Дневникът на Доринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Пон Юни 01, 2015 2:43 pm

Привет на всички зонуващи :hooo:
Ето,че се реших и аз да си направя дневник и да споделям дневните си менюта за да може да ме коригирате и напътствате!
Малко инфо за мен:
Казвам се Доротея и съм на 33г. В зоната съм /или поне се опитвам да бъда/ от точно 3 седмици.Целта ми е подобряване на здравословното състояние и отслабване.Имам 25 излишни килца и смята да се преборя с тях хапвайки здравословно :bigsm39: и спортувайки :msmile4: :msmile13: Имам нужда от подобряване на имунологични стойности,които при мен са завишени и са проблем за забременяване.Предстои ми Ин витро,което може би ще можем да направим чак догодина,защото преди това се налага да се оперирарм от миомни възли,които са също проблем за забременяването,а знам ли може до есента,когато трябва да бъде операцията да са изчезнали от зоновото хранене и да не се наложи да ме режат :bigsm1:
На кратко това е за мен :) С нарастване на дневника ще ви споделям ,какво се случва с мен и до къде съм стигнала със зонуването и с другата цел и мечта забременяване и раждане на здраво бебче,а защо не и две :bebe1: :bebe2: за да бъдем едно много щастливо и голямо семейство :family:
Да не забравя да споделя,че за точно 3 седмици съм свалила 3,5 кг. , талия -2см.;ханш -3см;гр.обиколка -3см.
Мисля,че са супер тези резултати и са много зареждащи и мотивиращи за продължаване с това приключение :zone:
Следват менютата от вчера и днес:
31.05.2015
З. 2Б - палачинка с 1 яйце ,14гр.овесени трици, 80гр цедено мляко Олимпус на айран и 240гр.домат + 2 ореха
О. 3Б - пуешка шунка 126гр. , нахут 1/4 ч.чаша , домат 240гр. ,ябълка 100гр. + 2 ореха
СЗ. 1Б - пуешка шунка 42гр , домат + 1 орех
В. 3Б - скумрия 126гр. , домат 240гр.,нахут 1/4 ч.ч., 1бр. - бонбон "Кари" от рецептите в сайта + 2 ореха
ВЗ. 1Б - ксело мляко 2% 200гр.

За днес 01.06
З. 2Б - палачинка с 1 яйце и 14гр. трици,пуешка шунка 21гр. извара Олимпус 25гр.,един бонбон "Кари"
О. 3Б - салата от домати 480гр.,1/4 ч.ч.нахут, извара 50гр , шунка 84гр. охх и сега се сещам ,че забравих да си счупя орехчета и да добавя в салатката.
за СЗ. планирам 1Б - шунка 42гр.,домат 240гр + 1 орех
за В. планирам 3Б - пилешко филе 84гр,салата домати 480гр и 1/4 нахут + 3 ореха
за ВЗ. планирам 1Б - извара 50гр. + един бонбон "Кари"

Забравих да напиша,че по калкулатора в сайта трябва да хапвам по 11блока т.к. спортувам 3,4 пъти в седмицата в домашни условия,но доста се натоварвам ,а и освен това живея в къща и си имам градина,в която през лятото си има доста градински фитнес :chores-mowlawn:
От една седмица обаче хапвам по 10 блока,защото миналата седмица ми правиха една операция - хистероскопия за отстраняване на един миомен възел и сега за малко съм се поспряла с тренировките и за това намалих с един блок дажбата.След още няколко дена ще започна пак с тренировките и ще увелича блоковете с един.

Това е за сега от мен ;) Ще чакам гости в моя дневник и коментари :bouquet:

Благодаря ви,че помагате на хората да бъдат здрави и жизнени :hooo:
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Дневникът на Доринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Маня » Пон Юни 01, 2015 5:38 pm

Честито дневниче, Дори. За сега само една препоръка, че пиша от телефон. Забрави жълтъците. Ползвай само белтъците на яйцата. Прочети внимателна за арахидоновата киселина в сайта! За твоите проблеми е изключително важно.

ПП. Не споделяш дали приемаш рибено масло. То също ще окаже благоприятно влияние за намаляване на клетъчното възпаление в организма ти и да те подготви за желанието ти да станеш майка. Силно се надявам много скоро да публикуваме последната книга на Бари, в която иа една изключително интересна глава за епигенетиката, която ще бъде от полза за всяка бъдеща майка.
Последна промяна Маня на Пон Юни 01, 2015 7:23 pm, променена общо 3 пъти
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот NikoLinia » Пон Юни 01, 2015 5:41 pm

Здравей Дори!
Желая ти успех и постигане на всичките ти цели! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Вто Юни 02, 2015 8:13 am

Маня,благодаря за препоръките за жълтъците.Прочетох статията отново,защото я бях чела и ще се опитвам максимално често да избягвам жълтъците. Ям ги цели яйцата,не защото така ми харесват повече ,а защото са ми много ограничени финансите :( ,но след като прочетох отново статията за арахидоновата киселина ,ще се опитвам все по-рядко да ги ползвам тия жълтъци или направо да премахна често използваните от мен яйца.
Рибено масло все още не приемам :( по същата причина с финансите,но като взема заплата задължително ще си поръчам.И за това прочетох страшно много и ми става ясно,че тия мой завишени NK клетки могат да влязат в норма с приемането на рибено масло и хранене в зоната.Много е трудно с тия финанси ,направо някой път ми идва да се :gunshot: толкова много пари заминават по тия доктори ,че акъла ми не го побира как ще успеем да пристъпим към самата процедура,която сами трябва да си финансираме,т.к. са ми изчерпани всички опити по държавния фонд.Но се надявам да се подредят нещата :) Важното е да си подобря сега здравето,а после ще му мислим :th:

Ники,благодаря за пожеланията,дай Боже всичко да се подреди.

Ето и днешното меню:
З. 2Б - палачинка с 2 белтъка ,50гр.извара Олимпус и 14гр. трици,печен пипер 70г,половин бонбон "Кари"
О. 3Б - пиле 84гр.,домати 480гр. леща 1/4 ч.ч + 3 ореха
СЗ.1Б - извара Олимпус 50гр , 8 череши и 1 орех
В. 3Б - пиле 84гр.,леща 1/4ч.ч , домати 240гр,печен пипер 140гр. и 3 ореха
ВЗ. 1Б - кисело мляко 220гр. 0,1% + 1 орех

От утре обаче ще бъда в Павел баня за празника на розата и ще помагам на момчетата от клуба на моя мъж(той е моторджия :auto-sportbike: и член на Павелбанския Мото Клуб),които осигуряват допълнителен кетъринг за мероприятието и си има доста работа - скара,бичрика и т.н. :cheff: :bigsm41: Та се чудя как ще мога да се храня,но ще направя всичко възможно да не излизам от ритъм.Ще карам на кисело мляко,извара и домати + някоя ядка и ще стане работата.Ще ви държа в течение, а от вас искам да ме наритвате :bigsm55: :bigsm37: ако взема да гафя .
И да не забравя,чувствайте се поканени на Празника на Розата ,ако някой има път нека да заповяда да види колко е хубаво.По същото време е и празника в Казанлък.
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Маня » Вто Юни 02, 2015 8:23 am

Дори, жълтъците можеш успешно да ползваш за маска на косата и лицето, за да не отиват в боклука. А ако са от вече сварени яйца, има и божии твари (разни пилета няма начин да не хвърчат из градината ти), които биха им се радвали.
А можеш да си вариш само белтъците, като ги разделяш още в сурово състояние и белтъците вариш в стреч фолио с разни подправки - стават страхотни.
Жълтък, няколко капки зехтин, лъжичка мед е страхотна маска за лице.

И весело прекарване на Празника на Розата, землячке :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Вто Юни 02, 2015 10:09 am

Маняяя :bigsm22: благодаря ти за съвета за жълтъците ,ще изпробвам маската още днес,че ми останаха два от закуската .

Маня написа: И весело прекарване на Празника на Розата, землячке :)

Благодаря за пожеланието,ти от къде си ? Аз съм морско чедо от Варна ,но пуста любов :skyle13: :rheart: от 2,5 години съм в Казанлък и много ми харесва тук.Обичам го тоз град още от преди да се запозная с мъжчо и то за това сигурно съдбата ми го прати :)
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Маня » Вто Юни 02, 2015 10:25 am

По майчина линия рода ми е от Долно Сахране и Търничене. Мама се е раждала в Казанлък. Аз в София. До първи клас ме отглеждаха баби и лели в Търничене.
И аз го обичам този край. Сърцето ми е там. Най-хубавите ми детски спомени са свързани с този край. Но не съм идвала от 6-7 години вече. Къщурката ми в Долно Сахране сигурно е обрасла и се е скрила зад къпинаци и саморасляци. Но и за нея ще дойде ред.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Вто Юни 02, 2015 11:03 am

Даа,Маня,много е хубав този край :rose-1: :rose-1: :rose-1:
Моя приятелка и кумица е от Долно Сахране .
Щом ти е тук сърцето,все някога ще намериш време и ще наминеш :) и може да си спретнем срещичка за обсъждане на общите интереси :zone:
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот mahona » Вто Юни 02, 2015 11:28 am

Добре дошла и от мен Дори.Прочетох началото на дневничето ти и съм убедена,че ако влезеш в зоната и се задържиш там ще ти е в огромна помощ с проблемите ,които искаш да преодолееш.А сега по същество...тия дни бях по пътищата и много добре ми помогнаха ,за да се храня навреме и зоново мъфинките на Тина ..пиша ти тук рецептата и ако имаш време и възможност си направи 2 дози и ще си спокойна....84 гр овесени трици- 6БВ;2 яйца и 2 белтъка - 3БП;120 гр обезмаслена извара Мероне - 3БП(или 3 яйца и 2 белтъка + 112 гр друга извара 2БП - сметната по етикет за 56 гр за блок);2чл зехтин;1 ч.л сол; половин бакпулвер.Включваш фурната да загрее на 180 градуса и разбиваш яйцата,добавяш всичко останало и разпределяш във формите.Печеш 15-18 мин.Ако нямаш форми просто изсипваш в малка тавичка върху хартия за печене.Аз правя за път 2 дози по 6Б и си вземам и някое кисело мляко с мен.Хапвам по 1 мъфина 1БПВМ и 220 гр кисело мляко 2%- 1БПВМ ..или както там ти е удобно...и 2-те неща са балансирани и добре засищат в комбина. :lol:..Ако искаш да спазиш това ,което Маня ти пише за жълтъците си направи мъфините само с белтъци ,но излизат доста по скъпичко заради броя на яйцата.Ти прецени как да постъпиш.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Сря Юни 03, 2015 10:54 am

Махона,благодаря много за рецептата за мъфини :hug: Не успях да си я приготвя вчера,защото нямах всички необходими продукти,но си спретнах поне една палачинка с 1 яйце(само толкова имах в хладилника и за това не му махнах жълтъка), 28гр. трици и 50гр.извара Олимпус. Палчинката си я хапнах половината днес за закуска с 200гр. кис.мляко 2% ,а другата половина ще е за следобедна закуска. За обяд ще съм на пил.пържолка от филе и домати,а за вечеря може и само на кисело мялко да изкарам защото ще съм пак в Павел Баня да помагам и ще се опитам поне днес да не изневеря на режима с някое кебапче :hm: Сега да си кажа и за снощи,че вечерята ми бяха 2 кебапчета с 20 пръчки пържени картофи :skyle5: ,аааа и биричка малко пийнах ,абе излязох от зоната,но днес сутринта се върнах и дано довечера да остискам и да не ме изкушат пак тез сочни кебапчета.Това е за сега от мен,утре ще ви пиша пак ,какви съм ги сътворила :)
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот tanita68 » Сря Юни 03, 2015 3:30 pm

Вземи си пилешка пържола и я опечи на скарата при кебапчетата - поне миризмата ще поеме и няма толкова да те изкушават. :) Според мен по-големия проблем са пържените картофки. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Italiano » Сря Юни 03, 2015 3:48 pm

През 2006 като си казах, че повече няма да ям пържени картофи и оттогава не съм хапнал и един. И изобщо не ми липсват, макар да знам, че са вкусни.
А пък през лятото на 2008 си казах, че няма да пия бира и изгледах цялото европейско без една глътка. Да ми се чуди човек на акъла ...
:lol:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Маня » Сря Юни 03, 2015 3:56 pm

Но си заменил бирата с червено вино, надявам се :lol:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Сря Юни 03, 2015 5:32 pm

tanita68 написа:Вземи си пилешка пържола и я опечи на скарата при кебапчетата - поне миризмата ще поеме и няма толкова да те изкушават. :) Според мен по-големия проблем са пържените картофки. :)


Танитка,точно така направих :) поръчах на мъжа ми да ми купи пилешко филе и като отида ще си я пекна пържолката и зелева салатка ще хапна и една ябълка и съм готова.Обещавам си на себе си,че днес няма да ям нережимна храна :angel: но меренето ще е на око

Italiano написа:През 2006 като си казах, че повече няма да ям пържени картофи и оттогава не съм хапнал и един. И изобщо не ми липсват, макар да знам, че са вкусни.
А пък през лятото на 2008 си казах, че няма да пия бира и изгледах цялото европейско без една глътка. Да ми се чуди човек на акъла ...
:lol:


Дааам ,дано някой ден и аз да успея да кажа нещо и да не барна и грам... :th: :hm: дали ще стане..
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот dorinka » Чет Юни 04, 2015 8:21 am

Амиииии,какво да кажа...направо съм за бой :bambam: Не само ,че не успях да се въздържа снощи от похапване на нережимна храна ами има и гадни последствия днес :bigsm36: Сутринта едвам отлепих от леглото с главоболие и тежест в корема,въпреки че не съм прекалила като количество храна,но мазните пържени картофи,макар и малко като количество си казаха думата. След почти месец в Зоната и усещането да кипиш всеки ден от енергия,да ставаш сутрин с усмивка преди да ти е звъннала алармата на телефона ,днес съм направо срината.Дано до обяд да се оправя и да ми е обеца на ухото дълго време,защото не искам да си го причинявам отново.
Ето и днешното меню:
З. 7,30ч. палачинка с 1 белтък,14гр.трици,25гр.извара и капка зехтин за намазване на тигана,200гр.кисело мялко 2%
О.12,00ч. отново същата палачинка с една кофичка кисело мяко 0,1% + 9 маслини
СЗ.16,30ч. 50гр.извара Олимпус ,ягоди 70гр. от градината и 4 череши също наща вкусна хрущялка :) ,3 бадема
В. 20.30ч. слата от дмомати и краставици 2БВ,9 маслини,вино 1Б ,пилешко филе на грил тиган 84гр.
ВЗ.23,00ч. - кисело млкяо 200гр. 2%

Това ще е днес менюто.За Павел Баня съм си взела днес тиганчето за палачинки ,така че съм подготвена за режимни палачинки с трици и белтъци.Довечера след работа ще мина през Кауфланд за се заредя с извара,яйца,кисело мляко,трици и пиле и заминавам.До неделя ще сме там,но сме си с караванката :auto-camptrailer: и ще има къде да си приготвям всичко ,което ми е необходимо за да изкарам дните режимно :cheff: :cook1: :hungry: .
Ще поглеждам,какво пишете за да съм в течение,но незнам през телефона до колко ще мога да пиша и може да докладвам в неделя като се върна как сме изкарали :)
Аватар
dorinka
 
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Май 13, 2015 3:56 pm
Казанлък/Варна
Жена

Re: Дневникът на Доринка

Мнениеот Italiano » Пет Юни 05, 2015 12:38 pm

Маня написа:Но си заменил бирата с червено вино, надявам се :lol:

Наливах се с безалкохолно - бяло вино + спрайт + лимони ... водичка, общо взето. Чиста загуба на време. :mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта