Дневникът на Lunichka_stz

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Съб Яну 23, 2016 10:51 pm

Мнооого закъсняла,но все пак се включвам и аз.
Към днешна дата стойностите ми са повече от потресаващи:тегло 118 кг :wow: при височина 157см...
Причини да съм тук: преддиабетно състояние,страх да се огледам в огледало или витрина,и...желание за дете....
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Дневникът на Lunichka_stz

Зоната
 

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 24, 2016 4:07 am

Здрасти!
По добре късно отколкото никога! И не си чак толкова зле! Има и по зле от теб, ти поне си на крачка от успеха, всичко е в твои ръце!
Пиши менюта какво ядеш, за да можем да помагаме, и се хващай сериозно, нямаш много време за мотане!
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 11:04 am

Здравей Луничка,
Аз съм от тези, които са по-зле от теб. Ръст 164 см. 130 кг. Но съм се захванала с режима и съм оптимистично настроена. Не съм си направила дневник все още, но изчетох по-посещаваните дневници и се радвах за хората от душа и сърце.
Успех и на теб! :hug:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Маня » Нед Яну 24, 2016 11:37 am

Скъпи нови зонови момичета, добре дошли! Ще се радвам, ако дълго останете с нас и постигнете добро здраве и намалени обеми. Горещо ви препоръчвам освен дневниците да прочетете и сайта, както и публикуваните книги на Бари Сиърс. Скоро ще откриете там и още две, които са особено полезни за закръглени грации с оглед правилното слабеене. Старайте се да се придържате колкото е възможно по-дълго към продуктите от зелената част на таблицата. Не се притеснявайте да питате, когато имате някакъв проблем. Непременно за вас е задължително да ползвате рибено масло

Ето какво препоръчва Бари при затлъстяване (не се обиждайте, но сами признавата истината :laugh4: )

ПЕРСОНАЛИЗИРАН ПЛАН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЗАТЛЪСТЯВАНЕТО

1. Поддържайте контрол на инсулина като следвате моите хранителни препоръки (балансирайки протеини, въглехидрати и мазнини), които очертах в Глава 7.
2. Направете си кръвен тест за холестерол на гладно, за да измерите съотношението си TG/HDL. Допълнете диетата си с 2,5 g дълговерижна омега-3 мастна киселина (1 ч.л. или 4 капсули от фармацевтичен клас рибено масло на ден), ако съотношението TG/HDL е по-малко от 2. Ако съотношението TG/HDL е повече от 2, допълнете диетата си с 5 g дълговерижни омега-3 мастни киселини на ден (2 ч.л. или 8 капсули) за тридесет дни, след това намалете приема отново на 2,5 g на ден.
3. Проверявайте съотношението TG/HDL всеки шест месеца. Целта ви е да се опитате да поддържате съотношението TG/HDL между 1 и 2.
4. Ангажирайте се с програма от упражнения, за да ви помогне да намалите нивата на инсулин. Американската сърдечна асоциация препоръчва 30 до 45 минути сърдечносъдова активност (ходене, колоездене, плуване, ски и т.н.) през повечето дни от седмицата. Консултирайте се с вашия лекар преди да започнете програма с упражнения.

Забележка: Следвайте тези препоръки за добавяне на дълговерижни омега-3 мастни киселини само ако използвате фармацевтичен клас рибено масло.


Препоръчаното количество рибено масло е от това, което се предлага на сайта на Бари Сиърс. От това, към което ви насочвам трябва да изчислите сами за себе си колко капсули трябва да приемате.

Желая ви успех!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Katerinka » Нед Яну 24, 2016 2:52 pm

Аз почнах 143 :laugh4: сега гоня 120 :laugh1:
Да ви предупредя, не се стремете да отслабвате бързо, че е много вредно, яжте по 11 блока, и бъдете постоянни, с кръшканици не става :lol: знам го от личен опит :sad:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Вто Яну 26, 2016 9:57 am

Здравейте!
Двоумя се дали трябва да приемам 11блока или 10.Пробвах 11 и сякаш бях по-добре. На 10 съм сякаш гладна. :th: :th: :th:
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Вто Яну 26, 2016 1:50 pm

Petja написа:Здравей Луничка,
Аз съм от тези, които са по-зле от теб. Ръст 164 см. 130 кг. Но съм се захванала с режима и съм оптимистично настроена. Не съм си направила дневник все още, но изчетох по-посещаваните дневници и се радвах за хората от душа и сърце.
Успех и на теб! :hug:



Благодаря! Успех на теб и на всички от форума!
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Маня » Вто Яну 26, 2016 2:37 pm

lunichka_stz написа:Здравейте!
Двоумя се дали трябва да приемам 11блока или 10.Пробвах 11 и сякаш бях по-добре. На 10 съм сякаш гладна. :th: :th: :th:


Луничка, в Зоната не трябва да се изпитва глад. Единственото, което ще се получи при 11 блока, че процесът на отслабване няма да е така бърз както при 9 или 10, но определено, поне според мен, ще е по-здравословен. Бари твърди, че при 11 блока е нормално да се смъкват около 450-500 грама на седмица от телесното тегло, ако се спазва "строга" зона - т.е. само зелените продукти. Аз лично минах през всички варианти - 9, 10, 11, пак 10, и накрая се върнах на 11, защото така се чувствам най-добре - никога не изпитвам глад, по-лесно комбинирам храната с по-малко теглене и мерене и в същото време по-разнообразна.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Tonkata » Вто Яну 26, 2016 8:43 pm

lunichka_stz написа:Мнооого закъсняла,но все пак се включвам и аз.
..............................
Причини да съм тук: преддиабетно състояние,страх да се огледам в огледало или витрина,и...желание за дете....

Здравей, Луничка ! :bouquet:
Не си закъсняла, просто сега си осъзнала че това е начина с който да стигнеш по-бързо целите си ! Желая ти успех и постоянство ! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Сря Яну 27, 2016 5:32 pm

Tonkata написа:
lunichka_stz написа:Мнооого закъсняла,но все пак се включвам и аз.
..............................
Причини да съм тук: преддиабетно състояние,страх да се огледам в огледало или витрина,и...желание за дете....

Здравей, Луничка ! :bouquet:
Не си закъсняла, просто сега си осъзнала че това е начина с който да стигнеш по-бързо целите си ! Желая ти успех и постоянство ! :bigsm18:


БЛАГОДАРЯ!
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Сря Яну 27, 2016 6:14 pm

Здравейте!
Тъй като съм многооо начинаеща ще имам нужда от помощ. Чуденката ми е относно изборът на мляко-било то прясно или кисело ,сирене и определяна броя на блоковете мазнини. Най-накрая открих ЕЛБИ 2% по БДС. Оказа се,че в Стара Загора го продават само в една верига. От това,което съм разбрала,когато протеините са набавени от различни от протеин на прах продукти трябва да вземаме 1 блок мазнини за 1,5 гр,а не за 3 гр. Права ли съм ? :th: :th: :th:
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот Маня » Сря Яну 27, 2016 7:21 pm

Луничка, добре е да избягваш прясно мляко. Ако все пак ползваш, е добре да е 0,1% масленост. Такова предлага Верея. Киселото мляко също трябва да е с такъв процент масленост поне в първите месеци в зоната. Такова предлагат Верея и Маджаров. Елби е най-доброто българско кисело мляко. Ако ползваш това от 2% не трябва да добавяш мазнини.
Нискомаслени извари предлагат Домлян, Мероне, Олимпус, Ведраре. Има и в Лидл, ако имате такъв магазин.
Нискомаслено сирене предлага Маджаров, серия лайт.

Ако протеините са месо, яйчен белтък, нискомаслена извара, нискомаслено кисело мляко се добавя 1 блок мазнина за 1 блок протеин. Ако ползваш протеин на прах (суроватъчен, соев, яйчен) тогава се добавят 2 блока мазнина за 1 блок протеин (който обикновено е около 8-9 грама протеинов прах). В случая не мериш в грамове, а в блокове. Ако трябва например да добавиш мазнина към протеин на прах за 1 блок (8-9 г) добавяш 6 бадема, или 2/3 с.л. зехтин, или 2 с.л. авокадо (просто зависи каква мазнина ще използваш в случая).
Всъщност 1 мазен блок от таблицата съдържа 1,5 г мазнини, а другите 1,5 грама идват от месото, белтъците, млечния продукт (когато е нискомаслен - под 1% масленост или обезмаслен). Тъй като в протеините на прах, когато са добре пречистени обикновено няма мазнини, затова се добавявт 3 г мазнина под формата на 2 блока.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот GODzillata » Пет Яну 29, 2016 8:06 am

Добре дошла, Луничка! :bouquet:

Еееех, любимият ми град на липите......Аязмото.......станционната градина, лодките.....6-то ОУ.......часовникът на театъра....Верея, "Запетайката"....спомени, спомени....може да се видим, когато си дойда към СЗ... :)
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Пет Яну 29, 2016 10:23 am

GODzillata написа:Добре дошла, Луничка! :bouquet:

Еееех, любимият ми град на липите......Аязмото.......станционната градина, лодките.....6-то ОУ.......часовникът на театъра....Верея, "Запетайката"....спомени, спомени....може да се видим, когато си дойда към СЗ... :)


Здравей и на теб!
Ще се радвам да се видим. Когато си в Ст.Загора пиши. Ако имам възможност-насреща съм.
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Пет Яну 29, 2016 11:02 am

Маня написа:Скъпи нови зонови момичета, добре дошли! Ще се радвам, ако дълго останете с нас и постигнете добро здраве и намалени обеми. Горещо ви препоръчвам освен дневниците да прочетете и сайта, както и публикуваните книги на Бари Сиърс. Скоро ще откриете там и още две, които са особено полезни за закръглени грации с оглед правилното слабеене. Старайте се да се придържате колкото е възможно по-дълго към продуктите от зелената част на таблицата. Не се притеснявайте да питате, когато имате някакъв проблем. Непременно за вас е задължително да ползвате рибено масло

Ето какво препоръчва Бари при затлъстяване (не се обиждайте, но сами признавата истината :laugh4: )

ПЕРСОНАЛИЗИРАН ПЛАН ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ЗАТЛЪСТЯВАНЕТО

1. Поддържайте контрол на инсулина като следвате моите хранителни препоръки (балансирайки протеини, въглехидрати и мазнини), които очертах в Глава 7.
2. Направете си кръвен тест за холестерол на гладно, за да измерите съотношението си TG/HDL. Допълнете диетата си с 2,5 g дълговерижна омега-3 мастна киселина (1 ч.л. или 4 капсули от фармацевтичен клас рибено масло на ден), ако съотношението TG/HDL е по-малко от 2. Ако съотношението TG/HDL е повече от 2, допълнете диетата си с 5 g дълговерижни омега-3 мастни киселини на ден (2 ч.л. или 8 капсули) за тридесет дни, след това намалете приема отново на 2,5 g на ден.
3. Проверявайте съотношението TG/HDL всеки шест месеца. Целта ви е да се опитате да поддържате съотношението TG/HDL между 1 и 2.
4. Ангажирайте се с програма от упражнения, за да ви помогне да намалите нивата на инсулин. Американската сърдечна асоциация препоръчва 30 до 45 минути сърдечносъдова активност (ходене, колоездене, плуване, ски и т.н.) през повечето дни от седмицата. Консултирайте се с вашия лекар преди да започнете програма с упражнения.

Забележка: Следвайте тези препоръки за добавяне на дълговерижни омега-3 мастни киселини само ако използвате фармацевтичен клас рибено масло.


Препоръчаното количество рибено масло е от това, което се предлага на сайта на Бари Сиърс. От това, към което ви насочвам трябва да изчислите сами за себе си колко капсули трябва да приемате.

Желая ви успех!


Предварително се извинявам за невежеството си,но как да изчисля по колко капсули да приемам от този вид рибено масло,който ми препоръчахте?
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Re: Дневникът на Lunichka_stz

Мнениеот lunichka_stz » Пет Яну 29, 2016 11:06 am

Предварително се извинявам за невежеството си,но как да изчисля по колко капсули да приемам от този вид рибено масло,който ми препоръчахте?[/quote]

От това,което разбрах е след като си направя този кръвен тест за холестерол.Така ли е? :th: :th: :th:
Не ми казвай какво да правя, за да не ти каже къде да отидеш...
Аватар
lunichka_stz
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Яну 23, 2016 9:40 pm
СТАРА ЗАГОРА
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта