Дневникът на Пепе

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 3:51 pm

За да не се натрапвам в дневника на Луничка си правя и мой.

Инфо за мен: Казвам се Петя, 130,00 кг. при височина 164 см. Бивша активна спортистка по джудо, но преди доста години. Сега канцеларка с доста уседнал начин на живот. От време на време се разпъргавявам и току изкатеря Беленташ или се дотътря до някой водопад, но твърде епизодично.
Като физическо състояние да чукна на дърво всичко в нормата поне засега,но от време на време започнах да вдигам кръвно, но като психика тотално разбита. Панически атаки, страхове, сринато самочувствие и много притеснения. Основния ми страх е да пътувам сама или с по-непознати хора. Все се притеснявам, че с тези килограми някой ден сърцето ми няма да издържи и тнт.
Сега съм половин психолог, ходя даже и на лекции по психология просто са ми интересни, залагам на хомеопатичната медицина и на удара отвръщам с контраудар. Т.е. ако ме е страх да влезна в подлез, отивам и влизам в Ягодинската пещера, но не всеки път се получава.
Спрях цигарите. От две и половина кутии на ден направо скочих на нула. Вече четвърта година не пуша.
Но не мога да ги сборя тези 130-тя. С вега тест и разделно хранене от 136,700 станах 130 и то за осем месеца. Не мога да контролирам количествата.
Бари Сиърс го чета от една година поне (на теория уж съм подготвена) изчела съм и трите книги, от една седмица се храня по системата с 11 блока. Падат ми се 10, но реших докато свикна да са 11.Ползвам рецептите от сайта, на мен са ми много вкусни и ми е по-лесно. Мръднала съм едва с 500 грама на кантара. Но ми е леко и се чувствам добре.
Днес обаче реших да похапна леща.От таблицата с блоковете видях : 1 БВ - 50 гр. Предполагам, че е варена, защото не ми се мисли как се изяждат 3 блока ако е 50 гр. но сурова.

Поздрави на всички участници в Зоната
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Дневникът на Пепе

Зоната
 

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 4:05 pm

Харесах и гозбите на Катеринка. Прави едни сърмички с кайма и овесени ядки. Аз пък имам тиквички и кайма. Ще сваря овесените ядки ще ги смеся с каймата и подправки. Тиквичките са нарязани на тънко прекарани на грил тиган. Ще ги навия на рулца с пълнежа в тавичка поляти с доматен сос и запечени до готовност. Прилагам сметката за проверка.

Сърми от тиквички с кайма

Кайма телешка 378 гр. - 9 БП

Тиквички 720 гр. - 3 БВ
Овесени ядки - сурови 56 гр. - 4 БВ
Доматен сок - чаена чаша - 2 чаши - 2БВ

Оризово олио 9 гр 6*1,5 гр. - 6БМ
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 7:04 pm

Изображение

Качих снимка, но нещо май не се получава.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Маня » Нед Яну 24, 2016 7:36 pm

Трябва да качиш снимката в някой сайт за споделяне на снимки. Например: http://prikachi.com/, или google+.Да копираш линка от сайта, да го копираш тук, да го маркираш и да използваш бутончето Img. Но понякога Прикачи не излиза тук.

Сармичките ти изглеждат апетитни. :) Голяма врътка да нарежеш тия тиквички, да ги навиеш. Боже, как може да се отделя толкова време за едно папане. :) На мен след две години зоново готвене, вече не ми се готви. :) Търся най-бързото решение.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 8:03 pm

Станаха просто страхотни. Вече даже ги хапнахме.
Качването на снимката е по упътванията от сайта през прикачи. Сега ще пробвам от друго място.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Нед Яну 24, 2016 8:17 pm

Изображение

Този път стана.
Навиването отнема не повече от 20 минути. Тактиката е да изприлъжеш някой да ги грилува. Снимката е преди доматения сос. След окончателното приготвяне не остана много време за снимки.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пон Яну 25, 2016 8:13 pm

Днес решихме да повторим рецептата с тиквички, само че ще заменя тиквичките с патладжан, защото ми се струва, че патладжан + кайма + домати ще стане доста вкусно.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Katerinka » Вто Яну 26, 2016 1:30 pm

Много добре изглеждаааат, я ми прати на мейла снимки, и одробна рецепта да обогатим блога :lol:
И с патладжана искам :laugh4:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Вто Яну 26, 2016 8:33 pm

Изображение

Това пък е с патладжана.

Сърмички с патладжан и телешка кайма

Телешка кайма 378 гр. 9 БП
Патладжани 480 гр. 4БВ
Овесени ядки сурови 42 гр. 3БВ
Доматен сок 2 чаени чаши 2БВ
Оризово олио 13.5 гр. 9 БМ
Подправки: сол, чубрица, чесън, червен пипер и гьозум

Патладжаните се режат на тънко и се опичат на грил за да станат меки и удобни за навиване.
Каймата се омесва с овесените ядки, подправките и мазнината.
Навиват се рулцата или сърмичките както ви е по удобно. Подреждат се в тавичката, заливат се с доматения сок и се запичат до готовност.

В момента в къщи тече полемика кои са по-вкусни. Тези с тиквичките или тези с патладжана. Аз съм и за двете. С чаша червено вино просто е страхотно.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот roksi » Вто Яну 26, 2016 10:08 pm

Къде :mrgreen: ги гледате тези сърмички ?, при мен само изобръжение и нищо друго.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Сря Яну 27, 2016 10:07 am

roksi не виждаш рецептата ли
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот roksi » Сря Яну 27, 2016 2:04 pm

Рецептата виждам :lol: но снимка не се показва когато натискам в/у изображение. :refuse:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Сря Яну 27, 2016 6:45 pm

Аз ги виждам и на двата си компютъра в офиса и в къщи. Вероятно е въпрос на някаква настройка. Вчера ги изпратих на Катеринка за да ги публикува в нейния сайт http://ozonka.blogspot.bg, а ако искаш мога да ти ги изпратя и на мейл.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот roksi » Сря Яну 27, 2016 8:36 pm

Пепе благодаря , ще ги видя при Катеринка .
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот GODzillata » Пет Яну 29, 2016 7:58 am

Хех,,,,нов участник, хем на мойте килограми :laugh: , хем и кулинар! :yess:

Добре дошла, Петя :bouquet: , дерзай в същия дух с рецептите и снимките - пълнят окото! :chef1:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневника на Пепе

Мнениеот Petja » Пон Фев 01, 2016 9:22 pm

Много, много благодаря GODzillata за подкрепата.
Кулинар съм, но тук май доста кулинари са се събрали. Пробвах част от рецептите и вече имам любими сред тях. А който е измислил бонбони "Кари" просто е велик.
И на всичкото ядене за две седмици чак пък свалих и два килограма.
Започва да ми проблясва светлина в тунела от безброй диетки, през който преминах в по-голямата част от смисления си живот.
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта