Корабният дневник на Блу

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот The Jack » Съб Сеп 17, 2016 9:04 pm

Капитане, що стана, че не отразяваш в корабния дневник - да не те отнесе вятъра към Бермудската Зона :laugh4:
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Корабният дневник на Блу

Зоната
 

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Съб Сеп 17, 2016 11:10 pm

ЗДравей,Джак.
Хах, ама и ти какъв пиратски ник избара :laugh4:
Мислех да завърша месеца и да направя отчет.
ДНес ми е ден 22, нямам с какво да се похваля нито като килограми, нито като обиколки. Не изпитвам жажда, нито супер енерджи.
От два дни пия рибено масло. За целият период съм в зелената зона, с изключение на 2 фурми, които са червени, и едно парче торта извън строя/ от един тъп РД, на който въобще не исках да ходя. Това е.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Сря Сеп 28, 2016 12:38 pm

:captain:

Изтървах малко попълването на корабния дневник, затова директно се отчитам с чифри. :typing:

В Зоната - от 25.08.16.
Ден 33
кг ( -3.5) 116.1

(- 7 см )гърди
(-3 см )талия
(-7 см )ханш
( - 1) бедро
Подозирам ,че не са ми правилни мерилките, но все отнякъде трябва да се почне.
От 10 дни пия рибено масло 2,5 г. дн.д.
Първоначалният ми ентусиазъм леко отшумя, което ме притеснява, понеже се познавам колко съм добра в потъването. Надявам се тоя път да успея да спукам резервната лодка на собствените си клишета.
Когато съм извън собствена територия и навън, все още ми е трудно да спазвам Зоната и обикновено нарушавам часовете за хранене. С водата не знам дали някога ще свикна да не се насилвам. Това ми трупа скрито напрежение,което си намира начин да избие.
За периода от месец,продължавам да прекарвам всичко през кантара, не се чувствам уверена без него, но всичкото това мерене признавам си ме напряга и на моменти ми се иска просто да спра да се храня- един от любимите ми модели на поведение, заради който съм на това дередже.
Откъм физическа активност съм си все същата калпазанка, с няколко забележителни за мен изключения.Наех се да прекося пеша 3-4 пъти половината град. Нещо, което преди зоната не ми беше минавало през ума от години.

Много ми е шантаво да споделям мислите на глас и не дотолкова лесно да ги систематизирам. :skyle5:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот JustMe » Чет Сеп 29, 2016 9:03 am

Блу, добре се справяш :) сантиметрите са ти направо супер - 18 сантиметра за месец не са никак малко. За водата, не знам какво да ти кажа. И аз бях като теб, но вече преди доста години, когато диетата на Дюкан беше в пика на своята популярност, аз реших че ще я спазвам. Докарах си предимно главоболия с нея, но там започнах да следвам един съвет на Пиер Дюкан за водата, който на мен ми помогна да се науча да пия вода. Именно, стреми се винаги на видно място около теб да има бутилка с вода. Като я видиш, се сещаш, че трябва да пиеш вода. Не е нужно да се насилваш, изпий по няколко глътки. С времето ще започне да ти се пие повече вода, когато видиш бутилката. А лично аз 6-7 години по-късно не мога да си представя, че е имало време в което съм пила 1-2, максимум 3 чаши вода дневно. Сега си пия по около 2 литра без да се насилвам, просто толкова ми се пие. Също така, може да пробваш с чай без захар или със стевия, ако така ти е по-приятен. Аз харесвам ментовия чай и от време на време си правя чай от мента и го пия без захар. Но във всички случаи не го приемай като фикс идея, че трябва да пиеш по еди колко си литра вода на ден.

Първия път като спазвах зоната и аз педантично мерих всичко и това ми беше досадно. Сега благодарение на някои постове на Маня, дали тук или във фейса не помня, но още от началото се престраших да ползвам мерната единица чаша, там където е възможно и смело мога да ти кажа, че е хем по-лесно, хем не ме напряга да добавям още 3 грама примерно или да махна 5 грама в повече, а зоната си работи. Не е нужно да си прецизен до милиграм. Потърси у вас чаша, която да е 250 мл. или някой друг съд с такава вместимост(в моя случай купичка) и смело го използвай ;)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Пет Сеп 30, 2016 10:43 pm

Благодаря за подкрепата, Just . :hug:
Аз малко се намръщих на резултатите си като за начало, понеже влизам в Зоната с големи килограми ,а знам,че принципно падат повече излишества в началото на всеки режим. Но това е положението. По- добре е от нищо,де.
Минах пред Дюкан и аз, но с водата не свикнах, дори обратен ефект имам чувството че постигнах в това отношение.
Нямам идея защо не изпитвам жажда, и не е заблуда с глад при мен, защото мога да не ям по цял ден също.
Чайчето е добра алтернатива наистина. Навлизат и студените месеци вече и някак естествено ще си дойдат на мястото .
:) А за меренето с купичка все още ме е страх, шубето на новобранеца един вид ме гони. :skyle5:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот JustMe » Съб Окт 01, 2016 12:39 pm

Аз започнах от 91 килограма,при ръст 162 см., хич не са малко, макар че са по-малко от твоите. За 4 месеца съм свалила 9 килограма, за обиколките още не знам със сигурност, ще ги измеря малко по-късно, но в края на 3 месец бях свалила 22 см. от обиколките, което е с 4 повече от твоите, но и с 2 месеца по-дълъг престой в зоната. Виж какво ще покаже калкулатора на Бари, има линк в първия или втория пост в дневника на gogo. Много е вероятно да си качила мускулна маса и от там да ти се струват малко свалените килограми. Като цяло за да си сигурна че се справяш добре в края на всеки месец, виж как се движиш по калкулатора на Бари. Ако процента на мазнините пада, а този на крехката телесна маса се увеличава или се запазва, всичко е наред и се справяш отлично. Относно мерките и теглилките, пробвай един месец да ползваш чашата(купичка или каквото имаш под ръка със съответната вместимост). Нищо не губиш, даже ще си спестиш малко време и нерви, тъй като сама казваш, че меренето ти е омръзнало. Сама ще се убедиш, че няма нищо страшно ;) Само не препълвай чашата и всичко ще е ок. А за мотивацията, когато започне да пада, прочети дневника на Катеринка или виж снимките и преди и сега във фейса :) Лично мен много ме надъхват :) Катето ми е голям стимул и пример как с постоянство всичко е възможно. Също така не се сравнявай с други, остави се да вървиш с твоето си темпо. Радвай се на всеки свален сантиметър и/или килограм, не се вманиачавай. Мери се веднъж месечно и отчитай резултатите. През останалото време не мисли за това колко тежиш, колко си свалила и т.н. Остави тези мисли за веднъж месечно. Грижи се за това какво хапваш, но не го превръщай в идея фикс. Ако ти се спортува - спортувай, ако не ти се спортува - недей. Просто си живей живота, прави това което искаш, забавлявай се, не мисли нон стоп, че си на диета и не анализирай постоянно резултатите ;)
Аз в началото се мерех всеки ден и постоянно анализирах :) Всички сме минали през това :) Радвам се, че се вслушах в съветите на Маня тогава. Резултатите ми не са по-различни, но сега не съм обсебена от теглото си ;)
JustMe
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Май 28, 2016 11:45 pm
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта