Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Съб Май 13, 2017 12:13 am

Щурче,страхотно е това което си написала-поздравления за постигнатото и най-вече за това как се чувстваш! :hug: То, тялото си показва дали сме на прав път или не!Благодаря още веднъж за поясненията,сигурно ще имам още въпроси ,но ще те помоля да надничаш в дневничето,когато имаш време ,разбира се, и да ме поправяш, където сметнеш за нужно :yess:
Лека и спокойна нощ! :bouquet:
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Зоната
 

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Съб Май 13, 2017 8:12 pm

Здравейте!
Вече от две седмици горе-долу се храня зоново и днес направих грешката да се претегля: -2кг съм,което е супер.Казвам грешка,защото се наградих с шоколад...:(
Мисля да не се тегля известно време,че се отпущам:/
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Пон Май 15, 2017 2:32 pm

Здравейте! :)
Чувствам се много добре тези дни! :)
Днес закусих с цедено мляко, череши и 3 бадема-1Б
Обядвах риба сьомга със салата от сварен овес(2Б) + домати, краставици и лимон(1Б) и 9 маслини=3 Б
Со: ще хапна сладолед от извара-100 гр. + череши+2 ореха=2 Б
В:същата салата+ сирене или извара=3 Б
За късната закуска още не съм решила...
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот shtur4e » Пон Май 15, 2017 7:06 pm

Има ли вече череши на пазара? :th:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Пон Май 15, 2017 11:41 pm

Щурче, има черешки вече:) Но определено вкусът на тези, които хапнах не беше хубав, не бяха сладки... Като свършат, ще заложа пак на ягоди...
Искам да споделя, че вареният овес ми допадна много повече на вкус, отколкото инстантните ядки, да не говорим пък, че всъщност той е полезният... Радвам се за откритието:)
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот shtur4e » Вто Май 16, 2017 6:50 am

Овесът задължително с обвивката, сиреч целите необелени зърна, на вид прилича на пшеница. Такъв се намира в магазините "Берьозка" и в останалите за здравословни храни. Може и да го накиснеш за една нощ, за да не го вариш. Колкото повече обработваш топлинно храната, толкова повече се покачва гликемичния индекс. Така че където може, давай без варене. :yess:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Сря Май 17, 2017 2:58 pm

Така правя, Щурче- по този начин си имам и винаги нещо готово за хапване:) У нас има малко ремонги и течове в моменга, та не мога да готвя много. Главто съм на салати, извара, ядки, тахут, овес...
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот shtur4e » Сря Май 17, 2017 5:03 pm

Аз също започнах зоната по време на ремонт, е, без теч, но...да знаеш, явно е на късмет!!! Щом си го почнала, ще го свършиш, няма ремонт без край, просто защото ..средствата по някое време свършват. Успех и добро настроение ти желая! :hug:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Чет Май 18, 2017 1:35 am

Щурче, с всеки изминал ден се чувствам все по- добре, а все повече проблеми ми изникват , май режимът ми помага и психически- не съм толкова лабилна...
Вие също много ми помагаге, надъхвате и давате мтого правилни насоки. Хубавото на Зоната е, че може да си адаптираш винаги храненията според ситуацията- има варианти винаги, за да останеш в Зоната... А и овесът на зърна бил толкова вкусеееен :smdance: :yess:
Много ми се искаше да си поръчам и пречистено рибено масло, но за момента не мога да си го позволя финансово...
Сега мисля да направя и сладолед с извара и плодове, да ми се намира нещо под ръка за междинна закуска- по- лесно е с предварителса заготовка:)
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот Innil » Пет Май 19, 2017 6:47 am

eleaa, Зоната те пренася в друго измерение, действа положително върху тяло и дух :)

Сигурна съм, че всеки ден ще усещаш тази нова вълшебна енергия ...
"Ако ти искаш, след сто години в света нещо да се промени, започни сега. Божите мелници мелят бавно." Борис Стругацки
Аватар
Innil
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Яну 15, 2017 8:39 am
Жена

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Пон Май 22, 2017 2:21 pm

Здравейте!
Аз не намирам време да си пиша дневничето, нохсе храня Зоново- сега го карам малко на око заради ремонгите, но до няколко дни се надявам пак да си ги тегля храните- въпреки че вече знам горе-долу по колко от кое... Сега си накиснах емемик, да имам за утре:) Главно се храня с домати, нахут, извара, кирене, яйца, малко пиле, някой дпуг плод, маклини и орехи... Понякога хапвам картоф или блок ориз.. На килограми уж съм -2 ама днес пак ми казаха., че "доста съм отслабнала":))) Даааа, доста-цели 2 кг! :laugh3: Явно изглеждат повече:)
Хубав ден!
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот shtur4e » Пон Май 22, 2017 8:54 pm

Поздравления за постоянството и мотивацията, eleaa! :Hello: Давай все така зоново напред! :bigsm20:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Пон Май 22, 2017 11:20 pm

Щурче, благодаря :hug: :hug: Този режим е цяло чудо- не изпитвам никакъв глад, дори и за сладко... Години наред се борех със сладкото и себе си- сега няма такова нещо... Направо не е за вярване... :th:
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Re: Дневникът на Елеа- новата Ама-Зонка! :)

Мнениеот eleaa » Пон Юни 12, 2017 3:13 pm

Дневниче мое, извини ме, че те пренебрегнах известно време, но от утре мисля пак ежедневто да пиша менюга, че взех да го карам много на око... Иначе съм с още един килограм надолу! :smdance:
eleaa
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 28, 2017 3:37 pm

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта