Дневникът на Kitty

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Съб Яну 14, 2017 8:40 pm

Здравейте!
Казвам се Таня.Винаги съм се интересувала от здравословното хранене и откакто открих Зоната смятам, че това е моят начин да вляза във форма и да се храня здравословно. Два-три месеца преди Нова година само проучвах, изчетох трите книгите на пазара и все продължавам да чета в сайта. След Нова година започнах да се храня зоново. Стартирах със следните мерки: Височина - 176см, Талия- 92см,Корем-102см,Ханш-107см и 77кг.Вече съм свалила 1.5кг. :) Според калкулатора ми се полагат 10 блока, които разпределих така: 2,3,2,2,1.Обикновено менюто ми е следното:
Закуска: Тъй като преди да започна режима закусвах със закуската на проф.Мермерски, прочетох, че Катина я е адаптирала за зоната и продължавам с нея:Кис.мляко - 200гр,1с.л.ябълков пектин,1сл.мед,2 ореха,1сл.извара,канела, 15 капки прополис. Според нея това е 2БВМП.
Обяд: Месо със салата или забърквам нещо от сайта в рамките на 3БВМП.Например днес приготвих Суджук с яйца - 3БП+салата от нахут 80гр.-2БВ и печена чушка 140гр.-1БВ.Тъй като към суджука не прибавих мазнина сложих 1чл захтин на салатата
За следобедна закуска и вечеря най често ям плод, например 2 мандарини+половин кофичка котидж лайт+6бр.ядки или 1чл.фъстъчено масло.
За късната закуска: 1чч.пр.мляко 1,5% +3бр.ядки/бадеми или кашу/.
Моля да ми отговорите доколко менюто ми е по зоната. Най-вече по отношение на закуската, която не ми се иска да променям и дали е проблем, че ям по 100гр.котидж ,тъй като така опаковката се дели по-лесно.Дали не трябва да прибавям по една сл.извара?
Благодаря предварително. Виждам, че в този сайт всички са много отзивчиви. :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Дневникът на Kitty

Зоната
 

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Lancer » Нед Яну 15, 2017 9:35 am

Здравей, добре дошла :)
За менюто, аз акто стигна до втората лъжица с... и му изпускам края, за него Маня би се изказала най-авторитетно, колкото до разпределението на блоковете, аз бих прехвърлил единия от следобедната закуска към закуската сутрин.
Аз праскам зона по спартанския режим - примерно 3 блока месо, 3 блока маслини и 3 блока я банан, я ябълка, тук-таме домат, портокал, просто, но работи.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Нед Яну 15, 2017 3:30 pm

Благодаря за съвета. Аз години наред не закусвах и сега ми е трудно да поема голямо количество храна сутрин, така,че за сега така ми е добре с разпределението на блоковете.
И на мен най-лесно ми е да съчетая месо със салата за обедния блок, но имам един син, който търси манджички, така, че се опитвам да посготвя нещо от сайта, ако мога постепенно и него да го приобщя към Зоната. За сега ме взима на подбив с моето теглене, но поне опитва повечето от нещата. В момента печа Тутманика на Стеф, дано да стане сполучлив. :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Пет Яну 20, 2017 8:52 pm

Ето и утрешното ми меню. Тъй като гледам да сготвя нещо от сайта се случва няколко дни да ям едно и също, но за сега това не ме притеснява :) .
Закуска 8.00 - овесена пълачинка по рецепта на Маня :) -2БПВ+6 бадема
Обяд 12.00 - леща 3БПМ+75гр. печено пилешко на тиган
Следобедна закуска - Ягодово парфе по рецепта от сайта - 2БПВМ
Вечеря - Котидж 128гр.+2 мандарини+6 бадема - 2БПВМ
Късна закуска - 200гр.кис.мляко 0,1%+3 бадема
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Маня » Пет Яну 20, 2017 8:58 pm

Изобщо не е проблем менюто ти да е 2-3 дни едно и също, особено когато си приготвиш така храната - за някоко дни. Същото се случва и без да е човек в Зоната - като напълниш тенджерата с боб (че той така е на вкусен - на казан), да не би да я изяждаш за един ден :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Съб Яну 21, 2017 8:50 am

Така съм се организирала (прочетох го във форума),че дори рецептата да е за една порция готвя едновременно в две малки тенджери за мен по една порция и в една по-голяма за сина в малко по-специална голямо количество.Поне на обяд и вечер яде балансирано и му приготвям някои от десертите,за да го "зарибя". :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Innil » Съб Яну 21, 2017 9:27 am

Добра идея Kitty :) Ще започна да правя като теб когато готвя, в отделни съдове за двамата.
И аз като теб се опитвам да насоча моя син към зоново хранене.Той обаче не пие изобщо вода, храната я одобрява обаче :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Съб Яну 21, 2017 5:39 pm

И моят я яде, къде ще ходи :) Същото става и при готвене в плик, като всяка порция слагам поотделно в плика.
Тъй като днес имах доста време в работата се опитах да сметна една рецепта за гювечета. Нямам представа дали количеството ще се събере, защото още не мога да преценя на око, но ако някой от майсторите прецени, че съм я сметнала правилно ще се пробвам да я сготвя и ако трябва да я коригирам в движение. Ето рецептата:
Гювече - 3 блока
1БП - 1 яйце
2БП - пилешко месо 56 гр.
3БМ - 1 ч.л.зехтин
1/4 БВ - домати 60 гр.
1/4 БВ - черв.вино 30мл.
1/2 БВ - лук 65 гр.
1/2 БВ - морков 40гр.
1/8 БВ - гъби 45гр.
3/8 БВ - печена чушка 52.5гр.

Ястието има 3БПМ и 2БВ. За да се балансира трябва да се добави 1БВ, например десерт от 1/2 ябълка.
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Маня » Съб Яну 21, 2017 5:48 pm

Не знам защо виното трябва да е в гювечето. Можеш да си го спестиш и към това вкусно гювече да си пийнеш малко по-голяма чаша вино :) Не го хаби в манджата, по-полезно е изпито. Макар и "червено" вече (заради алкохола), червеното вино е един от добрите източници на полифеноли и когато не се прекалява е супер решение в определени моменти за решаване на проблема с обемите.
Ще ти препоръчам и зехтина да го поръсиш при сервиране на гювечето :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Нед Яну 22, 2017 8:00 pm

Благодаря, Маня, виното го сложих вътре, за да балансирам ястието, но ще ти използвам идеята да си го пийна отделно.:)Днес цял ден готвих - направих ябълковата запеканка по твоята рецепта /двойна доза/ и много ни хареса. Направих и винените гъбки, но още не съм ги опитала, че имах ядене от вчера. Тъй като това, което сготвих за мен по оригиналната рецепта ми се видя малко за мъж, попромених рецептата за сина ми.Ще те помоля да я погледнеш дали правилно съм я изчислила. :)
Кашкавал 1БП -28гр.
Пил.месо 2БП - 50гр.в готов вид
Мазнина 3БМ - 1ч.л.
Тиквичка 1/2БВ - 120гр.
Лук 1/2БВ - 65гр.
Морков 1БВ - 80гр.
Гъби 1/2БВ - 180гр.
Вино 1/2БВ - 60мл.
Дано да съм ги сметнала равилно, че вече са изядени:)
Хубава вечер!!!
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Маня » Нед Яну 22, 2017 8:34 pm

Вярна ти е рецептата

Можеш сама да си ги проверяваш така

Изображение
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Пон Яну 23, 2017 6:17 pm

Да, това с табличката е хубава идея, и аз горе долу така го правя, но още си нямам достатъчно доверие. :)
Маня, как се справяте с порционирането на рибите? Вчера купих едно голямо парче сьомгова пъстърва, но нещо не можах да го разпределя на парчета от по три блока. Какъв грамаж е допустимо да е отклонението? Аз обикновено гледам всичко да е точно до 2-3 грама, така или иначе тегля. :) И имаш ли някаква идея как да спретна гарнитера от задушени броколи, карфиол и моркови към рибата за 3 блока? Какво мога да добавя, тъй като количеството става доста голямо? Предварително благодаря!
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот Маня » Пон Яну 23, 2017 6:29 pm

Грамажът на протеините се мери в сурово състояние. Грам-два отгоре не са фатални.

Броколи 1/2 БВ
Карфиол 1/2 БВ
Морков 1 БВ

защото броколито и карфила са доста обемисти

А можеш да ги направиш по 1/4 блок и да задушиш с всичко това 1 глава лук - 1 БВ

и плод 1 БВ за десерт :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Вто Яну 24, 2017 11:58 am

Благодаря! Отивам да готвя. Това, че мога да вкарам десерт все го забравям. :) :) :)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Пет Яну 27, 2017 7:53 pm

Здравей, Дневниче!
Тези дни нямах много време да пиша,но затова пък се отворих на готвене :) Направих гювечетата, които бях сметнала, макар, че се наложиха някои поправки в рецептата.Ще я запиша, ако някой реши да се възползва.
Гювече - 3БПМ+2БВ
2БП Пилешко месо - 50 гр.печено
1БП 1 яйце
3БМ 1ч.л.зехтин
1/2БВ домати120гр.
1/4 +1/8БВ черв.вино 45мл.
1/4БВ лук 32,5гр.
1/2БВ морков 40гр.
1/8БВ гъби 45гр.
0,125БВ печена чушка 34,8гр.
подправки по желание
Ястието се събра точно в гювечето.За да се балансира трябва да се добави 1БВ.

:yess: :yess: :yess:

Това, което разбрах тази седмица малко ме притесни, а именно, че трябва да се ограничава количеството на овесените продукти.Явно ще трябва да огранича любимите си палачинки. :( Въпроса е колко точно.Четох, че не трябва да са повече от 4БВ седмично. Така, че предполагам, че 4 палачинки от 1БПВМ + 1БПВМ кис.мляко+ 3бр.ядки на седмица е Ок?
За сметка на това в Лидъл пуснаха замразени ягоди и се влюбих в следната закуска:
1 1/2 БП Цедено кис.мляко Олимпус - 150гр.
1 1/2 БВ ягоди - 105 гр.
1/2 БВП кис.мляко 0,1% - 110гр.
2БМ - 2 ореха
Всичко това за 2БПВМ.
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Re: Дневникът на Kitty

Мнениеот kitty-71 » Пет Фев 10, 2017 8:45 pm

Здравейте! Отдавна не съм писала, но тъй като участвам във виртуалното състезание не ми остава много свободно време за писане.Все пак днес с специален ден - правя един месец в Зоната и е време за мерки и теглилки. :lol:

10.01.2017 10.02.2017
Талия 92см 87см /-5см/
Корем 102см 101см/-1см/
Ханш 107см 104см/-3см/
Килограми 78кг. 74.4 /-3,6кг/

От един месец не съм яла сладко, нямам никакво желание, чувствам се отлично и пълна с енергия.Продължавам по същият начин!!! ;)
Аватар
kitty-71
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Яну 10, 2017 8:41 pm
Пловдив
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта