Корабният дневник на Блу

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Съб Сеп 10, 2016 2:15 pm

И така, време е за излизане зад кулусите. Прожекторите силно ме притесняват, но ще опитам да се представя с малко повече от 2-3 думи.
Казвам се Блу / по ясни причини/ на 39 години съм ,на прага на една прекрасна възраст,не от вчера в мен се заражда едно силно желание да вляза в клуба на 40-те с една нова самоличност.
Казвам нова, защото в никакъв случай не искам повече в гардероба ми да присъстват- Срамът, Ниското самочувствие, Подценяването,Тромавостта и куп други вехти, протрити от носене палта.
Мога да кажа ,че стигнах тавана, или дъното, и аз не знам къде точно опрях, но 119.6кг са адски плашеща цифра, дори да си носил на гърба си голяма част от тях и да си свиквал макар със свито сърце, с ескалиращия кантар през годините.. и с чувството за безсилие, слабоволие винаги неизменно на рамото, като призраци.
Като повечето от споделящите тук съм минала през не един и два режима на хранене, при които още преди да направя първата крачка, вече изпитвах ужасът от лишенията, глад за неща които дори не присъстват в менюто ми.
Преди 4 години смъкнах 25 кг с Дюкан, знам колко е вреден, но се чувствах притисната и бях готова на всичко едва ли не, издържах 7 месеца и накрая рухнах чисто психологически. Върнах всичко в разстояние на няколко години, че и отгоре 14 кг.... Това отвори вратата на депресията докрай. Изолирах се от всички и от всичко. Приятели, социален живот... и всичко произтичащо от изолацията... а времето е безпристрастно. Една сутрин се събудих със силни болки в гръбната/ от месеци се събуждам така/ но този път болките ме разплакаха. Ужасявах се от това, което бях направила със себе си... да я докарам дотам,че да изпитвам трудност да си обувам обувките...аз която обръщах планини за другите, която сън не спеше за да направи и недопустимо от лекарите , но за близките си, не и за себе си... Същата тази сутрин, седнах на компютъра и ви намерих.., последва едно денонощно почти четене, а съм само в началото.

започнах Зоната на 25.08 със следните мерки
кг 119.6
ръст 163 см
гръдна 130
талия 125
ханш 138
за две седмици нямам промяна в мерките , но и като килограми бавно тръгват нещата. Дотук 2 кг надолу , с изключение на 1 върнат от задържане на течности, поради излизане от зоната вчера, просто не ядох.

Стана дългичко това представяне, но има и доста още за добавяне..
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Корабният дневник на Блу

Зоната
 

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот NikoLinia » Нед Сеп 11, 2016 9:12 am

Здравей Блу!
Чудесно е, че си попаднала тук! Представила си обаче само емоционалните си преживявания, които са те подтикнали в тази посока. Напиши повече за това как се храниш, колко блока приемаш. Пиши менюто си, за да те коригираме, ако се налага. Прочети дневника на Катеринка, защото тя беше също с много излишно тегло в началото и може да ти послужи за мотивация. Тя отслабна повече от 30 кг. за една година. Също и Махона. В дневниците на Маня има много рецепти. В дневниците на всички има дневни менюта. В дневника на Гого има указания за поръчка на рибено масло. Прочети книгите на Бари. На сайта са. И ако имаш въпроси, може да се присъединиш и към фейсбук групата
https://www.facebook.com/groups/1583153808663775/
Успех ти желая! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 10:58 am

Здравей, Николинка, благодаря ти за вниманвеито и за предложенията.:love:
Изчетох всички дневници тук и вероятно ще ги препрочитам отново и отново. Някои от тях действително са много мотивиращи.
Вчера като за начало се отклоних лирически, но днес пристигам с мерките и теглилките. От няколко дни задържам течности и не се чувствам комфортно,вероятно някъде греша, затова ще съм благодарна на поправките на старейшините.
Искам да уточня ,че моят ден започва по- късно от на нормалните хора,често закусвам 10 , 11 часа, поради факта ,че ми е изместен режима на сън от 5-6 години насам. Правя опити да го променя , но безуспешни засега. Спазвам зелената зона, като веднъж си позволих фурми, /гладът за сладкото в началото/понякога цяло яйце в готвенето...
Калкулатора на сайта ми определи 9Б дневно хранене, а по сайта на Бари 11Б. Започнах с 9 блока. Водата ми е проблем по рождение... аз съм от хората които просто могат да минат и с една чаша вода на ден., затова се насилвам. Старая се да изпия по 1.5л , но не винаги успявам.
Посвикнах с част от продуктите и си позволих на мина на 10Б със схема 2.2.2.2.2 , като много рядко разменям числата. За ден два излязох от зоната поради емоционално гладуване, просто ми се гадеше от храна.

и така започвам с ежедневната си закуска

закуска -10 часа
[/u]
к.мляко 1.5% 200г - 1ПВ
извара Мероне - 56 1П
праскова 100г 1В
лешници 6

и още няколко примерни менюта


п. чушка 140г - 1в
домат 120 г 0.5в
лук 65г 0.5в
извара 56г 1П
2 белтъка 1П
2/3 ч.л.зехтин 2М


пил. филе на тиган 60г 2П
домат 120г 0.5 В
краставица 120- 0.25 В
лук 30г 0.25 В
п. чушка 140г- 1В
маслини 6 2М


вчера готвих зонова леща фамилно количество.
леща 500г - 10 в
лук 130г 1В
морков 80г 1В
домат 120г 0.5В
чушка 120г 0.5В
общо 13 БВ добавям сол, подправки ,пасирам накрая и чесън малко
Мазнини под формата на маслини или зехтин за блок.

така готвих и зелен боб и скумрия с доматен сос и лук..., ако се сетя още неща ще допълня.

ПП Някъде бях мернала из темите за плодовете, в коя част на деня е препоръчително да се консумират, ако някой се сети , ще съм благодарна да ми припомни.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот NikoLinia » Нед Сеп 11, 2016 2:54 pm

Коментирано е много във форума за блоковете. Придържай се към препоръчаното от сайта на Бари, а именно 11Б на ден. И сутрин щом закусваш късно, направо си започни с 3Б. То си е нещо между закуска и обяд. 3-3-1-3-1 е добра схема. Иначе това, което си описала като меню е правилно изчислено. :)
Може да се включиш в състезанието. Това ще те стимулира допълнително!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 3:24 pm

Има логика в думите ти за късното хранене,Ники, ще направя корекции и ще наблюдавам как ми се отразяват. :hug:
Признавам си ,че от многото информация прочетена за кратко време пропускам съществени неща..
Вече се писах мераклийка за състезанието, решила съм да се науча да карам правилно колелото и няма да се дам на някакви си там падания и разбити колена.

обяд 2 Б
Леща - 300г порцията 1 БВ
п. филе 30г 1БП
3 маслини 1БМ

нес кафе + пр.мляко 0.1 % ч.ч 1 ПВ + 1 орех
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Маня » Нед Сеп 11, 2016 3:38 pm

Блу написа:
обяд 2 Б
Леща - 300г порцията 1 БВ - тук нещо не е наред - 1 БВ леща (само зърното) е 1/4 чаша, която сварена тежи около 40-50 г, дано останалото е водата
п. филе 30г 1БП
3 маслини 1БМ

нес кафе + пр.мляко 0.1 % ч.ч 1 ПВ + 1 орех
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 4:32 pm

Да, Маня , 300 г. излезе порция от общо количество сготвено.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Petja » Нед Сеп 11, 2016 7:54 pm

Здравей Блу и от мен. На същия хал съм като теб, че даже и от горе. Но със Зоната сякаш излязох от някакъв омагьосан кръг. Аз съм от тези дето почнат хубаво пък после сбаталясат работата, но не се предавам. Като килограми не съм свалила много, но махнах 20 сантиметра от корема. Решила съм този път да не се предавам. Стискам палци и на теб. :yess:
Аватар
Petja
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Дек 29, 2014 3:22 pm

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Нед Сеп 11, 2016 11:42 pm

Здравей,Сърчице , значи хващаме се за ръце и ще въртим дружно педалите. :hug:

20 см са си голямо постижение и повод за гордост и усмивка. :)
Стискай палци утре да успея да си взема рибеното масло, че ми се изчака чакалото.
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот The Jack » Пон Сеп 12, 2016 7:42 pm

Блу, здравей и в личната ти зонова бърлога!
Ей, каза и го отвори тоя дневник - поздравявам те за което. :yess:
Всъщност аз съм сигурен, че ще постигнеш желаната цел, затова ти пожелавам пътя ти да бъде приятен и забавен - тогава това ти е гарантирано!

закуска -10 часа
2Б[/u]
к.мляко 1.5% 200г - 1ПВ
извара Мероне - 56 1П
праскова 100г 1В
лешници 6
Нека и по опитнитите кажат, но при тая масленост на млякото, аз бих си смятал и БМ в него и бих намалил лешниците на 3бр.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Маня » Пон Сеп 12, 2016 7:49 pm

The Jack написа:Нека и по опитнитите кажат, но при тая масленост на млякото, аз бих си смятал и БМ в него и бих намалил лешниците на 3бр.


В случая не е необходимо. Нискомаслени се приемат млеката под 2% масленост. Добавянето на пълноценни блокове качествена мазнина (ядките) в случая ще е само полезно.

По-странен за мен е часът на закуската - ако става в 9 сутринта - ОК.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот The Jack » Пон Сеп 12, 2016 7:59 pm

Ясно, Маня. Мерси за уточнението.
Use it or Lose it!
Аватар
The Jack
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2016 2:01 pm
Пловдив
Мъж

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 8:32 pm

Благодаря за хубавите думи, Джак. Нещо се разминавам с лежерната част, дано упоритостта ми надвие ,защото нямам план Б.
Между другото готин аватар си си лепнал ,може да черпиш малко мозък едно емоционално изфращяло диване. :sad-roulette:

Маня написа:По-странен за мен е часът на закуската - ако става в 9 сутринта - ОК.
[/quote]

Късно ставам, Маня... малко кукувица си падам. :skyle5:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Tonkata » Пон Сеп 12, 2016 8:51 pm

Блу написа:И така, време е за излизане зад кулусите..................... .
.. Ужасявах се от това, което бях направила със себе си.....

Добре дошла, Блу !!! :bouquet:
Най-важната крачка - да излезеш зад кулисите си я направила !!! Осъзнатият "ужас" е най-големият ти коз, а всички тук сме добри картоиграчи. Поддържай играта и първата която ще изпиташ удоволствие ще си ти. Питай, споделяй, но не се отказвай !
Успех ! :yess: :yess: :yess:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Пон Сеп 12, 2016 9:02 pm

Мерси за топлото посрещане, Тони, нали може за по - кратко така да се обръщам към теб. :)
Излязох на светло, защото знам какво е да се бориш сам и какво струва потъването след всеки пореден неуспех. А тук би ме задържал на повърхността / силно се надявам / примера и опита и подкрепата на успелите Зонбита. :love:
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Re: Корабният дневник на Блу

Мнениеот Блу » Вто Сеп 13, 2016 9:49 am

Днес кантарът ме зарадва, няколко дневното задържане на течности приключи.
Блоковете вече са 11.

Ден 19 кг- 116.7

закуска - 3Б

к.мляко 400 г 3ПВ
извара 56г 1П
ябълка 100г 1В
лешници 6 +
фъстъци 6 3М

за обяд вероятно ще има омлет


4 белтъка 2П
извара 1П
п.пипер 140г -1В
домат 240г 1В
лук 60г 0.5В
ябълка 50г 0.5В
1 ч.л зехтин
Аватар
Блу
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 43
Регистриран на: Чет Авг 18, 2016 8:31 pm
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта