Дневникът на Самми

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Нед Апр 28, 2013 1:44 pm

Pipilota, коментарите и съветите ти са много ценни за всеки тук, надявам се го знаеш :hug: . А като си оБесиш ядките варят ли се по-бързо :laugh2: ?

alleks, малко по малко ще се ориентираш, бъди спокойна. Отначало аз просто гледах таблицата и четях, четях...стараейки се да запомня най-лесните и вкусни за мен неща по колко грама са за един и съответно за два блока, за да мога да ги комбинирам правилно. Първо отнема много време, но се свиква, може първоначално да хапваш еднообразни неща, но да си сигурна, че влизаш в зоната и постепенно да започнеш да разнообразяваш. Например аз започнах с Протеинови Блокове сутрин - кашкавал, сирене, котидж сирене + Въглехидратни Блокове портокал, ябълка или ягоди + Мазнинни Блокове - бадеми (защото са ми най-вкусни), за междинните закуски хапвах същото, на обяд и на вечеря обикновено е месо (пуешко филе) + салата домат + краставица в съответните грамове, като доматът ми е повече от 1 блок, а краставицата по-малко от 1 и пак бадеми.
Дано съм ти била полезна, ако има още нещо питай :) .
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Зоната
 

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Съб Юни 01, 2013 12:44 pm

Ауууууу.....тоз моя дневник паяжини пуснал и два пръста прах насъбрал :laugh:

Кратък доклад - последно 9 блока, почти само суха храна, не ми остава време да готвя и зоново, спорт само в неделя - 1,5 часа народни танци, вече си позволявам черен шоколлад само веднъж седмично, а с ядките мнооооооого мъничко злоупотребявам - някъде около 2-3 блока допълнително за деня. За ядките обаче май трябва да се стегна!

Хляб по веднъж седмично, ако изобщо реша да го включа, плодове максимум два пъти дневно по 1ВБ в някое от храненията, друго май не се сещам.

При последното пълнолуние се пробвах на айрян цял ден, без сол, но нямах кантарче на другия ден да видя ефект имало ли е в кг., че бяхме на вилата.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот girl66 » Съб Юни 01, 2013 3:11 pm

:wave: Сами! :laugh: да споделя моите резултати от айрана по пълнолуние--сутринта се събудих 60 кг, с 5 кофички 2% мляко на айран-вечерта си легнах 64 и на другата сутрин пак станах 60 кг :think2: просто според мен ефектът е нулев :roll: бях чела в съвети за лунната диета, че не е препоръчително да се приема мляко по пълнолуние и аз мисля-за себе си, де- да предпочета Зоната пред лунната диета :love:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот nympheacea » Съб Юни 01, 2013 4:18 pm

Ех лунни момичета,
както всяко друго нещо и луната иска малко по-задълбочено разбиране "за да работи". :love:
От голямо значение е каква луна сте "хванали" на пълнолуние. Ако е водна /риба, рак, скорпион/ то забравете за диети. Най добър резултат имат огнените знаци.
Също така ако искате да се отървете от нещо /килограми, болест/ то най-добър резултат ще има да се започне след пълнолуние до нова луна.
Аз много бързах да почна зоната именно заради намаляваща луна във водолей /въздух/ щото после идваше риба /вода/.
Общо взето теорията за диетата при пълнолуние е в противовес със зоната, за това стойте си в зоната. Луната няма добри краткосрочни резултати при следване.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Eskarina » Съб Юли 13, 2013 4:20 pm

Самми, днес прочетох дневника ти :) и научих много интересни неща. Ще споделиш ли какво става с плодовете, имаш ли нови наблюдения? Аз също ям по 2 , 3 пъти на ден плод и то ябълка, нектарина , пъпеш, т.е. не са от дребните плодове... Незнам дали ми пречат на слабеенето :think2:
Със сигурност вечер е по-добре да избягваш сиренето и кашкавала. За предпочитане е по-често да приемаш месо за протеиновите блокове. Тези съвети ми ги е давал д-р Ригов, който е известен диетолог.
Аз също много обичам кашкавал, но откакто започнах да наблягам на рибата и месото, кантарът върви надолу по-често. Стремях се към 60 кг , днес съм само с 300 грама отгоре, но въпреки това ще продължа в Зоната, защото се чувствам добре.
Твоята цел каква е? До къде си стигнала? Аз винаги се мотивирам още повече когато науча за резултатите на другите :)
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Сря Авг 14, 2013 10:41 pm

Eskarina, извинявай, но въобще не съм видяла, че си ми писала :bouquet: .
Каквито и промени да правя от момента, в който започна да се забавя отслабването, не настъпва сериозно движение надолу. По-скоро става бавничко, но сигурно :) . Опитвам се да хапвам повече месо като протеини, но не съм голяма мръвкарка, повече са ми млечни и рибни протеините. Сега напоследък ( седмица ) наблягам на пуешка консерва като месен протеин, мисля че ако приема на месо ми се отразява, ще се случат нещата като резултат някъде след около две седмици или дори три.

Ягоди, круша, ябълка в момента са ми предпочитаните плодове. Преди като четях форума на Сиърс ( вече няма форум, не знам защо :confusion-shrug: ) имаше в една тема въпрос за пъпешите и отговорът беше нещо от сорта, че много хора не успяват да се задържат в зоната с пъпеш, така че ако целта е лечение или отслабване да се избягва този плод.

Стремя се към 56-58, тръгнах от 78 този февруари, сега съм 69: наистина е бавно, но пък славно :laugh:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пет Яну 24, 2014 8:56 pm

И така, зоновчета, имам въпрос :) , та ако някой може да даде съвет. От две седмици съм с гипсиран крак и ще бъда така още поне три седмици, почти съм обездвижена като не броя трудното ходене до тоалетна и упражненията с ръце по време на сядане, ставане и преместване в седнало положение :sad: . Та чуденката ми е бях на 10 блока, от както съм с гипса съм на 8, но се притеснявам, че май са ми много... Вашето мнение ще ми от полза, благодаря :bouquet:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот gogo » Пет Яну 24, 2014 10:11 pm

Самми написа:И така, зоновчета, имам въпрос :) , та ако някой може да даде съвет. От две седмици съм с гипсиран крак и ще бъда така още поне три седмици, почти съм обездвижена като не броя трудното ходене до тоалетна и упражненията с ръце по време на сядане, ставане и преместване в седнало положение :sad: . Та чуденката ми е бях на 10 блока, от както съм с гипса съм на 8, но се притеснявам, че май са ми много... Вашето мнение ще ми от полза, благодаря :bouquet:


Сами, в никакъв случай не трябва да падаш на 8 и по-малко блокове защото 8 блока протеин е минималното количество протеин, което е необходимо на тялото ни за да функционира нормално. По малкото блокове не означава по-бързо отслабване. Промяна в блоковете се налага единствено при промяна на физическата активност. Ако преди злополуката с крака ти си спортувала по 5 пъти в седмицата би могла да направиш ново преизчисление на необходимите ти блокове. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Пет Яну 24, 2014 10:16 pm

Е, не, Гого, работя в офис, т.е. минимална физическа активност. Ходех на народни танци веднъж седмично по 1,5 часа - интензивно кардио. То там се и контузих де, та сега нямам никаква активност физическа. Затова ми е и притеснението. Аз също си мислех, че не бива да падам под 8 блока. Щ евидим като махнат гипса, то и след това няма да мога да правя кой знае какво освен разходки.... а така хубаво ми беше на танците.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот HippoDel » Съб Яну 25, 2014 12:11 am

Самми написа:Е, не, Гого, работя в офис, т.е. минимална физическа активност. Ходех на народни танци веднъж седмично по 1,5 часа - интензивно кардио. То там се и контузих де, та сега нямам никаква активност физическа. Затова ми е и притеснението. Аз също си мислех, че не бива да падам под 8 блока. Щ евидим като махнат гипса, то и след това няма да мога да правя кой знае какво освен разходки.... а така хубаво ми беше на танците.

Според мен 8 блока са малко, щом до сега си била на 10. Ако ги сваляш, не ги намалявай на по-малко от 9. Ще започнеш да губиш мускулна маса, което е доста неприятно. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот gogo » Съб Яну 25, 2014 12:12 am

Самми написа:Е, не, Гого, работя в офис, т.е. минимална физическа активност. Ходех на народни танци веднъж седмично по 1,5 часа - интензивно кардио. То там се и контузих де, та сега нямам никаква активност физическа. Затова ми е и притеснението. Аз също си мислех, че не бива да падам под 8 блока. Щ евидим като махнат гипса, то и след това няма да мога да правя кой знае какво освен разходки.... а така хубаво ми беше на танците.

Е, тогава си остани на 10 блока.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Нед Яну 04, 2015 12:49 pm

Ами .... след няколко дни ще стане цяла година от последното ми писане в дневника :refuse: и не знам от къде да започна :th:
1 - за една година в зоната свалих 10 кг - чудесен резултат(бях 78 при ръст 160 преди началото на зоната), при това не бях особено стриктна във втората половина от годината;
2 - следва луксация на колянното капаче и 45 дни гипс, последвани от дълга и болезнена рехабилитация и раздвижване;
3 - докато бях гипсирана бях по-зелена и от най-зелените ( благодарение на милото ми, което стриктно отмерваше дажбите ми). Съответно след сваляне на гипса бях с 2 кг по-малко или вече 66 кг. Неистовата радост и задоволството, които изпитах от този резултат, бързо избледняха, защото въпреки зоновото ми хранене килограмите започнаха бавно и постепенно да се движат нагоре. Няма да крия, че зоновото комбинирах с прегрешавания, а те се случват изключително лесно под стрес, когато времето те притиска и имаш много задачи за кратко време и всяка от тях е с огромна "тежест". Въпреки стремежът ми да компенсирам грешните въглехидрати със съответното количество протеин резултатите са категорични :sad: ;
4 - настоящ резултат 74 кг.

Ядосах се на себе си, защото:
а) далеч от форума съм загубила мотивацията си;
б) гонейки само визуални резултати, влагам по-малко усърдие и стриктност в постигането им в сравнение ако търсех и здравословни такива (аз и дебеланка съм си готина, честно :fingerscrossed: );
в) за себе си го правя дявол го взел!

По празниците си наложих да чета - форума, отново статиите, дневниците и да изпитам с изключителна сила срама от провала си, за да се нахъсам с ентусиазъм и инат отново да се включа стриктно в зоната.

Е, като цяло не съм чак такъв огромен неудачник - поне отказах цигарите това лято, та нищо чудно повишаването на килцата да е и ефект от това :doNotKnow: .

Време е обаче да се вмъкна в Зоната и да засияя отново, защото знам, че е възможно и защото знам, че мога.
:blueflrs:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот GODzillata » Нед Яну 04, 2015 1:14 pm

Самми написа:Време е обаче да се вмъкна в Зоната и да засияя отново, защото знам, че е възможно и защото знам, че мога.


Яко надъхване! :yess: :mrgreen:

Успех!
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Tonkata » Нед Яну 04, 2015 3:17 pm

Зоната освен здраве,се оказва че дава самочувствие и увереност в собствените сили !!!
За мен по-късно включила се в Зоновия отбор са много важни признанията на ветеран -
Самми написа:................................., защото знам, че е възможно и защото знам, че мога.

Страхотно звучи ! Това ме кара да вярвам, че и аз мога ! :bigsm18:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Самми » Съб Яну 10, 2015 4:13 pm

GODzillata, правилно мислиш - беше си :gunshot: посипване на главата с пепел и надъхване.
Tonkata, аз не съм от най-ярките пътеводни звезди тук :) . Естествено, че и ти можеш :bouquet: , и всеки също може. Важното е само колко държиш на успеха и колко стриктен можеш да бъдеш.

И така: на 05,01 сутринта се оказах 74,9 кг днес 10,01 резултатът е 73,6 - т.е. -1,3 кг, но тук имам съвпад с края на МЦ, така че следващата събота резултатите ще са по-коректни.

Аз имам едно чудене....с голямо удоволствие вечер си допълвам втория блок въглехидрати с вино - обикновено 1/2 блок вино, който обаче пия бавно, че лесно ме замайва. В крайна сметка този въглехидратен полу-блок го приключвам почти с настъпването на времето за късна закуска. Дали това ме вади от зоната? :th:

Някой има ли мнение по въпроса?
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Дневникът на Самми

Мнениеот Italiano » Вто Яну 13, 2015 1:39 pm

Бавно, бавно, ама колко бавно?
То така излиза, че го пиеш 3 часа това вино ...
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта