Дневника на Vichkov

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневника на Vichkov

Мнениеот shtur4e » Сря Май 31, 2017 8:36 pm

Може да увеличаваш до 15 блока, но за предпочитане е да са в съчетание протеин-въглехидрат-мазнини. Ако приемаш само протеинови блокове, изпадаш в хормонален дисбаланс, основно двойката инсулин-глюкагон, а от там и останалите неблагоприятни последици. Намаляването на въглехидратните блокове и увеличаването на мазнинните се практикува при "плато" (задържане на килограмите) в Зоната, което обаче може да настъпи след 6 месеца престой в нея, а при теб случаят не е такъв. Можеш спокойно да удвоиш мазнинните блокове, тъй като мазнината е неутрална в хормонално отношение, т.е. не влияе върху баланса на хормоните, но в същото време е източник на допълнителни калории, които са нужни при интензивни натоварвания. Аз винаги вземам с 2-3 повече блока мазнини, когато спортувам и нямам проблем с енергията и теглото. Това е посочено от Бари Сиърс, мисля в "Зоната", така че мисля и при теб няма да е проблем. Успех! :smdance:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Дневника на Vichkov

Зоната
 

Re: Дневника на Vichkov

Мнениеот Vichkov » Пон Юни 05, 2017 7:05 pm

Здравейте,

Вече 10 дена съм в зоната. На този етап направих разпределение по следния начин:
1. В ден когато съм в залата приемам 14 блока ПВМ;
2. В дните когато не съм в зала приемам 13 блока ПВМ.

За тези дни съм свалил 4 килограма (вече съм 81) и 5см. от талията (вече съм на 95см.). Според мен е малко бързо сваляне но предполагам е така заради водата.
Нещо друго ми направи сериозно впечатление. На 03.06.2017г. реших да откажа цигарите след 30 години пушене (първата цигара запалих в 3-ти клас. Не се гордея с това). Вече три дена не съм палил. Но това, което ми направи впечатление е, че нямам никакъв проблем с това. Нито нервност, нито нищо. Напротив, липсата на цигари не ми оказва никакво влияние. Според мен няма друга причина за това спокойно приемане на спирането на цигарите освен зоната (може и да си внушавам). ;)
Това е за сега.
Vichkov
 
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Май 27, 2017 6:52 am
Мъж

Re: Дневника на Vichkov

Мнениеот shtur4e » Пон Юни 05, 2017 8:41 pm

Браво и не само за свалените кг, а и за цигарите! Със сигурност спокойствието, с което приемаш липсата им се дължи на Зоната. Моля да продължаваш да пишеш за развитието на режима и дали влияе положително на спортните ти постижения. Още веднъж - поздравления! :smdance:
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Предишна


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта