Дневникът на Roshla

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот tsvetito » Вто Дек 01, 2015 2:27 pm

Рошла :bigsm20: Продължавай все така!
А за сиренцето, защо не смениш с извара? Признавам си, мислех си, че без шоколад и да ям извара, това НЯМА КАК ДА СТАНЕ! Да, ама не! Ядях извара, дори ми хареса много, шоколад, хляб и въобще тестени и сладки неща 2 месеца не бях близвала (тогава бях стриктна зонка). И което е най-интересно, просто не ми се ядяха! Е, сега признавам си, вечер ми се хапва сладко и чопля семки, това са ми най-големите прегрешения, както и малкото хранения, но пък нощното гледам да си го взема и да си пия Омегата. Определено трябва и ти да пиеш, но правилната.
А за изварата, опитай тази на Олимпус в кофичките, на мен тя ми хареса най-много, и любимото нещо през пролетта-лятото беше извара и домати, после минах на сиренце и то на око....то това е друга тема.
Успех и догодина ще чакам да се похвалиш, че си станала 80кг, а 2017, че гониш старите 65кг :)
Аватар
tsvetito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Май 03, 2015 11:45 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Зоната
 

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Вто Дек 01, 2015 4:08 pm

Цвети благодаря ти много за подкрепата :bouquet: за изварата отдавна не съм си хапвала, вземала съм си от тази на Олимпус, просто трябва да я подправям и за това я изключих, но скоро ще си взема че сега вкуса на котидж ми се струва еднообразен. Ти достигана ли желаните резултати със Зоната?
Дано сваля килограмите, преди време гледах едно момче в Х фактор което бе свалило 120 килограма за което му свалям шапка, много ме израдва този младеж. Надявам се и аз да вляза в някакви нормални граници.
Лек ден и много усмивки
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Вто Дек 01, 2015 5:45 pm

Рошличке, браво за първите изтекли течности от тялото (да, това със сигурност са основно натрупаните излишни течности в клетките). Продължавай така и скоро ще почнат да се топят и излишните мазнинки. Първоначално в Зоната може да се отслабне доста, но после идва момент, в който смъкването става бавно, постепенно, със задържания и после пак надолу. Така че просто се подготви и психически, че няма нещата да станат за месец или два. Нужно е време, търпение, старание и спазване на принципите на Зоната. А просто си заслужава усилието в началото, защото после всичко се превръща в рутина и е ужасно приятно. И всяко кръшкане се усеща от организма. Никога не забравяй, че Зоната първо е начин на живот, система за правилно балансирано хранене, което осигурява добро здраве и дълголетие, може да реши редица здравословни проблеми и едва накрая е диета за отслабване.

За изварата - фантастичен продукт като източник на белтъцини за хора, които искат да се въздържат от месо или просто не го любят. Има няколко прекрасни извари подходящи за Зоната - Олимпус (внимавай в % масленост, че има версии в които трябва да не добавяш мазнини), Домлян, Ведраре. Смесена с подправки, плодове, явки, зехтин, какао или като пълнеж на омлет от белтък си е направо супер. Въпрос на фантазия с какво ще я забъркаш - соленичка или сладичка. Все си е вкусна. А има възможност и да я комбинираш с кисело мляко, защото то е смесен продукт, и така да образуваш например 2 БП+1БВ от млякото и изварата и да го допълниш с 1 БВ плод или зеленчук (било на пюре, на смути или каквото ти дойде на ум). Аз определено в последно време предпочитам изварата на Домлян. Олимпус ми е нещо безвкусна, Ведраре ми е по-подходяща за "пържени яйца със сирене" :lol: . Абе, просто гледаш мазнините да са под 1,5 грама/100 (Олимпус май бяха 2 грама, и към нея не се добавя мазнина)

Моята солена версия е нещо като катък - 400 г сирене Маджаров лайт + 450 г извара Домлян + 1 кофичка кисело мляко Маджаров/Верея 0,1%. Всичко това смесено и в хладилника и после по 50 г за 1 БП.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 01, 2015 9:16 pm

Ехаааа, тва са много кила за една седмица, браво моме, продължавай така, хапвай си блоковете,и си свиркай :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Сря Дек 02, 2015 10:38 am

Добро утро. :)
Чувствам се чудесно. :smdance:
Да попитам Мани какво е това сирене дилайт на Маджаров, гледах, пулих се в Метрото и нищо не намерих, ако може някое линкче на това сиренце да го пробвам.
Кати много съм добре. :)
Менюто ми е малко еднообразно, гледам си зеленчуци и плодове с котидж и салатки за обяд и вечеря. Наблягам си на млечните продукти, отколкото на месцата. Отскоро забелязвам, че от краставиците ужасно ме боли корем :notagree: изглежда е заради това че не им е сезона и са пълни с боклуци ли.
Довечера ще си правя зеленчукова супа с бяло пилешко месо. Да ви питам също, купих си наскоро сушени плодове за ушав и едни други пак сушени пак за варене за сок. Та има ли проблем, че си правя такъв сок. Аз не ям плодовете а само сока. :doNotKnow:
Благодаря за подкрепата която ми оказвате.
:bouquet: :bouquet: :bouquet:
Пожелавам страхотен ден на всички.
Ваша Рошла ;) :bouquet: :smdance:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Маня » Сря Дек 02, 2015 11:03 am

МАДЖАРОВ имат т.нар. "лайт" серия - нискомаслени продукти - сирене, кашкавал, крема сирене и катък. Досега съм попадала само на сиренето и кашкавала. Но в Метро не ги предлагат. Със сигурност сиренето се предлага във Фантастико. Има опаковки от 400 и 200 г. (не се добавят мазнини при употребата му, въпреки че е лайт.) От Метро съм купувала нискомаслено на Олимпус (но то е по-маслено от това на Маджаров - поне по етикет, и е много тебеширено. Има едно обезмаслено прясно сирене на Хелиос мисля беше. Ама и то не се намира от раз. Предлагаха го едно време във веригата Верде (ама тя май умря нещо). То е доста безвкусно, но с него става супер овкусено саламче по рецепта на Гази. Можеш да я подириш из дневника ми, ако не се лъжа.

Колкото до плодовете - като си ги свариш можеш и да си ги хапваш - само че под бройка според плода. 1 сушена слива - 1 БВ. А иначе водната част също трябва да я броиш за въглехидрат (естествено трябва да вариш без добавяне на подсладители). Приеми че 1 чаша е 1 БВ. Аз лично действам опростено. Като ми се хапва сушена слива, боровинка или някое друго подобно изсушено плодово лакомство (но имай предвид че те масово първо се топят в захарен сироп и след това се сушат, така че е задължително да се търсят "натурални" - аз ползвам сливи, вишни и череши, арония - само тях намирам натурални и отвреме навреме едни много гадни на вид кайсии, но и те са натурални). Взимам 2 сливи за 1 БВ, накисвам ги във вода от вечерта и сутринта ги включвам в закуската заедно с водичката (моите закуски обикновено са някакви млечно-зеленчуково-плодово-ядкови смутита) или ги включвам като десерт към вечерята си (ако нямам свежи сезонни плодове).
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 02, 2015 2:37 pm

В нашия край на тва му викаме ушав :lol: аз не го харесвам :lol: правя си плодов шейк с кисело мляко, и рядко с прясно мляко :bigsm14:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 1:33 pm

roshla написа: За киселите краставички позволих си за първи път.

Не се притеснявай за киселите краставички - преди време го дискутирахме този въпрос и стигнахме до заключението, че 2-3 краставички могат да се хапват без изобщо да се броят в сметките, щото са нищожна част от блока.
Просто при тях заради солта трябва да се внимава.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Italiano » Пон Дек 07, 2015 1:35 pm

Katerinka написа:Сирене маджаров 135 гр пълномаслено
Маслини 9 бр

Не, не, не - хем пълномаслено, хем и допълнителни мазнини. :noo:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот roshla » Вто Дек 08, 2015 10:43 am

Здравейте малко се позагубих. Благодаря за съветите на Италияно и Мани и Кати. :Hello: Спазвам си зоната с изключение на Никулден вечерта, хапнах шок. бонбони и веднага имах резултат в теглото. Но съм си пак на линия и всичко е окс.
Днеска съм на круши с котидж и маслини :smdance: за вечеря не съм мислила още.
Пожелавам ви лек ден :bouquet:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Дневникът на Roshla

Мнениеот Katerinka » Пон Яну 04, 2016 7:46 pm

Ехоооо
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта