Innil и Времето на ЗОНАТА

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Сря Мар 01, 2017 7:46 pm

Любимата ми супа е от тиква и лук, но ще почакам тиквата да ''позеленее'' :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Зоната
 

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот shtur4e » Сря Мар 01, 2017 11:27 pm

Тиквата беше в зелената зона в предишната таблица :( Не зная дали ще я реабилитират отново. Дано, ама едва ли... :doNotKnow: явно е доста плътничка и сладичка по "зоновите стандарти".
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 05, 2017 8:04 am

Добро утро,
shtur4e, ще я караме без тиква занапред :) въпреки, че много обичам.
Реших все пак да се претегля тази сутрин. От седмица ми се струва, че съм по-тежка и че качвам ...
Грешно усещане :) Кантарът показа 74.4 - 4-ката не бях я виждала от няколко години :) :)
Почти 8 свалени кг дотук. Радостно е! Въпреки, че понякога хапвам и по 11 блока когато ставам много рано всяка сутрин, денят е дълъг и приемам повече блокове за да няма чувство на глад. Мислех, че отслабването ще спре или ще се забави. Зоната си знае работата ... :) Не съм си и помисляла, че ще се отърва от толкова килограми почти за два месеца /на 14 стават два точно/. Простичко е, трябва само да се спазват правилата.

Закуската днес /събудих се в 7 и ще спестя два блока май, почти винаги ставам в 4 или 5 :)/:

Домашно цедено к. мляко 106 гр 2 БП
2 кивита - 2 БВ
6 лешника - 2 БМ

Към 10 мисля да имам втора закуска, чаша к. мляко - 1 БПВМ
Обяд - пилешка супа или леща - 2 БПВМ
Следобедна закуска - 1 ч. к. мляко
Вечеря - ще я мисля по-късно ...
Преди сън к. мляко 1 ч. чаша - 1 БПВМ
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 05, 2017 8:30 am

Ох, смея се с глас и не мога да спра ... реших да почета малко от дневника на Gazilot - за неговото мъфинско приключение :) :) :lol: ще се смея сигурно един час още, ще събудя съседите, синът ми ще дойде да ме пита какво става :lol:
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 05, 2017 9:07 am

От сайта на Бари днес:

Your Results:

Body Fat %:38.71
Body Fat Weight (lbs):63.87
Lean Body Mass (lbs):101.13

Благодаря Бари, че ни откри Зоната! :pray:
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 12, 2017 6:09 pm

Не съм писала цяла седмица.
Да споделя най - хубавия десерт, който съм опитвала, от началото на моето зонуване ...
Реших днес вечерята да е плодово - млечна.

280 гр ягоди - теглих ги размразени - 2 БВ
130 гр домашно цедено кисело мляко - 2 БП
2 бр кашу, 3 бадема - нарязани ситно - 2 БМ

Пасирах ягодите с млякото. Ядките прибавих към вече готовата розова смес.Сервирах си десерта, наръсен с кокосови стърготини - божествено вкусно!
Никоя торта не може да конкурира това простичко изкушение :)
След два дни правя моите два месеца в Зоната.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 12, 2017 6:23 pm

Имам една чуденка, за ягодите - дали не съм объркала за грамажа - в таблицата е даден за пресни ягоди, аз ги теглих размразени :th:
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Вто Мар 14, 2017 8:48 am

Време е за отчет. Изминаха два зонови месеца за мен.

Резултати:

14.01 14.02 14.03
Тегло 82.2 76.6 73.9
Талия 98 90 89
Ханш 118 114 112
Body fat 47 40.16 38.71

Преди 10 дни: Body Fat %:38.71
Body Fat Weight (lbs):63.87
Lean Body Mass (lbs):101.13

Днес: Body Fat %:38.71
Body Fat Weight (lbs):61.94
Lean Body Mass (lbs):98.06

Свалени килограми за два месеца - 8.2.

Промените се виждат вече при мен :) Не мога да преодолея проблема със съня.
Пия капучино всеки ден за да не лягам вечер в 8, но се будя към 4.

Днес за първи път направих една сериозна грешка по невнимание.
Вчера купих кисело мляко на Маджаров - 0.1%
Снощи отворих едното и си го хапнах преди сън с бадеми.
Тази сутрин трябваше да отворя второто, за закуска заедно с 6 бадемчета.
Когато изхвърлях кутията - гледам цифрите за масленост на капачката 3.6%!!! Изяла съм 400 гр мляко от 3.6% :( плюс 6 бадема!
Мислех, че съм купила две еднакви млека, защото стояха едно до друго и етикета беше пред тях, но уви.
В бързината съм взела различни млека. Но понеже са с червени капачета, мислех, че са от 0.1 %. Днес цял ден ще ми е дискомфортно :(
Добре ще е производителите да обърнат внимание на цветовете на опаковките. Но аз съм тази, която трябва да внимава най-вече ...

Е, ще ми мине. Иначе дотук нямам други прегрешения.
Приемам само зелени храни. Зоната ме преобразява.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пет Мар 17, 2017 9:26 pm

Записвам си нещо от снощи.
Нямах много време за да приготвя вечеря и правих нещо като сос с гъби.
Имах готова пилешка пържола от филе, 84 гр.
В тиган сложих половин чашка вода и 2/3 ч.л. зехтин. Когато водата завря, изсипах гъбките нарязани на парченца, точно 340 гр 1 БВ и 19 гр овесени трици, 1 БВ. Оставих за 10 мин на слаб огън, докато сосчето се сгъсти и добавих от любимите ми подправки. Пържолката и сосчето добре се комбинираха, беше вкусна вечеря :)

Правих и мъфини, пак по измислена рецепта, ще я споделя утре.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Вто Мар 21, 2017 11:46 am

Не съм написала рецептата за мъфините още. Последните дни намалих водата, не ми се пиеше изобщо. В резултат на това получих силно главоболие, два дни почти прекарах в леглото. Имах проблеми с кръвното налягане, много близки граници, 120 /100. От вчера се опитвам да си пия задължителните поне два литра, почти успявам.
Не съм имала други нарушения, карам си на зелено, но тази липса на жажда ме притесни, направо нямах никакво желание за вода. За щастие горната граница не се вдига нагоре, но долната ми беше проблем и преди да влезна в Зоната.
И така рецептата за лесните мъфини:

1 ч.ч. кисело мляко 1БПВМ /към него може да се добави щипка сода бикарбонат/
150 гр извара Олимпус 2% - 3 БП
95 гр овесени трици - 5 БВ
4 белтъка - 2 БП
12 бадема - 4 БМ
1/3 ч.л. зехтин - 1 БМ

Разбивам белтъците на сняг, прибавям останалите продукти без бадемите.
Оставям сместа да престои 30 мин., разпределям във формичките за мъфини, моите са 12.
Не са съвсем пълни догоре. Изпичам ги във фурна с вентилатор на 180°С.
Може би около 35-40 мин.
Когато са готови, забождам по едно бадемче в средата на всеки мъфин. Може да се сложат бадемчетата и преди изпичането.

Две мъфинчета си ги приемам като филийка хляб. Почерпих хора около мен, но не бяха особено щастливи, аз обаче си ги харесвам :)

Тази вечер съм решила да правя пълнени яйца, по-точно пълнени сварени белтъци.
Яйцата се варят, плънката ще я мисля по-късно :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Сря Мар 22, 2017 7:36 am

Взех си кисело мляко от Lidl, което е 0.1%. От него излезнаха 775 гр цедено мляко.
Правих си закуска с киви, цедено мляко и бадеми, но искам да споделя, че няма да допусна втори път тази грешка - да купя същото кисело мляко! То е кисело, много неприятно, все едно в него има лимонена киселина цял пакет. Мисля да го изхвърля. Дали някой има моя горчив опит?

Изглежда е по-добре да купувам млека по БДС от 2% ...

Относно Елби от 2% - понякога купувам домашно мляко от една ферма, която продава в квартала и досега не съм имала проблеми. Реших да ползвам Елби за закваска. Мислех си, че то е добро и качествено. Е, не стана киселото мляко, за първи път ми се случва. Чудя се каква е причината, Елби или домашното прясно мляко, от което много пъти съм правила кисело мляко?
Ако някой ме чете, нека сподели кои от всички кисели млека са подходящи за Зоната?
Кои са "истинските"?
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот shtur4e » Сря Мар 22, 2017 8:49 am

Киселото мляко 0,1%, предполагам "Pilos" (друго няма в Лидл с такъв процент), е доста воднисто, но не съм забелязала да е толкова кисело, когато е в срок на годност. 1-2 пъти купувах от тази марка, но беше с изтекъл срок, и да, беше доста кисело (тогава пазарувах без очила :stupid:). Няколко пъти купувах 0,5 % "Здраве", но като прочетох, че съдържа сухо мляко, приключих с тази марка. Доволна съм от 0,1% на "Верея", няма компромис в качеството. Е, вярно, цената е към лев, но това е. "Елби" не съм ползвала никога, така че нямам мнение. Не зная дали е уместно да се ползва мляко 2%. Аз лично всеки ден включвам в менюто кисело мляко и ако ежедневно се приемат толкова мазнини...да не тръгне кантара нагоре :laugh1:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Сря Мар 22, 2017 5:41 pm

Елби е много вкусно мляко. Аз почти винаги от него купувам, гледам и дати. Няколко пъти правих цедено мляко от 0.1 %.
Това последното, "Пилос" от 0.1% ме разочарова. "Пилос" от 2% обаче не е лошо.
Днес купих "Ханско" 2% по БДС. Изобщо не го познавам, ще пробвам.
При мен процентите на млякото са почти винаги 2 и не ми пречи, свалям си кг.
За Елби казват, че е най-доброто бг кисело мляко.
Последна промяна Innil на Чет Мар 23, 2017 7:02 am, променена общо 1 път
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот shtur4e » Сря Мар 22, 2017 8:03 pm

У нашего града, "Елби "не се предлага в търговската мрежа, мда. Ама тва да ни е проблема :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Чет Мар 23, 2017 3:10 pm

Shtur4e, мисля, че не е фатално за Елби :) Когато в магазина е свършило, купувам обикновено на Маджаров или Пилос 2%.

Днес правих "зелени" мъфини.
Току - що ги опитахме, топлички, ухаят ароматно и са много вкусни!
Рецептата:

4 белтъка 2БП
200 гр к. мляко от 0.1% / ползвах на Маджаров/ 1 БПВ
150 гр нискомаслена извара от Lidl 3БП
95 гр овесени трици 5 БВ
68 гр авокадо 4 БМ
4 ядки кашу 2БМ
шепа пресен спанак - не се брои
Може малко сол и подправки, аз не слагам всеки път.

Разбивам яйцата на сняг, прибавям к. мляко, изварата, овесените трици.
В чопър се нарязват много ситно авокадото, спанака и ядките кашу и се смесват с другите продукти.
Разпределям сместа във формичките за мъфини, една пълна формичка тежи около 65 гр средно.
Общо са 12. Изчаквам около 20 мин и ги слагам в предварително загрята фурна, пека на 180°С около 45 минути.
Синът ми ги одобри ;)

За да почистя лесно формичките за мъфини, накисвам ги десетина минути в топла вода, в която разтварям около две с.л. сода за хляб.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пет Мар 24, 2017 7:50 pm

Днес извадих пролетните обувки от миналия сезон и о, ужас, те ми големи!
Реших да си търся нови обувки, намерих лесно за щастие и имаше намаление на панталончета в магазина, взех едни по-големки, но се оказа, че вече не съм за този номер! Още един номер надолу :) Като ги гледам така, ми се струват доста теснички, мънички, но ми стоят добре :) Заприличвам на човек :)
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron