Дневникът на Snow4eva

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 7:00 am

Здравейте и добро утро! :hug:
Надявам се да ме приемете сред вас! :Hello:
Знам, че измина малко време от регистрацията до дневника, но намеренията са ми постоянни и дневникът ще позволи да съм и мотивирана, и да съхранявам менютата, а и бих се радвала ако бъркам в изчисленията, да го забележите.
Няколко думи за мен... Кръстена съм на Кучето :rundogy: - Мister Snowy /не питайте дали е момченце :lol: /
Следващото ще е по-банално! Но няма да кажа, че цял живот съм се борила с килограмите, защото не е точно така. Боря се със себе си в продължение на 38 години от общо 52 годишното ми пребиваване този път на този свят. Много пъти - невероятни резултати от по 25-30 кг надолу и точно толкова пъти връщане към висините. Както някой би казал - тъпа и упорита! Да, упорита съм, и най-големите ми постижения датират от 1-2- години насам. Последното е от миналия месец, когато спрях цигарите! От тогава са и последните няколко качени килограма... Не, проблемът напоследък се оказа друг. От миналата година съм вегетарианка, а от началото на тази година се опитах да стана веган. Дори за седмица - суровоядка. Казвам опитах, защото не станах. Приемът на въглехидрати беше на 90% от храненето, макар и само с плодове и зеленчуци.
От години се опитвам да се храня здравословно, храната я приготвям винаги в къщи и не консумирам въглехидрати в лъскави пакетчета, както беше казал някой :lol: Моята особеност е, че не обичам сладки неща. Не че никога не ми се иска нещо сладко, но пред възможността за табуле, никога не бих избрала торта :) Което не е лошо....
Та... от съществуващите диети, сигурно има нещо, което да не съм пробвала,но трудно ще се открие. Любими ми бяха тези, при които за 7 дни се отслабва с 5 кг. Е, да.... всеки греши, понякога многократно, затова са уроците да се повтарят, докато не се научат!
Преди около 10-тина години чух за Зоната, купих си и книга, прочетох, харесаха ми много от нещата, но когато се задълбочих и стигнах до шестте фъстъка, разбрах, че все още не е дошло времето за Зоната.
Сега вече - да!
И малко данни за мен - висока доста - 175 см. Тегло - много близко до трите цифри, но все пак 2.
От 21.06. започнах. Първите 2 дни имах дори леко покачване, но за тези 5 дни резултатът е -1.100 кг.
Навярно доста съм се разбъзикала метаболитно, но и има един проблем в 5-те хранения, за които ще поискам съвета ви. Според калкулатора съм на 11 блока с много леката ми физическа активност. Разпределям ги така: 3-3-1-3-1. Проблемът е в последния блок. Много е малко времето между вечерята и блокчето преди лягане. През седмицата лягам в 22.30, за да мога да стана в 6.00 сутрин. А се връщам вечер към 19.30 и докато приготвя вечерята става 20.00ч. Докато я финализирам 20.30ч. Тези 2 часа ми се струват недостатъчни и двата последни блока почти се бяха слели в работните дни. Какво трябва да е решението?
Пожелавам ви хубава почивка! :) По-късно ще изпратя менюто ми от вчера.
Отивам на разходка.... :rundogy:
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Дневникът на Snow4eva

Зоната
 

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 3:36 pm

Менюто ми от вчерашния ден:
Закуска 7.00 ч. 2БВПМ
20 гр. протеин с 250 мл вода - 2БП
1 нектрина -2БВ
4 ореха

7.45 ч. /дояждане на закуската/1 БВПМ
140 гр. Ягоди – 1БВ
10 гр. протеин с 40 мл вода – 1БП /не съм фен на протеин, но тъкмо го получих и ми беше интересно с какво може да го комбинирам и как ще го понеса като вкус/
2 ореха

Обяд 12.30 - 3БВПМ
Риба скумрия 126 гр. 3 БП /беше мазна и я таксувам и като 3БПМ/
100 гр. /90 гр. ориз и малко тиквички/ – 3 БВ

Следобедна закуска – 17.00 ч. - 1 БВПМ
1 парче тутманик Стеф /Много ми хареса!/

Вечеря – салата, таратор, разядка с извара, чаша вино = 3БВПМ
Салата:
Домати 120 гр. – ½ БВ
Краставица 120 гр. – 1/4 БВ
Зехтин 1/3 ч.л. – 1 БМ
Таратор:
Краставица 120 гр. – 1/4 БВ
Кисело мляко 220 гр. – 1 БВПМ
Разядка:
112 гр. Извара – 2 БП
1 орех – 1 БМ
Копър, сол, чесън

115 гр. Вино – 1 БВ

След вечеря – 23.00 ч. - 1 БВПМ
28 гр. Сирене 1БП
1 орех – 1БМ
½ нектарина - 1БВ
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Нед Юни 26, 2016 3:47 pm

Справила си се с менюто, с два малки пропуска.
1. Въпреки че е мазна скумрията, добавянето на полезна мазнина е задължително. Определеното за нея количество предвижда съдържащите се в нея мазнини и въпреки това мазнина трябва да се добави.
2. Оризът - добре е да не присъства поне в първите месеци, докато организмът се настройва хормонално. Особено ако е бял. След това, ако се включва, нека поне да е кафяв или див.

Старай се да се придържаш в началото само към продуктите от ЗЕЛЕНАТА част на таблицата и постепенно да добавяш някои ОРАНЖЕВИ. Червените по възможност ги избягвай колкото е възможно по-дълго или изобщо (което пък е най-добре)!

успех!
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 3:49 pm

Обичам да готвя и експериментирам :chef1:
Днес се престраших с първото ядене с повече блокове, което ще си взема за понеделник и вторник на обяд. Разделих го на 4 части като 2 от тях пресипах в кутийки за мен, а останалите 2 порции ще са за Половинката ми като гарнитура към пържолките му :)

Прясно зеле на фурна 8БВ + 9БМ
1 зелка 2 кг – 5БВ
1 глава лук – 1БВ
240 домат / 2 бр./ - 1БВ
80 гр. морков /1 бр./ - 1БВ
3 ч.л. олио – 9БМ
Дафинов лист,чесън 2 ск., магданоз и копър дръжки, малко сол, доста черен пипер на зърна и 1 чушка чили

В тенджера под налягане задуших лука с олиото, прибавих нарязаните зеленчуци и подправките. Добавих малко вода, затварих тенджерата с капака, и оставих да съска 15 мин.
Пресипах в тава и запекох 30 мин. във фурната с вентилатор на 200 град.

Много харесвам такова зеле! Диетично е, има обем :)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 3:54 pm

Маня, благодаря ти! Радвам се, че нямам големи грешки.
Това с ориза се получи, защото го сготвих непосредствено преди да започна Зоната и... трябваше да го доям :angel:
Забравям за червените храни, дори и за оранжевите /може би само по някое морковче понякога/.
:)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Нед Юни 26, 2016 4:01 pm

Суровите моркови вече са зелена храна в последната таблица на Бари Сиърс на сайта му.

Направили сме си нещо като фейсгрупа, в която си предлагаме рецепти и обсъждаме новости в Зоната. Можеш да ни последващ и там: Зоната - начин на живот
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 4:07 pm

Маня, благодаря. Присъединявам се към вас - аз съм Роси :)
Аз вчера разглеждах нещо друго - Зоната - Пътят към здравето от проф. Бари Сиърс и там също се присъединих.
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Нед Юни 26, 2016 4:16 pm

Да, това е фейсстраницата на сайта. Но там няма достатъчно инфо и обмяна на опит. Това става основно тук. Има и други места в нета, но ако искаш да си именно сред хората, които искат да спазват правилно Зоната - това са двете места със сигурност за точна и вярна информация. Всичко друго е... няма да казвам какво мисля, че ще употребя нецензурна дума :laugh1:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Нед Юни 26, 2016 8:18 pm

А ето и менюто ми от днешния ден -11 блока.
Остава само късното подхапване тази вечер, но съм си го определила и това ще бъде! :)

Закуска 7.30 ч. 1БВПМ
1/2 нектрина -1БВ
56 гр. Извара – 1БП
1 орех -1БМ

8.15 ч. /дояждане на закуската/2 БВПМ
1 парче тутманик Стеф -1БВПМ
1 айрян от 220 гр. Мляко – 1БВПМ

Обяд 12.30 - 3БВПМ
Сьомга на тиган 126 гр. – 3БП
Салата домати и краставици – 2БВ
Зехтин 1 ч.л. – 3БМ
7 бр. Череши – 1БВ

Следобедна закуска – 17.00 ч. - 1 БВПМ
220 гр. Кисело мляко 2% - 1БВПМ

Вечеря
168 гр. Извара от Lidl – 3БП
Тиквички на филийки опечени /480 гр. в сурово съст./ - 2БВ
Олио 1 ч.л. – 3БМ
Копър, сол, чесън на прах
115 гр. Вино – 1 БВ

След вечеря – 1 БВПМ
28 гр. Сирене 1БП
6 фъстъка – 1БМ
½ нектарина - 1БВ

Доволна съм! Ставам все по-сигурна и ми е по-лесно! Вече помня наизуст и грамовете в блоковете на всички използвани до момента храни :bow:
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Нед Юни 26, 2016 8:26 pm

Можеш спокойно да си разделяш кофичката мляко на 2 по 200 гр, за да няма остатъци и теглене. Добре е да потърсиш нискомаслено кисело мляко - предлага се от Мегле, Верея и Маджаров - 0,1% масленост. Така ще можеш да добавяш полезни мазнини - ядки, зехтин, авокадо.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Пон Юни 27, 2016 8:34 pm

Ето го и днешното меню - 27-06-2016

7.30 - 3БВПМ
3 крекера - 2БВ /Burger Ballaststoff - близки са до параметрите на Wasa крекери, за които прочетох в Средиземноморската Зона/
220 гр. кисело мляко като айрян 1БВПМ
сирене 56 гр. - 2БП
2 ореха - 2БМ

12 ч. - 3БВПМ /стана кралски обяд!/
зеле на фурна - 2БВ + 2БМ
задушени яйца на пара по корейска рецепта - 2 яйца 2 белтъка - 3БП /знам, че трябва да предпочитам белтъци, но много ми се ядяха, а и исках да пробвам рецептата - хареса ми!/
https://www.youtube.com/watch?v=Qhj9IfSj9Vw /
/направих я без скаридите, но с 1 суп. лъж. оцет добавен във водата - от друго видео го видях/
орехов тахан 1/2 ч.л. 1БМ /в таблицата пише 1/2 суп. лъж., но навярно сгрешено/
3 бр. кайсии 1БВ

16.30 - 1БВПМ - кремообразна закуска
ягоди нарязани ситно - 240 гр.- 1БВ
извара от Lidl - 56 гр. - 1БП
1 орех счукан - 1БМ

20.00 - 3БВПМ - голяма салата!
айсберг половин глава - 1/4 БВ
репички прибл. 100 гр.-1/4 БВ
110гр. мляко - 1/2 БВПМБ
115 гр. вино - 1БВ
копър
70гр.риба тон консерна - 2 1/2 БП
зехтин 1 БМ
3 кайсии - 1БВ
капки орехов тахан в/у кайсиите 1/2 БМ

22.30- /предстои/
3 кайсии 1БВ
28 гр.сирене 1БП
1/2 ч.л. орехов тахан в/у кайсиите 1 БМ

Беше много вкусно и днес, нямам проблем с количеството, стига ми. Единствено сутрин като че ли бих предпочела блоковете да са 2 вместо 3 - едвам изяждам всичко :)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Пон Юни 27, 2016 8:44 pm

Таханът в таблицата е сусамов и е 1/2 супена лъжица. Ти си ползвала орехов - той е много по-маслен и добре си намалила количеството, но е можело спокойно да си сложиш 1 ч.л., защото горе долу е толкова смачкан орех.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Вто Юни 28, 2016 8:48 am

О, много добра новина, Маня! :) Много ми хареса ореховият за сладнеещи неща! Различен е от вкуса на сусамовия или лешниковия. А с лешниковия сигурно положението е като с ореховия....
Единственото затруднение, което изпитвам е сутрин при закуската. Едвам се справям. Свикнала съм да закусвам, но не толкова много. Трябва да се запася с по-различни плодове за закуска /не кайсии, защото те са 3, и с 3 блока дстават 9 на брой! :oh: /- например 1 и 1/2 нектарини.
Другото нещо е да отвикна да се меря всяка сутрин на кантара, защото в някои случаи резултатът се оказва демотивиращ. Вчера имах минус и много се зарадвах. Но тази сутрин заслужено очаквах същото нещо след режимен ден, а кантарът отчете нагоре :notagree: Хич не се изкефих! Но знам, че го има в зара.... Много пъти ми се е случвало и все съм си казвала край с всекидневното мерене, ама пусто любопитство.... :stupid:
Затова май ще премина към 1 път мерене - в събота е чудесно време! :)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот JustMe » Вто Юни 28, 2016 10:38 am

Snow4eva, това с ежедневното мерене е и мой проблем. Въпреки, че понякога е малко демотивиращо - преди цикъл например, на мен по-скоро ми изглежда полезно - един вид си следя как ми се е отразило храненето вчера, особено ако съм яла нещо ново или различно от стандартното ми меню.
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Маня » Вто Юни 28, 2016 11:04 am

Абе девойки, не се мерете всеки ден. Изберете си ден в седмицата, в който да се качвате на кантара, а най-важното е да вземате сантиметъра - защото килограмите може да нямат много голяма промяна, но обиколките да са променени.
Аз вече се меря веднъж месечно. А понякога дори забравям да го правя. Килограмите и обиколките не са най-важния показател, че сте ОК и в Зоната. От значение са, но всички останали показатели са значително по-важни.

Не приемайте Зоната като диета за отслабване. Това е просто един бонус, но не това е най-важно, което ще получите, ако сте в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Snow4eva

Мнениеот Snow4eva » Вто Юни 28, 2016 12:53 pm

Да, да....спирам! Само в събота! :)
И аз като JustMe преценявах досега как вървя, но наистина спирам с това. Ще използвам храната за лекарство и ако започна да олекотявам ставите и натоварването - какво по-прекрасно!!! Като вторичен резултат! :)
Аватар
Snow4eva
 
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 2:41 pm
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron