Дневникът на Dafny

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Чет Мар 16, 2017 2:15 am

Здравейте,
От известно време чета този форум най-редовно (страхотен е, страшно мотивиращ), но едва сега реших и аз да си отворя дневник.
Трябва да си призная, че Зоната не е нова за мен - през 2008 година за пръв път попаднах на книгата, следвах режима стриктно четири месеца и се чувствах страхотно, после обаче започнах с метода на око (мислех, че вече съм наясно с обема на различните храни след толкова стриктно мерене), последваха чести излизания от зоната по различни поводи, пътувания и постепено в същост осъзнах, че вече не спазвах режима. В последствие се увлякох по Дюкан :stupid: , там имах страхотни резултати, но после след като спрях....отново си върнах всички килограми.
Започнах Зоната много стриктно отново през м. август миналата година и отново се чувствах супер, започнах да свалям постепенно килограми и сантиметри (вече доста по-бавно от 2008 г., но вече съм и на 53 години) и така до средата на ноември, когато започнаха Коледните пости-започнах ги, следвах ги стриктно, но естествено храната там е предимно въглехидратна и резултатът беше налице-напълнях отново (Аз за съжаление съм и кръвна група 0, така, че...). Както и да е в края на януари реших, че се вземам в ръце.
Най-напред реших, че ще проведа очистващия житен режим по Дънов за 10 дни, който беше от 15.02 до 25.02. Тъй като се започва 10 дни по-рано с растителни храни и 10 дни след режима се приемат също само растителни храни, аз си изчислих блоковете (по калкулатора от сайта на Зоната 11, по калкуратора тук в сайта 9, така че взех соломоновско решение за 10), купих си оризов, соев и конопен протеин на прах и започнах растителна зона, като разбира се включвах и соево млако и тофу от време навреме, както и плодове и зеленчуци от зелените. Започнах от 05.02.2017 г. с 10 дневно излизане заради режима на Дънов( при него се приемат 100 гр. пшеница , 3 ябълки и 9 ореха на ден).
Започнах на 75 кг. при ръст 158, обиколка през пъпа 92, ханш 108. Сега вече трглото е 69,5, обиколка през пъпа 88, ханш 104.
Разбира се от 05.03 вече включвам животински протеини и рибено масло и се чувствам още по-добре.
Радвам се, че ви има. Направи ми впечатление, че всички тук са страшно отзивчиви и готови да помогнат. Силно вярвам, че този път с ваша помощ ще успея да остана в Зоната завинаги. :)
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Дневникът на Dafny

Зоната
 

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Пет Мар 24, 2017 2:19 pm

Ужас! Помагайте!
Както писах при мене всичко беше наред. Продължавам без всякакви прегрешения. Всичко меря, тегля, пресмятам. Само в зелената част на таблицата съм, отслабвах-преди 4 дни кантарът сочеше 68.8 и днес сутринта 69.6?!? Нямам обяснение. Единствената промяна е, че от понеделник съм само на растителна храна, но балансирана-приемам био растителни протеини,био твърдо тофу и био соево мляко плюс всички останали въглехидрати и мазнини от "зелените"-за застой (плато) разбирам, ама чак да вдигаш килограми в Зоната?!?
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот shtur4e » Пет Мар 24, 2017 6:45 pm

Първо, тази разлика в теглото не е фатална и ако се спазва стриктно зоновия режим, се приема за случайна. Каква е причината от понеделник да си само на растителни протени? Тези, които описваш, че ползваш, се разтварят във вода и не засищат така трайно, както белтъците например. Аз също по нагласа съм вегетарианка, но си позволявам яйца, всякакви млечни, риба и рядко пиле. Надявам се си разбрала, че зоновото хранене не може да се смесва с други хранителни режими. Спазвай стриктно блоковете мазнини, които се приемат в по-големи количества с обезмаслените протеини, каквито са растителните, защото ако се прекалява с тях, съдържанието на омега 6 си казва думата. Ако си хапнала повече ядки, качването на близо килограм е обяснимо. За соевото мляко, било то и био, а и въобще за соята, имам големи резерви. Всеки преценява за себе си. Няма нещо, което да се съдържа в соята и да не може да се набави от друг продукт. Но има естрогеноподобни вещества в соята, които както никое друго могат да причинят големи бели и на двата пола. Естрогенът предизвиква задържане на вода в организма, ако е в по-големи количества. Би могла да ограничиш соевето мляко. Давай смело напред, тези колебания в теглото ще преминат, все пак организма се пренастройва не така бързо, както ни се иска. Важното е, че си мотивирана, така че най-доброто предстои...:Hello:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Пет Мар 24, 2017 8:12 pm

Здравей Щурче,
Благодаря ти за бързия отговор. Причината за преминаване на изцеяло растителни режими на хранене при мен е, че откакто синът ми се разболя от Лимфом на Ходжкин преди 2.5 г. и след това като по чудо оздравя ( Повярвай имаше чудо и не само едно) аз се обърнах към религията (Пеавославна) и от тогава спазвам постите много стриктно. Този път реших, че ще е само в началото, средата и края на поста като пак ще е балансирано и по Зоната.
Разбирам те относно фитоестрогените, но те са мастно разтворими - в протеините (изолирани от соята) присъстват в пренебрежимо малки количества. Разбира се не говоря за мекото тофу-там нещата са по-други, но аз не го употребявам. Не съм прекалявала с ядки-всичко е премерено до грам-аз, както бях писала някъде вече съм химик по образование и занятие и това меренето и рецептурите са ми професионална деформация. Както и да е най-вероятно става въпрос за задържане на течности. Като се замисля напоследък си позволявам по чаша -две червено вин (балансирано0, а не увеличавам водата :think2: . Виното действа дехидратиращо и реално тялото в противовес задържа течности. Ще видим. От утре, Благовещение, включвам риба и постепенно млечни (нискомаслени) и яйчни белтъци и ще видим. Експериментът си заслужава! При всички случаи ще докладвам.
Спокойна вечер! :)
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот shtur4e » Пет Мар 24, 2017 9:07 pm

Ха, така, намерих сродна душа във форума, аз пък съм физик по образование, с близка до химията специалност. Тези дни, имам предвид дните от пролетното равноденствие насам, аз също се усещам някак по-тромава и въпреки зоновия режим, съм качила 1 кг. :th: Нещо има в тези пролетни дни, знае ли човек...В чудеса вярвам, защото всяко чудо може да се обясни научно, най-пресен пример - ЗОНАТА! :yess: Спокойна вечер и на теб, и на синчето! Това е вечерта преди Благовещение, да й се насладим. :pray:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Съб Мар 25, 2017 5:24 pm

Здравей Щурче,
Радвам се на отзивчивостта ти и на мнението, че сме сродни души-надявам се да е така.
Докладвам-науката работи: след правилно хидратиране (extra 500 ml H2O заради виното) днес съм минус 800 g. Така, че мили ЗонБита, изводът е : Включвайте червено вини заради ресвиратрола (антиоксиданът, пречещ на окислението на супер полезните омега -3 дълговерижни киселини), но пийте допълнително вода (просто праволо:120 мл. червено вино -+120 мл допълнително Н20 към изчисленото количество вода) иначе черният дроб се затормозява да метаболизира мазнините, задържат се течности и в резултат: повишение на теглото въпреки "зелената" зона на таблицата, меренето, физическата активност и т.н.
и Щурче, лично към теб -да обяснението на чудесата може би лежи в науката, но само , ако мислим съгласно принципите на квантовата физика итеорията за вълново-корпусколярния дуализъм. Ако следваме принципите на Нютон-не анам, мисля, че сме обречени на неуспех................Не мислиш ли?
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот shtur4e » Съб Мар 25, 2017 8:14 pm

По мое мнение, чудесата са просто необяснени явления поради липса на адекватен математичен апарат :bks: Иначе за нашите внуци "днешните" чудеса ще са ежедневие, така както за нашите баби електрическите крушки или телефона са били цяло чудо :laugh3: А сега смятам да се отдам на благотворното влияние на ресвератола с филенце от сьомга...Наздраве! :bigsm40:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Пон Мар 27, 2017 1:33 pm

Днес ми остана малко време и направих някои изчисления:
От 15.02.2017 г. до 26.03.2017 г. с 10 дни режим на Дънов -т.е около месец стриктно в Зоната резултатът е следният: % мазнини -3,53, промяна маса на мазнините - 4,2 кг., промяна телесна маса -6,5 кг.Следователно: загуба на телесни течности (надявам се, че няма загуба на мускулна тъкан при режима на Дънов) 2,3 kg. като се замисли човек не е зле, но сигурно може и по-добре. Бях решила сега по пълнолуние и новолуние да правя по 1 ден детокс само на сок от цитруси, но този резултат ме убеждава да не правя експерименти ( с цитрусите поемам само въглехидрати и то без фибри.!!!)
Дали някой прави разтоварване по пълнолуние и новолуние с течности и какви? Какви са резултатите?
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот shtur4e » Пон Мар 27, 2017 5:30 pm

Иииии де! Нали се разбрахме, че не бива да се смесват режимите на хранене. НЕ може насред Зоната да почнеш само с течности. Самата Зона е едно голямо разтоварване, само че във времето...Както бях писала преди, бързото отслабване не е здравословно отслабване, тъй като ако се предизвика по някакъв начин, изведнъж голямо количество токсини, натрупани в мазнините преминават в кръвта и тялото не може да се справи с такъв обем вредни вещества. Зоната благоприятства детокса - в присъствието на витамини, минерали и омега 3, организмът е облекчен при справянето с постъпващите от мазнините токсини. По мое мнение, режимът на Дънов също е въглехидратен режим, така че...също не би бил от полза за здравословното отслабване, т.е. без загуба на мускулна маса и имунитет. При пълнолуние тялото е подложено на гравитационното въздействие на Луната и няма как да не се получи известен дискомфорт, най-вече по отношение циркулирането на течностите в тялото, но повече движение и приемане на ежедневното зоново количество течности, това е спасението. След като влязох в Зоната, вече не зная кога има пълнолуние, тъй като не го усещам - не задържам течности и не ми е напрегнато, така че всичко си идва на мястото след известно време. Пожелавам го на всички, на теб Dafny, също и от сърце! :rheart:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот shtur4e » Пон Мар 27, 2017 5:38 pm

Това е от раздела "Рибено масло", стр. 25, копнала съм ти го тук. Любезният doval е направил сравнение между рибени масла, които са сертифицирани, в това число и цената. Могат да се поръчат от amazon.co.uk.

Re: Рибено масло в Зоната - Част 2

Мнениеот doval » Пон Окт 31, 2016 9:06 pm
Здравейте,

Поради увеличението на цената на омега 800, това че ми писна да ходя по митници и пощи с тези поръчки от САЩ и поради факта, че купувам доста големи количества Омега 3 /вземам за цялото ми семейство/, живо ме интересува въпроса с цената и доставката /от Европейски съюз/

Разрових се в амазон UK и попаднах на няколко продукта, които мисля, че са добри.
Моля, за мнение от по-опитните тук.
Доставката от амазон UK до БГ е 2 лв. /ако някой го интересува мога да обясня как/
Освен това не минават митница, ддс и т.н. Можеш да си поръчваш на воля.

Търсих рибено масло в триглицеринова форма, с потенция еpa+dha над 600мг на 1000 мг таблетка.
Цената гледах да е под 0,50 лв за бройка. За предпочитане масла със сертификат.
Харесал съм 3 продукта, които въведах в една табличка за сравнение.

име 1 табл epa dha epa+dha ratio цена опак брой табл цена на табл сертификат
sears omega rx2 1 g 500 250 750 2 110 лв 120 0,92 лв SEARS
omega 800 1 g 480 320 800 1,5 20 лв 30 0,67 лв IFOS
ultra pure omega 1 g 408 272 680 1,5 55 лв 120 0,46 лв
PurePharma O3 1 g 462 185 647 2,5 55 лв 120 0,46 лв IFOS
Omega 3 SYW 1 g 400 200 600 2 150 лв 300 0,50 лв IFOS

Ето и линкове към горните продукти:

http://www.zonediet.com/shop/omega-3-fi ... -capsules/

http://www.iherb.com/madre-labs-omega-8 ... gels/65844

https://www.amazon.co.uk/Strongest-Effe ... iglyceride

https://www.amazon.co.uk/PurePharma-Ome ... pure+omega

https://www.amazon.co.uk/Capsules-1000m ... eride&th=1

Моля, за мнение :th:
Няма добри и лоши решения, само последствия.

Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната

Мнения: 70
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Върнете се в началото
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Dafny

Мнениеот Dafny » Пон Мар 27, 2017 6:05 pm

Благодаря за отговирите Shtur4e!
Добре, добре-няма да правя детокс.А за рибеното масло, очевидно ще трябва да питам и Doval за подробности.
Щом няма да правя детокс-ще пия червено вино за попълване на запасите от полифеноли. :bigsm40: Наздраве и хубава вечер!
Аватар
Dafny
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Фев 14, 2017 2:04 pm
София
Жена



Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron