съм изсипала чаша захар в млякото. :lol: Ползва се и с топлинна преработка (подсладител към мъфинчета или други измишльотини), но губи част от сладостта си.
Много ми е интересно къде е пакетирано. Ако е от някоя БГ фирма, може нещо да не са се справили с базата данни за макронутриентите в мрежата и затова да са посочитили тези данни. Ще мина тия дни покрай някой от здравословните шопове, да видя какво точно пише на опаковката, че картинките в нета не показват цялата картинка.

М-да, чичко Гугъл винаги идва на помощ - Dragon Foods е марка на БГ фирма Смарт фуудс, дето са си направили сайтчето на три езика. Явно си доставят сиропчето в бидончета и пакетират в бурканчета :laugh1: И понеже са много умнички, са използвали данни, които са за 21 г доза, която навсякъде в нета съдържа 16 г въглехидрати. Нито една вносна опаковка агаве не е с по-малко от 60 г въглехидрати. Така че мили момичета - ползвайте формулата
1 БВ = (доза/съдържание на въглегидрати)*9 - приблизително 12 г - равна супена лъжица :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Това са големи специалисти да знаете. Законът ги задължава да дават такива данни, не са ги имали от доставчика си и са фанали първото инфо дето им е попаднало :laugh1: Идиоти!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Фев 02, 2016 11:22 pm

Мойто агаве е от херба :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Сря Фев 03, 2016 4:09 am

Много хубав блог. Впечатлена съм. Мило Кате, можеш ли да ми изготвиш седмично меню от 9 блока. Изглежда съм тъпичка и не мога да се оправя с грамажите. Имейла ми е rhitzova@hotmail.com Аз съм пълна новачка, изчетох какво ли не и пак не мога да се оправя с тези 9 блока. Знам само че това е пътя. Изчетох и всичките ти рецепти от блога ти. Благодаря.
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Сря Фев 03, 2016 4:32 am

Какво се крие под абревиатурата ГХИ , на няколко места го срещам?
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот debborah » Сря Фев 03, 2016 4:36 am

хахахахаха, удивително е как бог те е надарил с такъв оптимизъм и чувство за хумор
debborah
 
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 10:19 pm
Канада
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Фев 03, 2016 11:54 am

Здрасти новак :lol: по принцип не ме затруднява, ама кажи какво имаш за въглехидрати и протеини, какво не ядеш, и защо само 9 блока, тук обсъждахме с Маня, и смятаме, че девте са малко, 11 блока са едва 1200 калории, и ако човек иска не само да отслабне, а и да е здрав, а също така зоната да е начин на хранене , е добре да хапва повече блокове. В сайта на Бари калкулатора е стопиран на 11 блока за жените. Ако държиш да са по малко, поне да са десет :laugh4:
Ако правя меню за теб, ще го побликувам в блога, за да може и други да черпят идеи :)
Намери ме във фейса :) с месинджъра ми е най удобно :)
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Фев 03, 2016 12:56 pm

Нека се намеся малко. Моето лично мнение, че трябва да се ядат 11 блока е в резултат на личния ми опит и прочетеното от Бари.
Колко блока да се ядат е все пак резултат и от това какви са изходните мерки на човека, който започва да се храни по Зоната. Ако е девойка, която е кинта и двайсе :lol: (120 см), тежи 50-60 кг, няма спортни навици, досега се е хранила с над 1800 калории на ден е много вероятно да не изпитва глад и при 9 блока. Но ако е 180 см, тежи 130 кила и я мързи дори да ходи, тогава 9 блока е много вероятно да дадат бърз резултат в отслабването, но то да не е толкова здравословно и вместо да изпишем вежди, да извадим очи ("Токсичната мазнина"). Особено ако паралелно със зоново меню не приема омега-3 мастни киселини и то с висока концентрация и качество.
Много е важно да не изпитва глад. Ако има глад между храненията - не сме в Зоната.
Аз лично тръгнах също от 9 блока, но бях гладна. За две години съм преминала през 9, 10 и 11 блока. В различни периоди се връщам и към по-малко блокове. Физическата ми активност не е променена, но някак се чувствам различно през различните сезони. Просто наблюдавам реакциите на тялото си и така преценявам къде съм.
Колкото до това за дневно меню - ами девойката да вземе да отвори и прочете от сайта книжките на Бари - във всички има менюта - за седмица, за месец, за мъже, за жени. А най-важното е човек сам да се побори с мерките и теглилките и блокчетата, което в началото е малко объркващо, но после се превръща в навик и всичко става с лекота. А и всеки си има свой вкус и предпочитани храни - зелената част на таблицата предоставя доста голямо разнообразие.
И за пореден път искам да напомня - Зоната не е диета за отслабване. Целта на Зоната е да се държи под контрол "тихото", клетъчното възпаление. Ако контролираме възпалението, губим тегло, защото движещата сила за натрупване на килограми е инсулиновата резистентност, причинена от възпалението.
Но не калориите са в основата на Зоната. Зоната определя блоковете от това от какво количество протеин на ден се нуждае даден индивид, за да поддържа мускулната си маса. А това са 90 г протеин за средностатистическа жена и 110 г за средностатистически мъж. Затова първо се определят протеиновите блокове, от които имаме нужда, които след това се балансират в съотношение 1:1:1 с въглехидрати и мазнини. А след това се избират бедни на мазнини протеини, въглехидрати с нисък гликемичен товар и богати на полифеноли и полезни ненаситени мазнини.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron