Innil и Времето на ЗОНАТА

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Нед Мар 26, 2017 6:01 pm

Да си призная нещо. Гони ме глад последните дни :th: Хапвам по 11 блока. Не ми се пие вода.
Някой има ли подобен опит?
Нямам нарушения, приемам си зелените храни. Само че с повече похапвания през деня.
Все още не мога да спя. Понякога се будя и в 2, и в 3.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Зоната
 

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот shtur4e » Нед Мар 26, 2017 8:29 pm

И аз около пролетното равноденствие имах такива дни...Да, не съм излизала от зеленото, но въпреки това съм качила 1 кг. Знае ли човек какво витае във въздуха... :doNotKnow: Мисля, че проблема със съня ти ще се реши, но може би на тялото му трябва време, за да превключи на "зонови обороти". Ако искаш опитай с магнезий, по-точно с магнезиево олио, защото няма никакви вредни добавки и се усвоява почти 100% при втриване. И е съвсем приемливо като цена, около 11 лв за 200 мл, които ползваш 3 месеца. А приемаш ли рибено масло?
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пон Мар 27, 2017 11:20 am

Shtur4e, още не съм поръчала рибено масло, ако пристигне, няма да намеря време да ходя по митници и куриери :) В момента ми е доста натоварено. А и се чудя от кой вид да си поръчам. Ти какво рибено масло приемаш?
Ще потърся магнезиево олио, може би в някоя аптека.
За килограми, не съм качила, но свалям бавно. Днес стопените кг станаха 10. Не е лош резултат, за два месеца и половина долу-горе, не съм и очаквала. Навярно щяха да се повече, ако не бях намалила водата от седмица. Мога само да се радвам, защото фигурата ми се промени много. Самочувствието расте, завладява те едно тихо щастие. Енергията изпълва всяка клетчица. Сутрин като се погледнеш в огледалото се усмихваш на новия човек, в който се превръщаш,имаш ведро настроение, не отминаваш сърдито като преди. Вече не е проблем да си вържеш обувките :) Колко много са промените! Изтъняха ръцете ми, дори пръстите. Лицето ми е вече моето :) Обувам моя номер обувки :) Работя по-добре!
Започнах да пия капучино с идеята да ме държи будна до 21-22h поне. Помагаше първите дни, вече не действа.
Ще трябва да го спра. Капучиното ми е нарушение, не е зонова напитка въпреки, че го правя с много малко мляко, кафето си е основната съставка. Ще се наложи да го премахна. Спомням си, че в началото дори не ми се пиеше.
Може би ако имам добра физическа активност, ще се нормализира сънят ми, но нямам време определено.
Последна промяна Innil на Пон Мар 27, 2017 12:09 pm, променена общо 1 път
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот shtur4e » Пон Мар 27, 2017 11:35 am

Приемам рибено масло на "Pure Pharma", отначало го поръчвах чрез познати в Англия, а сега чрез колега, който има регистрация в ebay. Така не се ходи по митници. Вярно, че и без рибено масло може да се поддържа Зоната, но откакто го приемам, темповете, с които свалям кг са по-ускорени, мисълта ми е по-чиста и ведра, а сънят по-здрав. Магнезият също се препоръчва от Бари, аз лично купувам холандско магнезиево олио от zoya.bg. Магнезият в таблетките се усвоява около 30 % от организма, а когато се втрива кожата, преминава директно и се усвоява в много висока степен, почти 100 %. Към таблетките има добавени оцветители, консерванти, пълнители и прочие, които аз не приемам. Магнезиевото олио е магнезий, добит от дълбините на морето, от около 2000 м дълбочина, в чисти райони (поне така се декларира за продукта, който купувам). Този елемент е от голямо значение за нервната, имунната система и за още куп неща, които са описани и на сайта "Зоната". Спокоен и усмихнат ден от мен! :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пон Мар 27, 2017 11:58 am

Ще погледна в Ebay за маслото. Ценна информация. Има положителен ефект рибеното масло очевидно. Знам, че е важно. Ще поръчам и аз тези дни. Ще съм напълно в Зоната, ако спра и капучиното.
Благодаря ти Shtur4е! Слънчев и щастлив ден!
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Dafny » Пон Мар 27, 2017 1:00 pm

[quote="shtur4e"]Приемам рибено масло на "Pure Pharma", отначало го поръчвах чрез познати в Англия, а сега чрез колега, който има регистрация в ebay. Така не се ходи по митници.
Shtur4e, какво е това рибено масло? За първи път се споменава тук във форума. Колко струва, каква е концентрацията на ЕРА/DHA, молекулярно пречистено ли е,има ли сертификат и т.н.? Това, че не се ходи по митници много ме мотивира. моля те пиши!
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Сря Мар 29, 2017 10:10 am

От известно време си мисля за бисквитки и нещо сладичко.
Вчера правих едни ароматни хрупкави и вкусни овесени бисквитки с ябълки.
Рецептата е много лесна:
11 БВ - 209 гр овесени трици
1 БВ - 100 гр настъргана ябълка
12 БМ - зехтин - 4 ч.л.
канела /сложих повече, много харесвам/
топла вода - около 1/4 или 1/3 /ч. чашка
Стевия на вкус

Всяка бисквитка е 1 БВМ.
Много е вкусно да се хапват с цедено мляко :)
Накисвам овесените трици в малко топла вода и ги оставям да постоят около 10 мин. Настъргвам ябълките, добавям канела и 1 ч.л зехтин. Смесвам всички продукти и правя меко тесто, моето излезна точно 480 гр. Разделям на 12 топчета /по 40 гр средно всяко/ и ги оформям като бисквитки, правих ги по-тънки. Пека във фурната върху кухненска хартия намазана с останалия зехтин.
Градусите са първоначално 150°C около 35-40 минути, след това около 15 мин на 160°C - като няколко пъти обръщах бисквитките да се запекат добре от всяка страна. Невероятно вкусни са :) Може и без стевия - аз не харесвам много вкуса и, но ...
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Вто Апр 04, 2017 11:50 am

Вкусна "зелена" пролетна крем супичка 2ВМ

120 гр тиквички 1/2 БВ
40 гр пресен лук 1/2 БВ
Подправки
Шепа спанак, лапад или коприва - не се брои
19 гр овесени трици
Около 300 мл вода
2/3 ч.л. зехтин

Водата я слагам в тенджера с щипка морска сол, когато е вече гореща, добавям нарязаните на едро зеленчуци.
Варя ги около 7-10 мин. Премествам тенджерата от котлона и добавям подправките и зехтина.
Оставям супата леко да се охлади, след което пасирам. Много е вкусна.

Това ми беше за обяд днес.
Балансирах с 2 бр мъфини /1 БПВМ/ и 130 гр сирене Котидж лайт 2БП и 6 бадемчета 2БМ

Този месец килограмите падат много бавно. Почти не съм мръднала от седмица насам. За месеца се очертава да съм изгубила само кг. Притеснително е някак.
Поради липса на време нямам време да готвя много и хапвах по 11 дори понякога 12 блока. И бях намалила водата.
Но мисля, че Зоната продължава да моделира фигурата ми :)
Днес се напъхах в панталон, който ми ставаше преди две години.
Ако и другата седмица килограмите не мръднат, ще се наложи да взема мерки.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот mimeta » Вто Апр 04, 2017 1:38 pm

Innil, една приятелка на майка ми беше отслабнала 10 см в талията и 10 см в ханша без да свали нито грам. 71 е била в началота, след около 3 месеца пак 71 кг. Бях дете по онова време, не знам каква диета е държала, само помня, че изглеждаше добре.
С това искам да кажа - гледай шивашкия метър и огледалото, ако те се движат кантарът няма такова значение :)
Пък ако и те не щат да мърдат имаше някъде из темите как се излиза от плато.
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пет Апр 14, 2017 6:34 am

Хей, mimeta, благодаря ти за подкрепата! Това, което казваш е вярно.
Време е за отчета ми. Имах натоварени няколко седмици и не съм писала.
Свалени килограми дотук - 12.

14.01 14.02 14.03 14.04
Тегло 82.2 76.6 73.9 70.2
Талия 98 90 89 84
Ханш 118 114 112 109
Body fat 47 40.16 38.7 35.86


Body Fat %:
35.86
Body Fat Weight (lbs):
55.58
Lean Body Mass (lbs):
99.42


Последните седмици хапвах обикновено по 10 или 11 блока, пия капучино. Голяма грешка ми е приема на по-малко вода понякога.
Може би затова свалените кг са само 3.5. По-важно обаче е как се чувствам!
Радост, енергия, спокойствие, нормално кръвно налягане. Усещане за здраве, какво по-хубаво от това!

Започнах да се будя около 6 сутрин :)
Следващата седмица ще търся по-малък номер панталонче :)
Изобщо не мога да нося дрехите от миналата пролет, сега си давам сметка, че са огромни!

Вчера сутринта се теглих също и замалко видях на кантара цифрите 69! :)
Благодаря ти Бари! Благодаря на всички прекрасни хора в сайта! :thanku:
Последна промяна Innil на Пет Апр 14, 2017 11:03 pm, променена общо 1 път
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Пет Апр 14, 2017 6:36 am

Весели и зонови празници! :bigsm22: :blueflrs:
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот NikoLinia » Пон Апр 17, 2017 9:18 am

Браво, поздравления! :bouquet:
На всички най-много ни харесва да четем такива отчети! С намаляващи данни! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Вто Апр 18, 2017 8:27 am

NikoLinia много се радвам наистина, благодаря ти! Мерките намаляват бавно и сигурно, самочувстието расте.

Устоях на празничните изкушения! Беше много приятно да чувам от всички страни колко съм отслабнала! Действа мотивиращо и стопира грешните желания :) Най ми се хапваше козунак, но само си го гледках :)
Тая сутрин реших да правя едни лесни питки или хлебчета - 3БПВМ. Хапвайки ги, си мислех за козунаците преди два дни :)

57 гр овесени трици, 3БВ
50 гр нискомаслена извара, 1БП
2 белтъка, 1БП
1/3 ч.л. зехтин за намазване на тигана

50 гр нискомаслена извара, 1БП за гарнитура
4 ядки кашу, 2БМ

Разбивам белтъците и прибавям овесените трици и изварата, получава се гъсто тесто, което с лъжицата разпределям на малки кръгли питчици, които запичам в тигана.
Вкусно е, когато се гарнират със същата нискомаслена извара. Много е насищаща тази закуска.

За обяд съм замислила да сготвя зонова супа от леща и омлет с белтъци, за междинна закуска - кисело мляко и за вечеря може би отново омлет с белтъци и салата от моркови. Кисело мляко Елби преди сън, всяка вечер.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Сря Апр 19, 2017 5:29 am

Радост! 69 кг! :thanкu: Бари!
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Suzi » Сря Апр 19, 2017 10:05 am

Браво, Innil! Страхотни резултати :yess: Продължавай смело напред! Ние гледаме и ти се радваме :bouquet:
Аз пък не устоях на изкушенията по празниците, хапнах и козунак... Сега не смея да се кача на кантара, ама от утре обратно на колелото :)
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Innil и Времето на ЗОНАТА

Мнениеот Innil » Чет Апр 20, 2017 11:41 am

Suzy, благодаря ти! Много ми се хапваше козунак, но за себе си съм решила, че ще бъда твърда и трябва да се справя с килограмите. Ти знаеш, че щом се върнеш към зоновото хранене, ще изчистиш грешката.
Днес си поръчах рибено масло :) Има намаление и си взех 3 бр. излезна ми, че доставката е безплатна. Дано няма митници.

Ако много ми се хапва сладичко и не издържам, имам пакет фурми. Вземам един или два блока. Не съм го правила често, може би само веднъж. Вкусно е, когато двете фурмички се напълнят с натрошени бадеми и се поръсят с кокосови стърготини, и се хапват с обезмаслена извара.
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron